Porovnanie hostingu HostGator vs. InMotion (2020) – 1 víťaz!

Hostgator vs inmotion hosting


Chcete vedieť, ktorá služba je lepšia: Hosting InMotion vs HostGator? HostGator aj InMotion Hosting sú populárni poskytovatelia hostingu, ale nájdenie perfektnej hostovacej služby pre vaše konkrétne potreby môže byť zložité. Poskytovateľ musí byť oveľa viac ako len „populárny“, aby sa kvalifikoval ako najlepší.

Preto sme napísali nezaujaté porovnanie medzi hostiteľmi HostGator a InMotion Hosting, takže nájdete službu hostingu, ktorá vyhovuje vášmu rozpočtu a potrebám.

HostGator vs. InMotion Hosting – prehľad

hostgator-web-hosting

HostGator je jedným z najpopulárnejších poskytovateľov hostingu na trhu. Bola založená v roku 2002 študentom univerzity Florida Atlantic Atlantic Brent Oxley. Pred niekoľkými rokmi ju získala spoločnosť Endurance International Group a teraz prevádzkuje viac ako 8 miliónov webových stránok z celého sveta.

Aj keď ponúkajú širokú škálu možností hostenia, obzvlášť rozchádzajú zdieľanú hostingovú službu, ktorá je zameraná na začiatočníkov.

INMOTION-web-hosting

InMotion Hosting je ďalšia spoľahlivá webhostingová služba. Bola založená v roku 2001 a je nezávislým vlastníkom a prevádzkovaným poskytovateľom hostingu. Ich webhostingová sieť je založená na operačných systémoch Linux a Unix.

V snahe vyrovnať svoju uhlíkovú stopu sa spojili s neziskovou organizáciou Trees for the Future. Vďaka partnerstvu vysadili 5 000 stromov v celom rozvojovom svete.

Obidve sú webhostingové spoločnosti kompatibilné s PCI.

HostGator vs InMotion Hosting – rýchlosť a doba prevádzky

Rýchlosť a dostupnosť sú najdôležitejšie faktory, ktoré musíte vziať do úvahy pri výbere webhostingovej služby.

Takmer každý poskytovateľ webhostingu zaručuje rýchle načítanie a vysokú dostupnosť. Aby sme otestovali, či hostitelia HostGator a InMotion Hosting plnia svoje sľuby týkajúce sa rýchlosti a dostupnosti, podpísali sme ich spoločné plány hosťovania a vytvorili sme testovacie stránky na každom z účtov hostenia. Aby sme zrkadlili výrobné prostredie na našich testovacích webových stránkach, nainštalovali sme WordPress, pridali fiktívny obsah a nahrali nejaké obrázky.

Potom sme na testovacích miestach vykonali niekoľko rôznych experimentov s rýchlosťou a prevádzkou.

 • Test pingdomu: Na sledovanie času načítania našich testovacích webov.
 • Skúška nárazovým zaťažením: Ak chcete skontrolovať, ako servery zvládajú nárast návštevnosti na našich webových stránkach počas doby špičkového načítania.
 • Bitcatcha test: Na zaznamenanie času odozvy servera z 8 rôznych geografických umiestnení.

najrýchlejší hostgator

Podľa nášho testu Pingdom trvalo načítanie stránky HostGator pri testovaní od spoločnosti Dallas 691 ms. Na druhej strane naša stránka InMotion Hosting trvala 982 ms.

InMotion Hosting testuje pingdom

Po teste Pingdom sme vykonali testy nárazového zaťaženia, aby sme zistili, ako by servery zvládli dopravný nárast počas doby špičkového zaťaženia. Pri tomto teste sme na našich webových stránkach poslali niektorých virtuálnych používateľov a vytvorili sme až 100 návštevníkov naraz.

hostimpator zaťaženia

Podľa Load Impact náš server HostGator reagoval rýchlo, kým nebolo súčasne asi 80 návštevníkov. Naopak, naše stránky InMotion Hosting fungovali dobre, až kým nedosiahli 25 používateľov. Potom sa výrazne spomalil. Výkon ich servera nebol počas testu konzistentný.

zaťaženie

Po teste vplyvu na zaťaženie sme na našich testovacích webových stránkach vykonali test Bitcatcha.

Bitcatcha analyzuje časy odozvy servera po celom svete ignorovaním obsahu na webe. Priemeruje rýchlosť načítania z 8 rôznych globálnych umiestnení: New York, LA, Londýn, Brazília, India, Singapur, Japonsko a Austrália. Rýchlosť pre každé miesto sa meria 3-krát a potom sa spriemerujú výsledky.

bitcatcha-hostgator

Bitcatcha ohodnotil servery InMotion Hosting aj HostGator. Oba servery odpovedali v Spojených štátoch iba za zlomok sekundy, ale časy odozvy boli v medzinárodných lokalitách pomerne vysoké.

Test hostenia bitcatcha InMotion

víťaz: HostGator

HostGator vs. InMotion Hosting – jednoduché použitie

hostgator-cpanel

InMotion Hosting aj HostGator sú dodávané s prístupom cPanel, ktorý vám umožňuje jednoduchú správu súborov webových stránok, databáz a e-mailov..

Ovládací panel InMotion

Získate tiež inštalačný program na jedno kliknutie, ktorý vám umožní rýchlo nainštalovať skripty WordPress, Joomla, Drupal a ďalšie populárne skripty webových stránok na váš server hostenia..

víťaz: Je to kravata

HostGator vs InMotion Hosting – funkcie

Pokiaľ ide o funkcie, InMotion Hosting prekonáva všetky svoje konkurencie. HostGator vám samozrejme poskytuje všetky základné funkcie hostingu na ľahké vytvorenie webovej stránky. InMotion Hosting však ide nad rámec toho.

Tu je niekoľko funkcií hostenia InMotion, ktoré nenájdete na serveri HostGator:

 • 2 x lepšia záruka vrátenia peňazí: HostGator poskytuje 45-dňovú záruku na vyskúšanie svojich hostiteľských služieb bez rizika, ale InMotion Hosting poskytuje 90-dňovú záruku vrátenia peňazí.
 • Vyberte si dátové centrum: Na rozdiel od hostgátora vám služba InMotion umožňuje zvoliť si dátové centrum pre svoju stránku, keď sa zaregistrujete pre svoj hostingový plán.
 • Úložisko SSD: Všetky plány hostenia InMotion sa dodávajú s úložiskom SSD (Solid State Drive), ktoré je rýchlejšie ako úložisko HDD, ktoré používa HostGator..

víťaz: InMotion Hosting

HostGator vs. InMotion Hosting – podpora a dokumentácia

HostGator ponúka nepretržitú podporu prostredníctvom 3 režimov: telefón, live chat a e-mail. Ich rozsiahly portál podpory obsahuje 680+ článkov pomoci a 500 + videonávody, ktoré vám pomôžu preskúmať každý aspekt webhostingu, krok za krokom.

InMotion Hosting, na druhej strane, poskytuje technickú podporu 24/7/365 v USA prostredníctvom telefónu, live chatu, e-mailov / lístkov a dokonca aj Skype! Majú tiež robustnú vedomostnú základňu, ktorá vysvetľuje všetko, čo potrebujete vedieť o stavbe webu pomocou InMotion Hosting.

víťaz: Je to kravata

HostGator vs. InMotion Hosting – ceny

Pozrime sa na priame porovnanie cien dvoch poskytovateľov hostingu: HostGator a InMotion Hosting:

SharedWordPressResellerVPSDedicated
Hostgator2,78 USD / mesiac.5,95 $ / mesiac. (Cloud)19,95 / mo.19,95 USD / mesiac.119,00 USD / mesiac.
InMotion Hosting3,99 USD / mesiac.4,99 $ / mesiac.13,99 $ / mesiac.19,99 $ / mesiac.105,69 USD / mesiac.

HostGator má lepšie možnosti stanovenia cien pre používateľov, ktorí práve začínajú. Za zdieľaný plán hostenia účtujú poplatok iba 2,78 USD mesačne. InMotion Hosting však poskytuje lacnejšie plány pre hosting WordPress, vyhradený a pre distribútorov.

Na získanie veľkej zľavy môžete použiť náš kupónový kód HostGator.

víťaz: InMotion Hosting

Zhrnutie: HostGator verzus hosting InMotion

Po našom porovnaní sme presvedčení, že hostGator je lepšou možnosťou ako hostenie InMotion. Z nášho testu je zrejmé, že pokiaľ ide o rýchlosť a dostupnosť, hostgator porazil nohavice zo všetkej svojej konkurencie.

Ponúkajú tiež lacnejšie plány zdieľaného hostenia. Kedykoľvek potrebujete pomoc, môžete sa spoľahnúť na ich priateľský tím podpory.

Tiež by ste si chceli pozrieť tieto porovnania medzi,

 • HostGator vs DreamHost
 • HostGator vs. GreenGeeks
 • HostGator verzus WP Engine
 • HostGator vs iPage
 • HostGator vs Liquid Web
 • HostGator vs A2 Hosting

Dúfame, že vám tento článok pomohol nájsť tú správnu možnosť hostenia pre vaše potreby. Ak chcete získať viac podrobností, môžete sa pozrieť na našu úplnú recenziu hostgátora a našu podrobnú recenziu hostiteľa InMotion.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map