HostGator vs. DreamHost (2020) – szczegółowe porównanie!

HostGator vs. DreamHost


Zastanawiasz się, która opcja hostingu jest lepsza: HostGator lub DreamHost? Są to 2 najpopularniejsze firmy hostingowe. Ale jedno musi być lepsze od drugiego, prawda?

W naszym porównaniu UNGIASED między HostGator i DreamHost pomożemy Ci znaleźć najlepszy wybór dla twojego budżetu i potrzeb.

HostGator vs. DreamHost – Przegląd

hostgator-web-hosting

HostGator i DreamHost to 2 najpopularniejszych dostawców hostingu na rynku. HostGator został założony w 2002 roku i obecnie obsługuje ponad 8 milionów stron internetowych. Z drugiej strony DreamHost został założony w 1996 roku, rok przed pojawieniem się Google. Obsługują obecnie ponad 1,5 miliona stron internetowych, blogów i aplikacji z ponad 400 000 zadowolonych klientów. Obie są firmami hostingowymi zgodnymi z PCI.

Podczas gdy Endurance International Group przejęła HostGator w 2012 roku, DreamHost nadal jest niezależną własnością i jest zarządzany.

Dreamhost

Zarówno HostGator, jak i DreamHost zapewniają szeroką gamę opcji hostingu, w tym serwer współdzielony, VPS i serwer dedykowany. Obaj szczególnie podbili dzieloną przestrzeń hostingową dzięki przystępnym planom hostingowym.

HostGator vs. DreamHost – Szybkość i czas działania

Najważniejszymi czynnikami, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze usługi hostingowej, są szybkość i czas działania witryny. Firmy hostingowe często chwalą się wysokimi czasami reakcji serwera i gwarancjami dostępności.

Aby sprawdzić, czy są zgodne z szumem, zapisaliśmy się na ich wspólne plany hostingowe i stworzyliśmy stronę testową zarówno na HostGator, jak i DreamHost. Aby utworzyć kopię lustrzaną środowiska na żywo w naszych witrynach testowych, zainstalowaliśmy domyślny motyw WordPress i dodaliśmy zawartość obojętną wraz z niektórymi obrazami.

Następnie przeprowadziliśmy kilka różnych testów wydajności na naszych stronach testowych:

 • Test ping: Aby monitorować czas ładowania strony.
 • Test obciążenia obciążenia: Aby zobaczyć, jak serwer reaguje podczas gwałtownego wzrostu ruchu.
 • Test Bitcatcha: Aby zarejestrować czas odpowiedzi serwera w 8 różnych lokalizacjach międzynarodowych, całkowicie ignorując treść.

A oto nasze wyniki:

speedtest hostgator

Według Pingdom, HostGator załadował 691ms podczas testowania z Dallas. To szybciej niż 94% wszystkich testowanych witryn.

test prędkości Dreamhost

Nasza strona testowa DreamHost została wczytana w mniej niż pół sekundy, czyli szybciej niż 97% wszystkich testowanych stron.

loadimpact hostgator

Według Load Impact nasz serwer HostGator zareagował szybko, dopóki jednocześnie nie było około 80 odwiedzających. W miarę wzrostu ruchu strona zaczęła zwalniać.

test obciążenia obciążenia Dreamhost

Jak widać na wykresie, nasza witryna DreamHost pozostała stabilna podczas testu gwałtownego wzrostu ruchu. Liczba odwiedzających na żywo nie miała wpływu na czas reakcji.

bitcatcha-hostgator

Według naszego testu Bitcatcha nasz serwer HostGator zareagował w ułamku sekundy w Stanach Zjednoczonych. Chociaż czas reakcji był stosunkowo długi w lokalizacjach międzynarodowych, nadal odpowiadał w niecałą sekundę. Serwer HostGator otrzymał ocenę Bitcatcha C, a nasza strona DreamHost uzyskała ocenę A.+.

dreamhost bitcatcha

Zwycięzca: DreamHost

HostGator vs. DreamHost – Łatwość użycia

hostgator-cpanel

W przeciwieństwie do HostGator DreamHost nie jest wyposażony w pulpit nawigacyjny cPanel. Zamiast tego mają własny internetowy panel sterowania.

dreamhost zarządza domenami

Oznacza to, że jeśli znasz już najpopularniejszy panel sterowania hostingu (cPanel), przed użyciem panelu sterowania DreamHost musisz się trochę nauczyć..

Zwycięzca: HostGator

HostGator vs. DreamHost – Funkcje

Najlepszą rzeczą w HostGator jest to, że zapewniają one więcej funkcji hostingu niż jakikolwiek inny konkurent.

Zanim wskoczymy i zobaczymy, jak HostGator wypada w porównaniu z DreamHost pod względem funkcji, przyjrzyjmy się temu na odwrót – kilka obszarów, w których DreamHost wyróżnia się w porównaniu z HostGator.

Pamięć SSD:

DreamHost oferuje dyski SSD, a HostGator oferuje dyski twarde (HDD). Udowodniono, że SSD jest szybszy niż dyski HDD nawet 2 razy.

Darmowa nazwa domeny:

Podczas rejestracji DreamHost podaje darmową nazwę domeny, a HostGator jej nie oferuje. Jednak oferta bezpłatnej nazwy domeny jest bardziej chwytem marketingowym niż przydatną funkcją, ponieważ jeśli zarejestrujesz nazwę domeny w DreamHost za darmo, po pierwszym roku będziesz musiał zapłacić około 15 USD rocznie. Zamiast tego możesz zarejestrować nazwę domeny u rejestratora domen, takiego jak Domain.com, za jedyne 12 USD rocznie.

Jeśli chcesz na dłuższą metę zaoszczędzić na kosztach domeny, zalecamy skorzystanie z usług rejestratora nazw domen.

Oprócz miejsca na dysku SSD i bezpłatnej nazwy domeny HostGator wyprzedza DreamHost pod względem funkcji…

 • Nieograniczone e-maile: HostGator zapewnia nieograniczoną liczbę kont e-mail z dowolnymi planami hostingowymi. Będziesz jednak musiał wybrać najdroższy plan, aby skonfigurować e-maile za pomocą konta hostingowego DreamHost.
 • Zaawansowany kreator stron internetowych: Zarówno DreamHost, jak i HostGator oferują twórcom witryn internetowych swoje plany hostingowe, ale twórca HostGator wyprzedza konkurencję dzięki swoim zaawansowanym funkcjom, w tym sklepowi eCommerce.
 • Bezpłatne dedykowane IP: Dzięki zaawansowanemu planowi hostingu współdzielonego HostGator otrzymujesz bezpłatne dedykowane narzędzia IP i SEO, podczas gdy DreamHost nie oferuje żadnego z ich wspólnych planów hostingu.
 • Darmowe kredyty na reklamy: Z każdym planem hostingowym HostGator otrzymujesz kredyty reklamowe w wysokości 200 USD, aby przyciągnąć ruch do Twojej witryny. Plany hostingowe DreamHost nie są dołączane do żadnych bezpłatnych kredytów reklamowych.

Zwycięzca: HostGator

HostGator vs. DreamHost – Wsparcie i dokumentacja

HostGator ma ponad 850 pracowników, którzy zapewniają doskonałą obsługę 24/7 przez czat na żywo, telefon i e-mail. Portal wsparcia online obejmuje wszystkie aspekty budowania strony internetowej za pomocą HostGator. Zawiera ponad 500 samouczków wideo i 680 artykułów pomocy.

I odwrotnie, wsparcie DreamHost jest żałosne. Chociaż często reklamują wsparcie 24/7, w rzeczywistości oferują tylko wsparcie przez e-mail 24/7. Jednak odpowiedź na prośbę o wsparcie przez e-mail zajmuje prawie dzień.

Obsługa czatu na żywo jest dostępna tylko w godzinach 5: 00–22: 00 PST, 7 dni w tygodniu. Chociaż żądania oddzwonienia są dostępne, musisz dokonać jednorazowej płatności lub zapisać się na abonament miesięczny. Pamiętaj, że oddzwanianie nie jest możliwe w przypadku numerów poza Stanami Zjednoczonymi i Kanadą.

Zwycięzca: HostGator

HostGator vs. DreamHost – Cennik

Oto szczegółowe porównanie cen różnych opcji hostingu z DreamHost i HostGator.

SharedWordPressCloudVPSDedicated
HostGator2,78 USD / miesiąc.5,95 USD / mies. (Chmura)4,95 USD / mc.19,95 USD / mc.119,00 $ / mies.
DreamHost2,59 USD / mies.16,95 USD / mc (Zarządzany)4,50 USD / mies.13,75 USD / mies.169,00 $ / mies.

Zwykła cena wspólnego hostingu DreamHost zaczyna się od 10,95 USD miesięcznie. Zawarliśmy jednak wyjątkową umowę z DreamHost, więc będziesz musiał płacić tylko 2,59 USD miesięcznie.

DreamHost oferuje zarządzany hosting WordPress, więc nie musisz znać szczegółów technicznych optymalizacji serwera w celu zwiększenia wydajności witryny, ponieważ DreamHost obsługuje go za Ciebie.

Z drugiej strony HostGator oferuje hosting w chmurze WordPress, który zapewnia szybsze działanie strony internetowej niż ich wspólny plan hostingowy.

Możesz również użyć naszego kodu kuponu HostGator, aby uzyskać DUŻĄ zniżkę.

HostGator oferuje również najlepsze plany hostingowe dla sprzedawców.

Jeśli szukasz najtańszych hostingowych planów wprowadzających, nie szukaj dalej niż DreamHost. Pamiętaj, że po początkowym okresie płatności będziesz musiał zapłacić ich regularne ceny.

Zwycięzca: DreamHost

Podsumowanie: HostGator vs. DreamHost

Po naszym porównaniu widać, że HostGator jest najlepszym wyborem dla Twojej witryny. Nie tylko zapewniają mnóstwo przydatnych funkcji hostingu, ale ich panel sterowania jest bardzo łatwy w użyciu.

Nagradzane wsparcie HostGator zawsze Cię wspiera. W przeciwieństwie do DreamHost, zapewniają wsparcie 24/7 przez czat na żywo, telefon i e-mail.

Dzięki DreamHost będziesz musiał dokonać osobnej płatności za wsparcie telefoniczne. Chociaż dostępna jest bezpłatna obsługa oddzwaniania, jest ona uwzględniona tylko w ich najdroższym segmencie cenowym.

Chciałbyś również sprawdzić porównania naszych ekspertów między,

 • HostGator vs GreenGeeks
 • HostGator vs InMotion Hosting
 • HostGator vs iPage
 • HostGator vs Liquid Web
 • HostGator vs Hosting A2

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci wybrać między HostGator a DreamHost. Aby uzyskać więcej informacji, sprawdź naszą pełną recenzję HostGator i szczegółową recenzję DreamHost.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map