HostGator vs. WP Engine Porównanie (2020): 1 jasny zwycięzca!

hostgator vs silnik wp


Szukasz najlepszego dostawcy hostingu WordPress? Czy próbujesz wybrać między HostGator a WP Engine? Zarówno HostGator, jak i WP Engine umożliwiają łatwe hostowanie witryny WordPress. Podczas gdy HostGator oferuje kilka różnych opcji hostingu, w tym hosting w chmurze WordPress; WP Engine jest całkowicie zarządzanym przez WordPress dostawcą hostingu.

W tym artykule przedstawimy bezpośrednie porównanie WP Engine i HostGator, abyś mógł zdecydować, które z nich jest odpowiednie dla twojego budżetu i potrzeb.

HostGator vs. WP Engine – Przegląd

hostgator

HostGator jest jednym z najpopularniejszych dostawców hostingu na rynku. Został założony w 2002 roku i obecnie obsługuje ponad 8 milionów stron internetowych z całego świata.

HostGator oferuje szeroką gamę opcji hostingu, w tym hosting chmury WordPress. Hosting w chmurze WordPress jest specjalnie zoptymalizowany pod kątem uruchamiania witryn WordPress i przyspiesza wydajność hostingu o 2,5 razy szybciej niż udostępniana platforma hostingowa. Dzięki HostGator możesz wypróbować ich usługi hostingowe bez ryzyka przez 45 dni. Jeśli nie jesteś w pełni zadowolony, możesz poprosić o pełny zwrot pieniędzy.

WP Engine

Z drugiej strony WP Engine jest jednym z najlepiej zarządzanych dostawców hostingu WordPress. Są jedną z pierwszych firm, które oferują rozwiązania hostingowe zorientowane na WordPress. Posiadają imponującą listę klientów, w tym Yelp, Asana, National Geographic, PBS i MyFitnessPal.

Niezależnie od tego, czy prowadzisz osobistego bloga, czy też działasz na poziomie przedsiębiorstwa i rozwijasz się poza schematem, znajdziesz idealną opcję hostingu dzięki WP Engine.

Obie są firmami hostingowymi zgodnymi z PCI.

HostGator vs. WP Engine – Szybkość i czas działania

Szybkość i czas pracy są najważniejszymi czynnikami, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze hosta. Prawie każdy dostawca hostingu gwarantuje super szybką szybkość strony i wysoką dostępność strony. Aby przetestować, czy HostGator i WP Engine rzeczywiście spełniają ich wymagania, postanowiliśmy przeanalizować gwarancje szybkości strony i czasu działania, rejestrując się przy każdym z nich i tworząc 2 witryny testowe.

Aby stworzyć kopię lustrzaną środowiska produkcyjnego w naszych witrynach testowych, zainstalowaliśmy WordPress, dodaliśmy fikcyjną zawartość i przesłaliśmy kilka zdjęć.

Przeprowadziliśmy kilka różnych eksperymentów na tych stronach testowych przy użyciu następujących narzędzi:

 • Pingdom: Aby monitorować czas ładowania strony z naszych stron internetowych.
 • Wpływ obciążenia: Aby przeanalizować, w jaki sposób serwery poradziły sobie z gwałtownym wzrostem ruchu w naszych witrynach w godzinach szczytu.
 • Bitcatcha: Aby dowiedzieć się, jak działałyby serwery z 8 różnych lokalizacji geograficznych.

speedtest hostgator

Według Pingdom, nasza strona testowa HostGator załadowała się 691ms podczas testowania z Dallas.

test prędkości wpengine

Jednak nasza witryna testowa WP Engine zajęła tylko 582 ms, co jest szybsze niż 96% wszystkich testowanych witryn.

Po teście Pingdom przeanalizowaliśmy, czy serwery hostingowe mogą przetrwać gwałtowny wzrost ruchu za pomocą narzędzia o nazwie Load Impact. Wysłaliśmy niektórych wirtualnych użytkowników do naszych witryn i stopniowo narastaliśmy do 100 użytkowników jednocześnie, aby zobaczyć, jak działają serwery.

wpengine loadimpact test prędkości

Z naszego testu wynika, że ​​liczba odwiedzających na żywo nie ma negatywnego wpływu na witrynę WP Engine.

loadimpact hostgator

Podczas gdy nasza strona HostGator zareagowała szybko, dopóki jednocześnie nie było około 80 odwiedzających. Gdy ruch wzrósł, zaczął nieco zwalniać.

bitcatcha-hostgator

Według naszego testu Bitcatcha nasz serwer HostGator zareagował w mniej niż sekundę na całym świecie. Ogólna wydajność została oceniona C przez BitCatcha, podczas gdy WP Engine został oceniony przez BitCatcha.

czas odpowiedzi serwera wpengine bitcatcha

Zwycięzca: WP Engine

HostGator vs. WP Engine – łatwość użycia

Ponieważ WP Engine jest zarządzanym rozwiązaniem hostingowym WordPress, możesz mieć pewność, że Twój serwer zostanie zoptymalizowany pod kątem wysokiej wydajności bez konieczności zajmowania się technicznymi aspektami optymalizacji serwera. Oznacza to, że będziesz mieć spokój ducha, koncentrując się na tym, w czym jesteś naprawdę dobry: publikowaniu treści i marketingu.

wpengine moje konto

Z drugiej strony platforma WP Engine działa nieco inaczej niż tradycyjna platforma hostingowa WordPress. Na przykład nie wolno instalować żadnych wtyczek wydajności ani zabezpieczeń w celu przyspieszenia witryny, ponieważ mają one wbudowane rozwiązania w zakresie wydajności i bezpieczeństwa.

Zanim zaczniesz korzystać z WP Engine, musisz się trochę nauczyć.

hostgator-cpanel

Z drugiej strony, plany HostGator pozwalają na hostowanie twojej witryny w dowolny sposób. Nie ma żadnych ograniczeń wtyczek, w przeciwieństwie do WP Engine. Wszystkie plany hostingowe HostGator pochodzą z cPanel do zarządzania plikami hostingowymi i kontem. Ponieważ nie jest to rozwiązanie specyficzne dla WordPress, możesz zbudować dowolny rodzaj strony internetowej za pomocą HostGator.

Instalator za jednym kliknięciem ułatwia instalację preferowanego oprogramowania hostingowego.

Zwycięzca: HostGator

HostGator vs. WP Engine – Funkcje

HostGator jest skierowany przede wszystkim do użytkowników na poziomie początkującym, więc możesz oczekiwać, że wszystkie niezbędne funkcje będą potrzebne do rozpoczęcia strony internetowej; w tym niezmierzona przepustowość, instalatory 1-kliknięciem, kreator stron internetowych, bezpłatne kredyty marketingowe o wartości 200 USD itp.

Dzięki ich wspólnemu planowi hostingu dla początkujących możesz hostować 1 witrynę, a przy nieco droższym planie możesz hostować nieograniczoną liczbę witryn.

Z drugiej strony WP Engine oferuje wszystko, czego potrzebujesz, aby usprawnić swoje potrzeby związane z programowaniem, marketingiem i migracją WordPress. Rzućmy okiem na ich unikalne funkcje:

 • Bezpłatny dostęp do motywów StudioPress: Otrzymasz pełny dostęp do ponad 35 wysokiej jakości motywów StudioPress bez dodatkowych kosztów.
 • Narzędzie 1-kliknięciem: Otrzymasz także narzędzie do konfigurowania środowisk programistycznych, produkcyjnych i testowych jednym kliknięciem.
 • Wysoka wydajność gwarantowana: Platforma WP Engine jest obsługiwana przez Amazon Web Services i Google Cloud Platform, aby zapewnić wysoką wydajność.

Zwycięzca: WP Engine

HostGator vs. WP Engine – Wsparcie i dokumentacja

HostGator zapewnia wsparcie 24/7 przez czat na żywo, telefon i e-mail. Ich obszerna dokumentacja zawiera ponad 680 artykułów pomocy i ponad 500 samouczków wideo, które pomogą Ci krok po kroku poznać każdy aspekt hostingu.

Jednak ze swoim planem początkowym WP Engine oferuje tylko obsługę czatu na żywo. Wsparcie telefoniczne jest zapewnione z ich wyższymi planami. Wsparcie oparte na biletach jest dostarczane z niestandardowymi planami serwerów dedykowanych.

Zwycięzca: HostGator

HostGator vs. WP Engine – Cennik

Zwykła cena hostowanego hostingu HostGator zaczyna się od 6,95 USD miesięcznie. Jeśli jesteś początkującym użytkownikiem witryny, koszt założenia witryny wydaje się dość wysoki. Koszty zakupu hostingu i nazwy domeny mogą się szybko sumować. Właśnie dlatego wynegocjowaliśmy umowę z HostGator, aby zaoferować naszym użytkownikom 60% zniżki na hosting. Oznacza to, że musisz zapłacić tylko 2,78 USD miesięcznie.

HostGator oferuje również najlepsze plany hostingowe dla sprzedawców.

Zwykła cena WP Engine zaczyna się od 35 USD miesięcznie. Jeśli chcesz abonament miesięczny, możesz uzyskać 30% zniżki na WP Engine, więc będziesz musiał zapłacić tylko 24,50 USD miesięcznie.

Dzięki rocznej subskrypcji możesz otrzymać 5 miesięcy za darmo dzięki naszemu kuponowi WP Engine: WPBeginner30

Możesz również użyć naszego kodu kuponu HostGator, aby uzyskać DUŻĄ zniżkę.

Zwycięzca: HostGator

Podsumowanie – HostGator vs. WP Engine

Idealna baza klientów dla HostGator i WP Engine jest zupełnie inna. Podczas gdy HostGator koncentruje się na użytkownikach podstawowych, WP Engine jest ukierunkowany na określone segmenty klientów, takie jak deweloperzy, marketerzy, małe i średnie firmy, agencje i przedsiębiorstwa.

Na przykład, dzięki WP Engine, programiści mogą skupić się tylko na rozwoju i projektowaniu bez konieczności ponoszenia odpowiedzialności za utrzymanie hostingu. Podobnie marketerzy mogą szybko budować i personalizować swoją stronę internetową za pomocą swoich rozbudowanych wbudowanych narzędzi.

HostGator, z drugiej strony, jest idealny dla szerszej bazy użytkowników i oferuje szeroką gamę opcji hostingu. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym profesjonalistą internetowym, czy nowicjuszem, znajdziesz idealny zestaw funkcji, dzięki którym uruchomisz swoją witrynę dzięki HostGator.

Chcesz również sprawdzić porównania naszych ekspertów między,

 • HostGator vs GreenGeeks
 • HostGator vs InMotion Hosting
 • HostGator vs iPage
 • HostGator vs Liquid Web
 • HostGator vs Hosting A2

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci wybrać odpowiednią usługę hostingową dla Twojej witryny. Jeśli podobał Ci się ten artykuł, możesz również zapoznać się z naszą pełną recenzją HostGator i naszą szczegółową recenzją WP Engine.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map