SiteGround vs. DreamHost Porównanie (2020) – 1 jasny zwycięzca!

siteground vs dreamhost


Zastanawiasz się, która opcja hostingu jest lepsza: SiteGround lub DreamHost? Są to 2 najpopularniejsze firmy hostingowe. Ale jedno musi być lepsze od drugiego, prawda?

W naszym porównaniu UNBIASED między SiteGround i DreamHost pomożemy Ci znaleźć najlepszy wybór dla twojego budżetu i potrzeb.

SiteGround vs. DreamHost – Przegląd

siteground-godaddy-hosting-alternatives

Zarówno SiteGround, jak i DreamHost mają ze sobą wiele wspólnego. Na przykład obaj dostawcy hostingu są oficjalnie rekomendowani przez WordPress.org. Oba oferują różne rozwiązania hostingowe ukierunkowane na WordPress, takie jak hosting zarządzany WordPress i hosting WooCommerce.

SiteGround jest jedną z niewielu firm hostingowych, która pozwala użytkownikom wybrać preferowane centrum danych podczas rejestracji w usłudze hostingowej. Zapewniają 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, aby wypróbować swoją usługę bez ryzyka.

Dreamhost

DreamHost został założony w 1996 roku i obecnie hostuje około 1,5 miliona domen. Oferują wiodącą w branży 97-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, aby wypróbować swoją usługę bez ryzyka.

SiteGround vs. DreamHost – Szybkość i czas działania

Szybkość i czas pracy są najważniejszymi czynnikami, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze usługi hostingowej.

Zarówno SiteGround, jak i DreamHost mogą pochwalić się superszybką wydajnością serwera i wysoką dostępnością. Postanowiliśmy przetestować ich obietnice, aby sprawdzić, czy ich serwery rzeczywiście odpowiadają ich szumowi.

Aby przeanalizować wydajność ich serwerów hostingowych, podpisaliśmy umowę z oboma dostawcami hostingu i na każdym z nich zbudowaliśmy witrynę WordPress. Aby utworzyć kopię lustrzaną środowiska na żywo, zainstalowaliśmy również domyślny motyw WordPress, dodaliśmy zawartość fikcyjną i przesłaliśmy kilka zdjęć.

Następnie przeprowadziliśmy kilka różnych testów prędkości na każdym serwerze hostingowym za pomocą następujących narzędzi testowych:

 • Pingdom
 • Wpływ obciążenia
 • Bitcatcha

próba prędkości siteground

Według narzędzia do testowania prędkości Pingdom, nasza strona testowa SiteGround załadowała się 649ms podczas testowania z Dallas w Teksasie. To szybciej niż 95% wszystkich testowanych witryn.

test prędkości Dreamhost

Z drugiej strony, nasza strona testowa DreamHost załadowała się tylko 445ms, co jest szybsze niż 97% wszystkich testowanych stron.

Po naszym teście Pingdom przetestowaliśmy witryny z Load Impact, aby zobaczyć, jak serwery poradzą sobie z gwałtownym wzrostem ruchu w szczytowym czasie.

loadimpact-siteground

Z wykresu widać, że w naszej witrynie SiteGround naraz było około 50 użytkowników. Oznacza to, że strona spowolniła na kilka chwil, a następnie powróciła po kilku sekundach.

test obciążenia obciążenia Dreamhost

Jednak DreamHost działał konsekwentnie przez cały test. Liczba osób odwiedzających witrynę na żywo nie miała wpływu na wydajność.

Przetestowaliśmy również witryny z Bitcatcha, aby zobaczyć, jak te witryny działają w różnych lokalizacjach geograficznych. Zarejestrowaliśmy czasy ładowania strony z 8 różnych globalnych lokalizacji: Nowy Jork, LA, Londyn, Brazylia, Indie, Singapur, Japonia i Australia.

czas reakcji siteground

Według Bitcatcha nasza strona testowa SiteGround uzyskała ocenę C; podczas gdy strona DreamHost otrzymała ocenę A+.

dreamhost bitcatcha

Zwycięzca: DreamHost

SiteGround vs. DreamHost – Łatwość użycia

Siteground cPanel

Podczas gdy wszystkie plany SiteGround są dostarczane z cPanel do zarządzania kontem hostingowym, DreamHost zapewnia niestandardowy internetowy panel sterowania, który został opracowany wewnętrznie. Panel sterowania DreamHost jest intuicyjny. Jeśli jednak jesteś przyzwyczajony do korzystania z cPanel, najpopularniejszego w branży panelu sterowania hostingiem, przed użyciem interfejsu DreamHost będziesz musiał się trochę nauczyć.

dreamhost zarządza domenami

Zarówno SiteGround, jak i DreamHost oferują instalatory 1-kliknięciem, aby szybko uruchomić preferowane skrypty witryny, takie jak WordPress, Joomla i Drupal.

Zwycięzca: SiteGround

SiteGround vs. DreamHost – Funkcje

Zarówno SiteGround, jak i DreamHost oferują całą gamę opcji hostingu, od taniego hostingu po hosting WordPress, aż po dedykowane serwery.

Rzućmy okiem na kilka obszarów, w których SiteGround przoduje w porównaniu do DreamHost:

 • Naukowe funkcje: Uzyskaj geekowe funkcje dzięki wspólnemu planowi hostingu GoGeek, takie jak łatwa integracja git, środowiska pomostowe 1-kliknięciem, kopie zapasowe na żądanie, serwery zgodne z PCI itp..
 • Wybór centrum danych: Wybierz jedno z 3 różnych centrów danych podczas rejestracji w swoim planie hostingowym.
 • Wysoka wydajność: SiteGround zapewnia niezrównaną wydajność WordPress dzięki unikalnym opcjom buforowania.

Teraz, gdy przyjrzeliśmy się niektórym zaletom SiteGround, nadszedł czas, aby zbadać kilka obszarów, w których DreamHost wyróżnia się:

 • Gwarancja zwrotu pieniędzy w ciągu 97 dni: DreamHost wyprzedza konkurencję dzięki wiodącej w branży 97-dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy.
 • Więcej opcji hostingu: DreamHost oferuje więcej opcji hostingu ukierunkowanych na WordPress, w tym hosting WordPress, zarządzany hosting WordPress i hosting WooCommerce. W przeciwieństwie do SiteGround, DreamHost oferuje również hosting VPS.
 • Automatyczne aktualizacje WordPress: DreamHost oferuje automatyczne aktualizacje, dzięki czemu możesz mieć pewność, że Twój hosting jest w bezpiecznych rękach.

Dla porównania, uważamy, że SiteGround oferuje bardziej zaawansowane funkcje hostingu dzięki ich funkcjom Geeky i unikalnym opcjom buforowania.

Zwycięzca: SiteGround

SiteGround vs. DreamHost – Wsparcie i dokumentacja

SiteGround oferuje całodobową obsługę klienta przez czat na żywo, e-mail i telefon. Posiadają obszerną dokumentację, która pomaga użytkownikom przejść każdy aspekt budowy witryny za pomocą SiteGround.

DreamHost oferuje wsparcie tylko za pośrednictwem czatu na żywo w godzinach 5: 00–22: 00 PST, 7 dni w tygodniu. Chociaż żądania oddzwonienia są dostępne, musisz subskrybować je osobno, dokonując jednorazowej płatności lub kupując miesięczną subskrypcję.

Zwycięzca: SiteGround

SiteGround vs. DreamHost – Cennik

Rzućmy okiem na porównanie kosztów między SiteGround i DreamHost:

SharedWordPressResellerCloudDedicated
SiteGround3,95 USD / mies.3,95 USD / mies.42 USD rocznie80,00 $ / mies.269,00 $ / mc.
DreamHost2,59 USD / mies.2,59 USD / mies.169,00 $ / mies.

DreamHost oferuje ogromne zniżki ekskluzywne kody kuponów DreamHost w swoich wstępnych planach dla początkujących użytkowników. Ogólnie rzecz biorąc, plany DreamHost są znacznie tańsze niż SiteGround.

Możesz także skorzystać z naszego kuponu SiteGround, aby uzyskać DUŻE rabaty.

Zwycięzca: DreamHost

Podsumowanie – SiteGround vs. DreamHost

Po naszym porównaniu uważamy, że SiteGround jest lepszym wyborem hostingu niż DreamHost.

Jedną z głównych wad DreamHost jest obsługa klienta. DreamHost nie oferuje wsparcia czatu na żywo przez całą dobę. Oznacza to, że jeśli przebywasz w innej strefie czasowej, problem z hostingiem może być poważnym problemem. Co gorsza, wsparcie telefoniczne kosztuje dodatkowe pieniądze.

Tymczasem SiteGround zawiera wszystkie niezbędne funkcje potrzebne do uruchomienia witryny. To wyraźny zwycięzca.

Nadal nie jesteś pewien? Sprawdź nasze inne artykuły porównawcze SiteGround…

 • SiteGround vs GreenGeeks
 • SiteGround vs InMotion Hosting
 • SiteGround vs HostGator
 • SiteGround vs A2Hosting
 • SiteGround vs iPage
 • SiteGround vs Liquid Web

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł ci znaleźć najlepszą usługę hostingową dla twoich stron internetowych. Aby uzyskać więcej informacji, sprawdź naszą pełną recenzję SiteGround lub pełną recenzję DreamHost.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map