Porovnanie Bluehost vs HostGator (2020) – tu je víťaz!

hostgator vs. bluehost


Hľadáte najlepší hostingový servis? Bluehost a HostGator sú 2 z najlepších poskytovateľov hostingu. Ale to je skutočne najlepšia webhostingová služba: Bluehost alebo HostGator?

Nie každá webhostingová služba je vytvorená rovnako. Je dôležité, aby ste pochopili, ako sa títo dvaja poskytovatelia hostingu líšia, pokiaľ ide o ich cenové plány a funkcie. Pomocou nášho nezaujatého porovnania medzi hostiteľmi a Bluehostom vám pomôžeme rozhodnúť, ktorý z nich je pre vás tou najlepšou voľbou.

Bluehost vs HostGator – prehľad

Bluehost zaregistrovať-domain-name-zadarmo

Bluehost je jedným z popredných poskytovateľov lacného hostingu na trhu. Je to oficiálne odporúčaný poskytovateľ webhostingu od spoločnosti WordPress.org. V súčasnosti hostí viac ako milión webových stránok z celého sveta.

Bluehost ponúka bezplatné doménové meno, SSL certifikát zadarmo a 65% zľavu na webhosting.

hostgator

Rovnako ako Bluehost, aj HostGator je jedným z najpopulárnejších poskytovateľov webhostingu na svete. Obzvlášť pôsobia na vertikálnu zdieľanú sieť a hostujú milióny doménových mien po celom svete.

S každým programom hostgator získate obrovské množstvo nástrojov, ktoré vám pomôžu zostaviť vaše webové stránky tak, ako chcete.

Bluehost vs HostGator – rýchlosť a dostupnosť

Aby sme vykonali test výkonnosti hostiteľských serverov pre porovnanie hostgator verzus Bluehost, vytvorili sme testovacie stránky na oboch serveroch hostingu podpísaním ich zdieľaných plánov hostenia. Potom sme nainštalovali program WordPress a pridali fiktívny obsah vrátane obrázkov, aby sme odzrkadľovali výrobné prostredie na našom testovacom serveri.

súvisiace: Zdieľaný vs. riadený hosting WordPress (porovnávaný)

Uskutočnili sme niekoľko rôznych testov, ako napríklad:

 • Test pingdom: Na sledovanie rýchlosti a dostupnosti webových stránok.
 • Test dopadu zaťaženia: Na zaznamenanie toho, ako server reagoval počas doby špičkového načítania.
 • Bitcatcha test: Analyzovať časy odozvy servera na 8 rôznych medzinárodných miestach ignorovaním obsahu testovacej stránky.

A tu sú naše výsledky:

rýchlostný test Bluehost

Podľa spoločnosti Pingdom trvalo načítanie servera Bluehost na serveri v Dallase v štáte Texas 689 ms. To je rýchlejšie ako 94% všetkých testovaných stránok.

najrýchlejší hostgator

Na druhú stranu, HostGator trvalo 691ms načítať pre server v Dallase. To znamená, že podľa Pingdoma je doba načítania pre Bluehost aj HostGator takmer rovnaká.

hostimpator zaťaženia

Podľa Load Impact náš server HostGator reagoval rýchlo, kým nebolo súčasne asi 80 návštevníkov.

loadimpact bluehost

S rastúcou návštevnosťou sa stránka začala spomaľovať, zatiaľ čo výkonnosť spoločnosti Bluehost zostala rovnaká bez ohľadu na počet návštevníkov.

testy odozvy servera Bluehost

Podľa testu Bitcatcha náš server Bluehost reagoval v Spojených štátoch iba za zlomok sekúnd. Aj keď bol čas odozvy pomerne vysoký, stále reagoval za menej ako sekundu

bitcatcha-hostgator

Podobne bol server HostGator ohodnotený bitkou Bitcha. Čas odozvy bol takmer rovnaký ako Bluehost z viacerých miest.

víťaz: Bluehost

Bluehost vs HostGator – jednoduché použitie

Bluehost vylepšil informačný panel svojich používateľov, takže teraz je ľahšie ako kedykoľvek predtým spustiť web od základov. Poskytujú používateľom skvelý zážitok z nástupu do lietadla, vďaka čomu je nesmierne užitočné vykopnúť web, aj keď ste absolútnym začiatočníkom..

Keď začínate, môžete získať bezplatné doménové meno a SSL zadarmo s Bluehost. Na rýchle spustenie lokality môžete tiež využiť ich inštaláciu WordPress jedným kliknutím.

Na druhej strane spoločnosť HostGator neponúka bezplatný názov domény spolu s prihlásením na odber hostiteľských služieb. Ich zážitok z nástupu do lietadla nie je taký elegantný ako Bluehost. Ako už bolo povedané, nie je ťažké začať s programom HostGator vďaka rozsiahlej dokumentácii. Ponúkajú tiež skvelého tvorcu webových stránok na vytvorenie webovej stránky tak, ako chcete, bez toho, aby ste si najali vývojára.

víťaz: Bluehost

Bluehost vs HostGator – Funkcie

Aj keď získate všetko, čo potrebujete na to, aby ste mohli svoju webovú stránku uviesť do prevádzky, s akýmkoľvek hostiteľským plánom spoločnosti Bluehost, nie je taká funkcia ako HostGator. Tu je návod, ako sa hostgator spája s Bluehostom z hľadiska funkcií hostenia:

 • HostGator je dodávaný s ľahko použiteľným drag and drop builderom, zatiaľ čo Bluehost ho neponúka.
 • S programom HostGator získate reklamné kredity v hodnote 200 USD s akoukoľvek plánou, zatiaľ čo spoločnosť Bluehost ich nenabízí so svojím začiatočným plánom.
 • HostGator má 45-dňovú záruku vrátenia peňazí. Na druhej strane, s Bluehost získate len 30-dňovú záruku, že si svoje služby budete môcť bez rizika vyskúšať.
 • S HostGatorom môžete vytvárať neobmedzené subdomény, zatiaľ čo Bluehost umožňuje nastaviť iba 25 subdomén.
 • Ak si želáte so serverom HostGator, môžete fakturovať mesačne, ale u spoločnosti Bluehost sa musíte prihlásiť na odber ročného plánu.

víťaz: HostGator

Bluehost vs HostGator – Podpora & dokumentácia

Bluehost aj HostGator ponúkajú svojim zákazníkom vynikajúcu podporu.

HostGator poskytuje nepretržitú podporu prostredníctvom živého chatu, telefónu a e-mailu. Bluehost už však neposkytuje e-mailovú podporu v snahe zamerať sa na priamu podporu prostredníctvom telefónu a live chatu. To môže byť pre používateľov frustrujúce s pokročilejšími problémami, ktorých vyriešenie môže trvať trochu dlhšie.

Robustné centrum pomoci hostGator obsahuje 680+ článkov pomoci a 500+ videonávodov, ktoré vám pomôžu preskúmať každý aspekt webhostingu, krok za krokom.

víťaz: HostGator

Bluehost vs HostGator – ceny

Možnosti hosťovania spoločností Bluehost aj HostGator spúšťajú škálu od lacného hostenia po plnohodnotný dedikovaný server. Ak začínate s novým webom, môžete si zvoliť jeho zdieľaný / lacný hostingový plán. Ich lacný hostingový plán vám poskytuje všetko, čo potrebujete na vytvorenie stránky od základov, vrátane inštalačného programu WordPress jedným kliknutím, bezplatnej domény, SSL atď..

Pozrime sa podrobne na ceny ich rôznych možností hostenia:

SharedWordPressResellerVPSDedicated
Bluehost2,75 USD / mesiac.2,75 USD / mesiac.19,99 $ / mesiac.79,99 dolárov / mesiac.
Hostgator2,78 USD / mesiac.5,95 $ / mesiac.19,95 USD / mesiac.19,95 USD / mesiac.119,00 USD / mesiac.

V porovnaní s Bluehost je HostGator o niečo drahší. Ak hľadáte cenovo dostupné riešenie, Bluehost by sa vám mohol hodiť lepšie. Ak chcete používať program HostGator, pozrite si náš kupón HostGator a získajte najlepšiu cenu.

HostGator ponúka najlepšie hostingové plány predajcu. Nenechajte si ujsť check-out.

víťaz: Bluehost

Zhrnutie: Bluehost vs. HostGator

Bluehost a HostGator sú 2 poprední poskytovatelia webhostingu na trhu. Bluehost ponúka cenovo dostupné hostingové plány pre webové stránky všetkých veľkostí. Ich možnosti hostenia sú zamerané na začiatočníkov.

Bluehost poskytuje skvelý zážitok z jazdy, ktorý je nesmierne užitočný pre začiatočníkov aj pokročilých používateľov. Ponúkajú tiež bezplatné doménové meno a bezplatné SSL so svojimi hostingovými plánmi.

HostGator, na druhej strane, ponúka širokú škálu hostingových plánov prispôsobených všetkým úrovniam používateľov. Zameriavajú sa na poskytovanie ďalších funkcií so všetkými svojimi plánmi hostenia.

Celkovo sa domnievame, že Bluehost bije svojich konkurentov vrátane hostGator svojimi cenovo dostupnými hostingovými plánmi. Neustále inovujú svoju serverovú infraštruktúru, aby zvyšovali výkon a zlepšovali používateľské prostredie.

Mali by ste sa tiež pozrieť na naše porovnanie medzi Bluehost vs iPage.

Dúfame, že vám tento článok pomohol vybrať medzi Bluehost a HostGator. Ak začínate nový web, prečítajte si nášho sprievodcu, ako web spustiť.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map