Porównanie Bluehost vs. GreenGeeks (2020) – 1 jasny zwycięzca

BlueHost-vs-Greengeeks


Szukasz najlepszej usługi hostingowej? Bluehost i GreenGeeks są 2 najlepszymi dostawcami hostingu. Ale która jest naprawdę najlepszą usługą hostingową: Bluehost lub GreenGeeks?

Ponieważ nie wszystkie usługi hostingowe są sobie równe, zanim zdecydujesz się na wybór, musisz zrozumieć, jak ci dwaj dostawcy hostingu różnią się między sobą pod względem swoich planów cenowych i funkcji. Nasze obiektywne porównanie między HostGator i GreenGeeks, pomożemy Ci wybrać, który z nich jest idealnym wyborem dla twoich stron internetowych.

Bluehost vs. GreenGeeks – Przegląd

bluehost-wordpress-hosting

Bluehost jest jednym z oficjalnie polecanych dostawców hostingu przez WordPress.org. Opcje hostingu Bluehost obejmują całą gamę produktów, od taniego hostingu po hosting WordPress, aż po pełnoprawny serwer dedykowany.

Oferują 3 różne opcje hostingu ukierunkowane na WordPress: współdzielony hosting WordPress, zarządzany hosting WordPress i hosting WooCommerce.

greengeeks-web-hosting

GreenGeeks jest jednym z wiodących ekologicznych dostawców hostingu na rynku. Oprócz zapewniania klientom superszybkiego hostingu, są oni również zaangażowani w równoważenie śladu węglowego wytwarzanego przez ich centra danych.

Niezależnie od wybranego planu hostingowego otrzymasz pamięć masową SSD, która okazała się 2x szybsza niż dyski twarde (HDD). Jeśli nie jesteś w pełni usatysfakcjonowany ich usługą, możesz poprosić o pełny zwrot pieniędzy w ciągu 30 dni od subskrypcji hostingu

Bluehost vs. GreenGeeks – Szybkość strony i czas działania

Bluehost stale dąży do doskonałości, regularnie ulepszając infrastrukturę sprzętową serwerów. Korzystają z wiodących w branży technologii, takich jak KVM i OpenStack, aby mieć pewność, że Twoja witryna jest tak szybka, jak to tylko możliwe.

Z drugiej strony GreenGeeks oferuje jedne z najlepszych opracowanych przez siebie technologii prędkości, takie jak PowerCacher, które skutecznie obsługują twoją aplikację i gwarantują błyskawicznie szybki czas ładowania strony. Oferują również bezpłatną integrację CloudFlare CDN, aby przyspieszyć twoją stronę.

Aby przetestować gwarancje hostingu Bluehost i GreenGeeks, postanowiliśmy przeprowadzić kilka różnych eksperymentów dotyczących prędkości i wydajności na ich serwerach hostingowych.

Aby przeprowadzić testy, zarejestrowaliśmy się w obu usługach hostingowych, utworzyliśmy witrynę WordPress na każdej z nich i zainstalowaliśmy domyślny motyw na naszych stronach. Aby stworzyć kopię lustrzaną środowiska produkcyjnego, opublikowaliśmy fikcyjną zawartość i przesłaliśmy kilka zdjęć.

test prędkości bluehost

Według Pingdom, nasza strona Bluehost załadowała się 689ms podczas testowania z Nowego Jorku. To szybciej niż 94% testowanych witryn. Czas ładowania naszej strony GreenGeeks był nieco dłuższy: załadowanie strony zajęło 697 ms.

Test prędkości GreenGeeks

Po naszych testach Pingdom przeprowadziliśmy test z Load Impact, aby sprawdzić, jak nasze serwery hostingowe poradziły sobie z gwałtownym wzrostem ruchu.

loadimpact bluehost

Według Load Impact wydajność Bluehost pozostała taka sama bez względu na liczbę odwiedzających.

Wpływ obciążenia GreenGeeks

W przypadku naszej witryny GreenGeeks nastąpiło kilka małych skoków czasu ładowania, co oznacza, że ​​strona nieco zwolniła.

Po naszych testach wpływu obciążenia użyliśmy narzędzia Bitcatcha do analizy czasów odpowiedzi serwera z 8 różnych lokalizacji geograficznych: Nowego Jorku, LA, Londynu, Brazylii, Indii, Singapuru, Japonii i Australii. Prędkość dla każdej lokalizacji zmierzono 3 osobno, a następnie wyniki uśredniono.

testy odpowiedzi serwera bluehost

Według Bitcatcha nasze witryny Bluehost i GreenGeeks uzyskały ocenę C.

Czas reakcji GreenGeeks

Zwycięzca: Bluehost

Bluehost vs. GreenGeeks – łatwość użytkowania

bluehost-dashboard-email-menu

Najlepszą rzeczą w Bluehost jest to, że ułatwiają każdemu uruchomienie nowej strony internetowej. Dzięki ich wbudowanemu wprowadzaniu możesz łatwo zainstalować WordPress na swoim koncie hostingowym, wybrać motyw WordPress i zainstalować zalecane wtyczki WordPress. Cały proces jest szybki i bezbolesny.

Panel GreenGeeks

Doświadczenie na pokładzie GreenGeeks nie jest tak eleganckie jak Bluehost. To powiedziawszy, nie jest trudno rozpocząć z GreenGeeks dzięki ich obszernej dokumentacji; to tylko trochę dłużej. Oferują również świetnego kreatora stron internetowych do tworzenia witryny tak, jak chcesz, bez zatrudniania programisty.

Zwycięzca: Bluehost

Bluehost vs. GreenGeeks – Funkcje

Jeśli chodzi o funkcje, zarówno Bluehost, jak i GreenGeeks mają ze sobą wiele wspólnego, takie jak miejsce na dysku SSD, bezpłatna nazwa domeny z zakupem abonamentu, bezpłatny SSL, instalacja WordPress jednym kliknięciem itp. Jednak porównując ich różnice w – Głębokość, zobaczysz, że GreenGeeks wyprzedza zakręt.

Zanim zbadamy, jak GreenGeeks wyróżnia się pod względem funkcji, spójrzmy na kilka obszarów, w których Bluehost wyróżnia się na tle GreenGeeks:

 • Hosting WordPress: Bluehost oferuje 3 różne opcje hostingu WordPress: WordPress udostępniony, zarządzany WordPress i WooCommerce; podczas gdy GreenGeeks zapewnia tylko hosting dzielony WordPress.
 • Popularność: Bluehost obsługuje ponad 2 miliony domen na całym świecie. Bez wątpienia kołyszą przemysł hostingu.
 • Ogromna zniżka: Bluehost zapewnia ogromne zniżki wprowadzające w swoich planach hostingowych.

Przyjrzyjmy się teraz niektórym kluczowym funkcjom, które GreenGeeks zapewnia, że ​​Bluehost nie:

 • Nieograniczone strony internetowe: Nawet z ich planem początkowym możesz hostować nieograniczoną liczbę witryn dzięki GreenGeeks; podczas gdy Bluehost pozwala hostować tylko 1 stronę internetową.
 • Darmowe transfery strony: Jeśli jesteś już hostowany na jakiejkolwiek innej platformie hostingowej, możesz przenieść swoje witryny do GreenGeeks za darmo.
 • Kreator stron: Z każdym planem hostingowym otrzymasz darmowego kreatora witryn.
 • Konta email: Możesz tworzyć nieograniczoną liczbę kont e-mail, nawet z ich początkowym planem hostingowym.

Zwycięzca: GreenGeeks

Bluehost vs. GreenGeeks – Wsparcie i dokumentacja

GreenGeeks zapewnia wsparcie 24/7 w 3 trybach: czat na żywo, telefon i wsparcie oparte na biletach. Ich obszerna dokumentacja poprowadzi Cię przez każdy aspekt budowy strony internetowej z platformą hostingową GreenGeeks.

Aby skupić się na zapewnieniu bezpośredniego wsparcia za pośrednictwem czatu na żywo i telefonu, Bluehost wycofał wsparcie oparte na biletach. Może to być frustrujące dla użytkowników z bardziej zaawansowanymi problemami, których rozwiązanie może potrwać nieco dłużej.

Zwycięzca: GreenGeeks

Bluehost vs. GreenGeeks – Ceny

Rzućmy okiem na bezpośrednie porównanie cen różnych opcji hostingu od Bluehost i GreenGeeks:

SharedWordPressManaged WPVPSDedicated
Bluehost2,75 USD / mc.2,75 USD / mc.19,95 / mies.19,99 USD / mc.79,99 USD / mies.
GreenGeeks2,95 USD / mc.2,95 USD / mc.39,95 USD / mc.169,00 $ / mies.

Jak widać z tabeli, Bluehost zapewnia bardziej przystępne usługi hostingowe dla początkujących użytkowników. Dostarczają nawet zarządzanego rozwiązania hostingowego WordPress na potrzeby rozwoju witryn WordPress.

Bluehost jest także jedną z najlepszych darmowych firm hostingowych.

Zwycięzca: Bluehost

Podsumowanie – Bluehost vs. GreenGeeks

Uważamy, że Bluehost jest lepszym dostawcą hostingu niż ogólnie GreenGeeks. Bluehost oferuje niedrogie opcje hostingu dla początkujących. Ich łatwy proces wdrażania sprawia, że ​​bardzo łatwo jest założyć nową witrynę, niezależnie od jej umiejętności.

Jeśli chcesz uruchomić małą witrynę WordPress, możesz wybrać plan hostingowy WordPress. Jeśli nie chcesz zajmować się kwestiami technicznymi związanymi z optymalizacją serwera hostingowego w miarę rozwoju witryny, możesz wybrać WP Pro, ich zarządzane rozwiązanie hostingowe WordPress.

Oferują również hosting WooCommerce, który zawiera wszystko, czego potrzebujesz, aby uruchomić witrynę WooCommerce. Dzięki hostingowi WooCommerce możesz także otrzymać bezpłatne 2-godzinne połączenie z ekspertem WooCommerce.

 • Bluehost vs HostGator
 • Bluehost vs WP Engine
 • Bluehost vs Dreamhost
 • Bluehost vs iPage
 • Hosting Bluehost vs InMotion
 • Bluehost vs A2 Hosting
 • Bluehost vs Liquid Web

Otóż ​​to! Mamy nadzieję, że ten przewodnik pomógł ci znaleźć najlepsze rozwiązanie hostingowe dla twoich potrzeb. Jeśli podobał Ci się ten artykuł, sprawdź naszą pełną recenzję Bluehost lub pełną recenzję GreenGeeks.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me