HostGator vs. GreenGeeks Compared (2020) – 1 jasný víťaz!

HostGator-vs-GreenGeeks


Zaujíma vás, ktorá je lepšia voľba medzi hostgátorom vs. GreenGeeks? HostGator aj GreenGeeks slúžia miliónom domén z celého sveta. Je však zložité analyzovať, ktorá z nich je najlepšou voľbou s toľkými protichodnými názormi.

V našom porovnávaní UNBIASED medzi hostiteľmi GG a GreenGeeks vám pomôžeme pochopiť, ktorý poskytovateľ má správnu webhostingovú službu pre váš rozpočet a potreby..

HostGator vs. GreenGeeks – prehľad

hostgator-web-hosting

HostGator a GreenGeeks sú 2 z najpopulárnejších poskytovateľov hostingu na trhu. Aj keď ponúkajú celý rad rôznych možností hostenia, vrátane VPS a dedikovaných serverov, obzvlášť rozvetvujú priemysel zdieľaného hostingu.

HostGator tiež ponúka najlepšie plány hostiteľa pre hosťovanie.

HostGator bola založená v roku 2002 a v súčasnosti hostí okolo 8 miliónov webových stránok, ktoré pokrývajú zákazníkov po celom svete. HostGator bol získaný spoločnosťou Endurance International Group v roku 2012. Od akvizície neustále rastú ako jeden z popredných svetových poskytovateľov webhostingu.

GreenGeeks-web-hosting

GreenGeeks, na druhej strane, bola založená v roku 2008 so zákazníkmi z viac ako 150 krajín. Často zdôrazňujú svoj záväzok voči životnému prostrediu a označujú sa za ekologického poskytovateľa webhostingu č. 1 na trhu.

HostGator vs. GreenGeeks – rýchlosť a dostupnosť

Rýchlosť stránky a doba prevádzky sú najdôležitejšie faktory, ktoré musíte zvážiť pri výbere webhostingu.

Nikto nemá rád pomalé webové stránky. Dokonca aj 1-sekundové oneskorenie môže vaše konverzie poškodiť o 7%. Spoločnosť Google okrem toho naďalej zdôrazňuje rýchlosť svojich algoritmov.

Podobne je dôležitá aj prevádzková doba, pretože vaši návštevníci očakávajú, že vaše stránky budú dostupné nepretržite.

Aby sme otestovali rýchlosť a dobu prevádzky hostgátora a GreenGeeks v našom porovnávacom článku, zaregistrovali sme sa na zdieľaný hostingový účet s oboma poskytovateľmi hostenia. Produkčné prostredie na týchto zdieľaných účtoch hostingu sme tiež zrkadlili vytvorením stránky WordPress, inštaláciou predvolenej témy WordPress, pridaním falošného obsahu a nahraním niektorých obrázkov..

Potom sme na týchto testovacích stránkach vykonali niekoľko rôznych experimentov s rýchlosťou a prevádzkou pomocou nasledujúcich testovacích nástrojov:

 • Pingdom
 • Dopad zaťaženia
 • Bitcatcha

najrýchlejší hostgator

Podľa stránky Pingdom trvalo načítanie nášho servera HostGator 691 ms, zatiaľ čo náš server GreenGeeks trval 697 ms..

Test rýchlosti GreenGeeks

Po našich testoch Pingdom sme pomocou populárneho testovacieho nástroja Load Impact analyzovali, ako naše testovacie weby zvládli dopravné prepätia počas špičkových hodín, a na naše stránky poslali niektorých virtuálnych používateľov..

hostimpator zaťaženia

Podľa Load Impact náš server HostGator reagoval rýchlo, kým nebolo súčasne asi 80 návštevníkov. S rastúcou návštevnosťou sa stránka začala mierne spomaľovať.

GreenGeeks loadimpactact

Počas testu vplyvu na zaťaženie sa však naše stránky GreenGeeks vykonávali takmer trvalo bez ohľadu na zaťaženie. Počas testu neboli zaznamenané žiadne prestoje.

Chceli sme tiež analyzovať časy odozvy servera z celého sveta ignorovaním obsahu stránok. Na tento test sme použili bitcatchu. Priemeruje rýchlosť načítania z 8 rôznych globálnych umiestnení: New York, LA, Londýn, Brazília, India, Singapur, Japonsko a Austrália..

bitcatcha-hostgator

Podľa testu Bitcatcha náš server HostGator reagoval v Spojených štátoch iba za zlomok sekúnd. Aj keď bol čas odozvy v medzinárodných lokalitách pomerne vysoký, server stále odpovedal za menej ako sekundu.

Čas odozvy GreenGeeks

Podobne server GreenGeeks získal hodnotenie Bitcatcha ako C. Čas odozvy bol takmer rovnaký ako HostGator z viacerých miest.

víťaz: GreenGeeks

HostGator verzus GreenGeeks – jednoduché použitie

hostgator-trhovisko

HostGator aj GreenGeeks poskytujú prístup cPanel na správu svojho webhostingového účtu. Pri každom pláne hostenia získate aj inštalačný program WordPress na jedno kliknutie, ktorý umožní rýchle spustenie vašich stránok.

HostGator vám umožňuje vytvárať webové stránky tak, ako chcete, pomocou nástroja na vytváranie myšou drag and drop, ktorý sa vyvinul interne. Tvorca vám dokonca umožní integrovať eCommerce výklad s vašou webovou stránkou.

GreenGeeks cpanel

Na druhej strane GreenGeeks poskytuje svojim hosťujúcim plánom veľmi jednoduchý staviteľ.

víťaz: HostGator

HostGator vs. GreenGeeks – Funkcie

Pokiaľ ide o funkcie, GreenGeeks zostáva pred krivkou. Pozrime sa, ako sa GreenGeeks porovnáva s HostGator:

 • Neobmedzený hosting domén: GreenGeeks ponúka každý hostingový plán s neobmedzeným hosťovaním domén, zatiaľ čo zdieľaný štartovací plán hostiteľa umožňuje hosťovať iba jednu stránku..
 • Úložisko SSD (Solid State Drive): Všetky plány GreenGeeks sa dodávajú s úložiskom SSD, zatiaľ čo server HostGator ponúka úložisko HDD (pevný disk). Je dokázané, že SSD má dvojnásobný výkon ako HDD.
 • Bezplatná registrácia domén: Na rozdiel od hostgátora sa môžete vzdať poplatku za registráciu domény pri registrácii do hostingového plánu GreenGeeks.

víťaz: GreenGeeks

HostGator vs. GreenGeeks – podpora a dokumentácia

HostGator aj GreenGeeks ponúkajú nepretržitú technickú podporu prostredníctvom živého chatu, telefónu a e-mailu.

HostGator vyniká svojou robustnou znalostnou základňou. Obsahuje 680+ článkov pomoci a 500+ videonávodov, ktoré vám pomôžu postupne preskúmať všetky aspekty webhostingu.

víťaz: HostGator

HostGator vs. GreenGeeks – Ceny

Urobme porovnanie cien za hosting pre plány GreenGeeks a HostGator.

SharedWordPressCloudVPSDedicated
Hostgator2,78 USD / mesiac.5,95 $ / mesiac. (Cloud)4,95 $ / mesiac.19,95 USD / mesiac.119,00 USD / mesiac.
GreenGeeks2,95 $ / mesiac.2,95 $ / mesiac.39,95 USD / mesiac.169,00 $ / mesiac.

HostGator je tiež v našom zozname najlepších bezplatných webhostingových spoločností ponúkajúcich najlacnejšie riešenia.

Ako vidíte z tabuľky, plány HostGator sú lacnejšie ako plány GreenGeeks. HostGator taktiež ponúka viac možností hostenia, vrátane cloudového hostingu a cloudového hostenia WordPress.

Na získanie veľkej zľavy môžete použiť aj náš kupónový kód HostGator.

víťaz: HostGator

Zhrnutie: HostGator vs. GreenGeeks

Po našom porovnaní sme presvedčení, že hostGator je lepšia voľba hostingu ako GreenGeeks. HostGator vám poskytuje viac možností hostenia ako GreenGeeks. Ich hostingové služby sú lacné a cenovo dostupné.

Ak práve začínate a nechcete najať vývojára na vytvorenie webovej stránky, môžete vyskúšať tvorcu webových stránok hostgátora..

Nenechajte si ujsť naše porovnanie,

 • HostGator vs DreamHost
 • HostGator vs InMotion Hosting
 • HostGator verzus WP Engine
 • HostGator vs iPage
 • HostGator vs Liquid Web
 • HostGator vs A2 Hosting

Dúfame, že vám tento článok pomohol nájsť najlepšie riešenie hostingu. Ak sa vám tento článok páčil, môžete tiež skontrolovať našu úplnú recenziu hostgátora a recenziu GreenGeeks.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map