Bluehost vs DreamHost 2020 (+ Test prędkości i raporty czasu sprawności)

Bluehost Vs Dreamhost


Czy chcesz wiedzieć, który hosting jest najlepszym wyborem: Bluehost lub DreamHost? Zarówno Bluehost, jak i DreamHost są popularnymi usługami hostingowymi na rynku. W naszym porównaniu UNBIASED między DreamHost i Bluehost pomożemy Ci znaleźć najlepszy wybór dla twojego budżetu i potrzeb.

Bluehost vs. DreamHost – Przegląd

bluehost-register-domain-name-free

Bluehost i DreamHost są oficjalnie rekomendowanymi dostawcami usług hostingowych przez WordPress.org. Bluehost został założony w 2003 r. I został przejęty przez Endurance International Group w 2010 r. DreamHost został założony w 1996 r. I nadal jest niezależną własnością i jest zarządzany.

Dreamhost

Zarówno Bluehost, jak i DreamHost mają ze sobą wiele wspólnego. Na przykład, ich opcje hostingu obejmują gamę od taniego hostingu, hostingu WordPress, hostingu VPS, po posiadanie własnego serwera dedykowanego i hostingu zgodnego z PCI. Oferują również bezpłatną nazwę domeny, bezpłatne SSL, instalację WordPress 1 kliknięciem oraz ogromną zniżkę na plany hostingowe.

Bluehost vs DreamHost – Szybkość i czas działania

Szybkość strony i czas działania serwera to dwa najważniejsze czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze usługi hostingowej.

Nikt nie lubi powolnej strony internetowej. W rzeczywistości użytkownicy opuszczą witrynę, jeśli jej załadowanie trwa zbyt długo. Ponadto Google nadal podkreśla szybkość w swoich algorytmach wyszukiwania, więc jest to również istotny czynnik dla SEO.

Sprawdź ten artykuł na temat szybkości i wydajności WordPress.

Uptime to termin używany do opisania okresu dostępności i działania witryny. Zwykle czas pracy jest wyrażany jako procent całkowitego dostępnego czasu; Na przykład „99,95%”.

Aby przetestować szybkość i czas działania serwerów hostingowych dla naszego porównania DreamHost vs Bluehost, zarejestrowaliśmy się na obu serwerach hostingowych i zbudowaliśmy stronę testową za pomocą WordPress. Aby wykonać kopię lustrzaną środowiska produkcyjnego, zainstalowaliśmy również domyślny motyw WordPress, dodaliśmy zawartość fikcyjną i przesłaliśmy kilka zdjęć.

W naszych witrynach przeprowadziliśmy kilka testów przy użyciu następujących narzędzi testowych:

 • Pingdom
 • Wpływ obciążenia
 • Bitcatcha

test prędkości bluehost

Według Pingdom, nasza strona Bluehost załadowała się 689ms podczas testowania z Nowego Jorku. To szybciej niż 94% testowanych witryn.

test prędkości Dreamhost

Nasza strona testowa DreamHost została wczytana w mniej niż pół sekundy, czyli szybciej niż 97% wszystkich testowanych stron.

Aby przetestować, w jaki sposób te serwery hostingowe obsługują odwiedzających podczas gwałtownego ruchu, użyliśmy narzędzia testowego o nazwie Load Impact.

loadimpact bluehost

W naszym teście obciążenia obciążenia wysłaliśmy do naszej witryny kilku użytkowników wirtualnych (VU) i stopniowo zwiększaliśmy liczbę odwiedzających do 100, aby sprawdzić, jak serwery sobie z tym poradzą. Zarówno nasze witryny Bluehost, jak i DreamHost działały dobrze bez żadnych problemów.

testy odpowiedzi serwera bluehost

W naszym teście Bitcatcha przeanalizowaliśmy czasy odpowiedzi serwerów na całym świecie, ignorując zawartość naszych witryn. Nasza strona testowa Bluehost została oceniona przez Bitcatcha na C, natomiast strona DreamHost otrzymała ocenę A+.

dreamhost bitcatcha

Zwycięzca: DreamHost

Bluehost vs DreamHost – łatwość użytkowania

bluehost-dashboard-email-menu

Zbudowany na cPanel Bluehost ma niestandardowy interfejs do łatwego zarządzania witryną i zasobami hostingowymi. Aby poprawić wrażenia użytkowników, zmienili również swój pulpit nawigacyjny, więc teraz łatwiej niż kiedykolwiek uruchomić witrynę z Bluehost.

dreamhost zarządza domenami

Z drugiej strony DreamHost nie korzysta z pulpitu nawigacyjnego cPanel (najpopularniejszego panelu sterowania) do zarządzania kontem hostingowym. Jeśli jesteś przyzwyczajony do korzystania z cPanel, przed użyciem interfejsu DreamHost będziesz musiał się trochę nauczyć.

Zwycięzca: Bluehost

Bluehost vs DreamHost – Funkcje

Bluehost oferuje 4 różne plany hostingu dla hostingu współdzielonego. Ich podstawowy plan umożliwia hosting strony internetowej, podczas gdy plan Plus umożliwia hosting nieograniczonej liczby witryn.

Poniżej znajduje się kilka funkcji, które można uzyskać z ich wspólnych planów hostingowych:

 • Niezmierzona przepustowość
 • Oferta marketingowa 200 USD
 • Kopia zapasowa witryny
 • Dedykowane IP

DreamHost oferuje tylko 2 plany hostingowe dla hostingu współdzielonego: Starter i Unlimited. Jedyna różnica polega na tym, że w Starter możesz hostować 1 stronę internetową, a w Unlimited możesz hostować tyle stron, ile chcesz.

Nie zapewniają jednak ofert marketingowych, kopii zapasowych witryn ani dedykowanego adresu IP w żadnym ze swoich wspólnych planów hostingowych.

Zwycięzca: Bluehost

Bluehost vs DreamHost – Wsparcie i dokumentacja

Przyjazny zespół wsparcia Bluehost jest dostępny 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu przez czat na żywo i telefon. Ich wewnętrzni eksperci WordPress mogą szybko rozwiązać wszelkie problemy związane z hostingiem. Nie zapewniają już wsparcia opartego na biletach, starając się skoncentrować na osobistym i bezpośrednim wsparciu przez telefon i czat.

W swojej bazie wiedzy Bluehost zawiera szeroką gamę artykułów, które poprowadzą Cię przez każdy aspekt tworzenia witryny.

DreamHost oferuje wsparcie tylko za pośrednictwem czatu na żywo w godzinach 5: 00–22: 00 PST, 7 dni w tygodniu. Oznacza to, że jeśli jesteś w innej strefie czasowej, rozwiązywanie problemów z hostingiem za pośrednictwem czatu na żywo może być kłopotliwe. Co gorsza, wsparcie telefoniczne nie jest oferowane za darmo. Chociaż żądania oddzwonienia są dostępne, musisz subskrybować je osobno, dokonując jednorazowej płatności lub kupując miesięczną subskrypcję.

Zwycięzca: Bluehost

Bluehost vs DreamHost – Cennik

Zarówno Bluehost, jak i DreamHost oferują szeroką gamę opcji hostingu, które spełniają Twój budżet i wymagania. Aby uzyskać niedrogi hosting, możesz wybrać jeden z ich wspólnych planów hostingowych. W miarę rozwoju witryny możesz uaktualnić swój hosting do VPS lub nawet serwera dedykowanego.

Przyjrzyjmy się ich różnym opcjom hostingu:

SharedWordPressManaged WPVPSDedicated
Bluehost2,75 USD / mc.2,75 USD / mc.19,95 / mies.19,99 USD / mc.79,99 USD / mies.
DreamHost2,59 USD / mies.2,59 USD / mies.16,95 USD / mc.13,75 USD / mies.169,00 $ / mies.

W porównaniu do DreamHost plany wprowadzające Bluehost są nieco droższe. Jednak po wstępnym okresie cenowym przedłużenia Dreamhost będą wyceniane według pełnej regularnej ceny, która jest wyższa niż w przypadku Bluehost. Jeśli szukasz niedrogiego rozwiązania, na dłuższą metę Bluehost jest najlepszym wyborem.

Możesz także zaoszczędzić ogromne pieniądze na Bluehost, płacąc co roku.

Zwycięzca: Bluehost

Bluehost jest również najlepszym wyborem dla najlepszego kanadyjskiego hostingu.

Podsumowanie – Bluehost vs DreamHost

Bluehost i DreamHost to 2 popularnych dostawców hostingu na rynku. Oba są oficjalnie polecanymi dostawcami hostingu przez WordPress.org.

Z naszego porównania wynika, że ​​Bluehost to najlepszy hosting dla każdego, kto chce zbudować stronę internetową, niezależnie od wielkości strony i budżetu.

Chcesz również sprawdzić porównania naszych ekspertów na temat,

 • Bluehost vs iPage
 • Bluehost vs Liquid Web
 • Bluehost vs GreenGeeks
 • Bluehost vs A2 Hosting

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci wybrać między Bluehost a DreamHost. Aby uzyskać więcej informacji, sprawdź naszą pełną recenzję Bluehost i recenzję DreamHost.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map