WP Engine vs. Liquid Web Porównanie (2020) – 1 jasny zwycięzca

silnik wp vs płynna sieć


Szukasz najlepiej zarządzanego dostawcy hostingu WordPress? Próbujesz wybrać między Liquid Web a WP Engine? Zarówno Liquid Web, jak i WP Engine to 2 wiodących na świecie dostawców hostingu WordPress.

W tym artykule porównamy WP Engine i Liquid Web, abyś mógł zdecydować, który jest najbardziej odpowiedni dla twojego budżetu i potrzeb.

WP Engine vs. Liquid Web – Przegląd

WP Engine

Zarówno WP Engine, jak i Liquid Web to zarządzane firmy hostingowe. Podczas gdy WP Engine skupia się wyłącznie na zarządzanym hostingu WordPress, Liquid Web oferuje zarządzany hosting niestandardowych rozwiązań i aplikacji.

Ekskluzywna zniżka Liquid Web

Kluczowa różnica między usługami hostingowymi Word Engine w WP Engine i Liquid Web polega na tym, że WP Engine oferuje rozwiązania hostingowe dla wszystkich rozmiarów i budżetów, podczas gdy Liquid Web jest przeznaczony dla witryn o dużym ruchu.

WP Engine vs. Liquid Web – Szybkość i czas działania strony

Bez wątpienia szybkość i czas pracy są najważniejszymi czynnikami, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze hosta.

Aby przetestować, czy Liquid Web i WP Engine rzeczywiście spełniają ich oczekiwania, postanowiliśmy przeanalizować ich szybkość i gwarancje czasu działania, rejestrując się w każdym z nich i tworząc 2 witryny testowe.

Aby odzwierciedlić środowisko na żywo na naszych stronach testowych, zainstalowaliśmy motyw WordPress i opublikowaliśmy zawartość obojętną wraz z niektórymi obrazami.

Następnie przeprowadziliśmy kilka różnych eksperymentów na tych stronach testowych przy użyciu następujących narzędzi:

 • Pingdom: Aby przeanalizować szybkość witryny.
 • Wpływ obciążenia: Aby monitorować, w jaki sposób te serwery hostingowe radzą sobie z gwałtownym wzrostem ruchu w naszych witrynach testowych w godzinach szczytu.
 • Bitcatcha: Aby dowiedzieć się, jak te serwery hostingowe działałyby z 8 różnych lokalizacji geograficznych.

test prędkości wpengine

Według naszego testu prędkości witryny Pingdom, nasza witryna testowa WP Engine zajęła tylko 582 ms, co jest szybsze niż 96% wszystkich testowanych witryn.

Test prędkości płynu w sieci

Z drugiej strony Liquid Web załadował 901 ms, co jest szybsze niż 91% wszystkich testowanych stron. Nieźle, ale znacznie wolniej niż na naszej stronie testowej WP Engine.

wpengine loadimpact test prędkości

Następnie przeprowadziliśmy test na obu serwerach hostingowych za pomocą Load Impact. Zarówno WPEngine, jak i Liquid Web działały konsekwentnie przez cały test. Liczba osób odwiedzających witrynę na żywo nie miała wpływu na wydajność żadnego z serwerów.

Wpływ obciążenia sieci płynnej

Używaliśmy Bitcatcha do rejestrowania czasu odpowiedzi serwera dla naszych serwerów hostingowych z 8 różnych lokalizacji geograficznych: Nowego Jorku, Los Angeles, Londynu, Brazylii, Indii, Singapuru, Japonii i Australii. Prędkość dla każdej lokalizacji zmierzono 3 osobno, a następnie wyniki uśredniono.

czas odpowiedzi serwera wpengine bitcatcha

Jak widać, podczas gdy nasza strona WP Engine została oceniona przez Bitcatcha, nasza strona internetowa Liquid uzyskała ocenę C+.

Czas reakcji w sieci płynnej

Zwycięzca: WP Engine

WP Engine vs. Liquid Web – Łatwość użycia

WP Engine

wpengine moje konto

Ponieważ WP Engine jest zarządzanym rozwiązaniem hostingowym WordPress, możesz być pewny, że Twój serwer zostanie zoptymalizowany pod kątem błyskawicznie szybkiego ładowania, bez martwienia się o optymalizację serwera. Będziesz mieć spokój, koncentrując się na tym, w czym jesteś naprawdę dobry: publikowaniu treści i marketingu swojej witryny.

Aby uniknąć konfliktów wtyczek, nie możesz instalować niektórych wtyczek na platformie WP Engine, w tym wtyczek wydajności i bezpieczeństwa.

Zanim zaczniesz korzystać z WP Engine, musisz się trochę nauczyć.

Liquid Web

płynna witryna internetowa w chmurze

Z każdym planem Liquid Web, z wyjątkiem zarządzanego hostingu WordPress, otrzymasz dostęp do cPanel / WHM lub Plesk.

Dzięki zarządzanemu planowi hostingowemu WordPress firmy Liquid Web uzyskasz dostęp do iThemes Sync Pro. Pomaga zarządzać wszystkimi stronami, które prowadzisz z jednej lokalizacji. Dzięki iThemes Sync Pro będziesz mógł monitorować czas pracy i przestoje, śledzić status SEO swoich treści oraz kontrolować to, co klienci widzą w WP-admin.

Zwycięzca: Liquid Web

WP Engine vs. Liquid Web – Funkcje

WP Engine

Poniżej kilka unikalnych cech WP Engine:

 • Bezpłatny dostęp do motywów StudioPress: Otrzymasz pełny dostęp do ponad 35 wysokiej jakości motywów StudioPress bez dodatkowych kosztów.
 • Narzędzie 1-kliknięciem: Otrzymasz także narzędzie do konfigurowania środowisk programistycznych, produkcyjnych i testowych jednym kliknięciem.
 • Personalizacja ukierunkowana geograficznie: Łatwo spersonalizuj swoje treści na podstawie położenia geograficznego i potrzeb odbiorców.
 • Podstawowe aktualizacje WordPress: Nie musisz się martwić, że będziesz na bieżąco, ponieważ WP Engine zapewnia ci ochronę.
 • Wysoka wydajność gwarantowana: Platforma WP Engine jest obsługiwana przez Amazon Web Services i Google Cloud Platform, aby zapewnić wysoką wydajność.

Liquid Web

Teraz spójrzmy na niektóre unikalne funkcje Liquid Web:

 • Aktualizacje automatycznych wtyczek: W przeciwieństwie do WP Engine, Liquid Web zapewnia automatyczne aktualizacje wtyczek, oprócz automatycznych aktualizacji podstawowych WordPress.
 • Szablon: Oszczędź czas podczas tworzenia nowych witryn, używając tych samych wtyczek i motywów dla wielu witryn.
 • Wbudowana kompresja obrazu: Zwiększ szybkość strony dzięki wbudowanej kompresji obrazu.
 • Automatyczne codzienne kopie zapasowe: Liquid Web tworzy codzienne kopie zapasowe i przechowuje je przez 30 dni.
 • Łatwa inscenizacja: Możesz łatwo tworzyć witryny przejściowe, co pozwala przetestować kody przed ich wdrożeniem w środowisku witryny na żywo.

Zróbmy szybkie porównanie ogólnych funkcji WP Engine i Liquid Web…

WP Engine zapewnia zestaw funkcji, które pomagają usprawnić procesy publikowania i marketingu treści. Jednak Liquid Web koncentruje się na zapewnianiu superszybkiego korzystania z Internetu.

Liquid Web zapewnia nawet automatyczne aktualizacje wtyczek, dzięki czemu możesz mieć pewność, że Twoja witryna jest hostowana na zaufanej platformie.

Zwycięzca: Liquid Web

WP Engine vs. Liquid Web – Wsparcie i dokumentacja

Dzięki swojemu planowi początkowemu WP Engine oferuje tylko obsługę czatu na żywo. Wsparcie telefoniczne jest zapewnione z ich wyższymi planami. Wsparcie oparte na biletach jest dostarczane z niestandardowymi planami serwerów dedykowanych.

W przeciwieństwie do WP Engine, Liquid Web zapewnia pomoc techniczną w 3 trybach: rozmowa telefoniczna, czat na żywo i e-maile.

Jeśli skontaktujesz się przez telefon lub czat, odpowiedzą w ciągu niecałej minuty; a jeśli skontaktujesz się pocztą e-mail, otrzymasz odpowiedź w mniej niż 30 minut.

Zarówno WP Engine, jak i Liquid Web mają solidne bazy wiedzy w swoich witrynach, które pomagają klientom w łatwym korzystaniu z platformy.

Zwycięzca: Liquid Web

WP Engine vs. Liquid Web – Cennik

Zwykła cena WP Engine zaczyna się od 35 USD miesięcznie. Wynegocjowaliśmy umowę z WP Engine, więc nasi użytkownicy otrzymują 20% zniżki na plany WP Engine, co oznacza, że ​​musisz zapłacić tylko 28 USD miesięcznie.

Regularne ceny Liquid Web zaczynają się od 99 USD miesięcznie, co jest dość sporym początkiem. Na szczęście wynegocjowaliśmy również umowę z Liquid Web. Przez pierwsze 3 miesiące otrzymasz 69% zniżki. To w pełni zarządzany hosting WordPress za jedyne 21,39 USD miesięcznie.

Zwycięzca: WP Engine

Podsumowanie – WP Engine vs. Liquid Web

Uważamy, że WP Engine jest lepszym dostawcą hostingu niż Liquid Web dzięki bardziej przystępnym planom hostingowym. Dzięki WP Engine dostaniesz wszystko, czego potrzebujesz, aby zbudować witrynę WordPress od zera, w tym bezpłatny dostęp do ponad 35 najlepszych szablonów StudioPress, narzędzia do zarządzania witryną jednym kliknięciem i wiele więcej.

WP Engine współpracuje również z Google Cloud Platform i Amazon Web Services, aby zapewnić niesamowicie szybki hosting.

Możesz także sprawdzić nasze porównania między …

 • WP Engine vs DreamHost
 • WP Engine vs InMotion Hosting
 • WP Engine vs iPage
 • WP Engine vs A2 Hosting
 • WP Engine vs iPage
 • WP Engine vs GreenGeeks

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci znaleźć najlepiej zarządzanego dostawcę hostingu WordPress dla Twoich potrzeb. Jeśli podobał Ci się ten artykuł, sprawdź naszą pełną recenzję WP Engine lub pełną recenzję Liquid Web.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map