SiteGround vs. HostGator Porównanie (2020) – 1 jasny zwycięzca

siteground vs hostgator


Zastanawiasz się, który dostawca hostingu jest lepszy: SiteGround czy HostGator? To będzie trudny telefon! SiteGround i HostGator to 2 najpopularniejszych dostawców hostingu na rynku. Podczas gdy HostGator kołysze wspólny przemysł hostingowy, SiteGround jest znany ze swojego super szybkiego hostingu WordPress. Ale może być tylko jeden PRAWDZIWY mistrz…

Ponieważ wybranie niewłaściwego hosta internetowego może sabotować Twój biznes internetowy i reputację, bardzo poważnie podchodzimy do takich konkursów. Dlatego napisaliśmy porównanie hostingu UNBIASED między HostGator i SiteGround, abyś mógł zdecydować, która z nich jest najlepszą opcją dla Twojej witryny. Niech bitwa się rozpocznie!

SiteGround vs HostGator – Przegląd

siteground-godaddy-hosting-alternatives

SiteGround to oficjalnie zalecana usługa hostingu przez WordPress.org. Są jedną z niewielu firm, które pozwalają wybrać centra danych, z których korzystasz, rejestrując się w ich usłudze hostingowej.

Dzięki posiadaniu centrów danych na 3 różnych kontynentach SiteGround zapewnia odwiedzającym doskonałą obsługę witryny niezależnie od tego, gdzie się znajdują. Oferują 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy na przetestowanie usługi hostingowej.

hostgator-web-hosting

HostGator to kolejny niezwykle popularny dostawca hostingu. Założony w 2002 roku HostGator obsługuje obecnie ponad 8 milionów stron internetowych na całym świecie. HostGator szczególnie cieszy się, jeśli chodzi o wspólne usługi hostingowe.

Plany HostGator zawierają wszystkie niezbędne funkcje hostingu i zapewniają 45-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, aby wypróbować swoją usługę bez ryzyka.

SiteGround vs HostGator – Szybkość strony i czas działania

Szybkość strony i czas pracy są najważniejszymi czynnikami przy wyborze usługi hostingowej.

Według badań nawet 1 sekundowe opóźnienie może spowodować 7% redukcję konwersji. Google w dalszym ciągu kładzie nacisk na szybkość strony w swoim algorytmie, więc oczywiste jest, że szybkość strony ma duży wpływ na ranking SEO Twojej witryny.

Uptime jest ważny, ponieważ użytkownicy oczekują, że witryna będzie dostępna przez całą dobę. Czas przestoju jest zwykle wyrażany jako procent całkowitego dostępnego czasu, na przykład 99,9%.

Często dostawcy usług hostingowych chwalą się tym, że są najszybszymi usługodawcami internetowymi i obiecują wysoką dostępność swoich usług hostingowych. Aby sprawdzić, czy są zgodne z ich hype, zarejestrowaliśmy się zarówno w SiteGround, jak i HostGator i stworzyliśmy testową witrynę WordPress na każdym z nich. Zainstalowaliśmy również domyślny motyw, dodaliśmy zawartość fikcyjną i przesłaliśmy zdjęcia, aby odzwierciedlić środowisko na żywo na naszych stronach testowych.

Następnie przeprowadziliśmy na nich kilka różnych testów prędkości i czasu pracy.

Oto nasze wyniki:

próba prędkości siteground

Według testu Pingdom nasza strona testowa SiteGround zajęła tylko 649 ms załadować serwer w Dallas w Teksasie. To szybciej niż 95% wszystkich testowanych witryn.

speedtest hostgator

Kiedy przeprowadziliśmy ten sam test na HostGator, załadowanie naszej witryny testowej zajęło 691 ms.

Nie doświadczyliśmy przestojów podczas naszych testów na żadnym z serwerów.

Zwycięzca: SiteGround

SiteGround vs HostGator – łatwość użytkowania

hostgator-cpanel

Wszystkie plany hostingowe od SiteGround i HostGator pochodzą z cPanel do zarządzania ich kontami hostingowymi. Oferują także instalatory 1-click dla popularnych skryptów strony, takich jak WordPress, Joomla i Drupal.

Obie zapewniają również twórcy stron internetowych swoje plany hostingowe dla użytkowników, którzy chcą szybkiego i łatwego rozwiązania, aby uruchomić stronę internetową.

Podczas gdy SiteGround zapewnia konstruktorowi Weebly wszystkie swoje plany hostingowe, wszystkie konta hostingowe HostGator są dostarczane z Gator builderem, łatwym w użyciu konstruktorem witryn opracowanym przez zespół HostGator. Oba konstruktory pozwalają z łatwością założyć dowolną stronę internetową, w tym blog, sklep eCommerce, portfolio itp.

Zwycięzca: To jest remis

SiteGround vs HostGator – Funkcje

HostGator oferuje wszystkie standardowe funkcje hostingowe, których można oczekiwać od firmy hostingowej, w tym niezmierzone pasmo, bezpłatny SSL, instalatory 1-kliknięciem, oferty marketingowe warte 200 USD i wiele więcej. Z nieco droższym udostępnianym planem hostingowym otrzymasz dostęp do nieograniczonego hostingu stron internetowych, darmowego dedykowanego adresu IP i bezpłatnych narzędzi SEO.

Jednak podczas porównywania funkcji SiteGround wyprzedza HostGator. Weźmy kilka funkcji, które plasują SiteGround na czele:

 • Pamięć SSD: Wszystkie wspólne plany hostingu HostGator oferują miejsce na dysku twardym (HDD), a SiteGround zapewnia miejsce na dysku SSD, o którym udowodniono, że działa co najmniej 2x szybciej niż HDD.
 • Technologie prędkości: Oprócz pamięci SSD SiteGround zapewnia bezpłatne CloudFlare CDN, PHP 7 z OpCache.
 • Proaktywne bezpieczeństwo: Dzięki wszystkim planom hostingowym SiteGround możesz korzystać z bezpłatnych codziennych kopii zapasowych. Przy nieco droższym planie otrzymasz także bezpłatne przywracanie kopii zapasowych.
 • Zaawansowane funkcje naukowy: W przypadku zaawansowanych funkcji możesz wybrać plan GoGeek, który zapewnia serwery zgodne z PCI i tworzenie repozytorium Git za pomocą jednego kliknięcia.

Zwycięzca: SiteGround

SiteGround vs HostGator – Wsparcie i dokumentacja

Zarówno SiteGround, jak i HostGator zapewniają wsparcie 24/7 przez czat na żywo, telefon i e-mail. Obaj dostawcy hostingu mają obszerną bazę wiedzy składającą się z setek pomocnych samouczków, które obejmują każdy aspekt budowania witryny z kontami hostingowymi.

Zwycięzca: To jest remis

SiteGround vs HostGator – cennik

Dokonajmy bezpośredniego porównania kosztów różnych opcji hostingu z HostGator i SiteGround:

SharedWordPressResellerCloudDedicated
SiteGround3,95 USD / mies.3,95 USD / mies.42 USD rocznie80,00 $ / mies.269,00 $ / mc.
HostGator2,78 USD / miesiąc.5,95 USD / mies.19,95 USD / mc.4,95 USD / mc.119,00 $ / mies.

Jak widać, plany SiteGround są nieco kosztowne w porównaniu z planami HostGator. Jeśli szukasz niedrogiego rozwiązania hostingowego, HostGator może być najlepszym rozwiązaniem.

HostGator oferuje również najlepsze plany hostingowe dla sprzedawców.

Możesz również użyć naszego kodu kuponu HostGator, aby uzyskać DUŻĄ zniżkę.

Zwycięzca: HostGator

Podsumowanie: SiteGround vs HostGator

Po naszym dogłębnym porównaniu uważamy, że SiteGround jest lepszym dostawcą hostingu niż HostGator. SiteGround opracowuje własne narzędzia, aby zapewnić użytkownikom superszybkiego hostingu WordPress. Dzięki usłudze Super Cache możesz znacznie zwiększyć czas wczytywania strony i wydajność witryny.

Dzięki SiteGround możesz mieć pewność, że będą oni codziennie tworzyć kopie zapasowe Twojej witryny. Przywracanie można łatwo wykonać za pomocą narzędzia „kliknij i przywróć”.

Sprawdź inne przydatne porównania hostingu:

 • SiteGround vs GreenGeeks
 • SiteGround vs InMotion Hosting
 • SiteGround vs WPEngine
 • SiteGround vs A2 Hosting
 • SiteGround vs DreamHost
 • SiteGround vs iPage
 • SiteGround vs Liquid Web

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci wybrać między SiteGround a HostGator. Aby uzyskać więcej informacji, możesz sprawdzić naszą pełną recenzję SiteGround i pełną recenzję HostGator.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map