HostGator verzus A2 Porovnanie hostingu (2020) – 1 jasný víťaz

HostGator vs a2 hosting


Hľadáte najlepší hostingový servis? A2 Hosting a HostGator sú 2 z najlepších poskytovateľov hostingu. Ale to je skutočne najlepšia webhostingová služba: A2 Hosting alebo HostGator?

Nie každá webhostingová služba je vytvorená rovnako. Je dôležité, aby ste pochopili, ako sa títo dvaja poskytovatelia hostingu líšia, pokiaľ ide o ich cenové plány a funkcie. Našim nezaujatým porovnaním hostiteľa a hostingu A2 vám pomôžeme rozhodnúť, ktorý z nich je pre vás tou najlepšou voľbou.

HostGator verzus A2 Hosting – prehľad

hostgator

HostGator je veľmi populárny poskytovateľ webhostingu. Spoločnosť HostGator bola založená v roku 2002 a teraz prevádzkuje viac ako 8 miliónov webových stránok po celom svete. Zakúpili ich spoločnosť Endurance International Group, populárna webhostingová spoločnosť, ktorá tiež vlastní a prevádzkuje niekoľko známych značiek hostingu, vrátane spoločností Bluehost a iPage..

HostGator plány prichádzajú so všetkými základnými funkciami hostenia a poskytujú vám 45-dňovú záruku vrátenia peňazí, aby ste si mohli vyskúšať svoje služby bez rizika..

a2-hosting-hosting-alternatívy

A2 Hosting je popredná hostingová spoločnosť priateľská k vývojárom, ktorá poskytuje všetky funkcie, ktoré potrebujete na to, aby vaše stránky fungovali. Tiež vám umožňujú vybrať si preferované dátové centrum pri registrácii na ich hostingové služby.

Na rozdiel od hostgátora je hosting A2 nezávisle vlastnený a prevádzkovaný.

Najlepšie zo všetkého je, že A2 Hosting poskytuje kedykoľvek vrátenú záruku vrátenia peňazí, ak nie ste úplne spokojní

HostGator verzus A2 Hosting – rýchlosť a doba prevádzky

Rýchlosť a dostupnosť sú najdôležitejšie faktory, ktoré musíte vziať do úvahy pri výbere webhostingovej služby.

Rýchlosť je dôležitá, pretože nikto nemá rád pomalé webové stránky a spoločnosť Google vo svojom algoritme naďalej zdôrazňuje rýchlosť stránky.

Podobne je dôležitá prevádzková doba, pretože vaši používatelia očakávajú, že vaše stránky budú dostupné nepretržite. Spravidla je doba prevádzkyschopnosti vyjadrená ako percento z celkového času, ktorý je k dispozícii; „99,95%“.

Aby sme otestovali rýchlosť webových stránok a časy ich dostupnosti pre webhostingové služby v našom porovnaní A2 Hosting vs HostGator, zaregistrovali sme sa s oboma službami a vytvorili sme testovacie stránky založené na systéme WordPress. Aby sme zrkadlili živé prostredie, nainštalovali sme tiež predvolenú tému WordPress, pridali fiktívny obsah a nahrali niektoré obrázky.

Na vykonávanie testov rýchlosti a prevádzkyschopnosti na našich testovacích stránkach sme použili nasledujúce nástroje:

 • Pingdom
 • Dopad zaťaženia
 • Bitcatcha

najrýchlejší hostgator

Podľa spoločnosti Pingdom trvalo načítanie nášho servera HostGator 691 ms pri testovaní od spoločnosti Dallas.

a2 hosting test rýchlosti

Načítanie stránky A2 Hosting trvalo načítanie 1,28 sekundy, čo tiež znamená, že stránka bola rýchlejšia ako 84% všetkých testovaných stránok.

Je tiež dôležité analyzovať, či hostenie serverov môže prežiť dopravný nárast. Pre náš test dopravného nárazu sme použili nástroj s názvom Load Impact. Na naše stránky sme poslali niekoľkých virtuálnych používateľov a postupne sme vybudovali až 100 návštevníkov, aby sme videli, ako servery fungujú.

hostimpator zaťaženia

Podľa Load Impact náš server HostGator reagoval rýchlo, kým nebolo súčasne asi 80 návštevníkov. S rastúcou návštevnosťou sa stránka začala mierne spomaľovať a po niekoľkých okamihoch sa vrátila k normálu.

A2 Test nárazového zaťaženia hostiteľa

Na druhej strane naše testovacie miesto A2 Hosting trvalo fungovalo, kým na webe nebolo približne 40 návštevníkov. Webová stránka sa chvíľu spomalila a potom sa vrátila do svojho normálneho stavu.

Po našom teste vplyvu na zaťaženie sme vykonali test s Bitcatchou, aby sme monitorovali časy odozvy servera z 8 rôznych geografických lokalít: New York, LA, Londýn, Brazília, India, Singapur, Japonsko a Austrália. Rýchlosť pre každé miesto bola meraná 3 oddelene a potom boli výsledky spriemerované.

bitcatcha-hostgator

Podľa nášho testu Bitcatcha bol celkový výkon hostgátora aj hostingu A2 klasifikovaný ako C.

a2 hosting bitcatcha test

HostGator verzus A2 Hosting – jednoduché použitie

hostgator-cpanel

Hostgator aj A2 Hosting poskytujú pre správu webhostingových účtov prístup cPanel používateľom. Ich inštalátori s jedným kliknutím vám navyše pomôžu rýchlo nainštalovať populárne skripty webových stránok, ako sú WordPress, Joomla, Drupal atď..

A2 Hosting cPanel

Ak sa rozhodnete pre hosting Windows so serverom A2 Hosting, získate prístup k Plesk pre správu svojho účtu webhostingu.

HostGator verzus A2 Hosting – Funkcie

HostGator vám poskytuje všetky základné funkcie, ktoré potrebujete na spustenie svojho webu; vrátane nemeranej šírky pásma, inštalátorov na jedno kliknutie, tvorcu webových stránok, bezplatných marketingových kreditov atď.

So štartovacím plánom hostgátora môžete hostiť 1 webovú stránku a s mierne drahým programom môžete hostiť toľko webových stránok, koľko chcete.

V porovnaní s tým A2 Hosting zostáva z hľadiska funkcií ďalej pred krivkou. Pozrime sa na niekoľko oblastí, v ktorých A2 Hosting vyniká v porovnaní s HostGator:

Záruka vrátenia peňazí kedykoľvek: Ak nie ste spokojní s hostingom A2, môžete požiadať o úplnú refundáciu do 30 dní od registrácie. Poskytujú tiež refundáciu za nevyužité hostiteľské služby.

Niekoľko možností hostenia: Na rozdiel od hostgátora poskytuje hosting A2 širokú škálu možností hostenia. Napríklad so svojimi plánmi VPS ponúkajú nespravovaný server, spravovaný server, diskový SSD server, hlavný server atď..

HostGator verzus A2 Hosting – podpora a dokumentácia

HostGator aj A2 Hosting poskytujú nepretržitú podporu prostredníctvom 3 režimov: live chat, telefón a e-mail. Obe ich rozsiahle vedomostné databázy vysvetľujú všetko, čo potrebujete vedieť o používaní ich hostiteľských platforiem, krok za krokom.

HostGator verzus A2 Hosting – ceny

Pozrime sa na priame porovnanie cien rôznych možností hostenia od hostgátora a hostingu A2:

SharedWordPressResellerVPSDedicated
Hostgator2,78 USD / mesiac.5,95 $ / mesiac. (Cloud)19,95 USD / mesiac.19,95 USD / mesiac.119,00 USD / mesiac.
Hosting A23,92 $ / mesiac.3,92 $ / mesiac.13,19 USD / mesiac.13,75 USD / mesiac.99,59 USD / mesiac.

Ak začínate a chcete zvoliť zdieľaný / lacný webhosting, plány HostGator sú dostupné. A2 Hosting ponúka lacnejšie plány pre všetky ostatné možnosti hostenia.

HostGator aj A2 Hosting ponúkajú najlepšie hostingové plány pre ďalších predajcov.

Na získanie veľkej zľavy môžete použiť aj náš kupónový kód HostGator.

Zhrnutie: HostGator verzus A2 Hosting

Po porovnaní hostiteľov a hostiteľov A2 veríme, že hostgator je lepšia hostingová služba. Nielenže sú ich hostingové služby rýchlejšie, ale sú spoľahlivejšie aj vzhľadom na svoju povesť v tomto odvetví.

Dúfame, že vám tento článok pomohol nájsť tú správnu hostingovú službu, ktorá vyhovuje vášmu rozpočtu a potrebám. Ak sa vám tento článok páčil, môžete tiež vyskúšať našu úplnú recenziu hostgátora alebo podrobnú recenziu hostingu A2.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map