Porovnanie motorov Bluehost vs WP (2020) – tu je víťaz

BlueHost Vs Wp Engine


WP Engine vs Bluehost: Ktorý poskytovateľ má skutočne najlepšie spravované hostingové služby WordPress? Bluehost a WP Engine sú poprednými poskytovateľmi hostenia WordPress na trhu, ale je čas vybrať si skutočného šampióna.

Kým WP Engine je riešenie riadeného hostenia zamerané na WordPress, Bluehost vám ponúka širokú škálu možností hostenia vrátane spravovaného hostenia WordPress. V našom nezaujatom porovnávaní hostenia WordPress medzi spoločnosťami Bluehost a WP Engine vysvetlíme, ako sa navzájom líšia. Pomôžeme vám tiež rozhodnúť sa, ktoré z nich je najlepším riešením pre vaše potreby.

Bluehost vs WP Engine – prehľad

Bluehost zaregistrovať-domain-name-zadarmo

Bluehost je jedným z najpopulárnejších poskytovateľov webhostingu na trhu. Je to tiež oficiálne odporúčaná hostingová služba WordPress od spoločnosti WordPress.org.

Bluehost ponúka širokú škálu hostingových plánov zameraných na WordPress, napríklad zdieľaný hosting WordPress, spravovaný hosting WordPress a hosting WooCommerce. Okrem možností zameraných na WordPress poskytujú aj zdieľané, VPS a špecializované hostingové služby.

WP Engine

WP Engine, na druhej strane, je zameraný výhradne na poskytovanie spravovaných riešení hostenia WordPress. Či už začínate blog alebo podnikáte na podnikovej úrovni s rastom mimo grafu, nájdete to správne riešenie hostingu, ktoré vyhovuje vašim potrebám..

Okrem hostenia WordPress získate bezplatne aj prémiový prístup k 35+ témam StudioPress. Vybavia vás tiež súborom riešení týkajúcich sa výkonu a integrácie, aby ste mohli budovať a rozvíjať svoje podnikanie.

Bluehost vs WP Engine – rýchlosť a doba prevádzky

Rýchlosť je jedným z najdôležitejších faktorov, ktoré musíte vziať do úvahy pri výbere hostenia WordPress. Dokonca aj 1-sekundové oneskorenie môže mať za následok zníženie konverzií o 7%. Nehovoriac o tom, že ak rýchlosť načítania webových stránok neberiete vážne, necháte na stole veľa peňazí.

Aby sme analyzovali rýchlosť a dobu prevádzky hostiteľských serverov pre porovnanie WP Engine verzus Bluehost, vytvorili sme testovacie stránky na oboch serveroch hostingu zaregistrovaním ich zdieľaných plánov hostenia..

Na našich testovacích webových stránkach sme vykonali niekoľko rôznych testov:

 • Test pingdom na sledovanie časov načítania a dostupnosti.
 • Test zaťaženia nárazom na analýzu výkonu serverov počas doby špičkového zaťaženia.
 • Test bitcatcha na určenie výkonu serverov v 8 rôznych geografických polohách ignorovaním obsahu.

Pozrime sa na výsledky.

rýchlostný test Bluehost

Podľa nášho testu Pingdom trvalo naše testovacie miesto Bluehost pri testovaní v New Yorku 689 ms, čo je rýchlejšie ako 94% testovaných stránok.

wpengine speed test

Zatiaľ čo naše testovacie miesto motora WP trvalo načítanie iba 582 ms, čo znamená, že je rýchlejší ako 96% testovaných stránok.

skúška s nárazovým nárazom vo vačkovom hriadeli

Je tiež dôležité analyzovať, či hostiteľský server dokáže prežiť dopravný nárast. Pre náš test dopravného nárazu sme použili nástroj s názvom Load Impact. Na naše stránky sme poslali niekoľkých virtuálnych používateľov a postupne sme vybudovali až 100 návštevníkov, aby sme videli, ako servery fungujú.

Z nášho testu je zrejmé, že počet živých návštevníkov nemá negatívny vplyv na servery Bluehost ani WP Engine..

testy odozvy servera Bluehost

Podľa nášho testu Bitcatcha náš server Bluehost zareagoval za menej ako sekundu po celom svete.

čas odozvy servera wpengine bitcatcha

Celkový výkon bol klasifikovaný pomocou BitCatcha C, zatiaľ čo WP Engine bol klasifikovaný A pomocou BitCatcha.

víťaz: WP Engine

Bluehost vs WP Engine – jednoduché použitie

Bluehost cPanel

Bluehost neustále vylepšuje svoje skúsenosti so vstupom na palubu, aby zabezpečil, že ktokoľvek môže ľahko spustiť webovú stránku bez predchádzajúcich skúseností. Ponúkajú bezplatný názov domény, bezplatné SSL, inštalácie WordPress jedným kliknutím a všetko, čo potrebujete na to, aby bol váš web v prevádzke..

wpengine môj účet

WP Engine sa naopak zameriava na webové stránky s vysokou návštevnosťou a podniky na podnikovej úrovni. Zaoberajú sa všetkými technickými aspektmi optimalizácie servera pre zvýšenie výkonu. Dostanete dôkladne vyladené nastavenie hostenia, ktoré je špeciálne navrhnuté na prevádzku stránok WordPress. Nepovoľujú vám nainštalovať žiadne doplnky na zvýšenie rýchlosti vašich stránok, ako sú doplnky CDN alebo caching.

Aj keď môžete prevádzkovať webovú stránku WordPress na zariadení WP Engine bez obáv z optimalizácie a zabezpečenia WordPress, realitou je, že to nie je správne riešenie pre všetkých. Ak hostíte svoje webové stránky na zariadení WP Engine, je tu aj trochu učiacej sa krivky.

víťaz: Bluehost

Bluehost vs WP Engine – Funkcie

Hosting Bluehost je primárne zameraný na začiatočníkov, takže môžete očakávať, že všetky funkcie pre začiatočníkov začnú blog alebo web, vrátane nemeranej šírky pásma, úložiska SSD, bezplatného SSL, inštalátorov na jedno kliknutie atď..

Vďaka o niečo drahšiemu plánu získate neobmedzené e-mailové účty, neobmedzené úložisko SSD, zálohy stránok, marketingové ponuky v hodnote 200 dolárov atď..

Ako spravované hostingové riešenie WordPress, WP Engine sľubuje vysokú dostupnosť, založenú na Amazon Web Services a Google Cloud Platform.

Ich plány hostenia sú dodávané s celou radou vstavaných nástrojov, ktoré vám pomôžu pri vytváraní, testovaní a migrácii vašich stránok. S každým hosťovacím plánom získate bezplatný prístup k 35+ témam StudioPress. Okrem toho budete mať k dispozícii aj nástroje na jedno kliknutie na nastavenie vývojového, inscenačného a produkčného prostredia.

víťaz: WP Engine

Bluehost vs WP Engine – podpora a dokumentácia

Bluehost poskytuje nepretržitú podporu prostredníctvom živého chatu a telefónu. V snahe zamerať sa na poskytovanie priamej podpory prostredníctvom živého chatu a telefónu prerušili e-mailovú podporu. Nevýhodou je, že ak ste príliš zaneprázdnení a nemôžete čakať, až agent odpovie prostredníctvom živého rozhovoru, nebudete môcť vyriešiť svoj podporný dotaz. Môže to byť frustrujúce aj pre používateľov, ktorí chcú vyriešiť pokročilé problémy, ktorých vyriešenie môže trvať trochu dlhšie.

WP Engine ponúka so svojím štartovacím plánom podporu iba na nepretržitú konverzáciu. Telefonická podpora je k dispozícii iba s drahšími plánmi, počnúc 115 dolárov mesačne.

víťaz: Bluehost

Bluehost vs WP Engine – ceny

Bežné ceny zdieľaného webhostingu Bluehostingu sa začínajú na 7,99 dolárov mesačne. Náklady na spustenie nového webu (ktorý zahŕňa názov domény a náklady na webhosting) môžu byť drahé, ak práve začínate. Z tohto dôvodu sme sa dohodli na dohode s spoločnosťou Bluehost s cieľom ponúknuť našim používateľom 65% zľavu na webhosting. S Bluehost stačí platiť 2,75 dolárov mesačne. Okrem obrovskej zľavy získate pri zakúpení webhostingového plánu od spoločnosti Bluehost bezplatný názov domény a certifikát SSL.

Bežné ceny WP Engine začínajú na 35 USD mesačne. Ak chcete mesačné predplatné, môžete získať zľavu 30% na službu WP Engine, takže stačí platiť 24,50 dolárov mesačne.

S ročným predplatným môžete získať 5 mesiacov zadarmo pomocou nášho kódu kupónu WP Engine: WPBeginner30

víťaz: Bluehost

Bluehost je tiež najlepšou voľbou pre najlepšiu webhostingovú službu vo Veľkej Británii.

Zhrnutie: Bluehost vs WP Engine

Pre začiatočníkov je Bluehost tou najlepšou voľbou, pretože prichádza so širokou škálou hostingových plánov WordPress. Na začiatku si môžete zvoliť svoj hostingový plán WordPress, ktorý stojí iba 2,75 dolárov mesačne. Ponúkajú tiež spravovanú hostingovú službu WordPress, ktorá začína na 19,95 dolárov mesačne.

WP Engine, na druhej strane, je jedným z najlepšie spravovaných hostingových riešení WordPress dostupných na trhu. Ak si neželáte optimalizovať svoj hosting WordPress sami, možno by ste mali zvážiť použitie servera WP Engine pre hosťovanie svojich stránok..

Tiež by ste si chceli prečítať stanovisko našich odborníkov medzi:

 • Bluehost vs HostGator
 • Bluehost vs Dreamhost
 • Bluehost vs iPage
 • Hosting hostiteľa InMotion
 • Bluehost vs GreenGeeks
 • Bluehost vs A2 Hosting
 • Bluehost vs Liquid Web

Ak sa vám naše porovnanie páči, dôrazne vám odporúčame prečítať si celú našu recenziu spoločnosti Bluehost, ako aj našu kompletnú recenziu spoločnosti WP Engine.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map