Porównanie Bluehost vs. Liquid Web (2020) – 1 jasny zwycięzca!

bluehost vs liquid-web


Szukasz najlepiej zarządzanego dostawcy hostingu WordPress? Próbujesz wybrać między Liquid Web a Bluehost? Zarówno Liquid Web, jak i Bluehost to 2 wiodących zarządzanych dostawców hostingu WordPress na świecie. Ale co jest lepsze?

W tym artykule porównamy dogłębnie Bluehost i Liquid Web, abyś mógł zdecydować, który z nich najlepiej pasuje do Twojego budżetu i potrzeb.

Bluehost vs. Liquid Web – Przegląd

bluehost-register-domain-name-free

Bluehost to marka hostingowa należąca do znanej firmy hostingowej Endurance International Group. Jest to również oficjalnie zalecany dostawca hostingu przez WordPress.org.

Usługi hostingowe Bluehost są skierowane do użytkowników na poziomie początkującym, a szczególnie podnoszą poziom wspólnej hostingu. Oferują szeroki wybór opcji hostingu, w tym współdzielone, WordPress, VPS i dedykowane serwery hostingowe.

Zapewniają 3 różne opcje hostingu ukierunkowane na WordPress:

 • Udostępniony hosting WordPress dla użytkowników podstawowych.
 • Zarządzany hosting WordPress dla użytkowników, którzy potrzebują zoptymalizowanej wydajności serwera.
 • Hosting WooCommerce dla firm eCommerce.

Ekskluzywna zniżka Liquid Web

Liquid Web to niezależna firma zarządzająca hostingiem. W przeciwieństwie do tradycyjnych dostawców hostingu, takich jak Bluehost, Liquid Web oferuje tylko zarządzane usługi hostingu dla VPS i serwerów dedykowanych. Opcje hostingu są zoptymalizowane pod kątem popularnych aplikacji, w tym WordPress, WooCommerce, firmowego e-maila premium i innych.

Kluczowa różnica między usługami hostingowymi WordPress i WooCommerce firmy Bluehost vs. Liquid Web polega na tym, że podczas gdy Bluehost oferuje rozwiązania hostingowe dla wszystkich rozmiarów i budżetu, Liquid Web jest ukierunkowany na strony o dużym natężeniu ruchu.

Bluehost vs. Liquid Web – Szybkość i czas działania strony

Aby przeprowadzić test wydajności serwerów hostingowych dla naszego porównania Liquid Web vs. Bluehost, stworzyliśmy testową witrynę WordPress na obu serwerach hostingowych, rejestrując się w ich planach hostingowych WordPress. Następnie zainstalowaliśmy domyślny motyw WordPress, przesłaliśmy fikcyjną zawartość, w tym obrazy, aby odzwierciedlić środowisko produkcyjne na naszej stronie testowej.

Wreszcie przeprowadziliśmy również kilka testów prędkości, takich jak:

Test wpływu obciążenia: Aby zarejestrować reakcję serwera w czasie szczytowego obciążenia.

Test Bitcatcha: Aby przeanalizować czasy odpowiedzi serwera w 8 różnych lokalizacjach międzynarodowych, ignorując zawartość strony testowej.

A oto nasze wyniki:

loadimpact bluehost

Zarówno Bluehost, jak i Liquid Web, wykonywane konsekwentnie przez cały test obciążenia. Liczba osób odwiedzających witrynę na żywo nie ma wpływu na wydajność serwera.

Wpływ obciążenia sieci płynnej

Używaliśmy Bitcatcha do rejestrowania czasu odpowiedzi serwerów naszych serwerów hostingowych z 8 różnych lokalizacji geograficznych: Nowego Jorku, LA, Londynu, Brazylii, Indii, Singapuru, Japonii i Australii. Prędkość dla każdej lokalizacji jest mierzona trzy osobno, a następnie wyniki są uśredniane.

testy odpowiedzi serwera bluehost

Jak widać, podczas gdy nasza strona internetowa Liquid została oceniona przez Bitcatcha jako C +, nasza strona Bluehost otrzymała ocenę C.

Czas reakcji w sieci płynnej

Zwycięzca: Liquid Web

Bluehost vs. Liquid Web – łatwość użytkowania

Bluehost cPanel

Jedną z najlepszych rzeczy w Bluehost jest to, że zapewniają one doskonałą obsługę użytkowników, co sprawia, że ​​niezwykle pomocne jest uruchomienie witryny, nawet jeśli jesteś absolutnym początkującym. Dzięki ich wbudowanemu wprowadzaniu możesz łatwo skonfigurować WordPress i zainstalować preferowany motyw, nawet bez logowania się na stronie WordPress.

Polecają także kilka niezbędnych wtyczek WordPress, które pomogą Ci zwiększyć cele biznesowe. Krótko mówiąc, możesz z łatwością uruchomić witrynę WordPress, nawet jeśli nie znasz pulpitu nawigacyjnego WordPress.

Bluehost zapewnia również dostęp cPanel do łatwego zarządzania witryną.

Z każdym planem Liquid Web, z wyjątkiem zarządzanego hostingu WordPress, otrzymasz dostęp do cPanel / WHM lub Plesk.

płynna witryna internetowa w chmurze

Dzięki zarządzanemu planowi hostingowemu WordPress firmy Liquid Web uzyskasz dostęp do iThemes Sync Pro. Pomaga zarządzać wszystkimi stronami, które prowadzisz z jednej lokalizacji. Dzięki iThemes Sync Pro będziesz mógł monitorować czas pracy i przestoje, śledzić status SEO swoich treści oraz kontrolować to, co klienci widzą w WP-admin.

Jeśli dopiero zaczynasz, zalecamy wybranie Bluehost, ponieważ ich wrażenia z wdrażania są dostosowane dla użytkowników takich jak Ty.

Zwycięzca: Bluehost

Bluehost vs. Liquid Web – Funkcje

Bluehost jest skierowany przede wszystkim do użytkowników na poziomie początkującym. Zawiera wszystkie niezbędne funkcje niezbędne do uruchomienia witryny. Dzięki wszystkim udostępnianym planom hostingowym otrzymasz

 • Niezmierzona przepustowość
 • Pamięć SSD
 • Darmowe SSL
 • Instalatory 1-kliknięciem

Z nieco drogim udostępnianym planem hostingowym otrzymasz niezmierzone miejsce na dysku SSD, nieograniczoną liczbę kont e-mail, nieograniczone miejsce, oferty marketingowe warte 200 USD, kopie zapasowe witryn i inne.

Jako zarządzany dostawca hostingu, Liquid Web zapewnia niesamowicie szybki czas ładowania dzięki wiodącym w branży funkcjom, takim jak:

 • Aktualizacje automatycznych wtyczek: Oprócz podstawowych aktualizacji WordPress, Liquid Web oferuje również automatyczne aktualizacje wtyczek z porównaniami wizualnymi.
 • Pełny dostęp do serwera: W przeciwieństwie do innych zarządzanych firm hostingowych, Liquid Web oferuje pełny dostęp do serwera.
 • Szablon: Oszczędzaj czas podczas tworzenia nowych witryn, używając tych samych wtyczek i motywów.
 • Łatwa inscenizacja: Łatwo utwórz witrynę pomostową, która pozwala przetestować kody przed wdrożeniem w środowisku witryny na żywo.

Zwycięzca: Liquid Web

Bluehost vs. Liquid Web – Wsparcie i dokumentacja

Bluehost oferuje wsparcie 24/7 tylko przez telefon i czat na żywo. Aby skoncentrować się na zapewnieniu bezpośredniego wsparcia, zaprzestano obsługi zgłoszeń za pośrednictwem poczty e-mail.

Minusem jest to, że jeśli jesteś zbyt zajęty i nie możesz czekać na odpowiedź agenta za pośrednictwem czatu na żywo, nie będziesz w stanie uzyskać odpowiedzi na pytanie dotyczące pomocy technicznej. Może to być również frustrujące dla użytkowników z bardziej zaawansowanymi problemami, których rozwiązanie może potrwać nieco dłużej.

W przeciwieństwie do Bluehost, Liquid Web zapewnia pomoc techniczną w 3 trybach: rozmowa telefoniczna, czat na żywo i e-maile.

Jeśli skontaktujesz się przez telefon lub czat, odpowiedzą w ciągu niecałej minuty, a jeśli skontaktujesz się za pośrednictwem poczty e-mail, otrzymasz odpowiedź w mniej niż 30 minut.

Zarówno Bluehost, jak i Liquid mają rozbudowane bazy wiedzy na swoich stronach, które obejmują każdy aspekt budowy strony od podstaw przy użyciu ich planów hostingowych.

Zwycięzca: Bluehost

Bluehost zajął również pierwsze miejsce w rankingu Top UK Web Hosting Services.

Bluehost vs. Liquid Web – cennik

Regularne ceny hostowanego hostingu Bluehost zaczynają się od 7,99 USD miesięcznie. Ponieważ wynegocjowaliśmy umowę z Bluehost, użytkownicy IsItWP muszą płacić tylko 2,75 USD miesięcznie. Co najlepsze, z każdym nowym kontem Bluehost otrzymasz bezpłatną nazwę domeny i bezpłatny certyfikat SSL.

Ceny hostowanego WordPress zarządzanego przez Liquid Web zaczynają się od 29 USD miesięcznie.

Bluehost to także jedna z najlepszych darmowych usług hostingowych na świecie.

Zwycięzca: Bluehost

Podsumowanie – Bluehost vs. Liquid Web

Jeśli dopiero zaczynasz i szukasz niedrogiego zarządzanego dostawcy hostingu WordPress, nie szukaj dalej niż Bluehost. Bluehost oferuje również kilka różnych opcji hostingu dla użytkowników na poziomie podstawowym.

Bluehost oferuje również niedrogą usługę hostingową WooCommerce, która zapewnia wszystkie podstawowe funkcje potrzebne do prowadzenia witryny eCommerce, takie jak nazwa domeny, bezpłatny SSL i dedykowany adres IP.

Z drugiej strony, Liquid Web jest przeznaczony dla użytkowników, którzy chcą błyskawicznie stworzyć szybką stronę internetową. Hosting WooCommerce zarządzany przez Liquid Web pomaga budować bogaty w zasoby sklep eCommerce bez konieczności zatrudniania profesjonalnego programisty do optymalizacji serwerów.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci znaleźć najlepiej zarządzanego dostawcę hostingu WordPress. Jeśli podobał Ci się ten artykuł, zapoznaj się z naszą recenzją Bluehost i recenzją Liquid Web.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map