Bluehost vs SiteGround Porównanie (2020) – 1 jasny zwycięzca

Bluehost vs. SiteGround


Szukasz najlepszej usługi hostingowej? Bluehost i SiteGround 2 najpopularniejszych usług hostingowych dostępnych na rynku. Ale który jest naprawdę najlepszym wyborem: Bluehost lub SiteGround?

Wybór niewłaściwego dostawcy usług hostingowych może zaszkodzić twojemu rankingowi wyszukiwania i działalności. I dlatego napisaliśmy porównanie hostingu UNBIASED między Bluehost i SiteGround, abyś mógł zdecydować, która z nich jest najlepszą opcją dla Twojej witryny.

Rzućmy okiem na nasze bezpośrednie porównanie między Bluehost a SiteGround.

Bluehost vs. SiteGround – Przegląd

bluehost-register-domain-name-free

Bluehost jest jednym z największych dostawców hostingu i jest oficjalnie rekomendowany przez WordPress.org. Rozpoczęty w 2005 roku, obecnie obsługuje ponad 2 miliony stron internetowych na całym świecie. Oferują szeroki wybór opcji hostingu, takich jak hosting współdzielony, hosting WordPress, hosting eCommerce, hosting VPS, serwery dedykowane itp..

Bluehost konsekwentnie dąży do doskonałości, regularnie ulepszając infrastrukturę sprzętową serwera, a także poprawiając komfort użytkowania.

SiteGround

Z drugiej strony SiteGround jest jedną z niewielu firm hostingowych, która oferuje hosting specyficzny dla lokalizacji z 3 centrami danych działającymi w USA, Europie i Singapurze. Podobnie jak Bluehost, są również oficjalnie rekomendowanym dostawcą usług hostingowych przez WordPress.org.

Ich opcje hostingu obejmują również gamę od podstawowego hostingu dzielonego aż po w pełni wyposażony serwer dedykowany.

Bluehost vs. SiteGround – Szybkość i czas działania

Bluehost wykorzystuje wiodące w branży technologie, takie jak KVM i OpenStack, aby upewnić się, że Twoja witryna jest tak szybka, jak to tylko możliwe. Podczas gdy SiteGround wyróżnia się na tle konkurencji, dostarczając najnowsze technologie prędkości, w tym NGINX, HTTP / 2, PHP7 i bezpłatny CDN.

Aby przetestować wydajność serwerów hostingowych dla naszego porównania SiteGroud vs. Bluehost, zarejestrowaliśmy się w obu usługach hostingowych i stworzyliśmy witrynę testową za pomocą WordPress. Aby wykonać kopię lustrzaną środowiska produkcyjnego na naszej stronie testowej, zainstalowaliśmy również domyślny motyw WordPress, dodaliśmy zawartość fikcyjną i przesłaliśmy kilka zdjęć.

Według testu prędkości witryny Pingdom, nasza strona testowa Bluehost wzięła 689 ms załadować serwer w Dallas w Teksasie. To szybciej niż 94% wszystkich testowanych witryn.

test prędkości bluehost

Ten sam test przeprowadziliśmy na naszej stronie testowej SiteGround. Nasza strona testowa zajęła tylko 649 ms załadować serwer w Dallas w Teksasie. To szybciej niż 95% wszystkich testowanych witryn.

próba prędkości siteground

Nie doświadczyliśmy przestojów podczas naszych testów na żadnym z serwerów. Sprawdź naszą pełną recenzję SiteGround.

Zwycięzca: SiteGround

Bluehost vs. SiteGround – łatwość użytkowania

Nowy panel administracyjny Bluehost

Bluehost oferuje wspaniałe wrażenia z wdrażania, dzięki czemu bardzo łatwo można uruchomić nową witrynę WordPress zarówno dla początkujących, jak i ekspertów. Ponadto zmienili również pulpit nawigacyjny użytkownika, aby poprawić wrażenia użytkownika.

Z każdym planem hostingowym Bluehost oferuje bezpłatną nazwę domeny, bezpłatne SSL i instaluje WordPress jednym kliknięciem. Oznacza to, że dzięki Bluehost masz wszystko, czego potrzebujesz, aby uruchomić witrynę od razu.

Siteground cPanel

I odwrotnie, dzięki SiteGround wystarczy zaledwie 3 kliknięcia, aby rozpocząć tworzenie nowej witryny. Chociaż SiteGround nie oferuje bezpłatnej nazwy domeny, rozpoczęcie nowej witryny jest bezproblemowe. W przeciwieństwie do Bluehost, oferują one narzędzie do tworzenia witryn typu „przeciągnij i upuść”, aby szybko utworzyć nową stronę internetową.

Zwycięzca: Bluehost

Bluehost zdobył także pierwszą pozycję za najlepszy kanadyjski hosting.

Mimo, że SiteGround oferuje narzędzie do tworzenia stron internetowych i instalatorów 1-klikowych, pod względem łatwości użytkowania, uważamy, że Bluehost wyróżnia się w porównaniu do SiteGround ze względu na ich wysoce zoptymalizowane wrażenia z wdrażania dla użytkowników WordPress.

Jeśli jednak potrzebujesz kreatora przeciągania i upuszczania z planem hostingowym, możesz rozważyć SiteGround.

Bluehost vs. SiteGround – Funkcje

Bluehost zapewnia wszystkie standardowe funkcje hostingu, których należy oczekiwać od dostawcy, w tym niezmierzone pasmo, pamięć SSD, bezpłatne SSL, instalatory 1-kliknięciem itp. Przy nieco drogim współużytkowanym abonamencie hostingowym otrzymasz niezmierzone miejsce na dysku SSD, nieograniczona liczba kont e-mail, nieograniczone miejsce na dane, oferty marketingowe warte 200 USD, kopie zapasowe witryn i inne.

Jednak podczas porównywania funkcji SiteGround wydmuchuje Bluehost z wody. Poniżej znajduje się kilka unikalnych funkcji, które SiteGround wyprzedzają krzywą:

 • Bezpłatne codzienne tworzenie kopii zapasowych, kreator stron internetowych i CloudFlare CDN z każdym planem hostingowym.
 • Przy nieco drogim planie możesz korzystać z bezpłatnych transferów witryn i przywracania kopii zapasowych. Możesz także wydłużyć czas ładowania dzięki SuperCacher.
 • Jeśli potrzebujesz zaawansowanych naukowo funkcji, takich jak serwery zgodne ze standardem PCI i tworzenie repozytorium Git za pomocą jednego kliknięcia we współdzielonym hostingu internetowym, możesz zasubskrybować ich plan GoGeek.

Zwycięzca: SiteGround

Bez wątpienia SiteGround miażdży wszystkich konkurentów, w tym Bluehost, dzięki podstawowym i zaawansowanym funkcjom WordPress.

Bluehost vs. SiteGround – Wsparcie i dokumentacja

Bluehost oferuje wsparcie 24/7 przez telefon i czat na żywo, aby szybko rozwiązać problemy związane z hostingiem. Co najważniejsze, ich wewnętrzny zespół ekspertów WordPress może pomóc w rozwiązaniu wszelkich zapytań związanych z WordPress.

To powiedziawszy, starając się bardziej skoncentrować na osobistym i bezpośrednim wsparciu przez telefon lub czat, Bluehost zaprzestał obsługi biletów opartych na e-mailach. Może to być frustrujące dla użytkowników z bardziej zaawansowanymi problemami, których rozwiązanie może potrwać nieco dłużej.

Z drugiej strony SiteGround oferuje wsparcie 24/7 przez telefon, e-mail i czat na żywo. Możesz także liczyć na ich bazę wiedzy, która obejmuje każdy aspekt budowy witryny od podstaw przy użyciu planów hostingowych.

Zwycięzca: SiteGround

Bluehost vs. SiteGround – ceny

Jedną z najlepszych rzeczy w Bluehost jest to, że oferują szeroki wachlarz opcji hostingu, które najlepiej pasują do twojego budżetu i wymagań. Jeśli potrzebujesz niedrogiej opcji hostingu, możesz wybrać jeden z ich wspólnych planów hostingowych. Z każdym wspólnym planem hostingowym otrzymujesz bezpłatną domenę, bezpłatny SSL, instalatory 1-kliknięciem i wszystko, czego potrzebujesz, aby założyć stronę internetową. Po przekroczeniu limitu ruchu na hostingu współdzielonym możesz łatwo uaktualnić do VPS i opcji serwera dedykowanego.

W porównaniu do Bluehost, plany hostingowe SiteGround są nieco drogie.

SharedCloudWooCommerceVPSDedicated
Bluehost2,75 USD / mc.6,95 USD / mies.6,95 USD / mies.19,99 USD / mc.79,99 USD / mies.
SiteGround3,95 USD / mies.80,00 $ / mies.3,95 USD / mies.269,00 $ / mc.

Możesz jednak skorzystać z naszego kuponu SiteGround, aby uzyskać DUŻE rabaty.

Zwycięzca: Bluehost

Podsumowanie: Bluehost vs. SiteGround

Bluehost jest najlepszym wyborem dla Ciebie, jeśli zaczynasz nową stronę internetową i potrzebujesz niedrogiego rozwiązania hostingowego. Ułatwiają uruchomienie nowej witryny WordPress, nawet dla absolutnie początkujących. Ich szeroki wachlarz opcji hostingu jest odpowiedni dla każdego budżetu i wymagań hostingu.

Jeśli jednak nie masz nic przeciwko wydaniu nieco więcej na superszybką usługę hostingową, możesz rozważyć SiteGround. SiteGround pokonuje konkurencję, dostarczając najnowsze technologie prędkości. Oferują również wsparcie 24/7 przez telefon, czat na żywo i bilety. Chcesz również sprawdzić kupon Siteground, aby uzyskać więcej zniżek.

Sprawdź także to porównanie między Bluehost a iPage.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci wybrać między Bluehost a SiteGround. Jeśli zaczynasz nową witrynę, zapoznaj się z naszym przewodnikiem krok po kroku, jak założyć witrynę.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map