WP Engine vs. A2 Hosting Porównanie (2020) – 1 jasny zwycięzca

silnik wp vs hosting a2


WP Engine vs. A2 Hosting: który dostawca naprawdę ma najlepiej zarządzane usługi hostingowe WordPress? A2 Hosting i WP Engine to wiodący dostawcy hostingu WordPress na rynku, ale nadszedł czas, aby wybrać prawdziwego mistrza.

Podczas gdy WP Engine jest zarządzanym przez WordPress rozwiązaniem hostingowym, A2 Hosting zapewnia szeroką gamę opcji hostingowych, w tym zarządzany hosting WordPress. W naszym obiektywnym porównaniu hostingu WordPress między A2 Hosting a WP Engine wyjaśnimy, jak się od siebie różnią. Pomożemy Ci również wybrać najlepsze rozwiązanie dla Twojego budżetu i potrzeb.

WP Engine vs. A2 Hosting – Przegląd

Hosting A2

A2 Hosting oferuje szeroki zakres opcji hostingu, w tym hosting WordPress. Są firmą hostingową przyjazną dla programistów, która zapewnia wszystkie funkcje potrzebne do uruchomienia witryny. Pozwalają również wybrać preferowane centrum danych podczas rejestracji w usługach hostingowych.

A co najważniejsze, A2 Hosting zapewnia w każdej chwili proporcjonalną gwarancję zwrotu pieniędzy, jeśli nie jesteś w pełni zadowolony.

WP Engine

Z drugiej strony WP Engine jest jednym z najlepiej zarządzanych dostawców hostingu WordPress na świecie. Są jedną z pierwszych firm, które oferują rozwiązania hostingowe zorientowane na WordPress. Posiadają imponującą listę klientów, w tym Yelp, Asana, National Geographic, PBS i MyFitnessPal.

Niezależnie od tego, czy prowadzisz osobistego bloga, czy też działasz na poziomie przedsiębiorstwa i rozwijasz się poza schematem, znajdziesz idealną opcję hostingu dzięki WP Engine.

WP Engine vs. A2 Hosting – Szybkość strony i czas działania

Bez wątpienia szybkość i czas pracy są najważniejszymi czynnikami, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze hosta.

Aby przetestować, czy A2 Hosting i WP Engine rzeczywiście spełniają ich oczekiwania, postanowiliśmy przeanalizować ich szybkość i gwarancje czasu działania, rejestrując się w każdym z nich i tworząc 2 witryny testowe.

Aby odzwierciedlić środowisko na żywo na naszych stronach testowych, zainstalowaliśmy motyw WordPress i opublikowaliśmy zawartość obojętną wraz z niektórymi obrazami.

Następnie przeprowadziliśmy kilka różnych eksperymentów na tych stronach testowych przy użyciu następujących narzędzi:

 • Pingdom: Aby przeanalizować szybkość witryny.
 • Wpływ obciążenia: Aby monitorować, w jaki sposób te serwery hostingowe poradziły sobie z gwałtownym wzrostem ruchu w szczycie obciążenia.
 • Bitcatcha: Aby określić wydajność tych serwerów hostingowych z 8 różnych lokalizacji geograficznych.

test prędkości wpengine

Według testu prędkości witryny Pingdom, nasza strona testowa WP Engine załadowała się tylko 582 ms, czyli szybciej niż 96% wszystkich testowanych witryn.

a2 hostingu test prędkości pingdom

Jednak załadowanie naszej witryny A2 Hosting zajęło 1,28 sekundy, co oznacza, że ​​witryna była tylko szybsza niż 84% wszystkich testowanych witryn.

wpengine loadimpact test prędkości

Następnie przeprowadziliśmy test na każdym serwerze hostingowym z Load Impact. WPEngine działał konsekwentnie przez cały test. Liczba osób odwiedzających witrynę na żywo nie miała wpływu na wydajność serwera.

A2 Hosting test loadimpact

Z drugiej strony, nasza testowa strona A2 Hosting działała konsekwentnie, dopóki na niej nie było około 40 osób. Witryna zwolniła na chwilę, a następnie powróciła do normalnego stanu.

Po naszym teście obciążenia, przeprowadziliśmy test z Bitcatcha w celu monitorowania czasów odpowiedzi serwera z 8 różnych lokalizacji geograficznych: Nowego Jorku, LA, Londynu, Brazylii, Indii, Singapuru, Japonii i Australii. Prędkość dla każdej lokalizacji zmierzono 3 osobno, a następnie wyniki uśredniono.

czas odpowiedzi serwera wpengine bitcatcha

Jak widać, nasza strona WP Engine została oceniona przez Bitcatcha; podczas gdy nasza strona A2 Hosting otrzymała ocenę C.

a2 hosting test bitcatcha

Zwycięzca: WP Engine

WP Engine vs. A2 Hosting – łatwość użycia

wpengine instaluje

WP Engine koncentruje się na witrynach o dużym ruchu i firmach na poziomie przedsiębiorstwa. Obsługują wszystkie szczegóły techniczne optymalizacji serwera w celu poprawy wydajności. Otrzymujesz precyzyjną konfigurację hostingu stworzoną specjalnie do obsługi witryn WordPress. Nie pozwalają jednak instalować żadnych wtyczek zwiększających szybkość witryny, takich jak CDN lub wtyczki buforujące.

A2 Hosting cPanel

I odwrotnie, do zarządzania kontem hostingowym opartym na systemie Linux, A2 Hosting zapewnia użytkownikom cPanel dostęp. Ponadto ich instalatory za jednym kliknięciem pomagają szybko instalować popularne skrypty witryny, takie jak WordPress, Joomla, Drupal itp..

Jeśli zdecydujesz się na hosting Windows, uzyskasz dostęp do Plesk do zarządzania kontem hostingowym.

Zwycięzca: WP Engine

WP Engine jest również częścią najlepszych firm hostingowych blogów.

WP Engine vs. A2 Hosting – funkcje

Hosting A2

A2 Hosting jest skierowany przede wszystkim do użytkowników na poziomie początkującym, więc możesz spodziewać się wszystkich funkcji na poziomie początkującym do założenia swojego bloga lub strony internetowej, w tym niezmierzonej przepustowości, miejsca na dysku SSD, bezpłatnego protokołu SSL, instalatorów 1-kliknięciem itp..

W przeciwieństwie do innych tradycyjnych dostawców hostingu, A2 Hosting umożliwia wybór hostingu Windows lub Linux i zainstalowanie preferowanego skryptu witryny na koncie hostingowym.

Jedną z głównych rzeczy, która wyróżnia A2 Hosting, jest gwarancja zwrotu pieniędzy w dowolnym momencie. W ciągu 30 dni możesz anulować swoje konto, aby uzyskać pełny zwrot pieniędzy. Po pierwszych 30 dniach będziesz mieć prawo do proporcjonalnego zwrotu kosztów za niewykorzystane usługi.

WP Engine

Będąc zarządzanym rozwiązaniem hostingowym WordPress, WP Engine obiecuje wysoką dostępność, obsługiwaną przez Amazon Web Services i Google Cloud Platform.

W ich planach hostingowych znajduje się szeroka gama wbudowanych narzędzi ułatwiających tworzenie, testowanie i migrację witryny. Z każdym planem hostingowym otrzymasz bezpłatny dostęp do ponad 35 motywów StudioPress. Oprócz tego będziesz mieć także narzędzia do jednego kliknięcia, aby skonfigurować środowiska programistyczne, testowe i produkcyjne.

Zwycięzca: WP Engine

WP Engine vs. A2 Hosting – Wsparcie i dokumentacja

Dzięki swojemu planowi początkowemu WP Engine oferuje tylko obsługę czatu na żywo. Wsparcie telefoniczne jest zapewnione z ich wyższymi planami. Wsparcie oparte na biletach jest dostarczane z niestandardowymi planami serwerów dedykowanych.

A2 Hosting zapewnia wsparcie 24/7 w 3 trybach: czat na żywo, telefon i e-mail. Ich solidna baza wiedzy wyjaśnia krok po kroku wszystko, co musisz wiedzieć o budowaniu strony internetowej z A2 Hosting.

Zwycięzca: Hosting A2

WP Engine vs. A2 Hosting – cennik

Zwykła cena WP Engine zaczyna się od 35 USD miesięcznie. Negocjowaliśmy umowę z WP Engine, więc nasi użytkownicy otrzymają 20% zniżki na swoje plany. Oznacza to, że musisz zapłacić tylko 28 USD miesięcznie.

Cena taniego planu hostingowego A2 Hosting zaczyna się od 3,92 USD miesięcznie. Ich plan VPS zaczyna się już od 5 USD miesięcznie dzięki niezmienionej opcji hostingu VPS.

Zwycięzca: Hosting A2

Podsumowanie – WP Engine vs. Hosting A2

Jeśli chodzi o zarządzany hosting WordPress, uważamy, że WP Engine jest ogólnie lepszą opcją.

Jednak idealna baza klientów dla A2 Hosting i WP Engine jest zupełnie inna.

Podczas gdy A2 Hosting koncentruje się na użytkownikach podstawowych, WP Engine jest skierowany do określonych segmentów klientów, takich jak programiści, marketerzy, małe i średnie firmy, agencje i przedsiębiorstwa.

Na przykład, dzięki WP Engine, programiści mogą skupić się tylko na rozwoju i projektowaniu bez konieczności ponoszenia odpowiedzialności za utrzymanie hostingu. Podobnie marketerzy mogą szybko budować i personalizować swoją stronę internetową za pomocą swoich rozbudowanych wbudowanych narzędzi.

Dla początkujących lepszym wyborem jest A2 Hosting, ponieważ oferuje tańsze plany.

 • WP Engine vs DreamHost
 • WP Engine vs InMotion Hosting
 • WP Engine vs. Liquid Web
 • WP Engine vs iPage
 • WP Engine vs GreenGeeks

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł ci znaleźć najlepszy hosting WordPress dla Twojej witryny. Jeśli podobał Ci się ten artykuł, możesz także zapoznać się z naszą pełną recenzją WP Engine lub pełną recenzją A2 Hosting.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map