Porównanie SiteGround vs. iPage (2020) – 1 jasny zwycięzca!

siteground vs ipage


Szukasz najlepszej taniej usługi hostingowej? iPage i SiteGround to 2 najpopularniejsze usługi hostingowe dostępne na rynku. Ale który jest naprawdę najlepszym wyborem: iPage lub SiteGround?

Wybór niewłaściwego dostawcy usług hostingowych może zaszkodzić twojemu rankingowi wyszukiwania i działalności. I dlatego napisaliśmy porównanie hostingu UNBIASED między iPage i SiteGround, abyś mógł zdecydować, która z nich jest najlepszą opcją dla Twojej witryny.

Rzućmy okiem na nasze bezpośrednie porównanie iPage i SiteGround.

SiteGround vs. iPage – Przegląd

siteground

SiteGround jest jednym z oficjalnie rekomendowanych dostawców hostingu WordPress.org. Oferują jedno z najlepszych centrów wsparcia 24/7 w branży i utrzymują wysoki poziom zadowolenia klientów.

Ich opcje hostingu obejmują całą gamę produktów, od taniego hostingu aż po dedykowane serwery hostingowe. Dzięki usłudze hostingowej WordPress zapewniają automatyczne aktualizacje WordPress, wbudowane buforowanie WP, CDN, przemieszczanie jednym kliknięciem i kontrolę wersji GIT.

Są jedną z niewielu firm, które pozwalają wybrać preferowane centrum danych podczas rejestracji w usłudze hostingowej. Ich centra danych znajdują się w USA, Europie i Singapurze.

ipage-godaddy-hosting-alternatives

iPage to marka hostingowa należąca do Endurance International Group. Są dobrze znani z niedrogich opcji hostingu już od 1,99 USD miesięcznie.

iPage zostało założone w 1998 roku i obsługuje obecnie ponad 1 milion stron internetowych na całym świecie. Podobnie jak SiteGround, zapewniają także szereg opcji hostingu, w tym hosting dzielony, WordPress, VPS i hosting dedykowany.

iPage jest partnerem EPA w dziedzinie zielonej energii, co oznacza, że ​​ich centra danych są zasilane energią wiatru, co znacznie zmniejsza ich ślad węglowy.

SiteGround vs. iPage – Szybkość strony i czas działania

Szybkość strony i czas działania to najważniejsze czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze usługi hostingowej.

Według badań nawet 1-sekundowe opóźnienie może spowodować 7% redukcję konwersji. Ponadto Google nadal kładzie nacisk na szybkość strony w swoich algorytmach.

Nie wspominając o tym, że jeśli nie traktujesz poważnie szybkości strony, prawdopodobnie stracisz rankingi SEO, a Twoi klienci opuszczą Twoją witrynę.

Uptime jest ważny, ponieważ użytkownicy oczekują, że witryna będzie dostępna przez całą dobę. Czas przestoju jest zwykle wyrażany jako procent całkowitego dostępnego czasu, na przykład 99,9%.

Często dostawcy usług hostingowych chwalą się tym, że są najszybsi i obiecują wysoką dostępność swoich usług hostingowych. Aby przetestować, czy spełniają swoje oczekiwania, zarejestrowaliśmy się w SiteGround i iPage i stworzyliśmy testową witrynę WordPress na każdym z nich. Zainstalowaliśmy również domyślny motyw, dodaliśmy zawartość fikcyjną i przesłaliśmy zdjęcia, aby odzwierciedlić środowisko na żywo na naszych stronach testowych.

Następnie przeprowadziliśmy na nich kilka różnych testów prędkości i czasu pracy.

Oto nasze wyniki:

próba prędkości siteground

Według naszego testu Pingdom, nasza strona testowa SiteGround załadowała się tylko 649ms podczas testowania z Dallas w Teksasie. To szybciej niż 95% wszystkich testowanych witryn.

ipage test szybkości pingdom

Kiedy przeprowadziliśmy ten sam test na iPage; wczytanie naszej witryny testowej zajęło 2,6 sekundy.

Oprócz testu Pingdom użyliśmy również narzędzia testowego o nazwie Load Impact, aby określić, w jaki sposób SiteGround i iPage będą obsługiwać żądania serwera podczas gwałtownego wzrostu ruchu.

W ramach testu Load Impact wysłał niektórych wirtualnych użytkowników (VU) do naszych witryn i stopniowo zwiększał liczbę użytkowników do 100 jednocześnie.

loadimpact-siteground

Jak widać z naszego testu SiteGround, na wykresie czasu ładowania pojawiło się kilka skoków. Jest to dość powszechne w dzielonym środowisku hostingowym. Jednak nasza strona nigdy nie zawiodła podczas testu.

wpływ obciążenia ipage

Nasza strona iPage zwolniła, gdy było 50 użytkowników. Witryna szybko się zregenerowała w ciągu kilku chwil i czasów ładowania strony, ale utrzymywała się na stałym poziomie nawet przy większej liczbie użytkowników. Warto jednak zauważyć, że strona nigdy nie zawiodła podczas naszego testu prędkości.

Zwycięzca: SiteGround

SiteGround vs. iPage – łatwość użytkowania

Konfiguracja SiteGround WordPress

SiteGround umożliwia zarządzanie witryną i kontem hostingowym w cPanel.

Oferują również dziesiątki instalatorów 1-Click dla popularnych skryptów strony internetowej, takich jak WordPress, Joomla i Drupal.

Otrzymasz również podstawowy kreator przeciągania i upuszczania z każdym planem tworzenia witryny tak, jak chcesz.

Panel sterowania iPage

Teraz rzućmy okiem na iPage i jak łatwe jest zarządzanie witryną na ich platformie.

Wszystkie pakiety hostingowe iPage są dostarczane z łatwym w użyciu narzędziem do przeciągania i upuszczania stron internetowych oraz instalatorem WordPress za jednym kliknięciem.

Główną wadą jest to, że iPage nie oferuje cPanel. Zamiast tego oferują własną dostosowaną wersję panelu sterowania, którą nazywają vDeck. Jeśli jednak jesteś przyzwyczajony do cPanel, który jest najpopularniejszym na świecie panelem kontrolnym hostingu, to przed opanowaniem vDeck będziesz musiał się trochę nauczyć.

SiteGround vs. iPage – Funkcje

Zarówno SiteGround, jak i iPage prawdopodobnie będą miały opcję hostingu, która działa dla Twojej witryny, niezależnie od wielkości i budżetu Twojej firmy online. Podczas gdy SiteGround koncentruje się na zapewnieniu niesamowitego, szybkiego hostingu dzięki wiodącym w branży technologiom szybkości, iPage oferuje wszystkie funkcje podstawowe, które początkujący muszą łatwo założyć na stronę.

Rzućmy okiem na kilka obszarów, w których iPage wyróżnia się na tle konkurencji:

 • Nieograniczone strony internetowe: iPage oferuje tylko 1 tani plan hostingowy. Z tym planem możesz hostować nieograniczoną liczbę stron internetowych bez żadnych dodatkowych kosztów; podczas gdy SiteGround wymaga zapisania się na nieco droższy plan nieograniczonego hostingu stron.
 • Przeciągnij i upuść kreatora stron: Podczas gdy iPage zapewnia opracowany przez siebie kreator stron, SiteGround oferuje Wix Builder z każdym planem hostingowym.
 • Darmowe kredyty na reklamy: Zdobądź bezpłatne kredyty reklamowe o wartości 200 USD przy każdym planie hostingowym iPage.

Teraz, gdy znamy zalety iPage, rzućmy okiem na kilka obszarów, w których SiteGround przoduje w porównaniu:

 • Technologie prędkości: SiteGround oferuje CloudFlare CDN z każdym planem hostingowym. Możesz także wydłużyć czas ładowania dzięki SuperCacher z nieco droższym planem.
 • Tworzenie kopii zapasowych i przywracanie: Z każdym planem otrzymujesz bezpłatne codzienne kopie zapasowe. A przy nieco droższym planie możesz korzystać z bezpłatnych transferów witryn i przywracania kopii zapasowych.
 • Naukowe funkcje: Jeśli potrzebujesz zaawansowanych funkcji technicznych, takich jak serwery zgodne ze standardem PCI i tworzenie repozytorium Git za pomocą jednego kliknięcia we współdzielonym hostingu internetowym, możesz zasubskrybować ich plan GoGeek.

Zwycięzca: SiteGround

SiteGround vs. iPage – Wsparcie i dokumentacja

Zarówno SiteGround, jak i iPage oferują wsparcie 24/7 przez telefon, e-mail i czat na żywo.

Możesz także liczyć na ich bazy wiedzy, które obejmują każdy aspekt budowy witryny od podstaw przy użyciu ich planów hostingowych.

Zwycięzca: To jest remis

SiteGround vs. iPage – cennik

Bez wątpienia opcje hostingu iPage są znacznie tańsze niż SiteGround. iPage oferuje uniwersalny plan taniego hostingu. Zapewniają tylko 1 tani plan hostingowy, który kosztuje tylko 1,99 USD miesięcznie; podczas gdy tani plan hostingowy SiteGround zaczyna się od 3,95 USD miesięcznie.

SiteGround nie oferuje planów hostingowych VPS. Oferują jednak hosting w chmurze i odsprzedawców.

Możesz jednak skorzystać z naszego kuponu SiteGround, aby uzyskać DUŻE rabaty.

Oto szczegółowe porównanie cen różnych opcji hostingu z SiteGround i iPage:

SharedWordPressVPSDedicated
SiteGround3,95 USD / mies.3,95 USD / mies.269,00 $ / mc.
iPage1,99 USD / mies.3,75 USD / mies.19,99 USD / mc.119,99 USD / mc.

Zwycięzca: iPage

Podsumowanie – SiteGround vs. iPage

SiteGround koncentruje się na zapewnieniu klientom superszybkiego hostingu. Są jedną z niewielu firm oferujących hosting współdzielony, która pozwala klientom wybrać preferowane centra danych podczas rejestracji w planie hostingowym.

Jako rekomendowany dostawca hostingu WordPress oferują hosting zarządzany WordPress, a także hosting WooComerce.

Z drugiej strony iPage zapewnia niedrogie opcje hostingu dla stron internetowych o różnych rozmiarach i budżetach. Jeśli korzystasz już z usług innego usługodawcy hostingowego, możesz skorzystać z ich bezpłatnych transferów w witrynie. Co najlepsze, ich darmowy kreator stron pozwala z łatwością stworzyć piękną stronę.

 • SiteGround vs GreenGeeks
 • SiteGround vs InMotion Hosting
 • SiteGround vs HostGator
 • SiteGround vs A2Hosting
 • SiteGround vs DreamHost
 • SiteGround vs Liquid Web

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci znaleźć najlepszą usługę hostingową dla Twoich potrzeb. Jeśli podobał Ci się ten artykuł, sprawdź naszą pełną recenzję SiteGround lub pełną recenzję iPage.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map