Najlepsze firmy hostingowe eCommerce 2020 (prawdziwe recenzje)

najlepsze usługi hostingowe e-commerce


Szukasz najlepszej usługi hostingu eCommerce dla swojego sklepu internetowego? Aby zapewnić swoim klientom błyskawicznie szybkie zakupy, hosting eCommerce musi być dostrojony pod kątem wysokiej wydajności.

Nawet 1-sekundowe opóźnienie może zmniejszyć liczbę konwersji o 7 procent, dlatego bardzo ważne jest, aby wybrać najlepszy hosting eCommerce, który nie wpływa na szybkość ani wydajność. W tym artykule przedstawiamy najlepsze firmy hostingowe eCommerce, które prowadzą Twój sklep internetowy.

Wybór odpowiedniego hostingu eCommerce

Platformy sklepów eCommerce mogą być aplikacjami obciążającymi zasoby. Jeśli nie zostaną zoptymalizowane, zużyją więcej zasobów serwera, co spowolni cały sklep; co z kolei negatywnie wpływa na wyniki finansowe.

Hosting może nie być Twoją specjalizacją, ale jako sprzedawca eCommerce ważne jest, aby wiedzieć, czego możesz oczekiwać od dostawcy hostingu eCommerce od samego początku.

 • Instalacja jednym kliknięciem: sprawdź, czy Twój dostawca hostingu eCommerce obsługuje instalację ulubionej aplikacji eCommerce jednym kliknięciem.
 • Certyfikat SSL: SSL pozwala chronić dane klientów przesyłane do i z serwera internetowego.
 • Zgodność z PCI: Pierwszym krokiem do spełnienia standardu PCI (Payment Card Industry) jest instalacja certyfikatu SSL. Oprócz protokołu SSL musisz bezpiecznie hostować swój sklep internetowy z dostawcą usług hostingowych zgodnym z PCI, aby akceptować płatności kartą kredytową.
 • Aktualizacje i kopie zapasowe: wybierz dostawcę hostingu, który oferuje kopie zapasowe, gdy ich potrzebujesz, aby w najgorszym przypadku możesz przywrócić dane do normalnego stanu.

Top 7 najlepszych usług hostingowych eCommerce

 1. SiteGround Cloud
 2. BigCommerce
 3. WP Engine
 4. Shopify
 5. Bluehost WooCommerce
 6. HostGator Cloud
 7. Liquid Web VPS

1. SiteGround Cloud – tani hosting eCommerce

hosting chmury w witrynie siteground

SiteGround jest jednym z wiodących dostawców hostingu eCommerce, obsługującym ponad 1,9 miliona domen na całym świecie. Chociaż możesz założyć sklep eCommerce z dowolnym planem hostingowym, zalecamy hosting w chmurze lub opcje hostingu WooCommerce.

Ich usługa hostingu w chmurze jest zoptymalizowana pod kątem najpopularniejszych aplikacji eCommerce, takich jak Magento; oraz aplikacje do tworzenia stron internetowych, takie jak WordPress. Hosting w chmurze SiteGround jest najlepszym wyborem, jeśli chcesz zbudować bogaty w zasoby sklep e-commerce. Podczas gdy ich plan hostingowy WooCommerce oferuje 10 GB przestrzeni internetowej, ich plan w chmurze obejmuje 40 GB miejsca.

Alternatywnie możesz również zbudować sklep eCommerce z opcją hostingu WooCommerce, która jest tania i zapewnia środowisko hostingu współdzielonego.

Sprawdź także porównania hostingu eCommerce między,

 • SiteGround vs HostGator
 • SiteGround vs WPEngine
 • SiteGround vs Liquid Web
 • SiteGround vs Bluehost

Cennik: 80 USD miesięcznie

Przeczytaj naszą pełną recenzję SiteGround »

2. BigCommerce – Hostowana platforma eCommerce

bigcommerce
BigCommerce to hostowana platforma do budowy sklepów eCommerce i platform internetowych. W przeciwieństwie do innych rozwiązań hostingowych eCommerce, BigCommerce nie wymaga znajomości szczegółów technicznych budowy sklepu internetowego. Wszystko, co musisz zrobić, to zarejestrować się w planie hostingowym BigCommerce, utworzyć i wyświetlić listę swoich produktów oraz zacząć sprzedawać je klientom.

W porównaniu do Shopify, BigCommerce oferuje więcej gotowych funkcji, takich jak opcja SEO. Jeśli jesteś rozwijającą się firmą, najprawdopodobniej plan Gold będzie właściwym wyborem, ponieważ pozwala na nieograniczoną liczbę produktów, przestrzeni dyskowej i przepustowości.

Możesz nawet zintegrować BigCommerce z witryną WordPress. W ten sposób możesz zarządzać treściami za pomocą WordPress i zarządzać witryną eCommerce za pomocą konta Bigcommerce. Sprawdź także porównanie między BigCommerce a WooCommerce.

Cennik: 29,95 USD miesięcznie

3. WP Engine – zarządzany hosting eCommerce

WP Engine
WP Engine to dostawca hostingu zarządzanego przez WordPress. W przeciwieństwie do typowego zarządzanego dostawcy hostingu eCommerce, WP Engine zapewnia pakiet rozwiązań wydajnościowych i integracyjnych do budowania i wdrażania wysokowydajnych sklepów eCommerce.

WP Engine współpracuje z Amazon Web Services i Google Cloud Platform, aby pomóc Ci zbudować błyskawiczny, skalowalny sklep eCommerce z WordPress.

Chciałbyś również sprawdzić nasze porównania między,

 • WP Engine vs DreamHost
 • WP Engine vs InMotion Hosting
 • WP Engine vs. Liquid Web
 • WP Engine vs iPage
 • WP Engine vs A2 Hosting
 • WP Engine vs GreenGeeks

Cennik: 24,50 USD miesięcznie (zwykle 35 / mies.)

Przeczytaj naszą pełną recenzję WP Engine »

4. Shopify – Hosting eCommerce Hosting

shopify

Podobnie jak BigCommerce, Shopify jest również hostowaną platformą eCommerce, która pozwala początkującym sprzedawcom rozpocząć działalność eCommerce. Shopify oferuje bardziej atrakcyjne motywy niż konkurenci.

Korzyści z używania Shopify w porównaniu z innymi dostawcami hostingu eCommerce są:

 • Zbuduj oszałamiający sklep szybko i łatwo, nie znając szczegółów technicznych hostingu eCommerce.
 • Nie musisz martwić się o przestoje w ruchu w miarę rozwoju firmy. Możesz łatwo uaktualnić do wyższego planu zaawansowanych funkcji.
 • Shopify obsługuje wiele bram płatniczych do akceptowania płatności online.

Możesz także sprawdzić naszą pełną listę alternatyw Shopify i konkurentów.

Cennik: 29 USD miesięcznie

Możesz nawet zintegrować Shopify z WordPress.

Przeczytaj naszą pełną recenzję Shopify »

5. Bluehost WooCommerce

Plan hostingowy WooCommerce Bluehost

Jeśli chcesz zbudować sklep eCommerce oparty na WordPress + WooCommerce, wybierz plan hostingowy WooCommerce firmy Bluehost. Dzięki Bluehost możesz zbudować w pełni konfigurowalny sklep internetowy obsługiwany przez WooCommerce.

Wszystkie plany obejmują automatyczną instalację WooCommerce 1 kliknięciem, 1 bezpłatną nazwę domeny i dedykowany adres IP. Oferują również bezpłatny sklep internetowy umożliwiający nawiązanie połączenia.

Chcesz przeczytać nasze artykuły na temat:

 • Bluehost vs HostGator
 • Bluehost vs WP Engine
 • Bluehost vs Dreamhost
 • Hosting Bluehost vs InMotion
 • Bluehost vs iPage
 • Bluehost vs GreenGeeks
 • Bluehost vs A2 Hosting
 • Bluehost vs Liquid Web

Cennik: 6,95 USD miesięcznie (zwykle 13,99 USD miesięcznie)

Przeczytaj naszą pełną recenzję Bluehost »

6. HostGator Cloud – eCommerce Hosting dla rosnących sklepów

hosting w chmurze hostgator

HostGator Cloud hosting to prawdopodobnie najlepsza usługa hostingowa eCommerce dla rozwijającego się sklepu internetowego. Ich hosting w chmurze umożliwia błyskawiczne przetwarzanie dynamicznych żądań eCommerce.

Hosting HostGator Cloud jest także 4x bardziej skalowalny niż hosting dzielony, co stanowi duży plus dla rozwijających się sklepów internetowych. Ilekroć spodziewasz się dużego wzrostu ruchu w sklepie internetowym, możesz zwiększyć zasoby w chmurze za pomocą zaledwie kilku kliknięć.

Możesz sprawdzić porównania hostingu eCommerce:

 • HostGator vs. WP Engine
 • HostGator vs. Liquid Web

Cennik: 4,95 USD miesięcznie (45% zniżki)

Przeczytaj naszą pełną recenzję HostGator »

7. Liquid Web VPS – Hosting eCommerce na poziomie przedsiębiorstwa

płynna sieć vps

Liquid Web to w pełni zarządzany dostawca hostingu, który oferuje hosting na poziomie przedsiębiorstwa po cenach, na które Cię stać. Aby założyć sklep internetowy, zalecamy wybranie planu hostingowego VPS.

Wszystkie plany hostingowe obejmują instalacje najpopularniejszych pakietów eCommerce za pomocą jednego kliknięcia, takich jak Magento, Prestashop, Open Cart i X-Cart. Zapewniają zgodność witryny internetowej eCommerce ze standardami PCI.

Alternatywnie możesz wybrać opcję hostingu WooCommerce, jeśli chcesz zbudować sklep eCommerce na WordPress + WooCommerce.

Cennik: 59 USD miesięcznie

Przeczytaj naszą pełną recenzję Liquid Web »

Podsumowanie: najlepsze firmy hostingowe eCommerce

Po naszej recenzji uważamy, że hosting SiteGround Cloud jest najlepszym wyborem dla większości sklepów eCommerce. Hosting SiteGround Cloud oferuje wszystko, czego potrzebujesz, aby uruchomić sklep internetowy. Ich usługa hostingowa klasy korporacyjnej pozwala nawet uaktualnić zasoby serwera podczas skoków ruchu bez ponownego uruchamiania.

Jeśli wolisz korzystać z hostowanej platformy eCommerce, BigCommerce może być najlepszym wyborem dla Ciebie. Nie tylko zapewnia więcej gotowych funkcji niż ich konkurenci, ale także nie pobiera opłat transakcyjnych.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map