Porównanie silnika WP i iPage (2020) – 1 jasny zwycięzca!

silnik wp vs. ipage


Szukasz najlepszego dostawcy hostingu WordPress? Czy próbujesz wybrać między iPage a WP Engine? Zarówno iPage, jak i WP Engine umożliwiają łatwe hostowanie witryny WordPress. Podczas gdy iPage oferuje kilka różnych opcji hostingu, w tym hosting w chmurze WordPress; WP Engine jest całkowicie zarządzanym przez WordPress dostawcą hostingu.

W tym artykule przedstawimy bezpośrednie porównanie WP Engine i iPage, abyś mógł zdecydować, które z nich jest odpowiednie dla twojego budżetu i potrzeb.

WP Engine vs. iPage – Przegląd

WP Engine

WP Engine to dostawca hostingu zarządzanego przez WordPress. Niezależnie od tego, czy prowadzisz bloga, czy prowadzisz działalność na poziomie przedsiębiorstwa z nietypowym wzrostem, znajdziesz odpowiednie rozwiązanie hostingowe, które spełni Twoje wymagania.

Z każdym planem WP Engine zapewnia bezpłatny dostęp do ponad 35 motywów StudioPress. Wyposażają Cię również w pakiet rozwiązań wydajnościowych i integracyjnych, które pomogą Ci zbudować i rozwijać firmę. To także hosting zgodny z PCI.

ipage-godaddy-hosting-alternatives

iPage to marka hostingowa należąca do Endurance International Group. Są dobrze znani z niedrogich opcji hostingu już od 1,99 USD miesięcznie.

iPage zostało założone w 1998 roku i obsługuje obecnie ponad milion stron internetowych z całego świata.

Są partnerem ekologicznym EPA, co oznacza, że ​​ich centra danych są zasilane energią wiatrową, co znacznie zmniejsza ślad węglowy.

WP Engine vs. iPage – Szybkość i czas działania strony

Szybkość jest jednym z najważniejszych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze hostingu WordPress. Nawet 1-sekundowe opóźnienie może spowodować 7% redukcję konwersji. Nie wspominając o tym, że jeśli nie traktujesz poważnie szybkości ładowania strony, pozostawisz dużo pieniędzy na stole.

Aby przeanalizować szybkość i czas działania serwerów hostingowych dla naszego porównania WP Engine vs. iPage, stworzyliśmy witrynę testową na obu serwerach hostingowych, rejestrując się w ich wspólnych planach hostingowych.

Przeprowadziliśmy kilka różnych testów na naszych testowych stronach:

 • Test pingi do monitorowania czasów ładowania i dostępności.
 • Test wpływu obciążenia do analizy wydajności serwerów w godzinach szczytu obciążenia.
 • Test Bitcatcha w celu ustalenia wydajności serwerów w 8 różnych lokalizacjach geograficznych poprzez zignorowanie zawartości.

Zobaczmy wyniki.

test prędkości wpengine

Według testu Pingdom, nasza strona testowa WP Engine załadowała się tylko 582 ms, co oznacza, że ​​witryna jest szybsza niż 96% testowanych witryn.

ipage test szybkości pingdom

Z drugiej strony, nasza strona testowa iPage została załadowana w mniej niż 3 sekundy i była szybsza niż 60% testowanych stron.

Podobnie jak test prędkości, ważne jest, aby przeanalizować, czy Twoja usługa hostingowa może przetrwać gwałtowny wzrost ruchu. W naszym teście gwałtownego ruchu wykorzystaliśmy popularne narzędzie testujące, Load Impact. Dzięki Load Impact wysłaliśmy jednocześnie do 100 wirtualnych użytkowników do naszych witryn testowych, aby zobaczyć, jak serwery poradzą sobie z ruchem.

wpengine loadimpact test prędkości

Z naszego testu wynika, że ​​liczba odwiedzających na żywo nie ma żadnego negatywnego wpływu na nasze serwery WP Engine.

wpływ obciążenia ipage

Jeśli chodzi o iPage, czas reakcji był długi, gdy w witrynie było około 50 użytkowników. Następnie prędkość strony pozostała stabilna, pomimo większej liczby użytkowników na żywo.

czas odpowiedzi serwera wpengine bitcatcha

Ogólna wydajność WP Engine została oceniona przez BitCatcha, a iPage – C+.

czas odpowiedzi serwera ipage

Zwycięzca: WP Engine

WP Engine vs. iPage – łatwość użytkowania

wpengine instaluje

Ponieważ WP Engine jest zarządzanym rozwiązaniem hostingowym WordPress, możesz mieć pewność, że Twój serwer zostanie zoptymalizowany pod kątem wysokiej wydajności bez konieczności zajmowania się technicznymi aspektami optymalizacji serwera. Oznacza to, że będziesz mieć spokój ducha, koncentrując się na tym, w czym jesteś naprawdę dobry: publikowaniu treści i marketingu.

Panel sterowania iPage

W przypadku iPage głównym minusem jest to, że nie oferuje cPanel. Zamiast tego oferują własną dostosowaną wersję panelu sterowania, którą nazywają vDeck. Jeśli jednak jesteś przyzwyczajony do cPanel, który jest najpopularniejszym panelem sterowania hostingiem, przed użyciem vDeck będziesz musiał się trochę nauczyć.

Zwycięzca: WP Engine

WP Engine vs. iPage – Funkcje

WP Engine

Poniżej kilka unikalnych cech WP Engine:

 • Bezpłatny dostęp do motywów StudioPress: Otrzymasz pełny dostęp do ponad 35 wysokiej jakości motywów StudioPress bez dodatkowych kosztów.
 • Narzędzie 1-kliknięciem: Otrzymasz także narzędzie do konfigurowania środowisk programistycznych, produkcyjnych i testowych jednym kliknięciem.
 • Podstawowe aktualizacje WordPress: Nie musisz się martwić, że będziesz na bieżąco, ponieważ WP Engine zapewnia ci ochronę.

iPage

Teraz rzućmy okiem na kilka funkcji iPage.

 • Wszystkie podstawowe funkcje: Otrzymasz bezpłatną nazwę domeny, bezpłatny SSL i instalator 1-kliknięciem.
 • Kredyty reklamowe: otrzymujesz bezpłatne kredyty reklamowe o wartości 200 USD
 • Tylko jeden wspólny plan hostingowy: iPage oferuje tylko jeden wspólny plan hostingu z nieograniczoną obsługą hostingu witryn.
 • Przeciągnij i upuść konstruktora: Zbuduj witrynę tak, jak chcesz, za pomocą narzędzia do tworzenia witryn.

Zwycięzca: WP Engine

WP Engine jest również najlepszym wyborem dla hostingu zgodnego z PCI.

WP Engine vs. iPage – Wsparcie i dokumentacja

Dzięki swojemu planowi początkowemu WP Engine oferuje tylko obsługę czatu na żywo. Wsparcie telefoniczne jest zapewnione z ich wyższymi planami. Wsparcie oparte na biletach jest dostarczane z niestandardowymi planami serwerów dedykowanych.

Z drugiej strony iPage zapewnia całodobową pomoc przez telefon, e-mail i czat na żywo. Możesz także polegać na ich dokumentacji, która wyjaśnia wszystko, co musisz wiedzieć o zakładaniu nowej strony internetowej.

Zwycięzca: iPage

WP Engine vs. iPage – cennik

Zwykła cena WP Engine zaczyna się od 35 USD miesięcznie. Wynegocjowaliśmy umowę z WP Engine, więc nasi użytkownicy otrzymają 20% zniżki na WP Engine, co oznacza, że ​​musisz zapłacić tylko 28 USD miesięcznie.

iPage jest dobrze znane z niedrogich opcji cenowych dla swoich usług hostingowych. iPage to najlepszy wybór dla użytkowników, którzy szukają taniej, ale niezawodnej usługi hostingowej. Ich tani plan hostingowy zaczyna się już od 1,99 USD miesięcznie.

Zwycięzca: iPage

Podsumowanie – WP Engine vs. iPage

Po naszym porównaniu uważamy, że WP Engine jest lepiej zarządzanym dostawcą hostingu WordPress. Jeśli nie chcesz samodzielnie optymalizować hostingu WordPress, możesz rozważyć WP Engine do hostingu swojej witryny.

Z drugiej strony, iPage zapewnia niedrogie opcje hostingu dla stron internetowych każdej wielkości i budżetu. Jeśli jesteś już hostowany u innego dostawcy usług hostingowych, możesz skorzystać z bezpłatnego transferu witryny. Co najlepsze, ich darmowy kreator stron pozwala z łatwością stworzyć piękną stronę.

Chciałbyś również sprawdzić nasze porównania między,

 • WP Engine vs DreamHost
 • WP Engine vs InMotion Hosting
 • WP Engine vs. Liquid Web
 • WP Engine vs A2 Hosting
 • WP Engine vs GreenGeeks

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł ci znaleźć najlepszego dostawcę hostingu WordPress na rynku. Jeśli podobał Ci się ten artykuł, sprawdź naszą recenzję WP Engine i iPage.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me