SiteGround vs. DreamHost Porovnanie (2020) – 1 jasný víťaz!

siteground vs dreamhost


Zaujíma vás, ktorá je lepšia možnosť hostenia: SiteGround alebo DreamHost? Sú to dve z najpopulárnejších spoločností poskytujúcich webhosting. Ale jeden musí byť lepší ako druhý, správne?

V našom porovnávaní UNBIASED medzi SiteGround a DreamHost vám pomôžeme nájsť najlepšiu voľbu pre váš rozpočet a potreby..

SiteGround vs. DreamHost – prehľad

Siteground-Godaddy-hosting-alternatívy

SiteGround a DreamHost majú veľa spoločného. Napríklad obidvoch poskytovateľov hostenia oficiálne odporúča spoločnosť WordPress.org. Obaja ponúkajú rôzne hostingové riešenia zamerané na WordPress, napríklad spravovaný hosting WordPress a hosting WooCommerce.

SiteGround je jednou z mála hostiteľských spoločností, ktorá umožňuje používateľom vybrať si preferované dátové centrum pri registrácii na hosťujúcu službu. Poskytujú 30-dňovú záruku vrátenia peňazí na vyskúšanie svojich služieb bez rizika.

Dreamhost

DreamHost bola založená v roku 1996 a v súčasnosti hostí okolo 1,5 milióna domén. Poskytujú špičkovú 97-dňovú záruku vrátenia peňazí na vyskúšanie svojich služieb bez rizika.

SiteGround vs. DreamHost – rýchlosť a dostupnosť

Rýchlosť a dostupnosť sú najdôležitejšie faktory, ktoré musíte vziať do úvahy pri výbere webhostingovej služby.

SiteGround a DreamHost sa môžu pochváliť svojim super rýchlym výkonom servera a vysokou dostupnosťou. Rozhodli sme sa vyskúšať svoje sľuby, aby sme zistili, či ich servery skutočne plnia svoj humbuk.

Aby sme analyzovali výkonnosť ich hostiteľských serverov, zaregistrovali sme sa u oboch poskytovateľov hostingu a na každom z nich sme vytvorili webovú stránku WordPress. Aby sme zrkadlili živé prostredie, nainštalovali sme tiež predvolenú tému WordPress, pridali fiktívny obsah a nahrali niektoré obrázky.

Potom sme vykonali niekoľko rôznych testov rýchlosti na každom hostiteľskom serveri pomocou nasledujúcich testovacích nástrojov:

 • Pingdom
 • Dopad zaťaženia
 • Bitcatcha

rýchlosť testovacieho miesta

Podľa Pingdomovho nástroja na testovanie rýchlosti našiel náš web SiteGround načítanie pri testovaní v Dallase v Texase 649 ms. To je rýchlejšie ako 95% všetkých testovaných stránok.

Dreamhost rýchlostný test

Na druhej strane naša testovacia stránka DreamHost načítala iba 445 ms, čo je rýchlejšie ako 97% všetkých testovaných stránok..

Po teste Pingdom sme otestovali stránky s dopadom na zaťaženie, aby sme zistili, ako by servery zvládli prudký nárast prenosu počas doby špičkového zaťaženia..

loadimpact-Siteground

Z grafu vidno, že na našej webovej stránke SiteGround narazili okolo 50 používateľov naraz. To znamená, že webová stránka sa na chvíľu spomalila a po niekoľkých sekundách sa vrátila.

Dreamimp loadimpact test

Počas testu sa však DreamHost vykonával dôsledne. Počet živých návštevníkov na webe nemal vplyv na výkonnosť.

Testovali sme tiež stránky pomocou Bitcatcha, aby sme zistili, ako tieto stránky fungujú v rôznych geografických polohách. Zaznamenali sme časy načítania stránky z 8 rôznych globálnych umiestnení: New York, LA, Londýn, Brazília, India, Singapur, Japonsko a Austrália..

čas odozvy siteground

Podľa Bitcatchy bolo naše testovacie miesto SiteGround ohodnotené na C; zatiaľ čo stránka DreamHost bola ohodnotená ako A+.

dreamhost bitcatcha

víťaz: DreamHost

SiteGround vs. DreamHost – jednoduché použitie

CPanel stránky

Zatiaľ čo všetky plány SiteGround prichádzajú s cPanel na správu vášho webhostingového účtu, DreamHost poskytuje vlastný webový ovládací panel, ktorý bol vyvinutý interne. Ovládací panel DreamHost je intuitívny. Ak ste však zvyknutí používať ovládací panel cPanel, najobľúbenejší ovládací panel webhostingu v tomto odvetví, pred použitím rozhrania DreamHost bude potrebné zvládnuť trochu učiacej sa krivky..

dreamhost spravovať domény

SiteGround a DreamHost ponúkajú inštalatérov na jedno kliknutie na rýchle spustenie preferovaných skriptov webových stránok, ako sú WordPress, Joomla a Drupal..

víťaz: SiteGround

SiteGround vs. DreamHost – Funkcie

SiteGround a DreamHost spúšťajú škálu možností hostenia od lacného hosťovania až po hosting WordPress, až po dedikované servery..

Pozrime sa na niekoľko oblastí, v ktorých SiteGround vyniká v porovnaní s DreamHost:

 • Podivínské rysy: Získajte podivínské funkcie s ich zdieľaným hostingovým plánom GoGeek, ako je ľahká integrácia git, pracovné prostredia na jedno kliknutie, zálohovanie na požiadanie, servery kompatibilné s PCI atď..
 • Výber dátového centra: Pri registrácii pre váš hostingový plán si vyberte z 3 rôznych dátových stredísk.
 • Vysoký výkon: SiteGround poskytuje bezkonkurenčný výkon WordPress so svojimi jedinečnými možnosťami ukladania do vyrovnávacej pamäte.

Teraz, keď sme sa zaoberali niektorými výhodami programu SiteGround, je čas preskúmať niekoľko oblastí, v ktorých DreamHost vyniká:

 • 97-denná záruka vrátenia peňazí: DreamHost porazil nohavice všetkej svojej konkurencie so svojím priemyselným odvetvím, ktoré vedie 97-dňovú záruku vrátenia peňazí.
 • Viac možností hostenia: DreamHost ponúka viac možností hostenia zameraného na WordPress, vrátane hostenia WordPress, spravovaného hosťovania WordPress a hostenia WooCommerce. Na rozdiel od SiteGround, DreamHost ponúka aj VPS hosting.
 • Automatické aktualizácie WordPress: DreamHost ponúka automatické aktualizácie, takže môžete mať pokoj s vedomím, že váš hosting je v bezpečných rukách.

Na porovnanie veríme, že server SiteGround ponúka pokročilejšie funkcie hostingu vďaka svojim podivínským funkciám a jedinečným možnostiam ukladania do vyrovnávacej pamäte.

víťaz: SiteGround

SiteGround vs. DreamHost – podpora a dokumentácia

SiteGround ponúka nepretržitú zákaznícku podporu prostredníctvom živého chatu, e-mailu a telefónu. Majú rozsiahlu dokumentáciu, ktorá pomáha používateľom prechádzať všetkými aspektmi vytvárania stránok s programom SiteGround.

DreamHost ponúka podporu iba prostredníctvom live chatu počas 5:00 – 22:00 PST, 7 dní v týždni. Aj keď sú k dispozícii žiadosti o spätné volanie, musíte si ich predplatiť osobitne, a to buď jednorazovou platbou, alebo zakúpením mesačného predplatného..

víťaz: SiteGround

SiteGround vs. DreamHost – ceny

Pozrime sa na porovnanie nákladov medzi spoločnosťami SiteGround a DreamHost:

SharedWordPressResellerCloudDedicated
SiteGround3,95 USD / mesiac.3,95 USD / mesiac.42 dolárov ročne80,00 USD / mesiac.269,00 USD / mesiac.
Dreamhost2,59 $ / mesiac.2,59 $ / mesiac.169,00 $ / mesiac.

DreamHost ponúka obrovským zľavám exkluzívne kupónové kódy DreamHost pri ich úvodných plánoch pre začínajúcich používateľov. Celkovo sú plány DreamHost omnoho lacnejšie ako programy SiteGround.

Ak chcete získať VEĽKÉ zľavy, môžete tiež využiť náš kupón SiteGround.

víťaz: DreamHost

Zhrnutie – SiteGround vs. DreamHost

Po našom porovnaní sme presvedčení, že SiteGround je lepšou voľbou hostingu ako DreamHost.

Jednou z hlavných nevýhod DreamHost je ich zákaznícka podpora. DreamHost neposkytuje podporu živého chatu 24 hodín denne, 7 dní v týždni. To znamená, že ak ste v inom časovom pásme, vyriešenie problémov s hosťovaním by mohlo byť veľkým problémom. Ešte horšie je, že telefonická podpora vás bude stáť ďalšie peniaze.

Medzitým, SiteGround prichádza so všetkými základnými funkciami, ktoré potrebujete, aby vaše stránky fungovali. Je to jasný víťaz.

Stále si nie ste istí? Pozrite si naše ďalšie porovnávacie články SiteGround…

 • SiteGround vs GreenGeeks
 • SiteGround vs InMotion Hosting
 • SiteGround vs HostGator
 • SiteGround vs A2Hosting
 • SiteGround vs iPage
 • SiteGround vs Liquid Web

Dúfame, že vám tento článok pomohol nájsť najlepší hostingový servis pre vaše webové stránky. Viac informácií nájdete v našej úplnej kontrole SiteGround alebo našej úplnej kontrole DreamHost.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map