WordPress.com проти WordPress.org – чи справді один кращий за інших?

wordpress.com проти wordpress.org


Цікаво, яка різниця між WordPress.com та WordPress.org? WordPress.com та WordPress.org – це дві різні платформи для інтернет-видавництва. Через схожість у назвах легко заплутатися між ними.

Вибір неправильної платформи може перешкоджати росту вашого бізнесу. Це також може призвести до того, що ви витрачаєте свої ресурси на платформі, яка не відповідає вашим потребам.

У цій статті ми пояснимо відмінності між WordPress.com та WordPress.org. Ми також допоможемо вам вибрати платформу, яка найкраще відповідає вашим потребам.

Розуміння WordPress.org

WordPress.org – найпопулярніший в світі розробник веб-сайтів.

Це 100% безкоштовне програмне забезпечення, яке дозволяє кожному легко створювати веб-сайт будь-якого типу. Щоб створити веб-сайт на WordPress, вам доведеться мати доменне ім’я та веб-хостинг.

Доменне ім’я: Ім’я домену – це адреса вашого веб-сайту в Інтернеті, як-от Google.com або IsItWP.com. Це те, що відвідувачі вводять у своїх браузерах, щоб отримати доступ до вашого веб-сайту.

веб хостинг: Найкращий веб-хостинг – це те, де люди зберігають вміст та файли свого веб-сайту.

Коли відвідувач намагається отримати доступ до вашого веб-сайту, ввівши вашу веб-адресу (доменне ім’я), він буде спрямований на файли веб-сайту, що зберігаються на вашому веб-сервері хостингу.

Після придбання доменного імені та веб-хостингу ви можете встановити WordPress на хостинг-сервер. Тоді ви можете приступити до створення свого веб-сайту поверх WordPress.

Пов’язані: Огляд WordPress: ОБОВ’ЯЗКОВО прочитати перед запуском сайту.

Плюси WordPress.org

wordpress.org

Давайте розглянемо кілька переваг використання WordPress.org.

Без обмежень:

WordPress.org дозволяє вам створювати веб-сайт так, як вам потрібно, без обмежень. Ви можете налаштувати свій веб-сайт у будь-якій мірі. Оскільки WordPress – це безкоштовне програмне забезпечення з відкритим кодом, і ви розміщуєте свій веб-сайт на орендованому сервері, ви не дотримуєтесь Умов надання послуг WordPress.com. Це означає, що ви можете створювати, налаштовувати та розвивати свій веб-сайт без обмежень.

Настроювання:

Ви можете знайти тисячі безкоштовних тем WordPress, які дозволяють легко налаштувати зовнішній вигляд вашого веб-сайту. Ви навіть можете створити власну тему WordPress та змінити зовнішній вигляд на свій смак.

Легке покращення:

Удосконалити веб-сайт легко за допомогою додаткових функцій, таких як інтеграція напровід магазину за допомогою плагінів. Все, що вам потрібно зробити – це знайти правильний плагін і встановити його на своєму веб-сайті.

Монетизація:

На відміну від WordPress.com, ви можете розміщувати власну рекламу на своєму веб-сайті, не ділившись доходами з вашою платформою видавництва / хостингу.

Сценарії:

Ви також можете додавати на свій веб-сайт сценарії відстеження, такі як Google Analytics, без обмежень.

Коротше кажучи, WordPress.org надає вам нескінченні можливості для створення та розробки вашого веб-сайту.

Мінуси WordPress.org

Існує кілька недоліків використання платформи WordPress для розміщення веб-сайту. Давайте розглянемо їх нижче:

 • Ви не можете створити веб-сайт безкоштовно. Щоб створити сайт, вам доведеться придбати доменне ім’я та веб-хостинг, який може коштувати до 110 доларів на рік.
 • Вам потрібно налаштувати WordPress, перш ніж ви зможете почати входити на свою інформаційну панель WordPress. Щоб заощадити час і легко на борту, ви можете придбати хостинг WordPress, який попередньо встановлений разом з WordPress. Таким чином ви можете увійти на свій сайт WordPress відразу, без будь-яких налаштувань.
 • Ви несете відповідальність за оновлення свого основного програмного забезпечення, плагінів та тем WordPress. Однак оновити WordPress так само просто, як і натиснути кнопку Оновити, тож це не зайва робота.
 • Ви несете відповідальність за створення резервних копій та забезпечення безпеки свого сайту WordPress. На щастя, існує багато плагінів резервного копіювання та безпеки WordPress, які дозволяють налаштувати автоматичне резервне копіювання та безпеку. Ви також повинні прочитати кінцевий посібник із безпеки WordPress.

Розуміння WordPress.com

Веб-платформа для блогів wordpress.com

WordPress.com – це безкоштовний веб-сайт із розміщення веб-сайтів, який працює за WordPress.org.

Це дає змогу безкоштовно запустити веб-сайт. Якщо вам потрібні додаткові функції, такі як підтримка користувальницьких імен домену, розширений обсяг пам’яті або налаштування дизайну, тоді ви можете оновити до преміального плану WordPress.com.

У хостинг-сервісу WordPress.com є 5 планів:

 • Обмежений вільний план
 • Особисті: 48 доларів на рік
 • Премія: 96 доларів на рік
 • Бізнес: 300 доларів на рік
 • Електронна комерція: 540 доларів на рік
 • VIP: від 5000 доларів на місяць

Плюси WordPress.com

Безкоштовний WordPress.com – це хороша платформа для студентів та блогерів-хобі, яким потрібно розпочати безкоштовний блог. Ось деякі переваги використання WordPress.com:

 • Безкоштовно: Вам не потрібно купувати доменне ім’я чи веб-хостинг, щоб створити безкоштовний блог. Ви можете замість цього використати безкоштовний піддомен WordPress.com.
 • Просте налаштування: Налаштувати безкоштовний блог WordPress так само просто, як створити обліковий запис WordPress.com та вказати ім’я та URL-адресу вашого веб-сайту.
 • Простота обслуговування: Вам не потрібно оновлювати WordPress або обробляти резервні копії самостійно.

Мінуси WordPress.com

Хостинг WordPress.com має багато обмежень. Вони є:

Немає посвідчення особи:

Завдяки безкоштовній платформі WordPress.com вам заборонено встановлювати спеціальне доменне ім’я для вашого сайту. Хоча ви можете створити безкоштовний субдомен для свого блогу, недоліком є ​​те, що субдомени не просто запам’ятовуються кінцевим користувачам.

Наприклад, ось так виглядає безкоштовна URL-адреса сайту WordPress.com: http://yoursite.wordpress.com/

Як бачите, ви будете використовувати WordPress.com як своє доменне ім’я. Оскільки доменне ім’я не представляє ваш бренд, ви втрачаєте свою ідентичність, завдяки чому ваш сайт виглядає непрофесійним.

Ні монетизації:

Вам заборонено монетизувати безкоштовний блог WordPress.com за допомогою прямої реклами чи будь-яких рекламних мереж, таких як Google AdSense. Вам також заборонено заробляти гроші за допомогою партнерського маркетингу. Якщо ви користуєтеся сайтом з високим трафіком, ви можете подати заявку на рекламну програму під назвою WordAds, де ви ділитесь доходами з WordPress.com.

Немає плагінів:

На відміну від власного розміщення WordPress, безкоштовний WordPress.com не дозволяє встановлювати плагіни WordPress на ваш сайт. Якщо ви хочете покращити свій сайт WordPress за допомогою плагінів, можливо, ви захочете подумати над оновленням свого плану.

Обмежена налаштування:

Ви не можете завантажити власну тему WordPress у безкоштовний блог WordPress. З вільним планом доступний лише обмежений вибір тем WordPress.

Жодних сторонніх сценаріїв немає:

WordPress.com не дозволяє встановлювати сторонні сценарії на своєму веб-сайті, наприклад, Google Analytics. Для відстеження користувачів вам доведеться покладатися на обмежену статистику WordPress.com.

Обмеження:

Під час налаштування безкоштовного блогу на WordPress.com ви дотримуєтесь Загальних положень та умов WordPress.com. Їх умови містять безліч обмежень, які можуть перешкоджати росту вашого веб-сайту.

Ненадійний

Без вашої згоди WordPress.com може видалити ваш блог у будь-який час, якщо вони вважають, що ви порушили їх Загальні положення та умови. Це робить безкоштовний WordPress.com менш надійним. Нічого гіршого не може трапитися з вашим сайтом, ніж втрата вашої заробленої репутації та самого вашого сайту.

WordPress.com проти WordPress.org (FAQ)

Допоможи тисячам користувачів запустити веб-сайти WordPress як на WordPress.com, так і на WordPress.com, ми виявили, що люди задають однакові запитання знову і знову. Ось чому ми склали список часто задаваних питань щодо WordPress.com проти WordPress.org.

WordPress.com проти WordPress.org – Який з них вибрати?

Безкоштовна платформа WordPress.com найкраще підходить для хобі-блогерів, які не мають бюджету на створення сайту. Якщо ви не заперечуєте, щоб обмежуватись Умовами надання послуг WordPress.com, не плануєте монетизувати свій сайт, і вам не потрібно легко запам’ятовувати спеціальне доменне ім’я для вашого сайту, то WordPress.com може бути найкращий вибір для вас.

З іншого боку, завдяки власному розміщенню WordPress ви отримуєте повний контроль над своїм сайтом. Ви також можете налаштувати свій веб-сайт будь-якою мірою, додати будь-які вдосконалені функції, які ви можете собі уявити, та монетизувати свій сайт так, як вам потрібно.

Ще одна основна відмінність полягає в тому, що WordPress, що розміщується на власних пристроях, пропонує той самий набір функцій, який пропонується дорожчим бізнес-планом WordPress.com. Бізнес-план коштує 299 доларів США на рік для веб-сайту, тоді як при власному розміщенні WordPress ви отримуєте той самий набір функцій за ціною до 110 доларів на рік.

Як запустити веб-сайт WordPress.org?

Щоб запустити веб-сайт WordPress.org, вам доведеться придбати доменне ім’я та веб-хостинг.

Ім’я домену – це адреса вашого веб-сайту, наприклад IsItWP.com або Google.com, тоді як веб-хостинг – це місце, де зберігаються файли та бази даних ваших веб-сайтів..

Щоб легко зрозуміти, що таке доменне ім’я та веб-хостинг. Подумайте про них так: якщо доменне ім’я – адреса вашого будинку, то веб-хостинг – це фактичний будинок, на який вказує адреса.

Коли ви починаєте, комбінована вартість домену та хостингу може здатися дуже багатою.

створити блог на bluehost

Ось чому ми розробили угоду з Bluehost, щоб запропонувати нашим користувачам безкоштовне доменне ім’я, безкоштовний SSL та понад 60% знижки на хостинг WordPress. Чудово запропонувати запустити свій веб-сайт.

Натисніть тут, щоб заявити на цю ексклюзивну пропозицію Bluehost »

Щоб отримати докладніші відомості, слід ознайомитися з нашим повним оглядом Bluehost, а також дізнатися, скільки ви можете заощадити на Bluehost.

Якщо вам потрібні вказівки для створення веб-присутності в Інтернеті за допомогою WordPress, просто перегляньте наші посібники нижче:

 • Як зробити веб-сайт, крок за кроком
 • Як завести блог, крок за кроком
 • Як створити інтернет-магазин, крок за кроком

Чи можу я перейти з WordPress.com до WordPress.org?

Абсолютно!

Щоб насолодитися послугою безкоштовного хостингу, користувачі часто запускають свій сайт на WordPress.com. По мірі розвитку їхніх потреб вони розуміють, що WordPress.com має багато обмежень, що перешкоджає зростанню їх веб-сайту. Це змушує користувачів переміщати свій сайт на WordPress з власноруч розміщеного сайту.

Якщо ви хочете перенести свій сайт, перегляньте наш покроковий посібник щодо переходу з WordPress.com на WordPress.org.

WordPress.com проти WordPress.org – Підсумок

Основна відмінність WordPress.com від WordPress.org полягає в тому, хто насправді розміщує ваш веб-сайт. На WordPress.org ви розміщуєте власний веб-сайт, тому ви отримуєте повний контроль над своїм сайтом.

WordPress.com, з іншого боку, піклується про всі хостинг для вас. Вам не потрібно встановлювати WordPress, керувати конфігураціями хостингу, створювати резервні копії свого веб-сайту тощо. Хоча це забезпечує вам велику зручність, це також означає, що ви маєте менший контроль над своїм сайтом. Ви не можете налаштувати зовнішній вигляд свого веб-сайту WordPress.com, як можна було б із WordPress, що розмістився на власному веб-сайті. Крім того, коли ви реєструєте обліковий запис на WordPress.com, вам потрібно погодитися з їх умовами надання послуг.

Вибір платформи видавництва – наша рекомендація

Ми завжди рекомендуємо нашим користувачам запустити сайт на WordPress.org, оскільки це найбільш гнучка видавнича платформа у світі. Ви можете легко вибрати тему WordPress, яка відповідає вашій галузі, а також унікальним потребам вашого бізнесу. Ви також можете знайти правильні плагіни для розширення функціональності вашого сайту, не вимагаючи наймати розробника завдяки величезній спільноті WordPress.org.

Ми сподіваємось, що цей посібник допоміг вам зрозуміти відмінності між WordPress.com та WordPress.org.

Якщо вам сподобалася ця стаття, ви також можете перевірити фактичну вартість створення веб-сайту, а також навіщо використовувати WordPress як розробник свого сайту..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map