Porównanie Bluehost vs iPage (2020) – Oto zwycięzca! (2020)

Chcesz wiedzieć, kto jest najlepszym dostawcą usług hostingowych: Bluehost lub iPage? Zarówno Bluehost, jak i iPage podnoszą poziom usług hostingowych w przystępnych cenach. Oba oferują także różne opcje hostingu, w tym VPS i serwery dedykowane. Ale jeden dostawca musi być lepszy od drugiego, prawda?


W naszym porównaniu UNBIASED między iPage i Bluehost pomożemy Ci znaleźć najlepszy wybór dla twojego budżetu i potrzeb. Niech bitwa się rozpocznie!

Bluehost vs iPage – Przegląd

bluehost-wordpress-hosting

Bluehost jest jednym z najpopularniejszych dostawców hostingu na rynku. Są one również oficjalnie zalecane przez WordPress.org.

Bluehost został uruchomiony w 1996 roku i obecnie obsługuje ponad milion witryn na całym świecie. Chociaż oferują szeroką gamę opcji hostingu, są najbardziej znane ze swoich tanich usług hostingowych.

ipage-godaddy-hosting-alternatives

Podobnie jak Bluehost, iPage jest również własnością Endurance International Group. Został uruchomiony w 1998 roku i obecnie obsługuje ponad milion witryn między 2 centrami danych zlokalizowanymi w Stanach Zjednoczonych.

iPage jest dobrze znane z niedrogich opcji cenowych dla swoich usług hostingowych. iPage to najlepszy wybór dla użytkowników, którzy szukają taniej, ale niezawodnej usługi hostingowej, która nie wpływa na szybkość witryny.

Bluehost vs iPage – Szybkość i czas działania

Szybkość i czas pracy to najważniejsze czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze usługi hostingowej.

Szybkość jest ważna, ponieważ nikt nie lubi powolnej witryny, a Google nadal podkreśla szybkość strony w swoim algorytmie.

Podobnie czas dostępności jest ważny, ponieważ użytkownicy oczekują, że witryna będzie dostępna przez całą dobę. Zwykle czas pracy jest wyrażany jako procent całkowitego dostępnego czasu; Na przykład „99,95%”.

Aby przetestować szybkość i czas działania witryny dla usług hostingowych w naszym porównaniu iPage vs Bluehost, zarejestrowaliśmy się w obu usługach i stworzyliśmy witrynę testową obsługiwaną przez WordPress. Aby wykonać kopię lustrzaną środowiska na żywo, zainstalowaliśmy również domyślny motyw WordPress, dodaliśmy zawartość fikcyjną i przesłaliśmy kilka zdjęć.

Użyliśmy następujących narzędzi do przeprowadzania eksperymentów dotyczących prędkości i czasu pracy na naszych stronach testowych:

 • Pingdom
 • Wpływ obciążenia
 • Bitcatcha

test prędkości bluehost

Według Pingdom, nasza strona Bluehost załadowała się 689ms podczas testowania z Nowego Jorku. To szybciej niż 94% testowanych witryn.

ipage test szybkości pingdom

Nasza strona testowa iPage została załadowana w mniej niż 3 sekundy i była szybsza niż 60% testowanych stron.

Podobnie jak test prędkości, ważne jest, aby przeanalizować, czy Twoja usługa hostingowa może przetrwać gwałtowny wzrost ruchu. W naszym teście gwałtownego ruchu wykorzystaliśmy popularne narzędzie testujące, Load Impact. Dzięki Load Impact wysłaliśmy jednocześnie do 100 wirtualnych użytkowników do naszych witryn testowych, aby zobaczyć, jak serwery poradzą sobie z ruchem.

loadimpact bluehost

Wydajność Bluehost pozostała niezmieniona bez względu na liczbę odwiedzających.

wpływ obciążenia ipage

Jeśli chodzi o iPage, czas reakcji był długi, gdy w witrynie było około 50 użytkowników. Następnie prędkość strony pozostała stabilna, pomimo większej liczby aktywnych użytkowników.

testy odpowiedzi serwera bluehost

Według naszego testu Bitcatcha, nasz serwer Bluehost odpowiedział w ułamku sekundy w Stanach Zjednoczonych. Chociaż czas reakcji był stosunkowo długi w lokalizacjach międzynarodowych, nadal odpowiadał w niecałą sekundę.

czas odpowiedzi serwera ipage

Nasz serwer iPage odpowiedział w mniej niż sekundę we wszystkich lokalizacjach, z wyjątkiem Japonii. Jeśli twoja grupa docelowa znajduje się głównie w Japonii, możesz poszukać serwera bliżej tego regionu.

Zwycięzca: Bluehost

Bluehost vs iPage – łatwość użytkowania

Bluehost cPanel

Bluehost oferuje dostęp do cPanel wszystkim użytkownikom. Dzięki niestandardowemu interfejsowi cPanel Bluehost możesz z łatwością zarządzać swoją witryną i zasobami hostingowymi.

Aby poprawić wrażenia użytkowników, zmienili oni pulpit nawigacyjny, co ułatwia uruchomienie strony internetowej za pomocą Bluehost.

Podobnie jak Bluehost, iPage zawiera również instalator WordPress 1-kliknięciem, aby szybko uruchomić witrynę WordPress. W przeciwieństwie do Bluehost, oferują również podstawowy konstruktor przeciągnij i upuść wraz z planami hostingowymi. Jest to dobry wybór dla użytkowników, którzy chcą szybkiego i łatwego rozwiązania do budowy i projektowania swojej witryny bez zatrudniania programisty.

Panel sterowania iPage

Główną wadą jest to, że iPage nie oferuje cPanel. Zamiast tego oferują własną dostosowaną wersję panelu sterowania, którą nazywają vDeck. Jeśli jednak jesteś przyzwyczajony do cPanel, który jest najpopularniejszym panelem sterowania hostingiem, przed użyciem vDeck będziesz musiał się trochę nauczyć.

Zwycięzca: Bluehost

Bluehost vs iPage – Funkcje

Zarówno Bluehost, jak i iPage prawdopodobnie będą miały odpowiednią opcję hostingu dla Twojej witryny, niezależnie od wielkości i budżetu Twojej firmy online. Ich opcje hostingu obejmują całą gamę produktów, od taniego hostingu po pełnoprawny serwer dedykowany.

Zarówno Bluehost, jak i iPage, otrzymujesz bezpłatną nazwę domeny, bezpłatny SSL i instalator 1-kliknięciem. Jednak pod względem funkcji iPage wyprzedza Bluehost…

 • iPage zawiera darmowy kreator przeciągania i upuszczania, podczas gdy Bluehost go nie oferuje.
 • Dzięki iPage zyskujesz bezpłatne kredyty reklamowe o wartości 200 USD, a Bluehost nie oferuje żadnych z ich planem początkowym.
 • iPage zapewnia tylko jeden wspólny plan hostingu. iPage pozwala na nieograniczony hosting witryn z tym planem. Jeśli chcesz hostować nieograniczoną liczbę witryn, musisz uaktualnić do drogiego planu udostępniania hostingu.

Zwycięzca: iPage

Bluehost vs iPage – Wsparcie i dokumentacja

Przyjazny zespół wsparcia Bluehost jest dostępny 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu przez czat na żywo i telefon. Zaprzestali wsparcia opartego na biletach, aby skupić się wyłącznie na zapewnieniu osobistego, bezpośredniego wsparcia za pośrednictwem czatu na żywo i telefonu. Ta decyzja może być frustrująca dla użytkowników z bardziej zaawansowanymi problemami, których rozwiązanie może potrwać nieco dłużej.

Z drugiej strony iPage zapewnia całodobową pomoc przez telefon, e-mail i czat na żywo. Możesz także polegać na ich dokumentacji, która wyjaśnia wszystko, co musisz wiedzieć o zakładaniu nowej strony internetowej.

Zwycięzca: iPage

Bluehost vs iPage – cennik

Bez wątpienia iPage po prostu kołysze tanią platformę hostingową dzięki przystępnym cenowo opcjom. Możesz założyć stronę internetową na iPage za jedyne 1,99 USD miesięcznie.

Jednak z wyjątkiem wspólnego / taniego hostingu, Bluehost wydmuchuje iPage z wody dzięki swoim niedrogim planom hostingowym.

Oto pełne bezpośrednie porównanie kosztów założenia witryny na Bluehost i iPage:

SharedWordPressVPSDedicated
Bluehost2,75 USD / mc.2,75 USD / mc.19,99 USD / mc.79,99 USD / mies.
iPage1,99 USD / mies.3,75 USD / mies.19,99 USD / mc.119,99 USD / mc.

Zwycięzca: Bluehost

Podsumowanie: Bluehost vs iPage

Po naszym porównaniu uważamy, że Bluehost to najlepsza opcja hostingu, jaką możesz wybrać dla swojej witryny. Bluehost nie tylko oferuje szybki hosting, ale jego panel hostingowy jest bardzo intuicyjny, dzięki czemu możesz szybko zbudować stronę internetową, nawet jeśli jesteś absolutnym początkującym.

Bluehost oferuje również więcej opcji hostingu niż iPage, w tym zarządzany hosting WordPress i hosting WooCommerce. Ponadto są polecane przez WordPress.org, co zwiększa ich wiarygodność jako hosta WordPress.

Ponadto Bluehost stale aktualizuje infrastrukturę serwerów, aby zwiększyć wydajność i poprawić wrażenia użytkownika.

Przeczytaj także opinię naszych ekspertów między:

 • Bluehost vs HostGator
 • Bluehost vs WP Engine
 • Bluehost vs Dreamhost
 • Hosting Bluehost vs InMotion
 • Bluehost vs GreenGeeks
 • Bluehost vs A2 Hosting
 • Bluehost vs Liquid Web

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci wybrać między Bluehost a iPage. Jeśli podobał Ci się ten artykuł, możesz także przeczytać naszą pełną recenzję Bluehost i pełną recenzję iPage.

Recenzja BlueHost

Bluehost
Ocena
Rating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star Full 4,9 / 5,0

Odwiedź Bluehost »

ipage-logo

iPage
Ocena
Rating Star FullRating Star FullRating Star FullRating Star FullGwiazdka pusta 4.0 / 5.0

Odwiedź iPage »

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map