Bluehost vs WP Engine Porównanie (2020) – Oto zwycięzca

BlueHost Vs Wp Engine


WP Engine vs Bluehost: który dostawca naprawdę ma najlepiej zarządzane usługi hostingowe WordPress? Bluehost i WP Engine to wiodący dostawcy hostingu WordPress na rynku, ale nadszedł czas, aby wybrać prawdziwego mistrza.

Podczas gdy WP Engine jest zarządzanym przez WordPress rozwiązaniem hostingowym, Bluehost oferuje szeroką gamę opcji hostingowych, w tym zarządzany hosting WordPress. W naszym obiektywnym porównaniu hostingu WordPress między Bluehost a WP Engine wyjaśnimy, jak różnią się one od siebie. Pomożemy Ci również wybrać najlepsze rozwiązanie dla Twoich potrzeb.

Bluehost vs WP Engine – Przegląd

bluehost-register-domain-name-free

Bluehost jest jednym z najpopularniejszych dostawców hostingu na rynku. Jest to również oficjalnie zalecana usługa hostingowa WordPress firmy WordPress.org.

Bluehost oferuje szeroki wybór planów hostingowych ukierunkowanych na WordPress, takich jak udostępniony hosting WordPress, zarządzany hosting WordPress i hosting WooCommerce. Oprócz opcji zorientowanych na WordPress, zapewniają one również usługi udostępniania, VPS i dedykowane usługi hostingowe.

WP Engine

WP Engine natomiast koncentruje się wyłącznie na dostarczaniu zarządzanych rozwiązań hostingowych WordPress. Niezależnie od tego, czy prowadzisz bloga, czy prowadzisz działalność na poziomie przedsiębiorstwa z nietypowym wzrostem, znajdziesz odpowiednie rozwiązanie hostingowe spełniające Twoje potrzeby.

Oprócz hostingu WordPress otrzymasz również bezpłatny dostęp do ponad 35 motywów StudioPress. Wyposażają Cię również w pakiet rozwiązań wydajnościowych i integracyjnych do budowania i rozwoju firmy.

Bluehost vs WP Engine – Szybkość i czas działania

Szybkość jest jednym z najważniejszych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze hostingu WordPress. Nawet 1-sekundowe opóźnienie może spowodować 7% redukcję konwersji. Nie wspominając o tym, że jeśli nie traktujesz poważnie szybkości ładowania strony, pozostawisz dużo pieniędzy na stole.

Aby przeanalizować szybkość i czas działania serwerów hostingowych dla naszego porównania WP Engine vs. Bluehost, stworzyliśmy witrynę testową na obu serwerach hostingowych, rejestrując się w ich wspólnych planach hostingowych.

Przeprowadziliśmy kilka różnych testów na naszych testowych stronach:

 • Test pingi do monitorowania czasów ładowania i dostępności.
 • Test wpływu obciążenia do analizy wydajności serwerów w godzinach szczytu obciążenia.
 • Test Bitcatcha w celu ustalenia wydajności serwerów w 8 różnych lokalizacjach geograficznych poprzez zignorowanie zawartości.

Zobaczmy wyniki.

test prędkości bluehost

Według naszego testu Pingdom, nasza strona testowa Bluehost zajęła 689 ms podczas testowania z Nowego Jorku, co jest szybsze niż 94% testowanych stron.

test prędkości wpengine

Podczas gdy nasza witryna testowa WP Engine zajęła tylko 582 ms, co oznacza, że ​​witryna jest szybsza niż 96% testowanych witryn.

wpengine loadimpact test prędkości

Ważne jest również przeanalizowanie, czy serwer hostingowy może przetrwać gwałtowny wzrost ruchu. W naszym teście natężenia ruchu wykorzystaliśmy narzędzie o nazwie Wpływ obciążenia. Wysłaliśmy niektórych wirtualnych użytkowników do naszych witryn i stopniowo narastaliśmy do 100 użytkowników jednocześnie, aby zobaczyć, jak działają serwery.

Z naszego testu wynika, że ​​liczba odwiedzających na żywo nie ma żadnego negatywnego wpływu na serwery Bluehost lub WP Engine.

testy odpowiedzi serwera bluehost

Według naszego testu Bitcatcha nasz serwer Bluehost odpowiedział w mniej niż sekundę na całym świecie.

czas odpowiedzi serwera wpengine bitcatcha

Ogólna wydajność została oceniona C przez BitCatcha, podczas gdy WP Engine został oceniony przez BitCatcha.

Zwycięzca: WP Engine

Bluehost vs WP Engine – łatwość użytkowania

Bluehost cPanel

Bluehost stale modernizuje swoje doświadczenia związane z wprowadzaniem, aby zapewnić, że każdy może łatwo uruchomić stronę internetową bez wcześniejszego doświadczenia. Oferują bezpłatną nazwę domeny, bezpłatny SSL, instalacje WordPress 1 kliknięciem i wszystko, czego potrzebujesz, aby uruchomić witrynę.

wpengine moje konto

Z drugiej strony WP Engine koncentruje się na witrynach o dużym ruchu i firmach na poziomie przedsiębiorstwa. Obsługują wszystkie szczegóły techniczne optymalizacji serwera w celu poprawy wydajności. Otrzymujesz precyzyjną konfigurację hostingu stworzoną specjalnie do obsługi witryn WordPress. Nie pozwalają na instalowanie żadnych wtyczek zwiększających szybkość witryny, takich jak CDN lub wtyczki buforowania.

Chociaż możesz uruchomić witrynę WordPress na WP Engine bez martwienia się o optymalizację i bezpieczeństwo WordPress, w rzeczywistości nie jest to odpowiednie rozwiązanie dla wszystkich. Dodatkowo, jeśli hostujesz swoją witrynę na WP Engine, musisz się trochę nauczyć.

Zwycięzca: Bluehost

Bluehost vs WP Engine – Funkcje

Hosting Bluehost jest skierowany przede wszystkim do użytkowników na poziomie początkującym, więc możesz spodziewać się, że wszystkie funkcje na poziomie początkującym uruchomią blog lub stronę internetową, w tym niezmierzone pasmo, pamięć SSD, bezpłatny SSL, instalatory 1-kliknięciem itp..

Przy nieco droższym planie otrzymasz nieograniczoną liczbę kont e-mail, nieograniczone miejsce na dysku SSD, kopie zapasowe witryn, oferty marketingowe o wartości 200 USD itp..

Będąc zarządzanym rozwiązaniem hostingowym WordPress, WP Engine obiecuje wysoką dostępność, obsługiwaną przez Amazon Web Services i Google Cloud Platform.

W ich planach hostingowych znajduje się szeroka gama wbudowanych narzędzi ułatwiających tworzenie, testowanie i migrację witryny. Z każdym planem hostingowym otrzymasz bezpłatny dostęp do ponad 35 motywów StudioPress. Oprócz tego będziesz mieć także narzędzia do jednego kliknięcia, aby skonfigurować środowiska programistyczne, testowe i produkcyjne.

Zwycięzca: WP Engine

Bluehost vs WP Engine – Wsparcie i dokumentacja

Bluehost zapewnia wsparcie 24/7 przez czat na żywo i telefon. Aby skoncentrować się na zapewnieniu bezpośredniego wsparcia za pośrednictwem czatu na żywo i telefonu, zaprzestano wsparcia przez e-mail. Minusem jest to, że jeśli jesteś zbyt zajęty i nie możesz czekać na odpowiedź agenta za pośrednictwem czatu na żywo, nie będziesz w stanie uzyskać odpowiedzi na pytanie dotyczące pomocy technicznej. Może to być również frustrujące dla użytkowników, którzy chcą rozwiązać zaawansowane problemy, których rozwiązanie może potrwać nieco dłużej.

Dzięki swojemu planowi początkowemu WP Engine oferuje jedynie czat 24/7. Pomoc telefoniczna jest dostępna tylko przy ich droższych planach, zaczynając od 115 USD miesięcznie.

Zwycięzca: Bluehost

Bluehost vs WP Engine – Cennik

Regularne ceny hostowanego hostingu Bluehost zaczynają się od 7,99 USD miesięcznie. Koszt założenia nowej witryny (która obejmuje nazwę domeny i koszt hostingu) może być kosztowny, jeśli dopiero zaczynasz. Dlatego wynegocjowaliśmy umowę z Bluehost, aby zaoferować naszym użytkownikom 65% zniżki na hosting. Z Bluehost musisz płacić tylko 2,75 $ miesięcznie. Oprócz ogromnej zniżki otrzymasz bezpłatną nazwę domeny i bezpłatny certyfikat SSL, gdy kupisz plan hostingowy od Bluehost.

Regularne ceny WP Engine zaczynają się od 35 USD miesięcznie. Jeśli chcesz abonament miesięczny, możesz uzyskać 30% zniżki na WP Engine, więc będziesz musiał zapłacić tylko 24,50 USD miesięcznie.

Dzięki rocznej subskrypcji możesz otrzymać 5 miesięcy za darmo dzięki naszemu kuponowi WP Engine: WPBeginner30

Zwycięzca: Bluehost

Bluehost jest również numerem jeden wśród najlepszych brytyjskich usług hostingowych.

Podsumowanie: Bluehost vs. WP Engine

Dla początkujących Bluehost jest najlepszym wyborem, ponieważ oferuje szeroką gamę planów hostingowych WordPress. Na początku możesz wybrać plan hostingowy WordPress, który kosztuje zaledwie 2,75 USD miesięcznie. Oferują również zarządzaną usługę hostingową WordPress, która zaczyna się od 19,95 USD miesięcznie.

Z drugiej strony WP Engine jest jednym z najlepiej zarządzanych rozwiązań hostingowych WordPress dostępnych na rynku. Jeśli nie chcesz samodzielnie optymalizować hostingu WordPress, możesz rozważyć WP Engine do hostingu swojej witryny.

Przeczytaj także opinię naszych ekspertów między:

 • Bluehost vs HostGator
 • Bluehost vs Dreamhost
 • Bluehost vs iPage
 • Hosting Bluehost vs InMotion
 • Bluehost vs GreenGeeks
 • Bluehost vs A2 Hosting
 • Bluehost vs Liquid Web

Jeśli podoba ci się nasze porównanie, zdecydowanie zalecamy przeczytanie pełnej recenzji Bluehost, a także pełnej recenzji WP Engine.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map