Porovnanie hostgator verzus WP (2020): 1 jasný víťaz!

hostgator verzus wp engine


Hľadáte najlepšieho poskytovateľa hostingu WordPress? Pokúšate sa rozhodnúť medzi hostGator a WP Engine? HostGator aj WP Engine vám umožňujú ľahko hostiť vaše webové stránky WordPress. HostGator síce ponúka niekoľko rôznych možností hostenia, vrátane cloudového hosťovania WordPress; WP Engine je poskytovateľ riadeného hostenia, ktorý sa zameriava na celý WordPress.

V tomto článku poskytneme priame porovnanie medzi nástrojmi WP Engine a HostGator, aby ste sa mohli rozhodnúť, ktoré z nich je tým správnym riešením pre váš rozpočet a potreby..

HostGator verzus WP Engine – prehľad

hostgator

HostGator je jedným z najpopulárnejších poskytovateľov hostingu na trhu. Bola založená v roku 2002 av súčasnosti napája viac ako 8 miliónov webových stránok z celého sveta.

HostGator ponúka širokú škálu možností hostenia, vrátane cloudového hosťovania WordPress. Cloudový hosting WordPress je špeciálne optimalizovaný na prevádzkovanie webových stránok WordPress a zrýchľuje váš hostingový výkon 2,5-krát rýchlejšie ako zdieľaná hostingová platforma. S HostGator si môžete vyskúšať svoje hostingové služby bez rizika po dobu 45 dní. Ak nie ste úplne spokojní, môžete požiadať o úplnú refundáciu.

WP Engine

WP Engine, na druhej strane, je jedným z najlepšie spravovaných poskytovateľov hostingu WordPress. Sú jednou z prvých spoločností, ktoré ponúkajú hostené riešenia zamerané na WordPress. Pýšia sa impozantným zoznamom zákazníkov vrátane Yelpu, Asany, National Geographic, PBS a MyFitnessPal.

Či už prevádzkujete osobný blog alebo podnikovú firmu s rastom mimo grafy, s WP Engine nájdete tú najlepšiu možnosť hosťovania..

Obidve sú webhostingové spoločnosti kompatibilné s PCI.

HostGator verzus WP Engine – rýchlosť a doba prevádzky

Rýchlosť a dostupnosť sú najdôležitejšie faktory, ktoré musíte zvážiť pri výbere webhostingu. Takmer každý poskytovateľ hostingu zaručuje super rýchlu rýchlosť webových stránok a vysokú dostupnosť webových stránok. Aby sme otestovali, či hostgator a WP Engine skutočne dodržiavajú svoj humbuk, rozhodli sme sa analyzovať rýchlosť stránky a záruky dostupnosti bez časového obmedzenia tým, že sa s nimi zaregistrujeme a vytvoríme 2 testovacie stránky..

Aby sme zrkadlili výrobné prostredie na našich testovacích stránkach, nainštalovali sme WordPress, pridali fiktívny obsah a nahrali nejaké obrázky.

Na týchto testovacích pracoviskách sme vykonali niekoľko rôznych experimentov pomocou nasledujúcich nástrojov:

 • Pingdom: Na sledovanie času načítania našich webových stránok.
 • Dopad zaťaženia: Analyzovať, ako servery riešili nárast návštevnosti našich webových stránok počas doby špičkového zaťaženia.
 • Bitcatcha: Na zistenie výkonnosti serverov z 8 rôznych geografických umiestnení.

najrýchlejší hostgator

Podľa testu Pingdom sa naša testovacia stránka HostGator pri testovaní od spoločnosti Dallas načítala 691 ms.

wpengine speed test

Naše testovacie miesto motora WP však trvalo len 582 ms, čo je rýchlejšie ako 96% všetkých testovaných stránok.

Po teste Pingdom sme analyzovali, či by hostiteľské servery mohli prežiť dopravný nárast pomocou nástroja s názvom Load Impact. Na naše stránky sme poslali niekoľkých virtuálnych používateľov a postupne sme vybudovali až 100 návštevníkov, aby sme videli, ako budú servery fungovať.

skúška s nárazovým nárazom vo vačkovom hriadeli

Z nášho testu je zrejmé, že počet živých návštevníkov nemá negatívny vplyv na web WP Engine.

hostimpator zaťaženia

Zatiaľ čo naša stránka HostGator reagovala rýchlo, kým nebolo súčasne asi 80 návštevníkov. S rastúcou prevádzkou sa to začalo mierne spomaľovať.

bitcatcha-hostgator

Podľa nášho testu Bitcatcha náš server HostGator odpovedal za menej ako sekundu po celom svete. Celkový výkon bol klasifikovaný pomocou BitCatcha C, zatiaľ čo WP Engine bol klasifikovaný A pomocou BitCatcha.

čas odozvy servera wpengine bitcatcha

víťaz: WP Engine

HostGator verzus WP Engine – jednoduché použitie

Pretože WP Engine je spravované hostingové riešenie WordPress, môžete si byť istí, že váš server bude optimalizovaný na vysoký výkon bez toho, aby musel zvládnuť technické aspekty optimalizácie servera. To znamená, že budete mať pokoj a zároveň sa sústredíte na to, na čom ste skutočne dobrí: publikovanie obsahu a jeho marketing.

wpengine môj účet

Na druhej strane, platforma WP Engine beží trochu inak ako tradičná hostingová platforma WordPress. Nemáte napríklad povolené inštalovať žiadne doplnky na zvýšenie výkonu alebo zabezpečenia na urýchlenie vášho webu, pretože obsahujú zabudované riešenia na zvýšenie výkonu a zabezpečenia..

Skôr ako začnete používať program WP, je v skutočnosti potrebné zvládnuť trochu učiacej sa krivky.

hostgator-cpanel

Na druhej strane vám plány HostGator umožňujú hosťovať vaše webové stránky ľubovoľným spôsobom. Na rozdiel od WP Engine neexistujú žiadne obmedzenia doplnkov. Všetky hostiteľské plány hostgátora sú dodávané s programom cPanel na správu hostiteľských súborov a účtu. Keďže nejde o riešenie špecifické pre WordPress, pomocou hostgátora si môžete vytvoriť akýkoľvek typ webových stránok.

Ich inštalátor na jedno kliknutie uľahčuje inštaláciu preferovaného webhostingového softvéru.

víťaz: HostGator

HostGator verzus WP Engine – Funkcie

HostGator je primárne zameraný na začiatočníkov, takže môžete očakávať, že všetky základné funkcie, ktoré začiatočníci potrebujú, musia odštartovať webovú stránku; vrátane nemeranej šírky pásma, inštalátorov na jedno kliknutie, tvorcu webových stránok, bezplatných marketingových kreditov v hodnote 200 USD atď.

S ich štartovacím zdieľaným hostingovým plánom môžete hostiť 1 webovú stránku a s mierne drahším plánom môžete hostiť neobmedzené webové stránky.

A naopak, WP Engine ponúka všetko, čo potrebujete na zefektívnenie vývoja, marketingu a migrácie WordPress. Pozrime sa na ich jedinečné vlastnosti:

 • Zadarmo prístup k témam StudioPress: Získate plný prístup k 35+ vysoko kvalitným témam StudioPress bez ďalších nákladov.
 • Nástroj na jedno kliknutie: Získate tiež nástroj na jedno kliknutie na nastavenie vývojových, produkčných a inscenačných prostredí.
 • Vysoký výkon zaručený: Platforma WP Engine je poháňaná webovými službami Amazon a Google Cloud Platform, aby sa zabezpečil vysoký výkon.

víťaz: WP Engine

HostGator verzus WP Engine – podpora a dokumentácia

HostGator poskytuje nepretržitú podporu prostredníctvom živého chatu, telefónu a e-mailu. Ich rozsiahla dokumentácia obsahuje 680+ článkov pomoci a 500+ videonávodov, ktoré vám pomôžu preskúmať každý aspekt webhostingu, krok za krokom.

WP Engine však ponúka so svojím štartovacím plánom iba podporu live chatu. Telefonická podpora je poskytovaná s ich vyššími plánmi. Podpora založená na lístkoch je poskytovaná s ich vlastnými vyhradenými serverovými plánmi.

víťaz: HostGator

HostGator verzus WP Engine – ceny

Bežná cena za zdieľaný webhosting hostgator začína na 6,95 dolárov mesačne. Ak ste webový začiatočník, cena za spustenie webovej stránky je dosť veľká. Náklady na nákup hostingu a názov domény sa môžu rýchlo zvýšiť. Z tohto dôvodu sme sa dohodli s hostiteľom na riešení, aby sme našim používateľom ponúkli 60% zľavu na webhosting. To znamená, že musíte platiť iba 2,78 dolárov mesačne.

HostGator tiež ponúka najlepšie plány hostiteľa pre hosťovanie.

Bežná cena za motor WP začína na 35 dolárov mesačne. Ak chcete mesačné predplatné, môžete získať zľavu 30% na službu WP Engine, takže budete musieť platiť iba 24,50 EUR mesačne.

S ročným predplatným môžete s našim kupónovým kódom WP Engine získať 5 mesiacov zadarmo: WPBeginner30

Na získanie veľkej zľavy môžete použiť aj náš kupónový kód HostGator.

víťaz: HostGator

Zhrnutie – HostGator verzus WP Engine

Ideálna základňa zákazníkov pre HostGator a WP Engine je úplne iná. Aj keď sa HostGator zameriava na používateľov na základnej úrovni, WP Engine sa zameriava na konkrétne zákaznícke segmenty, ako sú vývojári, obchodníci, malé a stredné podniky, agentúry a podniky..

Napríklad s programom WP Engine sa vývojári môžu zamerať iba na vývoj a dizajn bez toho, aby museli niesť zodpovednosť za údržbu hostingu. Podobne môžu obchodníci rýchlo vytvárať a personalizovať svoje webové stránky pomocou svojich rozsiahlych vstavaných nástrojov.

HostGator, na druhej strane, je ideálny pre širšiu užívateľskú základňu a ponúka širokú škálu možností hostenia. Či už ste skúseným internetovým profesionálom alebo nováčikom, nájdete perfektnú sadu funkcií na spustenie svojho webu pomocou hostgátora..

Tiež by ste chceli skontrolovať porovnanie našich odborníkov,

 • HostGator vs GreenGeeks
 • HostGator vs InMotion Hosting
 • HostGator vs iPage
 • HostGator vs Liquid Web
 • HostGator vs A2 Hosting

Dúfame, že vám tento článok pomohol vybrať správny hostiteľský servis pre vaše stránky. Ak sa vám tento článok páčil, môžete tiež vyskúšať našu úplnú recenziu hostgátora a hĺbkovú kontrolu motora WP Engine..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map