Wix vs. WordPress – який із них найкращий вибір? (Огляд експертів)

wix vs. wordpress


Плануєте запустити веб-сайт?

WordPress та Wix – одні з найкращих видавничих платформ, які дозволяють легко створювати прекрасні веб-сайти за короткий час. Обидві ці платформи чудові зі своїми наборами функцій. Цікаво, який з них найкраще підходить для ваших потреб?

Давайте подивимось на чітке порівняння між Wix та WordPress. Щоб зрозуміти, який з них відповідає вашим потребам, ми розділили наше порівняння WordPress проти Wix на 7 розділів:

 1. Огляд
 2. Простота використання
 3. Параметри дизайну та налаштування
 4. Параметри електронної комерції
 5. SEO
 6. Підтримка
 7. Вартість

1. Огляд: WordPress та Wix як кращі будівельники веб-сайтів

Що таке WordPress?

wordpress.org

WordPress – видавнича платформа, яка дозволяє легко створювати прекрасний веб-сайт або блог. Це відкрите / безкоштовне програмне забезпечення, яке слід встановити на веб-сервері хостингу.

Як і будь-який веб-сайт там, для створення веб-сайту вам потрібно мати доменне ім’я та веб-хостинг. Доменне ім’я – це адреса веб-сайтів, таких як Google.com або IsItWP.com, а веб-хостинг – це місце, де зберігаються файли вашого веб-сайту..

Пов’язані:

WordPress спочатку був побудований як проста платформа для ведення блогів. З роками він перетворився на повноцінну платформу CMS. Він забезпечує більше 30% веб-сайтів в Інтернеті. Тепер ви можете створити будь-який тип веб-сайту за допомогою WordPress, таких як блоги, бізнес-сайти, журнали, магазини електронної комерції тощо.

Примітка: Це порівняння між влаштованим WordPress (WordPress.org) та Wix. Якщо ви хочете знати різницю між двома смаками WordPress, ось наше порівняння WordPress.com з WordPress.org.

Що таке Wix?

wix логотип

Wix – це платформа для створення веб-сайтів, яка постачається разом із конструктором перетягування, який допомагає легко створювати веб-сайти. На відміну від WordPress, це повністю розміщена платформа. Це також означає, що налаштувати свій сайт дуже просто. З Wix вам не потрібно шукати хостинг-провайдера, оскільки Wix розміщує веб-сайт для вас. Ви навіть можете створити веб-сайт із безкоштовним доменним іменем у такому форматі ім’я користувача.wixsite.com/sitename.

У Wix є інноваційні та інтуїтивно зрозумілі технології виготовлення веб-сайтів як для початківців, так і для професіоналів. Ви можете створювати різноманітні веб-сайти, включаючи блог, бізнес, інтернет-магазин, фотографії, сайт тощо за допомогою Wix.

2. Простота використання

Простота використання – WordPress

WordPress дозволяє легко створити веб-сайт навіть для початківців.

Щоб створити сайт WordPress, вам потрібно придбати хостинг для WordPress та доменне ім’я, а потім встановити WordPress на хостинг-сервері. Створення сайту WordPress – це не наука про ракету.

Щоб створити сайт WordPress, все, що вам потрібно вибрати, – це провайдер веб-хостингу, такий як Bluehost.

Bluehost – одна з найбільших хостингових компаній у світі. Вони беруть участь у спільноті WordPress з 2005 року, і вони є офіційно рекомендованим хостинг-провайдером WordPress.org.

З планом веб-хостингу Bluehost ви отримуєте безкоштовне доменне ім’я разом з майстром встановлення WordPress одним натисканням кнопки. Це дозволяє дуже легко налаштувати веб-сайт WordPress навіть для початківців.

Після створення сайту ви можете додавати та публікувати вміст як сторінок і дописів на WordPress. Щоб налаштувати загальний макет вашого сайту WordPress, ви можете перейти до Зовнішній вигляд »Налаштувати меню.

Інформаційна панель WordPress виглядає як скріншот нижче:

wordpress-приладова панель

Для отримання більш детальної інформації вам слід ознайомитися з нашою статтею про те, для чого використовувати WordPress.

Простота використання – Wix

Щоб запустити веб-сайт на Wix, просто перейдіть на веб-сайт Wix та створіть обліковий запис.

Далі ви можете вибрати спосіб створення веб-сайту. Ви можете вибрати або штучний цифровий інтелект Wix (ADI), або редактор Wix. Якщо ви вибрали Wix ADI, він задасть вам кілька питань і автоматично створить веб-сайт для вас на основі ваших відповідей. Але, якщо ви виберете редактор, вам буде надано ряд заздалегідь виготовлених шаблонів для вибору для вашого сайту.

Незалежно від того, вибираєте ви ADI чи редактор, Wix пропонує шаблон, який ви можете редагувати та робити власний веб-сайт. Він забезпечує простий інтерфейс перетягування, де ви можете вибрати будь-який елемент і безпосередньо відредагувати його.

Платформи для редагування веб-сайтів Wix виглядають як знімок екрана нижче:

wix-будівельник

Вам також запропонують вибрати один з двох різних варіантів домену: безкоштовний домен Wix.com або підключити власний індивідуальний домен.

wix-домен

Якщо ви хочете скористатися користувацьким доменним іменем, вам потрібно підписатися на один із їхніх преміальних планів.

Переможець: Wix є переможцем, коли справа стосується юзабіліті. Установка також проста, оскільки Wix дозволяє розміщувати веб-сайт на власних серверах. Він також постачається з конструктором перетягування, тому ви можете швидко створити веб-сайт так, як вам завгодно. Однак ви можете знайти десятки плагінів для перетягування програм WordPress, які надають набагато більш потужні функції, ніж Wix.

3. Параметри дизайну та налаштування

Настроювання веб-сайту WordPress

Однією з головних переваг використання WordPress є можливості налаштування. Ви можете насолоджуватися широким спектром варіантів дизайну та налаштування в WordPress.

Щоб змінити зовнішній вигляд, ви можете вибрати правильну тему WordPress. Встановлюючи плагіни, ви можете покращити функціональність свого сайту. На ринку є тисячі безкоштовних і преміальних тем WordPress та плагінів.

Ви можете отримати доступ до безкоштовних тем і плагінів прямо з інформаційної панелі WordPress.

додати WordPress-теми

Перш ніж вибрати випадковий плагін, перегляньте наші рекомендовані теми та плагіни.

Настроювання веб-сайту Wix

Як і теми та плагіни для WordPress, Wix пропонує шаблони та програми для налаштування вашого веб-сайту Wix. Існує понад 500 шаблонів у різних категоріях, включаючи бізнес, Інтернет-магазин, фотографію, блог тощо.

wix-шаблони

Крім того, є понад 200 додатків, якими ви можете користуватися. Вони дозволяють вам додавати конкретні функції на ваш сайт Wix так само, як плагіни працюють для сайтів WordPress.

Хоча варіантів дизайну є багато, у Wix, безумовно, є менше варіантів дизайну та налаштування в порівнянні з WordPress. Ще одним недоліком використання Wix є те, що ви не можете змінити шаблон, коли він встановлений на ваш сайт, тоді як WordPress дозволяє змінювати стільки разів, скільки вам потрібно. Крім того, ви не можете редагувати CSS, як у WordPress.

Переможець: WordPress – непереможний переможець щодо функцій дизайну та налаштування.

4. Параметри електронної комерції

Параметри електронної комерції WordPress

Близько 30% інтернет-магазинів обирають WordPress як свою платформу. WordPress – це проста у користуванні публікаційна платформа, яка також дозволяє створити повноцінний магазин електронної комерції, встановивши плагін для електронної комерції WordPress..

Хоча ви можете знайти десятки плагінів електронної комерції, WooCommerce виділяється серед решти, а також є найпопулярнішим вибором. Налаштувати веб-сайт електронної комерції за допомогою WooCommerce просто. Для цього потрібно лише кілька клацань.

Основний плагін WooCommerce доступний безкоштовно у сховищі плагінів WordPress.org. Ви можете знайти безліч безкоштовних та преміальних розширень, що дозволяють легко покращити можливості Вашої крамниці.

WooCommerce

Параметри електронної комерції Wix
Wix дозволяє створити базовий магазин електронної комерції за допомогою їх додатка преіум Магазини Wix. Параметри електронної комерції Wix доступні разом із своїми преміальними планами електронна комерція і VIP.

Wix також надає вам корисні функції, зокрема шаблони інтернет-магазинів, програми електронної комерції, безпечні рішення щодо оплати, купони та знижки тощо. Мінусом є те, що функціональні можливості обмежені порівняно з WordPress.

Переможець: WordPress – це явний переможець, коли мова йде про параметри електронної комерції.

5. SEO

WordPress SEO

WordPress – одна з найбільш дружніх для SEO видавничих платформ. Це дозволяє повністю налаштувати веб-сайт та сторінки таким чином, щоб пошукові системи могли легко індексувати.

За замовчуванням WordPress полегшує налаштування базової оптимізації, наприклад налаштування імені вашого веб-сайту, тегів, заголовків тегів, структури URL-адрес, тегів альт-зображень тощо. Встановлюючи плагін SEO, наприклад Йоаст SEO, ви можете змінити заголовки SEO, метаописи, вміст соціального обміну тощо для всіх своїх сторінок і публікацій.

MonsterInsights

Інтеграція Google Analytics – це найважливіший крок для покращення оптимізації веб-сайту, оскільки він дає зрозуміти, як люди використовують ваш веб-сайт. За допомогою WordPress ви можете легко інтегрувати Google Analytics з таким плагіномMonsterInsights.

Існує багато інструментів та плагінів для WordPress SEO, які служать різним SEO цілям для вашого сайту WordPress. Що найцікавіше, що більшість плагінів WordPress SEO доступні як у безкоштовних версіях, так і в якості преміум-класу.

Wix SEO

Wix також пропонує безліч можливостей SEO та інструментів для підвищення видимості вашого сайту в Інтернеті. Це забезпечує основні функції SEO, включаючи метатеги сторінок, теги заголовків, теги альт-зображень, оптимізацію мобільних пристроїв тощо.

Wix також має зручний SEO Wiz, який проводить вас через усі кроки конфігурації SEO і дозволяє створювати свій власний план SEO. Майстер дуже корисний для початківців, які не мають досвіду SEO.

wix-seo-wiz

Більше того, Wix пропонує деякі програми SEO на своєму App Market.

wix-seo-програми

Переможець: І WordPress, і Wix мають вбудовані функції SEO для кращої видимості в Інтернеті. Однак ми бачимо WordPress як провідний шлях, оскільки він SEO-дружній та має більшу кількість плагінів для обробки всіх аспектів SEO вашого веб-сайту..

6. Підтримка

Підтримка WordPress

Підтримка WordPress не має собі рівних. Програмне забезпечення WordPress еволюціонувало протягом багатьох років, стаючи найпопулярнішою CMS завдяки своєму духу спільноти та підтримки.

Пов’язані: Кращі цілодобові служби підтримки WordPress для управління вашим сайтом.

Зараз у ньому є спільнота мільйонів користувачів, тисячі розробників та дизайнерів по всьому світу. Існує безліч активних форумів користувачів для вирішення питань.

Основні підручники та підтримку WordPress ви можете відвідати офіційна сторінка підтримки WordPress.org. Якщо у вас є проблеми, пов’язані з окремими темами чи плагінами, ви можете перейти на окремі теми чи сторінки підтримки плагінів.

підтримка wordpress

Крім цього, ви можете отримати дуже зручні для WordPress ресурси з веб-сайтів, таких як IsItWP та WPBeginner.

Підтримка Wix

У Wix є широка база знань, що містить статті майже для будь-якого запиту. Ви можете переглядати статті та вирішувати свої проблеми в найкоротші терміни.

wix = -help-центр

Однак у Wix немає жодних варіантів миттєвої підтримки для своїх користувачів. Якщо у вас є проблеми, вам потрібно пройти базу знань, знайти відповідну статтю та прочитати її, що вимагає часу.

Переможець: Переможцем, безумовно, є WordPress, оскільки він дозволяє легко взаємодіяти з більшою спільнотою користувачів WordPress. Крім того, більшість компаній, що займаються темами та плагінами, пропонують цілодобову технічну підтримку.

7. Вартість

Вартість на налаштування веб-сайту WordPress

Як і будь-який веб-сайт, для запуску веб-сайту WordPress потрібно мати доменне ім’я та веб-хостинг.

Ім’я домену зазвичай коштує близько 14,99 дол. США на рік, а веб-хостинг коштує 7,99 дол. США на місяць. Однак, якщо ви вибрали Bluehost, тоді ви отримаєте безкоштовне доменне ім’я разом із веб-хостингом за ціною до $ 2,75 на місяць.

Натисніть тут, щоб заявити на цю ексклюзивну пропозицію Bluehost »

Bluehost – одна з найбільших хостингових компаній у світі. Вони беруть участь у спільноті WordPress з 2005 року, і вони є офіційно рекомендованим хостинг-провайдером WordPress.org.

Також перевірте, скільки ви можете заощадити на планах Bluehost.

Купивши план веб-хостингу від Bluehost, ви можете легко встановити на нього WordPress лише одним клацанням миші. WordPress – це безкоштовне програмне забезпечення, тому за користування WordPress для вашого сайту додаткова плата не стягується.

Більш детально ви можете прочитати нашу статтю на загальна вартість створення веб-сайту WordPress.

Вартість на налаштування веб-сайту Wix

Якщо ви не заперечуєте, щоб у вас була така потворна адреса веб-сайту, як username.wixsite.com/sitename, ви можете створити безкоштовний веб-сайт у Wix. Ще одним недоліком використання безкоштовного домену wix.com є те, що він відображає рекламу Wix на вашому сайті.

Якщо ви хочете підключити свій власний домен, вам потрібно підписатися на один із їх преміальних планів, який коштує 4,50 долара на місяць. Найдешевший план показує рекламу брендів Wix. Вам потрібно буде перейти до плану Combo, щоб видалити рекламу Wix, вартість якої становить 8,50 доларів на місяць.

wix-premium-плани

Налаштування сайтів електронної комерції ще дорожче. Основний план електронної комерції коштує $ 16,50 на місяць.

Переможець: Wix дозволяє створити безкоштовний веб-сайт із потворним виглядом домену. Однак якщо ви хочете створити веб-сайт професійного вигляду, не порушуючи банк, то WordPress – найкращий вибір.

На закінчення WordPress має всі функції, які допоможуть вам створити повноцінний веб-сайт. У порівнянні з Wix, WordPress має меншу гнучкість.

Ми рекомендуємо нашим користувачам вибрати WordPress для створення веб-сайту. Це не тільки ціна, але вона також має декілька чудових функцій, які допомагають вам розробити веб-сайт вниз.

Якщо ви шукаєте додаткові варіанти, ознайомтеся з цим посібником про альтернативи та конкуренти Wix.

Ми сподіваємося, що ця стаття допомогла вам зрозуміти відмінності між Wix та WordPress.

Якщо вам сподобалася ця стаття, ось наш покроковий посібник зі створення веб-сайту для початківців.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map