HostGator vs. DreamHost (2020) – podrobné porovnanie!

HostGator vs. DreamHost


Zaujíma vás, ktorá je lepšia možnosť hostenia: HostGator alebo DreamHost? Sú to dve z najpopulárnejších spoločností poskytujúcich webhosting. Ale jeden musí byť lepší ako druhý, správne?

V našom porovnaní UNBIASED medzi hostiteľmi HostGator a DreamHost vám pomôžeme zistiť najlepšiu voľbu pre váš rozpočet a potreby..

HostGator vs. DreamHost – prehľad

hostgator-web-hosting

HostGator a DreamHost sú 2 z najpopulárnejších poskytovateľov webhostingu na trhu. HostGator bola založená v roku 2002 a v súčasnosti hostí viac ako 8 miliónov webových stránok. Na druhej strane DreamHost bol založený už v roku 1996, rok pred príchodom spoločnosti Google. Teraz obsluhujú viac ako 1,5 milióna webových stránok, blogov a aplikácií s vyše 400 000 spokojných zákazníkov. Obidve sú webhostingové spoločnosti kompatibilné s PCI.

Zatiaľ čo spoločnosť Endurance International Group získala hostGator v roku 2012, DreamHost je stále nezávisle vlastnená a prevádzkovaná.

Dreamhost

HostGator aj DreamHost poskytujú širokú škálu možností hostenia vrátane zdieľaného, ​​VPS a dedikovaného servera. Obaja z nich obzvlášť rozprestierajú spoločný hostingový priestor so svojimi cenovo dostupnými hostingovými plánmi.

HostGator vs. DreamHost – rýchlosť a dostupnosť

Najdôležitejšie faktory, ktoré musíte vziať do úvahy pri výbere webhostingovej služby, sú rýchlosť a dostupnosť webových stránok. Webhostingové spoločnosti sa často chlubia vysokými časmi odozvy servera a zárukami dostupnosti.

Aby sme skontrolovali, či žijú podľa humbuku, prihlásili sme sa na zdieľané plány hostenia a vytvorili sme testovacie stránky na serveroch HostGator aj DreamHost. Aby sme zrkadlili prostredie živých webových stránok na našich testovacích stránkach, nainštalovali sme predvolenú tému WordPress a doplnili sme fiktívny obsah spolu s niektorými obrázkami..

A potom sme na našich testovacích stránkach vykonali niekoľko rôznych testov výkonnosti:

 • Test pingdom: Na sledovanie času načítania stránky.
 • Zaťaženie nárazovým testom: Ak chcete zistiť, ako server reaguje počas prepätia.
 • Bitcatcha test: Na zaznamenanie času odozvy servera na 8 rôznych medzinárodných miestach úplným ignorovaním obsahu.

A tu sú naše výsledky:

najrýchlejší hostgator

Podľa testu Pingdom HostGator pri testovaní z Dallasu načítala 691 ms. To je rýchlejšie ako 94% všetkých testovaných stránok.

Dreamhost rýchlostný test

Naše testovacie stránky DreamHost sa načítali za menej ako pol sekundy, čo je rýchlejšie ako 97% všetkých testovaných stránok.

hostimpator zaťaženia

Podľa Load Impact náš server HostGator reagoval rýchlo, kým nebolo súčasne asi 80 návštevníkov. S rastúcou návštevnosťou sa stránka začala spomaľovať.

Dreamimp loadimpact test

Ako vidíte na grafe, naše webové stránky DreamHost zostali počas testu prepätia stabilné. Počet živých návštevníkov nemal žiadny vplyv na čas odozvy.

bitcatcha-hostgator

Podľa nášho testu Bitcatcha náš server HostGator reagoval v Spojených štátoch iba za zlomok sekúnd. Aj keď bol čas odozvy v medzinárodných lokalitách pomerne vysoký, stále reagoval za menej ako sekundu. Server HostGator získal hodnotenie Bitcatcha ako C, zatiaľ čo náš server DreamHost bol ohodnotený ako A+.

dreamhost bitcatcha

víťaz: DreamHost

HostGator vs. DreamHost – jednoduché použitie

hostgator-cpanel

Na rozdiel od hostGator, DreamHost neprichádza s palubnou doskou cPanel. Namiesto toho majú svoj vlastný webový ovládací panel.

dreamhost spravovať domény

To znamená, že ak ste už oboznámení s najobľúbenejším ovládacím panelom webhostingu (cPanel), pred použitím ovládacieho panela DreamHost je potrebné zvládnuť trochu učiacej sa krivky..

víťaz: HostGator

HostGator vs. DreamHost – Funkcie

Najlepšie na serveri HostGator je to, že vám poskytujú viac funkcií hostenia ako ktorýkoľvek z ich konkurentov.

Predtým, ako skočíme a začneme skúmať, ako sa hostGator v porovnaní s funkciami DreamHost hromadí oproti sebe, pozrime sa na to opačným smerom – niekoľko oblastí, v ktorých DreamHost vyniká v porovnaní s hostiteľomGG.

Ukladací priestor SSD:

DreamHost ponúka úložisko Solid State Drive, zatiaľ čo server HostGator ponúka úložisko pevného disku (HDD). Dokázalo sa, že SSD je rýchlejšie ako HDD až 2-krát.

Zadarmo doménové meno:

Pri registrácii vám DreamHost poskytuje bezplatné doménové meno, zatiaľ čo hostGator ho neponúka. Ponuka bezplatných názvov domén je však skôr marketingovým trikom než užitočná funkcia, pretože ak zaregistrujete názov domény v službe DreamHost zadarmo, budete musieť po prvom roku platiť približne 15 dolárov ročne. Namiesto toho by ste si mohli zaregistrovať doménové meno u registrátora domény, ako je doména.com, a to až za 12 dolárov ročne.

Ak chcete z dlhodobého hľadiska ušetriť na nákladoch na doménu, odporúčame vám použiť registrátora doménových mien.

Okrem úložiska SSD a bezplatného názvu domény HostGator z hľadiska funkcií …

 • Neobmedzený počet e-mailov: S HostGator získate neobmedzený počet e-mailových účtov s ľubovoľným z ich hostingových plánov. Mali by ste sa však rozhodnúť pre najdrahší plán nastavovania e-mailov pomocou svojho hostingového účtu DreamHost.
 • Pokročilý nástroj na tvorbu webových stránok: DreamHost aj HostGator ponúkajú tvorcom webových stránok so svojimi plánmi hostenia, ale jeho hostitelia majú vďaka pokročilým funkciám vrátane obchodu s eCommerce prednosť pred krivkou..
 • Zadarmo IP: Vďaka špičkovému zdieľanému plánu hostenia HostGator získate zadarmo vyhradené nástroje pre IP a SEO, zatiaľ čo DreamHost neponúka žiadny zo svojich zdieľaných plánov hostenia.
 • Zadarmo reklamné kredity: S každým hostiteľským programom hostgator získate reklamné kredity v hodnote 200 dolárov, ktoré priťahujú návštevnosť vašich stránok. Hostingové plány DreamHostu nie sú spojené so žiadnymi bezplatnými reklamnými kreditmi.

víťaz: HostGator

HostGator vs. DreamHost – podpora a dokumentácia

HostGator má viac ako 850 zamestnancov, ktorí poskytujú vynikajúcu podporu 24 hodín denne, 7 dní v týždni prostredníctvom živého chatu, telefónu a e-mailu. Ich portál technickej podpory online pokrýva všetky aspekty vytvárania webových stránok s programom HostGator. Obsahuje viac ako 500 videonávodov a 680 článkov pomoci.

A naopak, podpora DreamHost je ubohá. Aj keď často inzerujú 24/7 podporu, realitou je, že poskytujú iba 24/7 e-mailovú podporu. Získanie vašej žiadosti o podporu prostredníctvom e-mailu však trvá takmer deň.

Podpora live chatu je k dispozícii iba v čase 5:00 – 22:00 PST, 7 dní v týždni. Aj keď sú k dispozícii žiadosti o spätné volanie, musíte uskutočniť jednorazovú platbu alebo prihlásiť sa na odber mesačného programu. Majte na pamäti, že nie je možné volať na čísla mimo USA a Kanady.

víťaz: HostGator

HostGator vs. DreamHost – ceny

Tu je podrobné porovnanie medzi cenami rôznych možností hostenia od DreamHost a HostGator.

SharedWordPressCloudVPSDedicated
Hostgator2,78 USD / mesiac.5,95 $ / mesiac. (Cloud)4,95 $ / mesiac.19,95 USD / mesiac.119,00 USD / mesiac.
Dreamhost2,59 $ / mesiac.16,95 USD / mesiac. (Organizovaný)4,50 USD / mesiac.13,75 USD / mesiac.169,00 $ / mesiac.

Bežná cena zdieľaného plánu hostenia DreamHost začína na 10,95 dolárov mesačne. S Dreamhostom sme sa však dohodli exkluzívne, takže mesačne musíte platiť iba 2,59 dolárov.

DreamHost ponúka spravovaný hosting WordPress, takže nemusíte poznať technické aspekty optimalizácie servera na zvýšenie výkonu vašich stránok, pretože DreamHost za vás spravuje.

Na druhú stranu, HostGator ponúka WordPress cloud hosting, ktorý poskytuje rýchlejší zážitok z webu, než ich zdieľaný hosting plánu.

Na získanie veľkej zľavy môžete použiť aj náš kupónový kód HostGator.

HostGator tiež ponúka najlepšie plány hostiteľa pre hosťovanie.

Ak hľadáte najlacnejšie úvodné plány hostingu, nehľadajte nič iné ako DreamHost. Nezabudnite, že po počiatočnom platobnom období budete musieť zaplatiť ich bežné ceny.

víťaz: DreamHost

Zhrnutie: HostGator vs. DreamHost

Po našom porovnaní je zrejmé, že hostGator je najlepšou voľbou pre váš web. Nielen, že poskytujú veľa užitočných funkcií hostingu, ich ovládací panel je veľmi ľahko použiteľný.

Ocenená podpora spoločnosti HostGator sa vždy vrátila späť. Na rozdiel od DreamHost poskytujú nepretržitú podporu prostredníctvom živého chatu, telefónu a e-mailu.

V službe DreamHost budete musieť uskutočniť samostatnú platbu za telefonickú podporu. K dispozícii je bezplatná podpora na spätné volanie, je však zahrnutá iba v najdrahšej cenovej úrovni.

Tiež by ste chceli skontrolovať porovnanie našich expertov,

 • HostGator vs GreenGeeks
 • HostGator vs InMotion Hosting
 • HostGator vs iPage
 • HostGator vs Liquid Web
 • HostGator vs A2 Hosting

Dúfame, že vám tento článok pomohol vybrať medzi hostiteľmi HostGator a DreamHost. Ak chcete získať viac podrobností, pozrite si našu kompletnú recenziu hostgátora a podrobnú recenziu DreamHost.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map