SiteGround vs. iPage Porovnanie (2020) – 1 jasný víťaz!

siteground vs ipage


Hľadáte najlepší lacný hostingový servis? iPage a SiteGround sú 2 z najpopulárnejších webhostingových služieb dostupných na trhu. Ale to je skutočne najlepšia voľba: iPage alebo SiteGround?

Výber nesprávneho poskytovateľa webhostingu môže poškodiť vaše hodnotenie a firmu vo vyhľadávaní. Preto sme napísali porovnanie NEPOUŽITÉHO webhostingu medzi iPage a SiteGround, aby ste sa mohli rozhodnúť, ktorá z nich je pre vašu stránku najlepšou voľbou..

Pozrime sa na naše priame porovnanie medzi iPage a SiteGround.

SiteGround vs. iPage – prehľad

Siteground

SiteGround je jedným z oficiálne odporúčaných poskytovateľov webhostingu spoločnosti WordPress.org. Ponúkajú jedno z najlepších 24/7 podporných stredísk v priemysle a udržiavajú vysokú úroveň spokojnosti zákazníkov.

Ich možnosti hostenia spúšťajú škálu od lacného hostingu až po dedikované hostingové servery. S ich hosťujúcou službou WordPress poskytujú automatické upgrady WordPress, vstavanú vyrovnávaciu pamäť WP, CDN, inscenáciu jedným kliknutím a kontrolu verzií GIT..

Sú jednou z mála spoločností, ktoré vám pri výbere hostiteľskej služby umožňujú vybrať si preferované dátové centrum. Ich dátové centrá sa nachádzajú v USA, Európe a Singapure.

iPage-Godaddy-hosting-alternatívy

iPage je hostingová značka, ktorú vlastní Endurance International Group. Sú známe svojimi cenovo dostupnými možnosťami hostenia, začínajúc od 1,99 dolárov mesačne.

Spoločnosť iPage bola založená v roku 1998 a teraz slúži viac ako miliónu webových stránok po celom svete. Rovnako ako služba SiteGround, poskytujú aj celý rad možností hostenia vrátane zdieľaného, ​​WordPress, VPS a vyhradeného hostenia..

Spoločnosť iPage je partnerom spoločnosti EPA v oblasti zelenej energie, čo znamená, že ich dátové centrá sú poháňané veternou energiou, čo do značnej miery znižuje ich uhlíkovú stopu..

SiteGround vs. iPage – rýchlosť a doba prevádzky

Rýchlosť stránky a dostupnosť sú najdôležitejšie faktory, ktoré musíte vziať do úvahy pri výbere webhostingovej služby.

Podľa štúdií môže dokonca aj 1-sekundové oneskorenie viesť k 7% zníženiu konverzií. Spoločnosť Google navyše vo svojich algoritmoch naďalej zdôrazňuje rýchlosť stránky.

Nehovoriac o tom, že ak neberiete rýchlosť stránky vážne, pravdepodobne prídete o hodnotenie SEO a vaši zákazníci opustia váš web..

Prevádzka je dôležitá, pretože vaši návštevníci očakávajú, že vaše stránky budú dostupné nepretržite. Prevádzková doba sa zvyčajne vyjadruje ako percento z celkového času, ktorý je k dispozícii, napríklad 99,9%.

Poskytovatelia webhostingu sa často môžu pochváliť tým, že sú so svojimi hostingovými službami najrýchlejší a sľubujú vysokú dostupnosť. Aby sme otestovali, či žijú podľa svojho humbuku, prihlásili sme sa k serverom SiteGround a iPage a vytvorili sme pre každý z nich testovací server WordPress. Nainštalovali sme tiež predvolenú tému, doplnili sme falošný obsah a nahrali sme niekoľko obrázkov, ktoré odrážajú živé prostredie na našich testovacích stránkach.

Potom sme na nich vykonali niekoľko rôznych testov rýchlosti a dostupnosti.

Tu sú naše výsledky:

rýchlosť testovacieho miesta

Podľa nášho testu Pingdom trvalo načítanie nášho webového servera SiteGround pri testovaní v Dallase v Texase iba 649 ms. To je rýchlejšie ako 95% všetkých testovaných stránok.

ipage pingdom test rýchlosti

Keď sme spustili rovnaký test na iPage; načítanie nášho testovacieho miesta trvalo 2,6 sekundy.

Okrem nášho testu Pingdom sme tiež použili testovací nástroj s názvom Load Impact, aby sme určili, ako budú SiteGround a iPage spracovávať požiadavky servera počas prudkého prenosu.

Na skúšku funkcia Load Impact poslala na našich serverov niekoľko virtuálnych používateľov (VU) a postupne vybudovala až 100 návštevníkov naraz..

loadimpact-Siteground

Ako vidíte z nášho testu SiteGround, v grafe času načítania bolo niekoľko hrotov. V prostredí zdieľaného hostenia je to celkom bežné. Počas testu však naše stránky nikdy neklesli.

náraz nárazu ipage

Naše stránky iPage sa spomalili, keď ich bolo 50. Stránka sa rýchlo zotavila v priebehu niekoľkých okamihov a času načítania stránky, napriek tomu však ostala stále nízka aj u ďalších používateľov. Je však potrebné poznamenať, že počas nášho testu rýchlosti sa stránka nikdy neznížila.

víťaz: SiteGround

SiteGround vs. iPage – jednoduché použitie

Nastavenie programu WordGround pre program SiteGround

SiteGround vám umožňuje spravovať vaše webové stránky a hostingový účet s cPanel.

Ponúkajú tiež desiatky inštalačných programov na jedno kliknutie pre populárne skripty webových stránok, ako sú WordPress, Joomla a Drupal..

Pri každom pláne získate základný nástroj na vytváranie a presúvanie súborov tak, ako chcete.

Ovládací panel iPage

Pozrime sa teraz na iPage a aké ľahké je spravovať web na svojej platforme.

Všetky balíčky hostingu iPage sú dodávané s ľahko použiteľným nástrojom na vytváranie a presúvanie webových stránok a inštalačným programom WordPress jedným kliknutím.

Hlavnou nevýhodou je, že iPage neponúka cPanel. Namiesto toho ponúkajú svoju vlastnú prispôsobenú verziu ovládacieho panela, ktorú označujú ako vDeck. Avšak, ak ste zvyknutí na cPanel, ktorý je najobľúbenejším ovládacím panelom webhostingu na svete, pred zvládnutím vDeck bude potrebné zvládnuť trochu učiacej sa krivky..

SiteGround vs. iPage – Funkcie

SiteGround aj iPage pravdepodobne budú mať pre váš web možnosť hostenia bez ohľadu na veľkosť a rozpočet vášho online obchodu. Aj keď sa program SiteGround zameriava na poskytovanie pôsobivého rýchleho hosťovania pomocou špičkových technológií rýchlosti, iPage vám ponúka všetky základné funkcie, ktoré začiatočníci potrebujú, aby mohli web jednoducho spustiť.

Pozrime sa na niekoľko oblastí, v ktorých sa spoločnosť iPage odlišuje od konkurencie:

 • Neobmedzené webové stránky: iPage ponúka iba 1 lacný hostingový plán. S týmto plánom môžete hosťovať neobmedzené webové stránky bez akýchkoľvek dodatočných nákladov; Zatiaľ čo funkcia SiteGround vyžaduje, aby ste sa prihlásili na mierne drahší plán pre neobmedzené hosťovanie webových stránok.
 • Drag and drop Builder stránok: Aj keď iPage poskytuje interne vyvinutého tvorcu stránok, SiteGround ponúka Wix Builderovi s každým plánom webhostingu.
 • Zadarmo reklamné kredity: Získajte zadarmo reklamné kredity v hodnote 200 dolárov pri každom webhostingovom pláne iPage.

Teraz, keď poznáme výhody iPage, pozrime sa na niekoľko oblastí, v ktorých SiteGround vyniká v porovnaní:

 • Rýchlostné technológie: SiteGround ponúka CloudFlare CDN s každým webhostingovým plánom. Rýchlosť načítania môžete tiež zvýšiť pomocou programu SuperCacher o niečo drahší plán.
 • Zálohovanie a obnovenie: Pri každom pláne získate bezplatné denné zálohy. A s mierne drahším plánom môžete využiť bezplatné prenosy stránok a obnovenie zálohy.
 • Podivínské rysy: Ak potrebujete podivné pokročilé funkcie, ako sú servery kompatibilné s PCI a vytvorenie GIT repo vytvorenia jedným kliknutím pomocou zdieľaného webhostingu, môžete sa prihlásiť na odber plánu GoGeek..

víťaz: SiteGround

SiteGround vs. iPage – podpora a dokumentácia

SiteGround a iPage ponúkajú nepretržitú podporu prostredníctvom telefónu, e-mailu a živého chatu.

Môžete sa tiež spoľahnúť na ich vedomostné bázy, ktoré pokrývajú všetky aspekty budovania webovej stránky od základov pomocou ich plánov webhostingu.

víťaz: Je to kravata

SiteGround vs. iPage – ceny

Možnosti hostenia iPage sú nepochybne lacnejšie ako možnosti SiteGround‘. iPage ponúka univerzálny plán pre lacný hosting. Poskytujú iba 1 lacný hostingový plán, ktorý stojí iba 1,99 dolárov mesačne; zatiaľ čo lacný plán hostingu SiteGround začína na 3,95 dolárov mesačne.

SiteGround nenabízí hostingové plány VPS. Ponúkajú však cloudové služby a služby hostenia predajcov.

Na získanie VEĽKÝCH zliav však môžete využiť náš kupón SiteGround.

Tu je podrobné porovnanie cenotvorby rôznych možností hostenia na serveroch SiteGround a iPage:

SharedWordPressVPSDedicated
SiteGround3,95 USD / mesiac.3,95 USD / mesiac.269,00 USD / mesiac.
iPage1,99 USD / mesiac.3,75 USD / mesiac.19,99 $ / mesiac.11,99 $ / mesiac.

víťaz: iPage

Zhrnutie – SiteGround vs. iPage

SiteGround sa zameriava na poskytovanie super rýchleho hosťovania zákazníkom. Sú jednou z mála spoločností poskytujúcich zdieľaný hosting, ktoré zákazníkom umožnia vybrať si preferované dátové centrá pri registrácii na hostingový plán.

Ako odporúčaný poskytovateľ hostenia WordPress ponúkajú riadený hosting WordPress, ako aj hosting WooComerce.

Na druhej strane iPage poskytuje cenovo dostupné možnosti hostenia pre webové stránky všetkých veľkostí a rozpočtov. Ak už hostujete iného poskytovateľa hostingu, môžete využiť ich bezplatné prevody z webových stránok. Najlepšie zo všetkého je, že ich bezplatný tvorca stránok vám umožní ľahko vytvoriť krásny web.

 • SiteGround vs GreenGeeks
 • SiteGround vs InMotion Hosting
 • SiteGround vs HostGator
 • SiteGround vs A2Hosting
 • SiteGround vs DreamHost
 • SiteGround vs Liquid Web

Dúfame, že vám tento článok pomohol nájsť najlepšiu webhostingovú službu pre vaše potreby. Ak sa vám tento článok páčil, pozrite si našu úplnú kontrolu SiteGround alebo našu úplnú kontrolu iPage.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map