Porovnanie HostGator verzus iPage (2020) – tu je víťaz!

HostGator vs ipage


Hľadáte najlepšieho poskytovateľa webhostingu? iPage a HostGator sú dvaja z najznámejších poskytovateľov hostingu. Ale ktorá má skutočne najlepšiu webhostingovú službu: iPage alebo HostGator?

Nie všetky webhostingové služby sú vytvorené rovnako. Je dôležité pochopiť, ako sa títo dvaja poskytovatelia hostingu líšia, pokiaľ ide o ich cenové plány a funkcie. Pomocou nášho nezaujatého porovnania medzi HostGator a iPage vám pomôžeme rozhodnúť, ktorý z nich je pre vaše webové stránky tou najlepšou voľbou.

HostGator vs. iPage – prehľad

hostgator

HostGator aj iPage sú hostingové značky prevádzkované spoločnosťou Endurance International Group, mimoriadne uznávanou webhostingovou spoločnosťou.

HostGator je zameraný na poskytovanie širokej škály rôznych možností hostenia a služieb. Ponúkajú niekoľko možností hostenia, ktoré iPage neponúka, vrátane hostingu v cloude a hostenia predajcu.

iPage-Godaddy-hosting-alternatívy

A naopak, iPage sa zameriava na poskytovanie najdostupnejších hostingových plánov v priemysle, aby vyhovoval každému rozpočtu. Ich plány webhostingu začínajú na 1,99 USD mesačne, čo zahŕňa bezplatné doménové meno a SSL.

HostGator verzus iPage – rýchlosť a doba prevádzky

Rýchlosť a dostupnosť sú bezpochyby najdôležitejšie faktory, ktoré musíte zvážiť pri výbere webhostingu.

Aby sme otestovali, či hostgator a iPage skutočne plnia svoj humbuk, rozhodli sme sa analyzovať rýchlosť stránok a záruky za dostupnosť pomocou registrácie s každou z nich a vytvorením 2 testovacích stránok..

Aby sme zrkadlili živé prostredie na našich testovacích stránkach, nainštalovali sme tému WordPress a zverejnili fiktívny obsah spolu s niektorými obrázkami.

Potom sme vykonali niekoľko rôznych experimentov na týchto testovacích miestach pomocou nasledujúcich nástrojov:

 • Pingdom: Analyzovať rýchlosť webových stránok.
 • Dopad zaťaženia: Ak chcete monitorovať, ako tieto hostingové servery zvládajú prudký nárast premávky počas doby špičkového zaťaženia.
 • Bitcatcha: Na určenie výkonnosti týchto hostiteľských serverov z 8 rôznych geografických umiestnení.

najrýchlejší hostgator

Podľa nášho testu rýchlosti rýchlosti Pingdom trvalo načítanie stránok HostGator pri testovaní od spoločnosti Dallas 691 ms.

ipage pingdom test rýchlosti

Naša testovacia stránka iPage sa však načítala za 2,6 sekundy, čo je rýchlejšie ako iba 60% všetkých testovaných webových stránok a cesta pomalšia ako naša stránka HostGator..

hostimpator zaťaženia

Podľa Load Impact náš server HostGator reagoval rýchlo, kým nebolo súčasne asi 80 návštevníkov.

náraz nárazu ipage

Pokiaľ ide o iPage, doba odozvy bola pomalá, keď bolo na webe asi 50 používateľov. Potom zostala rýchlosť stránky stabilná napriek tomu, že mala viac používateľov.

bitcatcha-hostgator

Podľa nášho testu Bitcatcha bol server HostGator ohodnotený na C; zatiaľ čo naša stránka iPage bola ohodnotená ako C+.

doba odozvy servera ipage

víťaz: HostGator

HostGator verzus iPage – jednoduché použitie

hostgator-cpanel

Všetky plány hostingu od hostgator sú dodávané s cPanel pre správu vašich webhostingových účtov. Ponúkajú tiež inštalátory na jedno kliknutie pre populárne skripty webových stránok, ako sú WordPress, Joomla a Drupal..

Ovládací panel iPage

Na druhej strane iPage neponúka cPanel. Namiesto toho ponúkajú svoju vlastnú prispôsobenú verziu ovládacieho panela, ktorú označujú ako vDeck. Avšak, ak ste zvyknutí na cPanel, ktorý je najobľúbenejším ovládacím panelom webhostingu na svete, pred zvládnutím vDeck bude potrebné zvládnuť trochu učiacej sa krivky..

Obaja tiež poskytujú webový tvorca vyvinutý in-house pre používateľov, ktorí chcú stavať web bez toho, aby museli najať vývojára.

víťaz: HostGator

HostGator vs. iPage – Funkcie

S programom HostGator získate všetko, čo potrebujete na spustenie svojej novej stránky od základov. Či už chcete nástroje na tvorbu webových stránok alebo inštalátory aplikácií na jedno kliknutie, nástroje SEO alebo riešenia zálohovania, služba HostGator vás pokryla. Poskytujú tiež 45-dňovú záruku vrátenia peňazí, aby vyskúšali svoje hostingové služby bez rizika.

Pokiaľ však ide o funkcie, iPage vedie kruhy okolo hostgatora.

Univerzálny plán pre všetkých: iPage ponúka iba 1 zdieľaný hostingový plán, ktorý vám umožní hosťovať neobmedzené webové stránky; zatiaľ čo v službe HostGator sa budete musieť prihlásiť na drahý plán, aby ste získali neobmedzený hosting webových stránok.

Názov bezplatnej domény: Pri registrácii na hostingový plán získate pomocou služby iPage bezplatný názov domény.

víťaz: iPage

HostGator vs. iPage – podpora a dokumentácia

HostGator aj iPage ponúkajú odbornú pomoc 24 hodín denne, 7 dní v týždni prostredníctvom telefónu, chatu a e-mailov založených na lístkoch. Ich vedomostné základne sú celkom jednoduché, bez chmýří, takže môžete ľahko vyriešiť problémy s webhostingom aj sami.

víťaz: Je to kravata

HostGator verzus iPage – ceny

Uvádzame porovnanie medzi cenami rôznych možností hostenia hostgatátora a iPage:

SharedWordPressCloudVPSDedicated
Hostgator2,78 USD / mesiac.5,95 $ / mesiac. (Cloud)4,95 $ / mesiac.19,95 USD / mesiac.119,00 USD / mesiac.
iPage1,99 USD / mesiac.3,75 USD / mesiac.19,99 $ / mesiac.11,99 $ / mesiac.

Ako vidíte, úvodné plány iPage sú omnoho lacnejšie ako programy HostGator. Ak hľadáte cenovo dostupné zdieľané alebo hostingové plány WordPress, zvážte možnosť iPage.

Aplikácia iPage neponúka cloud alebo hosting hostiteľa. Ceny serverov VPS a vyhradených serverov, ktoré ponúkajú hostgator a iPage, sú však takmer rovnaké.

Na získanie veľkej zľavy môžete použiť aj náš kupónový kód HostGator.

Spoločnosť iPage sa tiež zaradila do nášho zoznamu najlepších spoločností poskytujúcich webhosting zadarmo.

víťaz: iPage

Zhrnutie – HostGator verzus iPage

Po našom porovnaní sme presvedčení, že HostGator je lepšia hostingová spoločnosť ako iPage celkovo. HostGator nielenže poskytuje viac možností hostenia, ale ponúka aj širokú škálu nástrojov na jednoduché spustenie webovej stránky od základov..

HostGator sa vždy usiluje o dokonalosť neustálym vylepšovaním svojej infraštruktúry, ako aj užívateľským dojmom.

Aj keď iPage poskytuje 30-dňovú záruku vrátenia peňazí, spoločnosť HostGator vám umožňuje vyskúšať si službu 45 dní bez rizika.

Môžete si tiež pozrieť porovnanie našich odborníkov medzi…

 • HostGator vs GreenGeeks
 • HostGator vs InMotion Hosting
 • HostGator vs Liquid Web
 • HostGator vs A2 Hosting

Dúfame, že vám tento článok pomohol nájsť najlepšieho poskytovateľa webhostingu pre vaše stránky. Ak sa vám toto porovnanie páčilo, pozrite si našu úplnú recenziu hostgátora a úplnú kontrolu iPage.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map