HostGator vs. GreenGeeks w porównaniu (2020) – 1 jasny zwycięzca!

HostGator-vs-GreenGeeks


Zastanawiasz się, który jest lepszy wybór między HostGator vs. GreenGeeks? Zarówno HostGator, jak i GreenGeeks obsługują miliony domen z całego świata. Ale trudno jest przeanalizować, który z nich jest najlepszym wyborem przy tak wielu sprzecznych opiniach.

W naszym porównaniu UNGIASED między HostGator i GreenGeeks pomożemy Ci zrozumieć, który dostawca ma odpowiednią usługę hostingu dla twojego budżetu i potrzeb.

HostGator vs. GreenGeeks – Przegląd

hostgator-web-hosting

HostGator i GreenGeeks to 2 najpopularniejszych dostawców hostingu na rynku. Chociaż oferują szereg różnych opcji hostingu, w tym VPS i serwery dedykowane, szczególnie podnoszą poziom branży hostingu dzielonego.

HostGator oferuje również najlepsze plany hostingowe dla sprzedawców.

HostGator został założony w 2002 roku i obecnie hostuje około 8 milionów stron internetowych, obejmujących klientów na całym świecie. HostGator został przejęty przez Endurance International Group w 2012 roku. Od momentu przejęcia stale rośnie jako jeden z wiodących dostawców hostingu na świecie.

greengeeks-web-hosting

Z drugiej strony GreenGeeks został założony w 2008 r., Z klientami z ponad 150 krajów. Często podkreślają swoje zaangażowanie w ochronę środowiska i promują się marką # 1 ekologicznego dostawcy hostingu na rynku.

HostGator vs. GreenGeeks – Szybkość i czas sprawności

Szybkość strony i czas pracy są najważniejszymi czynnikami, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze hosta.

Nikt nie lubi powolnej strony internetowej. Nawet 1-sekundowe opóźnienie może zaszkodzić konwersji o 7%. Ponadto Google nadal podkreśla szybkość swoich algorytmów.

Podobnie czas dostępności jest również ważny, ponieważ użytkownicy oczekują, że witryna będzie dostępna przez całą dobę.

Aby przetestować szybkość i czas działania HostGator i GreenGeeks w naszym artykule porównawczym, założyliśmy wspólne konto hostingowe dla obu dostawców hostingu. Odzwierciedliliśmy również środowisko produkcyjne na tych współdzielonych kontach hostingowych, tworząc witrynę WordPress, instalując domyślny motyw WordPress, dodając zawartość pozorną i przesyłając niektóre obrazy.

Następnie przeprowadziliśmy kilka różnych eksperymentów dotyczących prędkości i czasu pracy w tych witrynach testowych przy użyciu następujących narzędzi testowych:

 • Pingdom
 • Wpływ obciążenia
 • Bitcatcha

speedtest hostgator

Według Pingdom, nasza strona HostGator zajęła 691 ms, podczas gdy nasza strona GreenGeeks zajęła 697 ms.

Test prędkości GreenGeeks

Po naszych testach Pingdom przeanalizowaliśmy sposób, w jaki nasze witryny testowe radziły sobie z gwałtownym wzrostem ruchu w godzinach szczytu za pomocą popularnego narzędzia do testowania, Load Impact, i wysłaliśmy wirtualnych użytkowników do naszych witryn.

loadimpact hostgator

Według Load Impact nasz serwer HostGator zareagował szybko, dopóki jednocześnie nie było około 80 odwiedzających. W miarę wzrostu ruchu strona zaczęła nieznacznie zwalniać.

Wpływ obciążenia GreenGeeks

Jednak podczas testu wpływu obciążenia nasza strona GreenGeeks działała prawie konsekwentnie, niezależnie od obciążenia. Podczas testu nie zarejestrowano żadnych przestojów.

Chcieliśmy również przeanalizować czasy odpowiedzi serwerów z całego świata, ignorując zawartość witryn. Do tego testu użyliśmy Bitcatcha. Uśrednia prędkość ładowania z 8 różnych globalnych lokalizacji: Nowy Jork, LA, Londyn, Brazylia, Indie, Singapur, Japonia i Australia.

bitcatcha-hostgator

Według testu Bitcatcha nasz serwer HostGator zareagował w ułamku sekundy w Stanach Zjednoczonych. Chociaż czas reakcji był stosunkowo długi w lokalizacjach międzynarodowych, serwer nadal odpowiadał w niecałą sekundę.

Czas reakcji GreenGeeks

Podobnie serwer GreenGeeks został oceniony przez C na Bitcatcha. Czas odpowiedzi był prawie taki sam jak HostGator z wielu lokalizacji.

Zwycięzca: GreenGeeks

HostGator vs. GreenGeeks – Łatwość użycia

hostgator-marketplace

Zarówno HostGator, jak i GreenGeeks zapewniają cPanel dostęp do zarządzania kontem hostingowym. Z każdym planem hostingowym otrzymasz również instalator WordPress 1-kliknięciem, aby szybko uruchomić swoją witrynę.

HostGator pozwala Ci zbudować stronę internetową tak, jak chcesz, dzięki wbudowanemu narzędziu do przeciągania i upuszczania. Konstruktor pozwala nawet zintegrować witrynę sklepu eCommerce z witryną.

Panel GreenGeeks

Z drugiej strony GreenGeeks zapewnia bardzo prosty konstruktor z planami hostingowymi.

Zwycięzca: HostGator

HostGator vs. GreenGeeks – Funkcje

Jeśli chodzi o funkcje, GreenGeeks wyprzedza konkurencję. Rzućmy okiem na to, jak GreenGeeks wypada przeciwko HostGator:

 • Nieograniczony hosting domen: Z każdym planem hostingowym GreenGeeks oferuje nieograniczony hosting domen, podczas gdy wspólny plan startowy HostGator pozwala hostować tylko jedną stronę.
 • Pamięć masowa SSD (Solid State Drive): Wszystkie plany GreenGeeks są dostarczane z pamięcią SSD, a HostGator oferuje pamięć HDD (dysk twardy). Udowodniono, że dysk SSD działa 2 razy lepiej niż dysk twardy.
 • Darmowa rejestracja domeny: W przeciwieństwie do HostGator, możesz zrezygnować z opłaty za rejestrację domeny podczas rejestracji w planie hostingowym GreenGeeks.

Zwycięzca: GreenGeeks

HostGator vs. GreenGeeks – Wsparcie i dokumentacja

Zarówno HostGator, jak i GreenGeeks oferują wsparcie techniczne 24/7 przez czat na żywo, telefon i e-mail.

Tym, co wyróżnia HostGator, jest solidna baza wiedzy. Zawiera ponad 680 artykułów pomocy i ponad 500 samouczków wideo, które pomogą Ci krok po kroku poznać każdy aspekt hostingu.

Zwycięzca: HostGator

HostGator vs. GreenGeeks – Ceny

Dokonajmy bezpośredniego porównania cen hostingu dla planów GreenGeeks i HostGator.

SharedWordPressCloudVPSDedicated
HostGator2,78 USD / miesiąc.5,95 USD / mies. (Chmura)4,95 USD / mc.19,95 USD / mc.119,00 $ / mies.
GreenGeeks2,95 USD / mc.2,95 USD / mc.39,95 USD / mc.169,00 $ / mies.

HostGator znajduje się również na naszej liście najlepszych darmowych firm hostingowych oferujących najtańsze rozwiązania.

Jak widać z tabeli, plany HostGator są tańsze niż plany GreenGeeks. HostGator oferuje również więcej opcji hostingu, w tym hosting w chmurze i hosting w chmurze WordPress.

Możesz również użyć naszego kodu kuponu HostGator, aby uzyskać DUŻĄ zniżkę.

Zwycięzca: HostGator

Podsumowanie: HostGator vs. GreenGeeks

Po naszym porównaniu uważamy, że HostGator jest lepszym wyborem niż GreenGeeks. HostGator zapewnia więcej opcji hostingu niż GreenGeeks. Ich usługi hostingowe są tanie i niedrogie.

Jeśli dopiero zaczynasz i nie chcesz zatrudnić programisty do stworzenia witryny, możesz wypróbować narzędzie do tworzenia witryn HostGator.

Nie przegap naszych porównań między,

 • HostGator vs DreamHost
 • HostGator vs InMotion Hosting
 • HostGator vs WP Engine
 • HostGator vs iPage
 • HostGator vs Liquid Web
 • HostGator vs Hosting A2

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł ci znaleźć najlepsze rozwiązanie hostingowe. Jeśli podobał Ci się ten artykuł, możesz również sprawdzić naszą pełną recenzję HostGator i recenzję GreenGeeks.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map