Що таке доменне ім’я та як воно працює? (Пояснено)

що таке доменне ім'я


Вам все ще цікаво, що таке доменне ім’я та як воно працює? Створення веб-сайту може бути заплутаним, особливо для початківців. Часто у початківців виникають труднощі зі знанням різниці між доменним іменем, хостингом веб-сайту та самим веб-сайтом. Маючи так багато різних частин, може бути важко зрозуміти, яка частина робить що і що це все означає.

Але не хвилюйтесь, ми тут, щоб розбити це для вас. У цій публікації ми пояснимо, що таке доменне ім’я та як воно працює, щоб його було легко зрозуміти. Давайте розпочнемо.

Що таке доменне ім’я?

Отже, що таке доменне ім’я? Найпростіший спосіб сказати це: якщо ваш веб-сайт є будинком, доменне ім’я – це ваша адреса. Ім’я домену – це адреса, яку люди вводять у рядок URL-адреси браузера, щоб перейти на ваш веб-сайт.

what-is-a-domain-name

Деякі приклади доменних імен включають:

 • IsItWP.com
 • Google.com
 • Facebook.com
 • Wikipedia.org
 • Yahoo.com
 • Whitehouse.gov

Для отримання більш технічного пояснення, що таке доменне ім’я: Інтернет – це гігантська мережа комп’ютерів, підключених через мережу кабелів. Кожному комп’ютеру присвоюється унікальна IP-адреса, яка дозволяє комп’ютерам спілкуватися один з одним. IP-адреса – це серія чисел, яка використовується для ідентифікації кожного конкретного комп’ютера. Типова IP-адреса виглядає приблизно так:

192.168.1.1

IP-адресу важко запам’ятати, тому доменні імена були винайдені для вирішення цієї проблеми. Замість того, щоб вводити рядок випадкових чисел, які важко запам’ятати, користувачі повинні лише набрати доменне ім’я, наприклад PizzaDelivery.com, щоб відвідати веб-сайт.

Тепер, коли ви знаєте, що таке доменне ім’я, поговоримо про те, як працюють доменні імена.

Коли користувач вводить доменне ім’я в рядку URL-адреси Інтернет-браузера, він надсилає запит до системи доменних імен (DNS), яка є глобальною мережею серверів. Коли ці сервери отримують ваш запит, вони здійснюють пошук серверів імен, пов’язаних з доменним іменем, і пересилають запит на ці сервери імен.

Ваша компанія, що розміщує веб-сайт, управляє вашими серверами імен. Отже, якщо ваш веб-сайт розміщений на Bluehost, Bluehost пересилатиме запит на комп’ютер, де зберігаються файли вашого веб-сайту. Цей комп’ютер називається веб-сервером. Потім веб-сервер збирає запитуваний веб-сайт і відправляє його назад у браузер, щоб користувач міг його переглянути.

Різні частини доменного імені

До доменного імені є 3 різні частини, вони такі:

1. Піддомен

Перша частина доменного імені (зліва направо) – це частина www, що надходить до крапки.

Приклад: www.IsItWP.com

Це стандартна частина для кожного доменного імені, що називається ім’ям машини або субдоменом. Це не обов’язково, тому що вам не потрібно вводити www перед доменним іменем у веб-переглядачі, щоб відвідувати цей домен. Ваше доменне ім’я може бути просто IsItWP.com.

2. Домен другого рівня
Друга частина – це домен другого рівня, який є частиною, яку ви найбільше знайомі, між крапками.

Приклад: www.IsItWP.ком

Це саме ваше доменне ім’я, для якого ви зареєструєтесь, і це найбільш коригувана частина.

3. Домен верхнього рівня
В самому кінці доменного імені, після крапки, є домен верхнього рівня, також відомий як розширення домену.

Приклад: www.IsItWP.ком

Розширення домену може бути .com, .biz, .net, .org, .gov, а також багато інших варіацій. Але .com – найпопулярніший і відомий.

Для чого вам потрібно доменне ім’я?

Вам все ще цікаво, навіщо вам потрібно доменне ім’я? Ну а якщо ви хочете створити свій власний веб-сайт, вам знадобиться доменне ім’я, щоб інші люди могли відвідувати ваш веб-сайт зі своїх комп’ютерів.

Люди хочуть запускати веб-сайти з кількох різних причин, через що є мільйони зареєстрованих доменних імен. Сьогодні все частіше люди мають особисті веб-сайти з особистих чи рекламних причин, тому багато людей реєструють своє ім’я як доменне ім’я. Наприклад, якщо ваше ім’я Кетрін Сміт, ви можете зареєструвати доменне ім’я CatherineSmith.com. Таким чином, коли хтось шукає ваше ім’я в Інтернеті, вас легко знайдуть.

Популярність блогів також призвела до того, що все більше людей реєструють доменні імена для хобі або заробляють гроші.

Крім того, якщо ви хочете створити бізнес, вам потрібен веб-сайт із власним унікальним доменним іменем. Наявність веб-сайту для вашого бізнесу сьогодні настільки ж необхідне, як і номер телефону або номер факсу в минулому. Вам потрібен веб-сайт, щоб ваші клієнти могли зв’язатися з вами в Інтернеті та переглядати ваші товари та послуги, не виходячи з дому. Ваш веб-сайт потребує пам’ятного доменного імені, яке зазвичай відповідає імені вашої компанії, тому люди можуть легко знайти вас в Інтернеті. Крім того, ви захочете зареєструвати доменне ім’я для вашого бізнесу, щоб захистити своє ім’я від прийняття вашими конкурентами.

Яка різниця між доменним іменем та URL-адресою?

різниця між доменом-іменем-URL

Хоча вони можуть виглядати майже однаково, ім’я домену та URL – це дві речі. Ім’я домену – це фактична назва веб-сайту, наприклад IsItWP.com, тоді як URL-адреса – це весь шлях веб-сайту, який веде вас до певної сторінки, наприклад https://www.isitwp.com/blog/. В основному, URL – це повна інтернет-адреса, яка використовується для пошуку певної сторінки, і вона включає доменне ім’я.

URL (Уніфікований локатор ресурсів) вказує вашому веб-переглядачу, куди саме йти, використовуючи певний протокол, який найчастіше являє собою http або https частину URL-адреси. Потім остання частина URL-адреси спрямовує ваш веб-переглядач, на яку сторінку веб-сайту перейти, як-от на сторінку блогу.

Яка різниця між доменним іменем та хостингом веб-сайтів?

Це те, що ви зареєстрували доменне ім’я, не означає, що ви автоматично отримуєте веб-сайт. Ім’я домену – адреса вашого веб-сайту, а розміщення веб-сайту – це дім, де живе ваш веб-сайт. Якщо у вас немає дому для веб-сайту, ваша адреса нікуди. Отже, для створення функціонуючого веб-сайту вам потрібно доменне ім’я та веб-хостинг.

Дім, де живе ваш веб-сайт, – це власне комп’ютер, на якому зберігаються файли вашого веб-сайту. Ці сервери пропонуються як послуга компаніями, що розміщують веб-сайти. Купуючи хостинг веб-сайтів, ви отримаєте доступ до цих серверів для зберігання вашого веб-сайту. Після того, як ви створили веб-сайт на веб-хості та зареєстрували доменне ім’я, ваш сайт зможуть бачити люди в Інтернеті.

Багато компаній, що розміщують веб-сайти, дозволяють вам також зареєструвати та придбати доменне ім’я, як, наприклад, Bluehost, так що ви можете легко керувати своїм доменним іменем та всім своїм веб-сайтом з одного облікового запису.

Перегляньте нашу іншу публікацію про різницю між доменним іменем та веб-хостингом для більш поглибленого пояснення.

Як вибрати хороше доменне ім’я

Вибір правильного доменного імені для вашого веб-сайту є важливим. Це не рішення, яке ви повинні приймати поспішно, вам потрібно подумати над цим і придумати своє доменне ім’я, яке є унікальним, незабутнім та таким, яке працює для вашого веб-сайту.

Існує ряд порад, які слід пам’ятати при виборі доменного імені, включаючи:

 • Тримайте його коротко – Не робіть свій домен занадто довгим, людям буде складніше запам’ятовувати і складніше писати. Орфографічні помилки можуть призвести до втрати вашого веб-сайту трафіку.
 • Дотримуйтесь .com – Розширення домену .com є найпопулярнішим і надійним, тому дотримуйтесь його.
 • Використовувати ключові слова – Ключові слова допоможуть пошуковим системам визначити, про що йдеться у вашому веб-сайті, та полегшить пошук користувачів в Інтернеті. Тож якщо ви веб-сайт із фотографією, в доменному імені використовуйте ключове слово “фотографія”.
 • Уникайте цифр та дефісів – Числа можуть призвести до неправильних написань вашого доменного імені, наприклад “п’ять” замість “5”. А дефіси часто використовуються на спам-сайтах, з якими ви не хочете асоціюватися.

Якщо ви хочете дізнатися більше про те, як вибрати доменне ім’я для свого веб-сайту, ознайомтеся з нашою публікацією про те, як вибрати найкраще доменне ім’я..

Як отримати доменне ім’я

Отримати власне доменне ім’я не складно. Ви можете зареєструвати та придбати доменне ім’я у багатьох різних компаній. Зазвичай доменне ім’я коштує близько 14,99 дол. США / рік від таких популярних компаній, як GoDaddy.com та Namecheap.com.

Але тільки те, що ви купуєте доменне ім’я, не означає, що ви отримуєте веб-сайт, для цього вам потрібен хостинг веб-сайтів. Ось чому ми рекомендуємо отримати доменне ім’я від Bluehost.

bluehost-register-domain-name-free

За допомогою Bluehost ви можете зареєструвати доменне ім’я та отримати веб-сайт, що розміщує всі сайти в одному обліковому записі, що полегшує управління. Крім того, Bluehost пропонує читачам IsItWP приголомшливу угоду. Ви можете отримати БЕЗКОШТОВНЕ доменне ім’я, сертифікат SSL та знижку 60% на хостинг. Ви можете розпочати роботу зі створення свого веб-сайту лише за $ 2,75 / місяць.

Натисніть тут, щоб заявити на цю ексклюзивну пропозицію Bluehost »

Перегляньте наш огляд Bluehost.

Пов’язані: Кращий безкоштовний інструмент генератора імен веб-сайтів (абсолютно безкоштовно)

Ми сподіваємося, що ця публікація допомогла вам зрозуміти, що таке доменне ім’я та як воно працює, щоб ви відчували себе впевненіше, починаючи створювати свій власний веб-сайт. Якщо вам сподобалася ця стаття та хочете дізнатися більше про створення веб-сайту, перегляньте наше повідомлення на тему Що таке блог? Блог проти веб-сайту & Як вони працюють ?. А також потрапити до списку найкращих реєстраторів доменних імен.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map