11 najlepszych firm hostingowych dla małych firm (2020)

recenzje hostingu


Szukasz najlepszej usługi hostingowej na rynku? Jesteś we właściwym miejscu.

Wybór najlepszego hostingu to kluczowy element budowy udanej witryny. Chociaż większość właścicieli witryn rozumie wartość tworzenia i publikowania imponujących treści na swoich stronach, często nie docenia znaczenia wyboru dobrej usługi hostingowej.

Nie każda usługa hostingowa jest taka sama. Jeśli ostatecznie zdecydujesz się na hosting, wybierzesz niewłaściwy wybór, może to potencjalnie wpłynąć na twoje pozycje w rankingu SEO, przychody i ogólny ruch.

O naszym procesie sprawdzania hostingu

Ta recenzja hostingu została stworzona z myślą o jednym celu: Pomóż naszym użytkownikom łatwo wybrać najlepszą usługę hostingu.

W przeciwieństwie do innych witryn, faktycznie zarejestrowaliśmy się w dziesiątkach usług hostingowych i osobiście je sprawdziliśmy, dzięki czemu możesz z pewnością wybrać odpowiedniego dostawcę usług hostingowych, który idealnie spełni Twoje potrzeby.

Oto, co zrobiliśmy, aby pomóc Ci znaleźć najlepszego dostawcę usług hostingowych:

 1. Zarejestrowany z dziesiątkami popularnych dostawców hostingu
 2. Skonfiguruj testową stronę WordPress
 3. Zainstalowaliśmy domyślny motyw WordPress i dodaliśmy zawartość obojętną, w tym obrazy
 4. Przeprowadził kilka różnych testów prędkości i wydajności

Odzwierciedliliśmy środowisko produkcyjne w tych witrynach testowych ze sztuczną zawartością i przeprowadziliśmy kilka różnych testów prędkości. W ten sposób możesz zobaczyć, jak serwer działałby w prawdziwym środowisku.

Przejdźmy od razu do najlepszych firm hostingowych, zaczynając od nr 1 na naszej liście.

11 najlepszych firm hostingowych (z funkcjami i cenami)

Recenzja bluehost1. Bluehost

 • Czas ładowania: 689 ms
 • Czas pracy: 99,99%
 • Wsparcie: 9/10
 • Stronie internetowej: Bluehost.com

Zacznij korzystać z Bluehost »

Bluehost to jedna z najstarszych, największych marek, jeśli chodzi o hosting. Są oficjalnym dostawcą hostingu rekomendowanym przez WordPress.

Bluehost zapewnia wszystko, czego potrzebujesz do uruchomienia witryny. Po założeniu konta hostingowego otrzymasz bezpłatną nazwę domeny i bezpłatny certyfikat SSL, a także 65% zniżki na opłaty za hosting.

Dolna linia: Bluehost to najlepszy wybór dla każdego, kto chce założyć blog WordPress lub stronę internetową. W przeciwieństwie do większości innych usług hostingowych, Bluehost zapewnia świetne wrażenia z dołączania, co jest niezwykle pomocne zarówno dla ekspertów, jak i nowicjuszy.

cennik: Cena regularna zaczyna się od 7,99 USD miesięcznie.

Oferta specjalna: Nasi użytkownicy płacą 2,75 USD miesięcznie. (65% zniżki + bezpłatna nazwa domeny i SSL)

Przeczytaj naszą recenzję Bluehost >>

przegląd siteground2. SiteGround

 • Czas ładowania: 649 ms
 • Czas pracy: 99,98%
 • Wsparcie: 10/10
 • Stronie internetowej: SiteGround.com

Zacznij korzystać z SiteGround »

SiteGround jest jedną z niewielu wiodących marek hostingowych, która nie została przejęta przez Endurance International Group, wiodącą firmę hostingową. Są jedną z nielicznych firm oferujących hosting specyficzny dla lokalizacji z 3 centrami danych w USA, Europie i Singapurze. Oznacza to, że w oparciu o bazę użytkowników możesz wybrać najbardziej optymalne centrum danych dla swojej witryny podczas zakładania konta hostingowego.

 • Technologie prędkości: Pliki są przechowywane w pamięci SSD (Solid State Drive) w przeciwieństwie do HDD (Hard Disk Drive), który okazał się skracać czas ładowania strony. Oferują również lepszą wydajność dzięki NGINX i bezpłatnemu CDN.
 • Zoptymalizowane rozwiązanie: SiteGround zawiera rozwiązanie wydajności WordPress, które pomaga radykalnie przyspieszyć twoją stronę poprzez zmniejszenie niepotrzebnego zużycia przepustowości.
 • Proaktywne bezpieczeństwo: Zapora ogniowa serwera SiteGround chroni przed typowymi zagrożeniami bezpieczeństwa i automatycznie aktualizuje wtyczki, dzięki czemu możesz mieć spokój.

Dolna linia: Wybierz SiteGround, jeśli chcesz niedrogiej usługi hostingowej, na której się skupisz prędkość. Jeśli masz dość nierzetelnej usługi hostingowej, możesz wypróbować SiteGround. Dzięki bezpłatnej wtyczce Migrator możesz przenieść swoją witrynę WordPress za pomocą kilku kliknięć i cieszyć się superszybkim środowiskiem hostingowym.

cennik: Cena regularna zaczyna się od 11,95 USD miesięcznie

Oferta specjalna: Nasi użytkownicy płacą 3,95 USD miesięcznie (67% zniżki)

Przeczytaj naszą recenzję SiteGround >>

przegląd hostgatora3. HostGator

 • Czas ładowania: 691 ms
 • Czas pracy: 99,96%
 • Wsparcie: 10/10
 • Stronie internetowej: HostGator.com

Zacznij korzystać z HostGator »

HostGator jest jednym z najpopularniejszych tanich dostawców hostingu, który oferuje niedrogie plany początkowe i łatwą konfigurację. HostGator oferuje szeroką gamę narzędzi, które pomagają szybko zbudować witrynę z łatwością, w tym darmowy program do tworzenia witryn, niezrównaną obsługę klienta w USA, nieograniczone miejsce na dysku, przepustowość i adresy e-mail.

Wszystkie plany hostingowe pochodzą z cPanel, który jest najpopularniejszym panelem kontrolnym hostingu na świecie. Jeśli nie jesteś w pełni zadowolony, możesz zlikwidować konto w ciągu 45 dni, aby uzyskać pełny zwrot pieniędzy.

Dolna linia: Wybierz HostGator, jeśli szukasz taniego, ale niezawodnego dostawcy usług hostingowych. W przeciwieństwie do innych dostawców hostingu, HostGator oferuje szeroki wachlarz narzędzi do szybkiego i łatwego budowania strony internetowej nawet przy użyciu najbardziej podstawowego planu początkowego.

cennik: Cena regularna zaczyna się od 6,95 USD miesięcznie

Oferta specjalna: Nasi użytkownicy płacą 2,78 USD miesięcznie (60% zniżki + bezpłatny SSL)

Przeczytaj naszą recenzję HostGator >>

Recenzja Dreamhost4. Dreamhost

 • Czas ładowania: 445 ms
 • Czas pracy: 99,90%
 • Wsparcie: 7/10
 • Stronie internetowej: Dreamhost.com

Rozpocznij z DreamHost »

DreamHost to jedna z oficjalnie rekomendowanych usług hostingowych WordPress firmy WordPress.org. Obecnie hostują około 1,5 miliona witryn, blogów i aplikacji.

Dzięki DreamHost wszystkie plany hostingowe są wspierane przez ich niezrównaną 97-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, dzięki czemu możesz założyć swoją stronę bez ryzyka.

W przeciwieństwie do większości dostawców hostingu, DreamHost jest niezależną własnością i jest zarządzany. Używają tylko pamięci SSD, która jest 2x szybsza niż serwery korzystające ze starych dysków HDD.

cennik: Cena regularna zaczyna się od 10,95 USD miesięcznie

Oferta specjalna: Nasi użytkownicy płacą tylko 2,59 USD miesięcznie (bezpłatny SSL + 76% zniżki)

Dolna linia: Jeśli dopiero zaczynasz i szukasz niedrogiego dostawcy hostingu, który korzysta z przestrzeni dyskowej SSD i oferuje również 3-miesięczna gwarancja zwrotu pieniędzy, to nie szukaj dalej niż DreamHost.

Przeczytaj naszą recenzję Dreamhost >>

recenzja greengeeks5. GreenGeeks

 • Czas ładowania: 697 ms
 • Czas pracy: 99,92%
 • Wsparcie: 9/10
 • Stronie internetowej: GreenGeeks.com

Zacznij korzystać z GreenGeeks »

GreenGeeks jest wiodącym w branży ekologicznym dostawcą usług hostingowych. Jako marka GreenGeeks podkreśla swoje zaangażowanie w ochronę środowiska. Przywracają 3-krotnie moc zużywaną do sieci w postaci energii odnawialnej, aby zmniejszyć swój ślad węglowy.

Co najlepsze, możesz zasubskrybować jeden z ich planów hostingowych, nie martwiąc się o irytujące wyprzedaże lub ukryte opłaty. Jeśli jednak wybierzesz miesięczny cykl rozliczeniowy, będziesz musiał uiścić opłatę konfiguracyjną w wysokości 15 USD. Możesz zrezygnować z opłaty instalacyjnej, wybierając plan roczny lub dłuższy.

Dolna linia: Jeśli chcesz hostować swoją witrynę na stronie dostawca hostingu ekologicznego, to GreenGeeks jest najlepszym wyborem dla Ciebie.

cennik: Cena regularna zaczyna się od 9,95 USD miesięcznie

Oferta specjalna: Nasi użytkownicy płacą 2,95 USD miesięcznie (bezpłatna nazwa domeny + 70% zniżki)

Przeczytaj naszą recenzję GreenGeeks >>

przegląd ipage6. iPage

 • Czas ładowania: 2,60 s
 • Czas pracy: 99,98%
 • Wsparcie: 8/10
 • Stronie internetowej: iPage.com

Zacznij korzystać z iPage »

iPage to tani, ale niezawodny dostawca hostingu, który oferuje bezpłatną nazwę domeny i bezpłatny SSL wraz ze swoim planem hostingowym. iPage oferuje tylko jeden wspólny plan hostingowy, więc możesz łatwo zarejestrować się na hosting iPage bez zamieszania.

iPage jest partnerem EPA w dziedzinie zielonej energii, co oznacza, że ​​centra danych i serwery sieciowe są zasilane energią wiatrową, co zmniejsza ich ślad węglowy. Ich dokumentacja jest dość prosta i pomaga przejść przez wszystkie aspekty hostingu.

Dolna linia: Jeśli szukasz najtańszy dostawca hostingu W pionie hostingu współdzielonego najlepszym wyborem jest iPage.

cennik: Regularnie 7,99 USD miesięcznie

Oferta specjalna: Nasi użytkownicy płacą 1,99 USD miesięcznie (75% zniżki + bezpłatna nazwa domeny i SSL)

Przeczytaj naszą recenzję iPage >>

przegląd hostingu a27. Hosting A2

 • Czas ładowania: 1,28 s
 • Czas pracy: 99,90%
 • Wsparcie: 9/10
 • Stronie internetowej: A2hosting.com

Rozpocznij z A2 Hosting »

A2 Hosting jest wiodącym dostawcą hostingu przyjaznym dla programistów, który oferuje nieskończoną elastyczność i wszystkie funkcje potrzebne do zbudowania strony internetowej. Oferują wiodącą w branży gwarancję zwrotu pieniędzy w każdej chwili, dzięki czemu możesz hostować swoją witrynę w A2 Hosting bez ryzyka.

Jeśli nie jesteś zadowolony, możesz anulować swoje konto hostingowe, by otrzymać pełny zwrot pieniędzy. Po 30 dniach nadal będziesz mieć prawo do proporcjonalnego zwrotu kosztów za niewykorzystaną usługę.

Dolna linia: A2 Hosting oferuje niezrównane proporcjonalny zwrot w dowolnym momencie za niewykorzystaną usługę, abyś mógł zapisać się na długoterminowy plan hostingu bez ryzyka. A2 Hosting pozwala wybierać spośród 2 różne systemy operacyjne i oferuje bezpłatne miejsce na dysku SSD.

cennik: Cena regularna zaczyna się od 7,99 USD miesięcznie

Oferta specjalna: Nasi użytkownicy płacą tylko 3,92 USD miesięcznie (50% zniżki)

Przeczytaj naszą recenzję A2 Hosting >>

przegląd hostingu inmotion8. Hosting InMotion

 • Czas ładowania: 982 ms
 • Czas pracy: 99,91%
 • Wsparcie: 9/10
 • Stronie internetowej: InMotionHosting.com

Rozpocznij z InMotion Hosting »

InMotion Hosting to jeden z najbardziej niezawodnych hostów internetowych, którym doświadczeni blogerzy i webmasterzy ufają i przenoszą się na co dzień. Ich usługi hostingowe zawierają wiele pożądanych funkcji, w tym pamięć SSD, nieograniczoną przepustowość i bezpłatną domenę.

InMotion Hosting współpracuje z Trees for the Future, organizacją non-profit zajmującą się zrównoważeniem emisji dwutlenku węgla przez sadzenie drzew. Wiodąca w branży gwarancja zwrotu pieniędzy pozwala wypróbować usługę hostingową bez ryzyka przez 90 dni.

Dolna linia: Możesz wypróbować InMotion Hosting bez ryzyka przez 90 dni i otrzymasz zwrot pieniędzy, jeśli nie jesteś w pełni zadowolony. Oni oferują Pamięć masowa SSD i bezpłatne automatyczne kopie zapasowe danych. Możesz także kupić ich plany hostingowe dla sprzedawców, aby dalej dystrybuować hosting i zarabiać pieniądze.

cennik: Cena regularna zaczyna się od 7,99 USD miesięcznie

Oferta specjalna: Nasi użytkownicy płacą tylko 4,99 USD miesięcznie (37% zniżki + bezpłatna nazwa domeny)

Przeczytaj naszą recenzję InMotion Hosting >>

recenzja wpengine9. WPEngine

 • Czas ładowania: 582 ms
 • Czas pracy: 99,99%
 • Wsparcie: 9/10
 • Stronie internetowej: WPEngine.com

Rozpocznij pracę z WPEngine »

WPEngine jest wiodącym zarządzanym dostawcą usług hostingowych WordPress z siedzibą w Austin w Teksasie. Były jedną z pierwszych firm, które oferowały rozwiązania hostingowe zorientowane na WordPress. Jako pionier w zarządzanej branży hostingowej WordPress, mają imponującą listę klientów, w tym Yelp, Asana, National Geographic, PBS i MyFitnessPal.

Nawiązali współpracę z Amazon Web Services i platformą Google Cloud, aby oferować Twoim witrynom najwyższą dostępność, szybkość, skalowalność i bezpieczeństwo przez całą dobę, niezależnie od tego, gdzie odwiedzają Cię użytkownicy na świecie. Ich narzędzie do testowania za pomocą jednego kliknięcia umożliwia przetestowanie nowych wtyczek i aktualizacji witryny przed przekazaniem zmian do aktywnej witryny.

Dolna linia: Jeśli szukasz zarządzana usługa hostingowa WordPress to ma świetna historia, to WPEngine jest najlepszym wyborem dla Ciebie.

cennik: Cena regularna zaczyna się od 35 USD miesięcznie

Oferta specjalna: Nasi użytkownicy płacą 20,42 USD miesięcznie (30% zniżki przez pierwsze 3 miesiące)

Przeczytaj naszą recenzję WPEngine >>

recenzja hostingera10. Hostinger

 • Czas ładowania: 1,42s
 • Czas pracy: 99,99%
 • Wsparcie: 9/10
 • Stronie internetowej: Hostinger.com

Zacznij korzystać z Hostinger »

Hostinger konkuruje z konkurencją dzięki niedrogim planom hostingowym. Dzięki Hostinger możesz założyć stronę internetową już za 0,99 USD / miesiąc. Z ich planem początkowym otrzymujesz bezpłatny certyfikat SSL, wsparcie 24/7/365, narzędzie do tworzenia stron internetowych i 99,9% gwarancji dostępności.

Najlepsze jest to, że w przeciwieństwie do innych dostawców usług hostingowych, przy odnawianiu planu hostingowego płacisz tylko 2,15 USD miesięcznie. Pamiętaj, że inni dostawcy usług hostingowych pobierają około 8-10 USD za przedłużenia.
Oprócz hostingu współdzielonego Hostinger oferuje hosting WordPress, VPS i Windows VPS.

Przeczytaj naszą recenzję Hostinger >>

przegląd liquidweb11. Liquid Web

 • Czas ładowania: 901 ms
 • Czas pracy: 99,99%
 • Wsparcie: 10/10
 • Stronie internetowej: LiquidWeb.com

Rozpocznij pracę z Liquid Web »

Liquid Web to kolejna wiodąca zarządzana firma hostingowa na rynku. W przeciwieństwie do WPEngine, która koncentruje się tylko na WordPress, usługi hostingowe Liquid Web są zoptymalizowane pod kątem popularnych aplikacji, w tym WordPress, WooCommerce, firmowych wiadomości e-mail i innych.

Ich cena początkowa jest nieco wyższa niż WPEngine, ponieważ oferują tylko zarządzane usługi hostingowe dla VPS i serwerów dedykowanych.

Dolna linia: Liquid Web to najlepszy wybór, jeśli chcesz w pełni zarządzane rozwiązanie hostingowe wynajmuje niestandardowe klastry serwerów zoptymalizowane pod kątem popularnych aplikacji, w tym WordPress i WooCommerce.

cennik: Cena regularna zaczyna się od 69 USD miesięcznie

Oferta specjalna: Nasi użytkownicy płacą 21,39 USD miesięcznie (69% zniżki przez pierwsze 3 miesiące)

Przeczytaj naszą recenzję Liquid Web >>

Jak wybrać najlepszy hosting – 4 czynniki do rozważenia

Aby wybrać dostawcę usług hostingowych, musisz wziąć pod uwagę kilka różnych czynników:

 1. Czas pracy (niezawodność)
 2. Czas ładowania (prędkość)
 3. funkcje
 4. Wsparcie

1. Czas pracy (niezawodność)

Rekord czasu sprawności dla najlepszego hostingu

Musisz wybrać niezawodnego dostawcę usług hostingowych, który gwarantuje maksymalny czas pracy bez przestojów. Uptime to termin używany do opisania okresu, w którym Twoja witryna hostowana na określonym serwerze jest dostępna online. Zwykle czas pracy jest wyrażony jako procent całkowitego dostępnego czasu, który wynosi 365 dni w roku.

Na przykład, witryna działająca przez cały rok, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, ma 100% czasu działania. Jeśli czas działania wynosi 99%, oznacza to, że witryna jest wyłączona przez 3,65 dni.

Chociaż żaden host nie może zagwarantować 100% czasu działania, wszystko poniżej 99,9% jest zawodne.

Niektóre usługi hostingowe oferują zwrot pieniędzy, jeśli nie dotrzymają gwarancji dostępności, ale to nie zmniejsza, ponieważ każde przestoje będą cię kosztować.

2. Czas ładowania (prędkość)

czas ładowania usług hostingowych

Google nadal kładzie nacisk na szybkość strony w swoim algorytmie, co czyni go jednym z najważniejszych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze hosta.

Chociaż w Internecie można znaleźć mnóstwo wskazówek i wskazówek, które zwiększą szybkość strony, żadna z nich nie pomoże, jeśli witryna jest hostowana na wolnym serwerze hostingowym. Jeśli chcesz zbudować szybką witrynę, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to znaleźć hosta, który nie spowalnia witryny.

Aby przeanalizować i porównać szybkość strony niektórych najpopularniejszych hostów internetowych, stworzyliśmy na nich witrynę testową i przeprowadziliśmy testy prędkości za pomocą różnych narzędzi testowych, takich jak Pingdom i Load Impact.

3. Funkcje

Najlepszy hosting dla małych firm

Każda usługa hostingowa jest wyjątkowa pod względem funkcji. Poniżej znajdują się niektóre standardowe funkcje, które znajdziesz u prawie każdego popularnego dostawcy usług hostingowych. Kluczem do wyboru najlepszego dostawcy hostingu jest ustalenie, czy oferuje on odpowiedni zestaw funkcji, których potrzebujesz.

 • Instalacja skryptu jednym kliknięciem: Pomaga w łatwym zainstalowaniu skryptu strony internetowej, takiego jak WordPress, Joomla itp. Na twoim hoście.
 • Kreator strony internetowej: Podczas gdy większość dostawców hostingu oferuje narzędzie do tworzenia witryn jako standardową funkcję, nie każdy z nich jest sobie równy. Na przykład niektóre hosty internetowe pozwalają tylko na budowanie podstawowych stron internetowych za pomocą ich konstruktora, podczas gdy inne pozwalają nawet na uruchomienie sklepu internetowego za jego pomocą. Kluczem jest ustalenie, czy ich konstruktor ma odpowiedni zestaw funkcji, których potrzebujesz.
 • Panel sterowania: Sprawdź, w jaki sposób Twój hosting umożliwia zarządzanie kontem hostingowym. Najpopularniejszym panelem sterowania jest cPanel, ale można również znaleźć dostawców, którzy oferują różne internetowe panele sterowania.
 • Liczba domen: Ceny zależą zwykle od liczby domen, z których można korzystać w ramach konkretnego planu hostingowego.
 • Miejsce na dysku i przepustowość: Firmy hostingowe często reklamują, że oferują nieograniczone zasoby, takie jak miejsce na dysku i przepustowość, w swoich wspólnych planach hostingowych. Będziesz jednak mieć ograniczenia w korzystaniu z zasobów witryny. Rejestrując się w usłudze, musisz przestrzegać warunków usług firmy hostingowej. Na podstawie warunków możesz używać zasobów serwera tylko do normalnego działania małej witryny.
 • Adres e-mail: Niektóre firmy hostingowe ograniczają również liczbę adresów e-mail, które można skonfigurować na koncie hostingowym. Być może zechcesz także to przejrzeć przed zanurzeniem się w wyborze usługi hostingowej.
 • Darmowa domena: Firmy często oferują bezpłatną domenę przy zakupie nowego konta hostingowego. Twoja firma hostingowa pokryje opłatę rejestracyjną nazwy domeny przez pierwszy rok. Pamiętaj, że jeśli kupisz nazwę domeny od rejestratora domen, takiego jak NameCheap.com, w dłuższej perspektywie możesz zaoszczędzić pieniądze na cenie przedłużenia.
 • Darmowe SSL: SSL jest standardowym w branży środkiem bezpieczeństwa, który tworzy zaszyfrowane łącze między przeglądarką użytkownika a witryną. Zainstalowanie certyfikatu SSL w witrynie doda małą zieloną ikonę kłódki na pasku adresu, dzięki czemu witryna będzie wyglądać na godną zaufania. Podobnie jak w przypadku oferty bezpłatnej domeny, niektórzy dostawcy usług hostingowych oferują również bezpłatny certyfikat SSL podczas rejestracji w swoim planie hostingowym.

4. Wsparcie 24/7

Wsparcie 24/7 to standardowa funkcja oferowana przez prawie wszystkich popularnych dostawców hostingu. Wsparcie jest zwykle oferowane za pośrednictwem 3 opcji: telefon, e-mail oparty na biletach i czat na żywo.

Sprawdź jednak, czy Twoja usługa hostingowa oferuje pomoc techniczną za pośrednictwem poczty e-mail. Pomoc e-mailowa lub oparta na biletach jest potrzebna, jeśli potrzebujesz pomocy z zaawansowanymi problemami, których rozwiązanie może potrwać dłużej. W ten sposób nie musisz tracić czasu na czacie na żywo na szukanie pomocy.

Podobnie, inną rzeczą, na którą musisz zwrócić uwagę, jest to, czy Twój dostawca hostingu oferuje wsparcie czatu na żywo przez cały dzień. Na przykład w DreamHost czat na żywo jest dostępny tylko między 5 rano a 22:00 czasu PST, a nawet nie oferuje bezpłatnej pomocy telefonicznej dla hostingu współdzielonego. Jeśli potrzebujesz pomocy przez telefon, musisz osobno kupić dodatek do pomocy telefonicznej.

Wybór odpowiedniego planu hostingowego

Większość najlepszych dostawców usług hostingowych oferuje szeroką gamę planów hostingowych. Zastanawiasz się, który jest najlepszym wyborem dla potrzeb Twojej witryny? Rzućmy okiem na kilka różnych planów hostingowych:

Shared / Cheap Hosting: dla nowych stron internetowych o niskim natężeniu ruchu

hosting: wspólny

Tani hosting, znany również jako hosting współdzielony, wystarczy, aby uruchomić nową stronę internetową o niskim natężeniu ruchu.

We współdzielonym środowisku hostingowym Twoja witryna współdzieli zasoby serwera, w tym procesor, pamięć RAM itp., Z innymi witrynami hostowanymi na tym samym serwerze. W ten sposób dostawcy hostingu mogą obniżyć koszty. Chociaż udostępniasz zasoby hostingowe innym witrynom, Twoja witryna będzie bezpieczna i tylko Ty będziesz mieć dostęp do jej plików.

A najlepsze jest to, że zawsze możesz przejść na VPS lub inne kosztowne plany hostingowe, jeśli uważasz, że twoje obecne konto hostingowe nie jest w stanie przetrwać częstego wzrostu ruchu w miarę ewolucji twoich potrzeb.

Często hosting dzielony oferuje nieograniczone miejsce na dysku, nieograniczoną przepustowość, nieograniczoną liczbę domen i praktycznie nieograniczone wszystko. Chociaż twierdzą, że oferują nieograniczone zasoby, musisz być w pełni zgodny z Warunkami korzystania z usług firmy hostingowej i wykorzystywać przestrzeń dyskową i przepustowość tylko podczas normalnej pracy witryny osobistej lub małej firmy.

Zostaniesz poproszony o uaktualnienie opcji hostingu, jeśli Twoja witryna przekroczy zasady użytkowania.

Hosting VPS: rosnąca witryna internetowa, która nie uzasadnia posiadania dedykowanego serwera

hosting vs. vps hosting

W miarę rozwoju witryny i ewolucji potrzeb możesz potrzebować większej kontroli i elastyczności nad serwerem hostingowym. W tym momencie pojawia się VPS.

VPS to skrót od Virtual Private Server. Dzięki VPS, podczas gdy nadal będziesz udostępniać zasoby hostingu innym witrynom, zyskasz o wiele więcej dedykowanej mocy i elastyczności dla swojej witryny.

VPS jest najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie, jeśli chcesz tworzyć strony internetowe z bardziej bezpiecznymi danymi lub budować aplikacje wymagające dużej ilości zasobów, które rosną dzięki szybkiemu rozwojowi. Plany VPS często zawierają ulepszony interfejs panelu sterowania, który zapewnia większą kontrolę nad serwerem oraz wiele specjalnych narzędzi do zarządzania VPS.

Niektórzy dostawcy hostingu oferują zarządzany i niezarządzany hosting VPS dla różnych planów cenowych.

Hosting WordPress: dla witryn WordPress

hosting www vs. hosting WordPress

Chcesz zbudować witrynę za pomocą WordPress, ale nie chcesz poddawać się niepotrzebnemu procesowi instalacji? Następnie możesz zapisać się do zarządzanego planu hostingowego WordPress.

Firmy hostingowe oferują różne opcje hostingu WordPress, takie jak tani hosting WordPress, zarządzany hosting WordPress itp.

Dzięki zarządzanemu hostingowi WordPress możesz łatwo rozpocząć pracę z witryną WordPress bez zbędnego kroku ręcznej instalacji WordPress. Otrzymasz również zoptymalizowane konto hostingowe WordPress, które po wyjęciu z pudełka zapobiega złośliwym atakom i lukom w WordPress.

Zarządzany hosting WordPress może być najlepszym wyborem dla Ciebie, jeśli nie chcesz samodzielnie przeprowadzać konserwacji witryny i chcesz zasięgnąć pomocy ekspertów ds. Wsparcia dla WordPress, ilekroć potrzebujesz pomocy.

Serwer dedykowany: dla witryny o wyjątkowo dużym ruchu

hosting vs. dedykowany hosting

Jeśli chcesz hostować witrynę o bardzo dużym ruchu bez dzielenia się zasobami serwera z innymi witrynami, możesz wybrać hosting dedykowany.

Dzięki dedykowanemu hostingowi serwerów otrzymujesz kompletny serwer do wyłącznego użytku wynajmowanego od swojego dostawcy hostingu. W ten sposób uzyskasz większą kontrolę nad sprzętem i systemem operacyjnym serwera.

Jeśli nie zatrudniasz administratora systemu lub nie masz doświadczenia z serwerami, zalecamy zakup zarządzanego serwera dedykowanego. Oprócz aktualizacji oprogramowania zajmują się również monitorowaniem serwerów, wsparciem telefonicznym itp. Większość najlepszych witryn korzysta z klastrów serwerów dedykowanych.

Podsumowanie: najlepsze firmy hostingowe (2020)

Po naszej ocenie stwierdziliśmy, że Bluehost jest najlepszym ogólnym dostawcą hostingu na rynku. Oferują różne plany cenowe, które idealnie pasują do Twoich potrzeb, niezależnie od wielkości Twojej firmy. Niezależnie od tego, czy chcesz zbudować witrynę hobby lub nowy dom dla swojej firmy internetowej, ich plany hostingowe będą dla Ciebie uzasadnione.

W Bluehost naprawdę podoba nam się to, że rozwijają się wraz z Twoją firmą. Początkujący użytkownicy mogą zacząć od małych, aby utrzymać niskie koszty i aktualizować wraz ze wzrostem swojej witryny.

Jeśli szukasz hosta, który oferuje solidną wydajność, czas pracy bez przestojów oraz pełny zestaw funkcji w uczciwej cenie, Bluehost jest dla Ciebie!

WordPress HostingCostMoney BackLoad TimeUptimeSupport
1. Bluehost2,75 USD / mc.30 dni689 ms99,99%10/10
2. SiteGround3,95 USD / mies.30 dni649 ms99,98%10/10
3. HostGator2,78 USD / miesiąc.45 dni691 ms99,96%10/10
4. Dreamhost2,59 USD / mies.97 dni445 ms99,90%7/10
5. GreenGeeks3,49 USD / mies.30 dni697 ms99,92%9/10
6. iPage1,99 USD / mies.30 dni2600 ms99,98%8/10
7. Hosting A23,92 USD / mies.30 dni1280 ms99,90%9/10
8. Hosting InMotion3,49 USD / mies.90 dni982 ms99,91%9/10
9. WPEngine20,42 USD / mc.Zero582 ms99,99%9/10
10. Płynna sieć21,39 USD / mies.30 dni901ms99,99%10/10

Wybór najlepszego hostingu – często zadawane pytania

Pomagając tysiącom użytkowników w wyborze planu hostingu, odpowiedzieliśmy na każde pytanie, jakie możesz wymyślić. Dlatego opracowaliśmy listę często zadawanych pytań, abyś mógł znaleźć najlepszą usługę hostingu dla swojej witryny.

Jak działa hosting??

Twoje konto hostingowe służy do przechowywania treści i plików Twojego bloga. Gdy odwiedzający próbuje uzyskać dostęp do Twojej witryny, wpisując adres internetowy (lub nazwę domeny) na pasku adresu, nastąpi przekierowanie do plików witryny zapisanych na serwerze hostingowym.

Który plan hostingowy powinienem wybrać na początek?

Hosting współdzielony jest najtańszą dostępną opcją hostingu i oferuje wszystkie niezbędne funkcje potrzebne do uruchomienia witryny. Na początku wybierz odpowiedni plan hostingu współdzielonego, który odpowiada Twoim potrzebom.

Hosting dzielony jest bezpieczny?

Hosting współdzielony zapewnia bezpieczne środowisko do budowy i rozwoju małej witryny. Niektóre wspólne plany hostingowe zapewniają również dedykowany adres IP, który zapewnia dostęp do witryny w dowolnym momencie, oraz certyfikat SSL, który zapewnia bezpieczne połączenie.

W jaki sposób firma hostingowa może oferować tani hosting bez uszczerbku dla jakości?

W przypadku hostingu współdzielonego zasoby serwera, takie jak pamięć RAM, procesor i pamięć dyskowa, są udostępniane innym stronom hostowanym na tym samym serwerze. W ten sposób firmy hostingowe utrzymują niskie koszty bez uszczerbku dla jakości.

Zazwyczaj ile kosztuje rozpoczęcie korzystania z konta hostingowego?

Firmy hostingowe często reklamują ogromne zniżki w pierwszym okresie. Ale zwykle wspólny plan hostingowy kosztuje około 100 USD rocznie. W miarę rozwoju witryny możesz uaktualnić swój hosting do wyższych opcji hostingu, takich jak VPS lub serwer dedykowany do obsługi większego ruchu.

Czy muszę uzyskać dodatek hostingowy?

Nie. Firmy hostingowe często próbują sprzedać dodatki hostingowe za każdym razem, gdy subskrybujesz plan hostingowy. Aby zaoszczędzić na niepotrzebnych kosztach, możesz odznaczyć te dodatki przed zrealizowaniem zamówienia. Gdy dopiero zaczynasz pracę z nową witryną, nie potrzebujesz tych dodatków. Jednak zawsze możesz kupić te dodatki później, jeśli okażą się przydatne.

Chcę założyć witrynę WordPress. Czy powinienem wybrać usługę hostingową WordPress?

To zależy od twoich potrzeb.

Udostępniona usługa hostingu jest najlepszym punktem wyjścia dla małych witryn i blogów, w których znajdziesz wszystkie niezbędne funkcje, aby szybko uruchomić witrynę WordPress, w tym instalator WordPress 1-kliknięciem.

Jeśli chcesz szybko i łatwo zacząć korzystać ze swojej witryny, możesz zamiast tego wybrać tani serwis hostingowy WordPress. Konto hostingowe WordPress jest wstępnie zainstalowane z WordPress, więc nie potrzebujesz żadnego dodatkowego kroku, aby założyć witrynę.

Można również zauważyć, że niektóre firmy hostingowe zorientowane na WordPress, takie jak WPEngine, oferują drogie zarządzane usługi hostingowe. Został zbudowany specjalnie do uruchamiania na nim witryn WordPress i jest zoptymalizowany pod kątem szybkości, bezpieczeństwa i skalowalności. Takie usługi są również wyposażone w wiele ulepszonych funkcji specyficznych dla WordPress, które nie są konieczne dla początkujących użytkowników.

Czy potrzebuję domeny i hostingu od tego samego dostawcy??

Niekoniecznie. Możesz uzyskać domenę i hosting od różnych dostawców. Niektórzy dostawcy hostingu pozwalają ci zarejestrować nazwę domeny za darmo przy zakupie konta hostingowego. Podczas rejestrowania domeny od dostawcy usług hostingowych zaletą jest to, że możesz zarządzać domeną i hostingiem z jednego konta.

Alternatywnie możesz kupić nazwę domeny od rejestratora domen, takiego jak NameCheap. W dłuższej perspektywie zakup nazwy domeny od rejestratora domen będzie dla Ciebie opłacalny, ponieważ koszt odnowienia domeny będzie niższy.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me