Bluehost vs SiteGround Comparison (2020) – 1 jasný víťaz

Bluehost vs. SiteGround


Hľadáte najlepšiu webhostingovú službu? Bluehost a SiteGround 2 z najpopulárnejších webhostingových služieb dostupných na trhu. Ale to je skutočne najlepšia voľba: Bluehost alebo SiteGround?

Výber nesprávneho poskytovateľa webhostingu môže poškodiť vaše hodnotenie a firmu vo vyhľadávaní. Preto sme napísali porovnanie NEBEZPEČENÝCH webhostingov medzi spoločnosťami Bluehost a SiteGround, takže sa môžete rozhodnúť, ktorá z nich je pre vaše stránky najlepšou voľbou..

Pozrime sa na naše priame porovnanie medzi spoločnosťami Bluehost a SiteGround.

Bluehost vs. SiteGround – prehľad

Bluehost zaregistrovať-domain-name-zadarmo

Bluehost je jedným z najväčších poskytovateľov webhostingu a oficiálne ho odporúča spoločnosť WordPress.org. Začali sa v roku 2005 a teraz prevádzkujú viac ako 2 milióny webových stránok po celom svete. Ponúkajú širokú škálu možností hostenia, ako napríklad zdieľaný hosting, hosting WordPress, eCommerce hosting, VPS hosting, dedikované servery atď..

Bluehost sa neustále usiluje o dokonalosť pravidelným zlepšovaním hardvérovej infraštruktúry svojho servera, ako aj zlepšovaním používateľského komfortu.

SiteGround

SiteGround, na druhej strane, je jednou z mála spoločností poskytujúcich webhosting, ktorá ponúka hosting špecifický pre danú lokalitu s 3 dátovými centrami pôsobiacimi v USA, Európe a Singapure. Rovnako ako Bluehost sú aj oficiálne odporúčaným poskytovateľom webhostingu od spoločnosti WordPress.org.

Ich možnosti hostenia tiež spúšťajú gamut od základného zdieľaného hostenia až po plne vybavený dedikovaný server.

Bluehost vs SiteGround – rýchlosť a dostupnosť

Bluehost používa špičkové technológie ako KVM a OpenStack, aby sa ubezpečil, že vaše webové stránky sú také rýchle, ako sa dajú. Zatiaľ čo SiteGround vyniká od konkurencie poskytovaním najnovších technológií rýchlosti vrátane NGINX, HTTP / 2, PHP7 a bezplatného CDN.

Aby sme otestovali výkonnosť hostiteľských serverov pre porovnanie našich serverov SiteGroud a Bluehost, zaregistrovali sme sa s oboma webhostingovými službami a vytvorili sme testovaciu stránku s WordPress. Aby sme na našom testovacom webe odzrkadľovali produkčné prostredie, nainštalovali sme tiež predvolenú tému WordPress, pridali fiktívny obsah a nahrali niektoré obrázky..

Podľa testu rýchlosti webových stránok spoločnosti Pingdom sa uskutočnil náš testovací web Bluehost 689 ms načítať server v Dallase v Texase. To je rýchlejšie ako 94% všetkých testovaných stránok.

rýchlostný test Bluehost

Rovnaký test sme vykonali aj na našom testovacom serveri SiteGround. Naše testovacie miesto trvalo 649 ms načítať server v Dallase v Texase. To je rýchlejšie ako 95% všetkých testovaných stránok.

rýchlosť testovacieho miesta

Počas našich testov na jednom zo serverov sme nezažili výpadky. Pozrite sa na našu úplnú kontrolu SiteGround.

víťaz: SiteGround

Bluehost vs SiteGround – jednoduché použitie

Nový panel správcov spoločnosti Bluehost

Bluehost ponúka skvelý zážitok z nástupu do lietadla, vďaka čomu je veľmi ľahké spustiť nový web WordPress tak pre začiatočníkov, ako aj pre odborníkov. Okrem toho tiež vylepšili svoj informačný panel s cieľom zlepšiť používateľské prostredie.

S každým plánom webhostingu ponúka spoločnosť Bluehost bezplatný názov domény, bezplatné SSL a inštalácie WordPress jedným kliknutím. To znamená, že s Bluehostom získate všetko, čo potrebujete na to, aby ste mohli svoju webovú stránku uviesť do prevádzky hneď po odpálení.

CPanel stránky

A naopak, s programom SiteGround trvá iba 3 kliknutia, aby sa spustil nový web. Aj keď funkcia SiteGround neponúka bezplatné doménové meno, začatie používania nového webu je bezproblémové. Na rozdiel od Bluehost, ponúkajú webovú stránku drag and drop na vytvorenie nového webu v žiadnom momente.

víťaz: Bluehost

Bluehost tiež získal najlepšiu kanadskú webhostingovú pozíciu.

Napriek tomu, že program SiteGround ponúka tvorcu webových stránok a inštalátorov na jedno kliknutie, pokiaľ ide o jednoduchosť použitia, veríme, že Bluehost vyniká v porovnaní s programom SiteGround vďaka ich vysoko optimalizovanému zážitku z palubnej dosky pre používateľov systému WordPress..

Ak však potrebujete program na vytváranie webov drag and drop, mali by ste zvážiť možnosť SiteGround.

Bluehost vs SiteGround – Funkcie

Bluehost vám poskytuje všetky štandardné hostiteľské funkcie, ktoré by ste mali očakávať od poskytovateľa, vrátane nemeranej šírky pásma, úložiska SSD, bezplatného SSL, inštalátorov na jedno kliknutie atď. S mierne drahým plánom zdieľaného webhostingu získate úložisko nemerané SSD, neobmedzené e-mailové účty, neobmedzené úložisko, marketingové ponuky v hodnote 200 dolárov, zálohy stránok a ďalšie.

Pri porovnávaní funkcií však SiteGround vyhodí Bluehost z vody. Nižšie je uvedených niekoľko jedinečných funkcií, ktoré SiteGround dostanú pred krivku:

 • Bezplatná denná záloha, tvorca webových stránok a CloudFlare CDN s každým plánom webhostingu.
 • S mierne drahým plánom môžete využívať bezplatné prevody stránok a obnovenie zálohy. Rýchlosť načítania môžete tiež zvýšiť pomocou programu SuperCacher.
 • Ak potrebujete podivné pokročilé funkcie, ako sú servery kompatibilné s PCI a vytvorenie GIT repo vytvorenia jedným kliknutím na zdieľanom webhostingu, môžete sa prihlásiť na odber plánu GoGeek..

víťaz: SiteGround

SiteGround bez akýchkoľvek pochybností rozdrtí všetkých svojich konkurentov vrátane Bluehostingu vďaka ich základným a pokročilým funkciám WordPress..

Bluehost vs. SiteGround – podpora a dokumentácia

Bluehost ponúka 24/7 telefonickú podporu a živý chat na rýchle vyriešenie problémov súvisiacich s hostingom. Najlepšie zo všetkého je, že ich interný tím odborníkov na WordPress vám môže pomôcť vyriešiť všetky otázky súvisiace s WordPress.

V snahe zamerať sa viac na poskytovanie osobnej a priamej podpory prostredníctvom telefónu alebo chatu, Bluehost prestala podporovať e-mailovú podporu vstupeniek. To môže byť pre používateľov frustrujúce s pokročilejšími problémami, ktorých vyriešenie môže trvať trochu dlhšie.

Na druhej strane SiteGround ponúka podporu 24 hodín denne, 7 dní v týždni prostredníctvom telefónu, e-mailu a živého chatu. Môžete sa tiež spoľahnúť na ich vedomostnú základňu, ktorá pokrýva všetky aspekty vytvárania webovej stránky od základov pomocou ich plánov webhostingu.

víťaz: SiteGround

Bluehost vs SiteGround – ceny

Jednou z najlepších vecí, o Bluehost, je to, že ponúkajú širokú škálu možností hostenia, ktoré sa najlepšie hodia pre váš rozpočet a požiadavky. Ak potrebujete cenovo dostupný hosting, môžete si zvoliť jeden zo svojich zdieľaných hostingových plánov. S každým zdieľaným hostingovým plánom získate bezplatnú doménu, bezplatný SSL, inštalátory na jedno kliknutie a všetko, čo potrebujete na spustenie webovej stránky. Akonáhle vyrastiete príspevok na prevádzku zdieľaného hostingu, môžete ľahko upgradovať na možnosti VPS a vyhradeného servera.

V porovnaní s Bluehostom sú hostingové plány SiteGround trochu drahé.

SharedCloudWooCommerceVPSDedicated
Bluehost2,75 USD / mesiac.6,95 $ / mesiac.6,95 $ / mesiac.19,99 $ / mesiac.79,99 dolárov / mesiac.
SiteGround3,95 USD / mesiac.80,00 USD / mesiac.3,95 USD / mesiac.269,00 USD / mesiac.

Na získanie VEĽKÝCH zliav však môžete využiť náš kupón SiteGround.

víťaz: Bluehost

Zhrnutie: Bluehost vs. SiteGround

Bluehost je pre vás tou najlepšou voľbou, ak spúšťate nový web a potrebujete cenovo dostupné riešenie hostenia. Uľahčujú spustenie nového webu WordPress, dokonca aj pre úplných začiatočníkov. Ich široká škála možností hostenia je vhodná pre každý rozpočet a požiadavky na hosťovanie.

Ak vám však nevadí minúť trochu viac na super rýchlu webhostingovú službu, môžete zvážiť funkciu SiteGround. SiteGround prekonal konkurenciu tým, že poskytuje najnovšie technológie rýchlosti. Poskytujú tiež 24/7 podporu prostredníctvom telefónu, živého chatu a lístkov. Chceli by ste sa tiež pozrieť na zľavu z kupónu Siteground.

Vyskúšajte aj toto porovnanie medzi Bluehost vs iPage.

Dúfame, že vám tento článok pomohol vybrať medzi Bluehost a SiteGround. Ak začínate nový web, prečítajte si nášho podrobného sprievodcu, ako web spustiť.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map