Porovnanie SiteGround verzus HostGator (2020) – 1 jasný víťaz

siteground vs hostgator


Zaujíma vás, ktorý poskytovateľ webhostingu je lepší: SiteGround alebo HostGator? Bude to tvrdý hovor! SiteGround a HostGator sú 2 z najpopulárnejších poskytovateľov hostingu na trhu. Zatiaľ čo hostgator rockuje priemysel zdieľaného webhostingu, server SiteGround je známy svojím superrýchlym hostingom WordPress. Môže však existovať iba jeden PRAVÝ šampión …

Keďže výber nesprávneho webhostingu môže sabotovať vaše online podnikanie a povesť, berieme takéto súťaže veľmi vážne. Z tohto dôvodu sme napísali porovnanie NEBEZPEČENÝCH webhostingov medzi hostgator a siteGround, takže sa môžete rozhodnúť, ktorá z nich je pre vaše stránky najlepšou voľbou. Nechajte bitku začať!

SiteGround vs HostGator – prehľad

Siteground-Godaddy-hosting-alternatívy

SiteGround je oficiálne odporúčaná webhostingová služba od spoločnosti WordPress.org. Sú jednou z mála spoločností, ktoré vám umožňujú vybrať si, ktoré dátové centrá použijete pri registrácii na ich hostingové služby.

Vďaka dátovým centrám na 3 rôznych kontinentoch poskytuje server SiteGround svojim návštevníkom vynikajúci zážitok zo stránky bez ohľadu na to, kde sa nachádzajú. Poskytujú 30-dňovú záruku vrátenia peňazí na otestovanie ich hosťovacej služby.

hostgator-web-hosting

HostGator je ďalší veľmi populárny poskytovateľ webhostingu. Spoločnosť HostGator bola založená v roku 2002 a teraz prevádzkuje viac ako 8 miliónov webových stránok po celom svete. HostGator sa zvlášť zaujíma o služby zdieľaného webhostingu.

HostGator plány prichádzajú so všetkými základnými funkciami hostenia a poskytujú vám 45-dňovú záruku vrátenia peňazí, aby ste si mohli vyskúšať svoje služby bez rizika..

SiteGround vs HostGator – rýchlosť a doba prevádzky

Rýchlosť stránky a dostupnosť sú najdôležitejšími faktormi pri výbere webhostingovej služby.

Podľa štúdií môže dokonca aj 1-sekundové oneskorenie viesť k 7% zníženiu konverzií. Google vo svojom algoritme naďalej zdôrazňuje rýchlosť stránky, takže je samozrejmé, že rýchlosť stránky má veľký vplyv na hodnotenie SEO vašich stránok..

Prevádzka je dôležitá, pretože vaši návštevníci očakávajú, že vaše stránky budú dostupné nepretržite. Prevádzková doba sa zvyčajne vyjadruje ako percento z celkového času, ktorý je k dispozícii, napríklad 99,9%.

Poskytovatelia webhostingu sa často môžu pochváliť tým, že sú najrýchlejším webovým hostiteľom, a sľubujú vysokú dostupnosť so svojimi hostingovými službami. Aby sme otestovali, či žijú podľa svojho humbuku, zaregistrovali sme sa spolu so servermi SiteGround a HostGator a pre každú z nich sme vytvorili testovací web WordPress. Nainštalovali sme tiež predvolenú tému, doplnili sme falošný obsah a nahrali sme niekoľko obrázkov, ktoré odrážajú živé prostredie na našich testovacích stránkach.

Potom sme na nich vykonali niekoľko rôznych testov rýchlosti a dostupnosti.

Tu sú naše výsledky:

rýchlosť testovacieho miesta

Podľa testu Pingdom sa naše testovacie miesto SiteGround trvalo iba 649 ms načítať server v Dallase v Texase. To je rýchlejšie ako 95% všetkých testovaných stránok.

najrýchlejší hostgator

Keď sme spustili rovnaký test na serveri HostGator, načítanie nášho testovacieho webu trvalo 691 ms.

Počas našich testov na jednom zo serverov sme nezažili výpadky.

víťaz: SiteGround

SiteGround vs HostGator – jednoduché použitie

hostgator-cpanel

Všetky plány hostenia serverov SiteGround a HostGator sú dodávané s programom cPanel na správu účtov hostenia webov. Ponúkajú tiež inštalátory na jedno kliknutie pre populárne skripty webových stránok, ako sú WordPress, Joomla a Drupal..

Obaja tiež poskytujú tvorcom webových stránok svoje hostingové plány pre používateľov, ktorí chcú rýchle a ľahké riešenie naštartovanie webovej stránky.

Aj keď server SiteGround poskytuje vývojárovi Weebly všetky svoje plány hostenia, všetky hostingové účty hostgator sa dodávajú s programom Gator Builder, ľahko použiteľným tvorcom stránok vyvinutým tímom HostGator. Obaja stavitelia vám umožňujú ľahko spustiť akýkoľvek typ webovej stránky vrátane blogu, obchodu s elektronickým obchodom, portfólia atď.

víťaz: Je to kravata

SiteGround vs HostGator – Funkcie

HostGator ponúka všetky štandardné funkcie hostenia, ktoré by ste očakávali od webhostingovej spoločnosti, vrátane nemeranej šírky pásma, bezplatného SSL, inštalátorov na jedno kliknutie, marketingových ponúk v hodnote 200 dolárov a ďalších. S o niečo drahším plánom zdieľaného webhostingu získate prístup k neobmedzenému hostingu webových stránok, bezplatnej vyhradenej IP a bezplatným nástrojom SEO..

Pri porovnávaní funkcií však SiteGround priťahuje kilometre pred HostGator. Pozrime sa na niekoľko funkcií, ktoré posunuli SiteGround pred krivku:

 • Úložisko SSD: Všetky zdieľané hostingové plány hostgátora ponúkajú úložisko pevného disku (HDD), zatiaľ čo server SiteGround poskytuje úložisko SSD (Solid State Drive), ktoré je dokázané najmenej dvakrát rýchlejšie ako pevný disk.
 • Rýchlostné technológie: Okrem úložiska SSD poskytuje server SiteGround bezplatnú službu CloudFlare CDN, PHP 7 s funkciou OpCache.
 • Proaktívna bezpečnosť: So všetkými plánmi hostenia webu SiteGround môžete využívať bezplatné denné zálohy. S o niečo drahším programom získate aj bezplatné obnovenie zálohy.
 • Pokročilé podivínské funkcie: Pre pokročilé funkcie si môžete zvoliť svoj plán GoGeek, ktorý vám poskytne servery kompatibilné s PCI a vytváranie opakovania Git jedným kliknutím.

víťaz: SiteGround

SiteGround vs HostGator – podpora a dokumentácia

SiteGround a HostGator poskytujú nepretržitú podporu prostredníctvom živého chatu, telefónu a e-mailu. Obaja poskytovatelia hostingu majú rozsiahle vedomostné databázy pozostávajúce zo stoviek užitočných príručiek, ktoré pokrývajú všetky aspekty vytvárania stránok pomocou ich účtov hostenia.

víťaz: Je to kravata

SiteGround vs HostGator – ceny

Urobme priame porovnanie medzi nákladmi na rôzne možnosti hostingu od hostgator a siteGround:

SharedWordPressResellerCloudDedicated
SiteGround3,95 USD / mesiac.3,95 USD / mesiac.42 dolárov ročne80,00 USD / mesiac.269,00 USD / mesiac.
Hostgator2,78 USD / mesiac.5,95 $ / mesiac.19,95 USD / mesiac.4,95 $ / mesiac.119,00 USD / mesiac.

Ako vidíte, plány SiteGround sú v porovnaní s plánmi hostgátora mierne nákladné. Ak hľadáte cenovo dostupné riešenie hostingu, môže byť pre vás najlepšia stávka HostGator.

HostGator tiež ponúka najlepšie plány hostiteľa pre hosťovanie.

Na získanie veľkej zľavy môžete použiť aj náš kupónový kód HostGator.

víťaz: HostGator

Zhrnutie: SiteGround vs HostGator

Po našom podrobnom porovnaní sme presvedčení, že program SiteGround je lepším poskytovateľom webhostingu ako hostGator. SiteGround vyvíja interné nástroje, ktoré svojim používateľom WordPress poskytujú super rýchly hosting. Vďaka službe Super Cache môžete ohromne zvýšiť rýchlosť načítania stránky a výkonnosť svojich stránok.

S funkciou SiteGround si môžete byť istí, že každý deň zálohujú vaše stránky. Obnovenie sa dá ľahko vykonať pomocou nástroja na kliknutie a obnovenie.

Pozrite si ďalšie užitočné porovnania hostingu:

 • SiteGround vs GreenGeeks
 • SiteGround vs InMotion Hosting
 • SiteGround vs WPEngine
 • SiteGround vs A2 Hosting
 • SiteGround vs DreamHost
 • SiteGround vs iPage
 • SiteGround vs Liquid Web

Dúfame, že vám tento článok pomohol pri výbere stránok SiteGround a HostGator. Viac informácií nájdete v našej úplnej kontrole SiteGround a úplnej kontrole hostGator.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map