Bluehost vs. A2 Hosting Porównanie (2020) – 1 jasny zwycięzca!

BlueHost-Vs-a2-hosting


Szukasz najlepszego dostawcy hostingu WordPress? Czy próbujesz wybrać między Bluehost a A2 Hosting? Zarówno Bluehost, jak i A2 Hosting pozwalają z łatwością hostować witrynę WordPress. Ale jedno musi być lepsze od drugiego, prawda?

W tym artykule przedstawimy bezpośrednie porównanie A2 Hosting i Bluehost, abyś mógł zdecydować, które z nich jest odpowiednie dla twojego budżetu i potrzeb.

Bluehost vs. A2 Hosting – Przegląd

bluehost-register-domain-name-free

Bluehost jest oficjalnie rekomendowanym dostawcą hostingu przez WordPress.org. Została założona w 2003 roku i obecnie hostuje ponad milion stron internetowych z całego świata.

W każdym planie hostingowym Bluehost zapewnia bezpłatną nazwę domeny i bezpłatny certyfikat SSL. Oferują również 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, aby wypróbować swoją usługę bez ryzyka.

Hosting A2

A2 Hosting jest wiodącą firmą hostingową przyjazną dla programistów, która zapewnia wszystkie funkcje potrzebne do uruchomienia witryny. Pozwalają również wybrać preferowane centrum danych podczas rejestracji w usługach hostingowych.

A co najważniejsze, A2 Hosting zapewnia w każdej chwili proporcjonalną gwarancję zwrotu pieniędzy, jeśli nie jesteś w pełni zadowolony.

Bluehost vs. A2 Hosting – Szybkość strony i czas działania

Szybkość i czas pracy to najważniejsze czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze hosta. Prawie każdy dostawca hostingu gwarantuje superszybkie prędkości i wysoką dostępność stron internetowych. Aby sprawdzić, czy Bluehost i A2 Hosting rzeczywiście odpowiadają ich hype, postanowiliśmy przeanalizować ich szybkość stron i gwarancje czasu pracy, rejestrując się w każdym z nich i tworząc 2 witryny testowe.

Zainstalowaliśmy również motyw WordPress, dodaliśmy zawartość obojętną i przesłaliśmy zdjęcia, które odzwierciedlają środowisko na żywo na naszych stronach internetowych. Następnie przeprowadziliśmy kilka różnych testów prędkości za pomocą następujących narzędzi:

 • Pingdom
 • Wpływ obciążenia
 • Bitcatcha

test prędkości bluehost

Według naszego testu Pingdom, nasza strona testowa Bluehost zajęła 689 ms podczas testowania z Nowego Jorku, co jest szybsze niż 94% testowanych stron.

a2 hostingu test prędkości pingdom

Jednak załadowanie naszej witryny A2 Hosting zajęło 1,28 sekundy, co oznacza, że ​​witryna była tylko szybsza niż 84% wszystkich testowanych witryn.

Ważne jest również przeanalizowanie, czy serwery hostingowe mogą przetrwać gwałtowny wzrost ruchu. W naszym teście natężenia ruchu wykorzystaliśmy narzędzie o nazwie Wpływ obciążenia. Wysłaliśmy niektórych wirtualnych użytkowników do naszych witryn i stopniowo narastaliśmy do 100 użytkowników jednocześnie, aby zobaczyć, jak działają serwery.

loadimpact bluehost

Według naszego testu obciążenia obciążenia liczba odwiedzających na żywo nie miała żadnego negatywnego wpływu na Bluehost.

A2 Hosting test loadimpact

Z drugiej strony, nasza testowa strona A2 Hosting działała konsekwentnie, dopóki na niej nie było około 40 osób. Witryna zwolniła na chwilę, a następnie powróciła do normalnego stanu.

Po naszym teście obciążenia, przeprowadziliśmy test z Bitcatcha w celu monitorowania czasów odpowiedzi serwera z 8 różnych lokalizacji geograficznych: Nowego Jorku, LA, Londynu, Brazylii, Indii, Singapuru, Japonii i Australii. Prędkość dla każdej lokalizacji zmierzono 3 osobno, a następnie wyniki uśredniono.

testy odpowiedzi serwera bluehost

Według naszego testu Bitcatcha ogólna wydajność Bluehost i A2 Hosting została oceniona jako C..

a2 hosting test bitcatcha

Zwycięzca: Bluehost

Bluehost vs. A2 Hosting – łatwość użytkowania

Nowy panel administracyjny Bluehost

Do zarządzania kontami hostingowymi zarówno Bluehost, jak i A2 Hosting zapewniają użytkownikom cPanel dostęp. Ponadto ich instalatory za jednym kliknięciem pomagają szybko instalować popularne skrypty witryny, takie jak WordPress, Joomla, Drupal itp..

A2 Hosting cPanel

Jeśli zdecydujesz się na hosting Windows z A2 Hosting, uzyskasz dostęp do Plesk do zarządzania kontem hostingowym.

Bluehost vs. A2 Hosting – Funkcje

Dzięki Bluehost możesz oczekiwać wszystkich niezbędnych funkcji, których potrzebujesz, aby szybko uruchomić swoją stronę internetową; w tym niezmierzona przepustowość, instalatory 1-kliknięciem, bezpłatna nazwa domeny i SSL.

Dzięki ich wspólnemu planowi hostingu dla początkujących możesz hostować 1 stronę internetową, a przy nieco droższym planie możesz hostować nieograniczoną liczbę stron internetowych i korzystać z bezpłatnych kredytów marketingowych.

Dla porównania, A2 Hosting wyprzedza swoją ofertę pod względem funkcji. Rzućmy okiem na kilka obszarów, w których A2 Hosting wyróżnia się na tle Bluehost:

 • Gwarancja zwrotu pieniędzy w dowolnym momencie: Jeśli nie jesteś zadowolony z A2 Hosting, możesz poprosić o pełny zwrot pieniędzy w ciągu 30 dni od rejestracji. Zapewniają również proporcjonalny zwrot kosztów za nieużywane usługi hostingowe.
 • Kilka opcji hostingu: W przeciwieństwie do Bluehost, A2 Hosting zapewnia szeroką gamę opcji hostingu. Na przykład ze swoimi planami VPS oferują serwer niezarządzany, serwer zarządzany, serwer dysk SSD, serwer podstawowy itp..
 • Bezpłatny transfer strony: Z każdym planem hostingowym A2 Hosting zapewnia bezpłatną migrację strony.

Zwycięzca: Hosting A2

Bluehost vs. A2 Hosting – Wsparcie i dokumentacja

Bluehost zapewnia wsparcie 24/7 przez czat na żywo i telefon. Aby skupić się na zapewnieniu bezpośredniego wsparcia za pośrednictwem czatu na żywo i telefonu, zaprzestano pomocy technicznej za pośrednictwem poczty e-mail. Oznacza to, że jeśli jesteś zbyt zajęty, aby czekać na odpowiedź agenta za pośrednictwem czatu na żywo, nie będziesz w stanie rozwiązać problemu z pomocą techniczną.

A2 Hosting zapewnia wsparcie 24/7 w 3 trybach: czat na żywo, telefon i e-mail. Ich solidna baza wiedzy wyjaśnia krok po kroku wszystko, co musisz wiedzieć o budowaniu strony internetowej z A2 Hosting.

Zwycięzca: Hosting A2

Bluehost vs. A2 Hosting – cennik

Rzućmy okiem na bezpośrednie porównanie cen różnych opcji hostingu od Bluehost i A2 Hosting:

SharedWordPressManaged WPVPSDedicated
Bluehost2,75 USD / mc.2,75 USD / mc.19,95 / mies.19,99 USD / mc.79,99 USD / mies.
Hosting A23,92 USD / mies.3,92 USD / mies.11,99 USD / mc.5 USD / mies.99,59 USD / mies.

Z tabeli widać, że Bluehost zapewnia niedrogie plany hostingu dla serwerów współdzielonych, WordPress i dedykowanych. W przypadku VPS plany A2 Hosting są tańsze dzięki niezarządzanej usłudze hostingowej.

Zarządzane przez A2 Hosting plany WordPress są również tańsze niż plany Bluehost. Ale ogólnie rzecz biorąc, Bluehost zapewnia tańsze usługi hostingowe, szczególnie dla początkujących.

Bluehost znalazł się również na naszej liście najlepszych darmowych firm hostingowych.

Zwycięzca: Bluehost

Podsumowanie – Bluehost vs. A2 Hosting

Uważamy, że Bluehost jest ogólnie lepszym dostawcą hostingu niż A2 Hosting. Bluehost nie tylko zapewnia wszystko, czego potrzebujesz do uruchomienia witryny, ale także sprawia, że ​​cały proces wdrażania jest bardzo łatwy.

Nawet jeśli dopiero zaczynasz przygodę z hostingiem, możesz szybko uruchomić witrynę w ciągu kilku minut bez konieczności odwoływania się do jej dokumentacji.

Na początku możesz mieć wrażenie, że budowa strony internetowej jest dość droga. Jednak przy niskich cenach wstępnych Bluehost możesz założyć witrynę za jedyne 2,75 USD. Możesz również skorzystać z bezpłatnej nazwy domeny i certyfikatu SSL.

 • Bluehost vs HostGator
 • Bluehost vs WP Engine
 • Bluehost vs Dreamhost
 • Bluehost vs iPage
 • Hosting Bluehost vs InMotion
 • Bluehost vs GreenGeeks
 • Bluehost vs Liquid Web

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł ci znaleźć najlepszą usługę hostingową, która spełnia Twój budżet i cele biznesowe. Jeśli podobał Ci się ten artykuł, możesz również zapoznać się z naszą pełną recenzją Bluehost lub szczegółową recenzją hostingu A2.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map