SiteGround vs. Liquid Web Porównanie (2020) – 1 jasny zwycięzca

siteground-vs.-liquid-web


Szukasz najlepiej zarządzanego dostawcy hostingu WordPress? Liquid Web i SiteGround to 2 najpopularniejsze firmy hostingowe WordPress dostępne na rynku. Ale który jest naprawdę najlepszym wyborem: Liquid Web lub SiteGround?

Wybór niewłaściwego dostawcy usług hostingowych może zaszkodzić twojemu rankingowi wyszukiwania i działalności. Dlatego napisaliśmy porównanie hostingu UNBIASED między Liquid Web a SiteGround, abyś mógł zdecydować, która z nich jest najlepszą opcją dla Twojej witryny.

Rzućmy okiem na nasze bezpośrednie porównanie Liquid Web vs. SiteGround.

SiteGround vs. Liquid Web – Przegląd

siteground

SiteGround to oficjalnie rekomendowany dostawca hostingu przez WordPress.org. Oferują szeroki zakres opcji hostingu, w tym hosting współdzielony, WordPress, WooCommerce, VPS i hosting dedykowanego serwera.

Aby zapewnić użytkownikom najwyższy komfort korzystania z witryny, prowadzą centra danych na 3 kontynentach: w Ameryce Północnej, Europie i Azji. Co najlepsze, pozwalają wybrać preferowane centrum danych dla swoich stron internetowych podczas rejestracji w ich usługach hostingowych.

Oferują także najnowsze technologie prędkości i zapewniają proaktywne bezpieczeństwo na swoich serwerach hostingowych.

Ekskluzywna zniżka Liquid Web

Liquid Web jest jedną z najpopularniejszych zarządzanych firm hostingowych na rynku. Opcje hostingu są zoptymalizowane pod kątem popularnych aplikacji, w tym WordPress, WooCommerce, firmowego e-maila premium i innych.

W przeciwieństwie do innych zarządzanych firm hostingowych zapewniają pełny dostęp do swoich serwerów. Ponadto posiadają i obsługują swoje centra danych, co oznacza, że ​​nie usłyszysz, jak wskazują palcami na innych dostawców.

SiteGround vs. Liquid Web – Szybkość i czas działania strony

Bez wątpienia szybkość i czas pracy są najważniejszymi czynnikami, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze hosta.

Aby sprawdzić, czy Liquid Web i SiteGround rzeczywiście odpowiadają ich hype, postanowiliśmy przeanalizować ich szybkość i gwarancje czasu działania, rejestrując się w każdym z nich i tworząc 2 witryny testowe.

Aby odzwierciedlić środowisko na żywo na naszych stronach testowych, zainstalowaliśmy motyw WordPress i opublikowaliśmy zawartość obojętną wraz z niektórymi obrazami.

Następnie przeprowadziliśmy kilka różnych eksperymentów na tych stronach testowych przy użyciu następujących narzędzi:

 • Pingdom: Aby przeanalizować szybkość witryny.
 • Wpływ obciążenia: Aby monitorować, w jaki sposób te serwery hostingowe radzą sobie z gwałtownym wzrostem ruchu w szczycie obciążenia.
 • Bitcatcha: Aby określić wydajność tych serwerów hostingowych z 8 różnych lokalizacji geograficznych.

próba prędkości siteground

Zgodnie z testem prędkości Pingdom nasza strona testowa SiteGround załadowała się 649ms podczas testowania z Dallas w Teksasie. To szybciej niż 95% wszystkich testowanych witryn.

Test prędkości płynu w sieci

Z kolei Liquid Web załadował 901ms, co jest szybsze niż 91% wszystkich testowanych stron.

Po naszym teście Pingdom przetestowaliśmy witryny z Load Impact, aby zobaczyć, jak te serwery poradzą sobie z gwałtownym wzrostem ruchu w czasie szczytowego obciążenia.

loadimpact-siteground

Z wykresu widać, że wystąpiły gwałtowne wzrosty, gdy na naszej stronie SiteGround było około 50 użytkowników jednocześnie. Oznacza to, że strona spowolniła na kilka chwil, a następnie powróciła po kilku sekundach.

Wpływ obciążenia sieci płynnej

W przeciwieństwie do SiteGround, płynna sieć działała konsekwentnie przez cały test. Liczba osób odwiedzających witrynę na żywo nie miała wpływu na wydajność serwera.

Używaliśmy Bitcatcha do rejestrowania czasów odpowiedzi serwerów naszych serwerów hostingowych z 8 różnych lokalizacji geograficznych: Nowego Jorku, Los Angeles, Londynu, Brazylii, Indii, Singapuru, Japonii i Australii. Prędkość dla każdej lokalizacji zmierzono 3 osobno, a następnie wyniki uśredniono.

czas reakcji siteground

Według Bitcatcha nasza strona testowa SiteGround uzyskała ocenę D; podczas gdy strona internetowa Liquid uzyskała ocenę C+.

Czas reakcji w sieci płynnej

Zwycięzca: SiteGround

SiteGround vs. Liquid Web – Łatwość użycia

płynna witryna internetowa w chmurze

Z każdym planem Liquid Web, z wyjątkiem zarządzanego hostingu WordPress, otrzymasz dostęp do cPanel / WHM lub Plesk.

Dzięki zarządzanemu planowi hostingowemu WordPress firmy Liquid Web uzyskasz dostęp do iThemes Sync Pro.

iThemes Sync Pro umożliwia monitorowanie stanu dostępności, przestojów i statusu SEO witryny z jednego miejsca dla wszystkich witryn. Pomaga nawet kontrolować to, co Twoi klienci widzą w WP-admin.

Z drugiej strony SiteGround umożliwia zarządzanie witryną i kontem hostingowym w cPanel.

Oferują również dziesiątki instalatorów 1-kliknięciem dla popularnych skryptów strony internetowej, takich jak WordPress, Joomla i Drupal. Aby mieć pewność, że możesz szybko zbudować witrynę bez konieczności zatrudniania programisty, uzyskasz dostęp do kreatora przeciągania i upuszczania z każdym planem.

Zwycięzca: To jest remis

SiteGround vs. Liquid Web – Funkcje

Docelowa baza klientów SiteGround to użytkownicy na poziomie podstawowym, podczas gdy Liquid Web jest ukierunkowany przede wszystkim na strony internetowe dla przedsiębiorstw o ​​znacznym ruchu.

Oznacza to również, że funkcje SiteGround są skierowane do ich idealnej bazy klientów: właścicieli i wydawców witryn dla początkujących. Dzięki SiteGround możesz znaleźć wszystkie podstawowe funkcje potrzebne do uruchomienia witryny, takie jak nieograniczona przepustowość, nieograniczona liczba kont e-mail, nieograniczone miejsce na dysku SSD, kopie zapasowe witryny i inne.

Oferują także naukowo zaawansowane narzędzia, takie jak serwery zgodne z PCI i tworzenie repozytorium Git za pomocą jednego kliknięcia.

Jeśli chodzi o funkcje, Liquid Web wydmuchuje SiteGround z wody. Rzućmy okiem na kilka unikalnych funkcji oferowanych przez Liquid Web:

Automatyczne aktualizacje wtyczek: Większość zarządzanych dostawców hostingu WordPress oferuje automatyczne aktualizacje rdzeni. Liquid Web wyprzedza konkurencję, oferując również automatyczne aktualizacje wtyczek.

Szablon: Jeśli jesteś programistą, który jest przyzwyczajony do tworzenia wielu witryn z tymi samymi wtyczkami i motywami, możesz zaoszczędzić czas, używając Stencil. Automatyzuje proces budowy witryny, więc nie musisz ręcznie instalować tych samych motywów i wtyczek pojedynczo na każdej stronie.

Kompresja obrazu: Dzięki wbudowanej kompresji strony możesz zwiększyć szybkość witryny.

Zwycięzca: Liquid Web

SiteGround vs. Liquid Web – Wsparcie i dokumentacja

Zarówno SiteGround, jak i Liquid Web zapewniają wsparcie 24/7 przez telefon, e-mail i czat na żywo.

Ich obszerna dokumentacja poprowadzi Cię przez każdy aspekt budowy witryny od podstaw przy użyciu ich planów hostingowych.

Zwycięzca: To jest remis

SiteGround vs. Liquid Web – Cennik

Regularne ceny za dzielony hosting witryn SiteGround zaczynają się od 9,95 USD miesięcznie. Negocjowaliśmy umowę z SiteGround, więc użytkownicy IsItWP muszą płacić tylko 3,95 USD miesięcznie.

Ceny hostowanego WordPress zarządzanego przez Liquid Web zaczynają się od 29 USD miesięcznie.

Ale jeśli szukasz naprawdę niedrogiego rozwiązania hostingowego, SiteGround jest lepszym wyborem.

SiteGround jest również wymieniona przez naszych ekspertów jako jedna z najlepszych darmowych firm hostingowych.

Możesz także skorzystać z naszego kuponu SiteGround, aby uzyskać DUŻE rabaty.

Zwycięzca: SiteGround

Podsumowanie – SiteGround vs. Liquid Web

Odkryliśmy, że SiteGround jest lepszą usługą hostingową WordPress dla początkujących niż Liquid Web. W przeciwieństwie do Liquid Web, SiteGround oferuje plany hostingowe dla wszystkich rozmiarów i budżetów. Liquid Web najlepiej nadaje się do witryn internetowych na poziomie przedsiębiorstw, które przyciągają znaczny ruch.

Hosting WordPress SiteGround zawiera wszystkie niezbędne funkcje potrzebne do uruchomienia witryny WordPress. Dzięki planowi hostingowemu WordPress na wyższym poziomie otrzymasz zaawansowane funkcje, w tym serwery zgodne z PCI, wstępnie zainstalowany Git i szybsze serwery.

Zarządzany przez Liquid Web hosting WordPress zapewnia automatyczne aktualizacje wtyczek WordPress. Pomimo tego, że są w pełni zarządzanym dostawcą hostingu WordPress, dają ci dostęp zarówno do bazy danych, jak i do serwera podłączonego do twojego konta.

Oto kilka innych porównań hostingu:

 • SiteGround vs GreenGeeks
 • SiteGround vs InMotion Hosting
 • SiteGround vs HostGator
 • SiteGround vs A2Hosting
 • SiteGround vs DreamHost
 • SiteGround vs iPage

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci znaleźć najlepiej zarządzanego dostawcę hostingu WordPress dla Twoich potrzeb. Jeśli podobał Ci się ten artykuł, sprawdź naszą pełną recenzję SiteGround lub pełną recenzję Liquid Web.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map