15 Zasad i zakazów skutecznego motywowania WordPress

Dzisiaj chcę omówić niektóre z tematów WordPress i zakazów. Niezależnie od tego, czy tworzysz motyw WordPress dla siebie, czy też tworzysz motyw do wydania, aby inni mogli z niego korzystać, powinieneś postępować zgodnie z tymi zaleceniami i unikać ich jak najściślej.


1. Nie wpisuj pełnego adresu URL do swoich motywów

Podczas tworzenia motywów mogą zdarzyć się przypadki użycia obrazów, ikon mediów społecznościowych lub ikon kanałów RSS, a podczas tych punktów w kodowaniu możesz chcieć zakodować pełny adres URL (np .: / wp-content /themes/your-theme-name/images/image.jpg), ale spowoduje to błędy w witrynie za każdym razem, gdy osoba używająca motywu zmieni nazwę folderu motywu.

Odpowiednie kody, których należy użyć w celu dynamicznego pobierania pełnych adresów URL, znajdują się poniżej.

<?php bloginfo (‘stylesheet_directory’); ?>/images/image.jpg

2. Wykorzystuj tagi szablonu w jak największym stopniu

WordPress wykonuje niesamowitą robotę, układając wszystkie tagi szablonów, których możesz użyć, więc zrób sobie przysługę (a także reszcie osób, które mogą używać twoich motywów) i poznaj tagi szablonów WordPress – następnie wykorzystaj je w jak największym stopniu. Korzystając z tagów szablonów, możesz mieć pewność, że Twoje motywy nie będą się łamać ani powodować błędów, gdy użytkownik końcowy je skonfiguruje i uruchomi.

3. Nie zapomnij rozwijanych kodów nawigacyjnych

Podczas tworzenia motywu WordPress jednym z elementów, który wydaje się być przeoczony, są rozwijane kody do nawigacji. Jasne, niektóre motywy mogą mieć skonfigurowaną nawigację, aby nie wykorzystywać wielopoziomowych ul, utrzymując wszystko w jednym rzędzie, ale co z tymi z nas, którzy mają wiele stron podrzędnych dla każdej głównej strony nadrzędnej?

Istnieje na to rozwiązanie. Możesz zapoznać się z niektórymi samouczkami dotyczącymi kodowania menu rozwijanych wielopoziomowych.

4. Przygotuj widget motywu

Moim zdaniem, jako użytkownik końcowy, nie ma nic gorszego niż wdrożenie motywu i przygotowanie się do skonfigurowania wszystkiego, tylko po to, aby zauważyć, że mam teraz zadanie dostosowania sekcji moich motywów poprzez twarde kodowanie w nich informacji. Paski boczne i różne inne miejsca w twoim motywie (czy masz stopkę z trzema kolumnami? Widgetize!) Powinny być tak łatwe do edycji, jak to możliwe. Jest to jedna z najłatwiejszych rzeczy do zrobienia z motywami i przyniesie wiele korzyści użytkownikom tego motywu.

Automattic ma świetny samouczek na temat sposobu tworzenia widgetów. Sprawdź to tutaj.

Koniecznie sprawdź także tematy widgetujące samouczek tutaj w Theme Lab.

5. Nie zmuszaj użytkowników do korzystania z wielu wtyczek, aby Twój motyw działał

Jeśli wydajesz motywy za darmo lub tworzysz komercyjne motywy WordPress, powinieneś zainteresować użytkowników końcowych tworzeniem motywów. Zaśmiecanie motywów potrzebnymi 5-10 wtyczkami nie tylko spowoduje frustrację ludzi podczas pobierania i konfigurowania motywu na ich stronie, ale także spowoduje, że wiele osób go nie pobierze, bo, powiedzmy szczerze, ludzie nie będzie mieć czas skupienia dłuższy niż 2-3 sekundy.

Na przykład, jeśli zamierzasz skonfigurować paginację w swoim motywie, skorzystaj z tego artykułu, aby dowiedzieć się, jak ustawić go automatycznie w swoim motywie. Cats Who Code ma całkiem niezły samouczek jak dodać paginację do swojego motywu bez potrzeby aktywowania wtyczki.

6. Nie pokazuj wyszukiwanego hasła na stronie wyników wyszukiwania

Z jakiegoś powodu jest to często pomijana wskazówka, którą możesz (i powinieneś) wdrożyć do swoich motywów. Jest to prosty, jednokreskowy kod, który pozwala Twojemu motywowi przypomnieć odwiedzającemu, czego właśnie szukał. Może się to wydawać trywialne, ale jest pomocne, więc jeśli wyniki przyniosą zero postów, odwiedzający zna dokładnie szukaną frazę, a następnie może wpisać inne wyszukiwane hasło.

Poniżej znajduje się kod użyty do zastąpienia bieżącego tytułu „Wyniki wyszukiwania” w motywie.

Wyniki wyszukiwania dla <?php the_search_query () ?>

7. Nie wkładaj do połowy stron błędów 404

Zamiast po prostu opuszczać stronę 404 i mówić „404 – nie znaleziono strony”, dlaczego nie dać odwiedzającym więcej opcji? Dodanie do listy kategorii, najnowszych postów, popularnych postów, pola wyszukiwania i (jeśli chcesz zarabiać na swojej stronie 404) reklama może nadać twojej stronie 404 nieco pikantności w porównaniu do nudnych, bezużytecznych w większości motywów WordPress.

Jeśli szukasz inspiracji dla 404 stron, Smashing Magazine ma zabójcza prezentacja 404 stron z całej sieci, którą warto sprawdzić.

8. Upewnij się, że w folderze motywu znajdują się wszystkie podstawowe pliki

Podczas tworzenia motywu WordPress bardzo ważne jest upewnienie się, że możesz go dostosować w jak największym stopniu od samego początku. Rozpoczęcie od kombinacji plików index.php, header.php, sidebar.php i footer.php może wydawać się dobrym pomysłem minimalistom, ale sugeruję zacząć od wszystkich poniższych podstaw, aby dać masz nieco większą kontrolę nad tym, co się wyświetla – kiedy, gdzie i jak.

 • style.css
 • header.php
 • index.php
 • sidebar.php
 • footer.php
 • single.php
 • page.php
 • comments.php
 • 404.php
 • functions.php
 • archive.php
 • searchform.php
 • search.php

Aby uzyskać więcej informacji o tych plikach szablonów i ich działaniu, sprawdź hierarchia szablonów strona na WordPress.org.

9. Nie zapomnij o integracji RSS

Gdy budujesz swojego bloga, jednym z elementów, które najbardziej zwracają uwagę ludzi, jest możliwość subskrybowania swojego bloga za pomocą czytnika RSS. Więc zamiast wymagać od użytkowników motywu dodawania tych informacji w sobie, dlaczego nie podjąć kroków, aby dodać w polu subskrypcji rss, podobnie jak w polu wyszukiwania. Dodaj przycisk RSS, opcję subskrypcji przez e-mail, a nawet możesz dodać liczbę subskrybentów w tekście, dodając ten fragment kodu do motywu, w którym chcesz go wyświetlić (zamień „feedburner-id” na własny FeedBurner ID – jeśli wypuszczasz ten motyw na wolności, spójrz na numer 11 na naszej liście i upewnij się, że masz go jako opcję).

<?php
// uzyskaj fajną liczbę feedburnerów
$ whaturl ="http://api.feedburner.com/awareness/1.0/GetFeedData?uri=feedburner-id";

// Zainicjuj sesję Curl
$ ch = curl_init ();

// Ustaw curl, aby zwracał dane zamiast drukować je w przeglądarce.
curl_setopt ($ ch, CURLOPT_RETURNTRANSFER, 1);

// Ustaw adres URL
curl_setopt ($ ch, CURLOPT_URL, $ whaturl);

// Uruchom pobieranie
$ data = curl_exec ($ ch);

// Zamknij połączenie
curl_close ($ ch);
$ xml = nowy SimpleXMLElement ($ data);
$ fb = $ xml->karmić->wpis [„obieg”];
echo $ fb;
// koniec uzyskaj fajną liczbę feedburnerów
?>

10. Dodaj style CSS dla komentarzy w wątkach

Jeśli tworzysz motyw, zawsze powinieneś być przygotowany na komentarze w wątkach. Jest to funkcja WordPress, z której wiele blogów korzysta w celu budowania interakcji w sekcji komentarzy. Tak więc przygotowanie arkusza stylów do komentarzy w wątkach to świetny pomysł. Chris ma świetny post na Kody CSS dla domyślnych klas CSS wyrzucanych przez WordPress w sekcji komentarzy, nadając motywowi stylizowaną sekcję komentarzy bez konieczności dotykania pliku comments.php.

11. Nie zwalniaj motywu bez panelu opcji

Niektórzy ludzie mogą się z tym nie zgodzić, ale uważam, że jest to część naturalnego rozwoju tematyki WordPress. Jeśli w Twoim motywie nie działa panel opcji WordPress z możliwością edycji, dostosowywania i zmiany elementów w motywie bez konieczności edytowania kodów, robisz coś źle.

Jeśli nie masz pewności, jak utworzyć własny panel opcji motywu, poniższe linki pokażą, jak to zrobić.

12. Upewnij się, że Twoje motywy działają od razu po wyjęciu z pudełka

Jest to zgodne z numerem 5 na naszej liście – zawsze powinieneś upewnić się, że Twoje motywy działają od razu po wyjęciu z pudełka. Niektóre motywy, które widziałem, wymagają 5-6 kroków, zanim motyw będzie działał w witrynie, w tym między innymi aktywacja wtyczki i edycja / zapisywanie panelu opcji motywu. Jeśli motyw wymaga określonych rzeczy, upewnij się, że jest używany domyślny element zapasowy.

Na przykład w panelu opcji motywu, który budujesz i / lub używasz, upewnij się, że w każdej sekcji znajdują się informacje domyślne, aby wszystko się wyświetlało, niezależnie od tego, czy użytkownik końcowy je zaktualizował, czy nie. To samo dotyczy wtyczek, jeśli używasz wtyczki stronicowania WordPress w swoim motywie, dlaczego nie napisać kodu, aby motyw powrócił do poprzednich / następnych linków, jeśli wtyczka nie jest aktywna.

13. Nie używaj nadmiernie pól niestandardowych

Tak, większość motywów WordPress w stylu magazynu sprzed kilku lat zostało zbudowanych przy użyciu niestandardowych pól na każdym kroku, ale większość ludzi nie będzie chciała wypełniać 3, 4 lub 5 niestandardowych pól dla każdego postu. Ułatw im to. Jeśli chcesz pokazać obraz z posta na stronie głównej motywu, weź ten przydatny fragment kodu i dodaj go do pliku motywów functions.php, a automatycznie opublikuje on pierwsze zdjęcie, bez potrzeby pole niestandardowe.

// Uzyskaj adres URL pierwszego obrazu w poście
funkcja catch_that_image () {
globalny $ post, $ posts;
$ first_img = ”;
ob_start ();
ob_end_clean ();
$ output = preg_match_all (‘// i’, $ post->post_content, $ mecze);
$ first_img = $ dopasowania [1] [0];

// nie znaleziono obrazu zamiast tego wyświetla obraz domyślny
if (pusty ($ first_img)) {
$ first_img = "/images/default.jpg";
}
zwróć $ first_img;
}

Po dodaniu tego kodu po prostu dodaj <?php echo catch_that_image (); ?> w plikach motywu wszędzie tam, gdzie ma się pojawiać obraz.

Dzięki dobrym oliwkom Fora wsparcia WordPress za tę poręczną wskazówkę.

14. Czy SEO tag

Świetnym sposobem na upewnienie się, że Twój motyw jest jak najbardziej gotowy na SEO, jest usunięcie domyślnego znacznika znajdującego się w pliku header.php motywów i zastąpienie go poniższymi kodami. Daje to tytułom nieco więcej soku i pomaga w działaniach SEO, które użytkownicy motywów będą chcieli zastosować w praktyce – wszystko to bez konieczności dotykania czegoś.

<?php if (is_home ()) { ?><? bloginfo („nazwa”); ?> | <?php bloginfo („opis”); ?><?php} ?>
<?php if (is_search ()) { ?>Wyniki wyszukiwania dla <?php / * Liczba wyszukiwań * / $ allsearch = &nowy WP_Query ("s = $ s&showposts = -1"); $ key = wp_specialchars ($ s, 1); $ count = $ allsearch->Ilość postów; _mi(”); echo $ key; _e („â €”); echo $ count. „”; _e („artykuły”); wp_reset_query (); ?><?php} ?>
<?php if (is_404 ()) { ?><? bloginfo („nazwa”); ?> | 404 Nic nie znaleziono<?php} ?>
<?php if (is_author ()) { ?><? bloginfo („nazwa”); ?> | Archiwa Autora<?php} ?>
<?php if (is_single ()) { ?><?php wp_title (”); ?> | <?php $ category = get_the_category (); echo $ kategoria [0]->nazwa_kota; | <?php bloginfo („nazwa”); ?><?php} ?>
<?php if (is_page ()) { ?><? bloginfo („nazwa”); ?> | <?php $ category = get_the_category (); echo $ kategoria [0]->nazwa_kota; ?>|<?php wp_title (”); ?><?php} ?>
<?php if (is_category ()) { ?><?php single_cat_title (); ?> | <?php $ category = get_the_category (); echo $ kategoria [0]->Opis kategorii; ?> | <? bloginfo („nazwa”); ?><?php} ?>
<?php if (is_month ()) { ?><? bloginfo („nazwa”); ?> | Archiwum | <?php the_time (‘F, Y’); ?><?php} ?>
<?php if (is_day ()) { ?><? bloginfo („nazwa”); ?> | Archiwum | <?php the_time (‘F j, Y’); ?><?php} ?>
<?php if (function_exists (‘is_tag’)) {if (is_tag ()) { ?><?php single_tag_title ("", prawdziwe); }} ?> | <? bloginfo („nazwa”); ?>

15. Nie zapomnij o bułce tartej

Jako dodatkowy element nawigacyjny w twoich motywach należy, w moim przekonaniu, korzystać z bułki tartej. Jest to nie tylko dobre dla celów SEO, ale także pozwala odwiedzającemu znacznie szybciej poruszać się po Twojej stronie. Istnieją wtyczki WordPress do bułki tartej, ale dzięki Koty, które kodują, wiemy już, jak dodać funkcję breadcrumb do naszych motywów WordPress.

Najpierw dodaj poniższe kody do pliku motywów functions.php (dostosowany nieco z oryginalnego postu Cats Who Code, link powyżej).

funkcja the_breadcrumb () {
Echo ‘

  „;
  if (! is_home ()) {
  Echo ‘
 • „;
  echo „Strona główna”;
  Echo "
 • ";
  if (is_category () || is_single ()) {
  Echo ‘

 • „;
  Kategoria(‘
 • ”);
  if (is_single ()) {
  Echo "
 • ";
  tytuł();
  Echo ‘
 • „;
  }
  } elseif (is_page ()) {
  Echo ‘

 • „;
  echo the_title ();
  Echo ‘
 • „;
  }
  }
  elseif (is_tag ()) {single_tag_title ();}
  elseif (is_day ()) {echo"

 • Archiwum dla "; the_time („F jS, Y”); Echo’
 • ‘;}
  elseif (is_month ()) {echo"

 • Archiwum dla "; the_time („F, Y”); Echo’
 • ‘;}
  elseif (is_year ()) {echo"

 • Archiwum dla "; the_time („Y”); Echo’
 • ‘;}
  elseif (is_author ()) {echo"

 • Archiwum autora"; Echo’
 • ‘;}
  elseif (isset ($ _ GET [‘paged’]) && !pusty ($ _ GET [‘paged’])) {echo "

 • Archiwum bloga"; Echo’
 • ‘;}
  elseif (is_search ()) {echo"

 • Wyniki wyszukiwania"; Echo’
 • ‘;}

  Echo ‘

„;
}

Następnie umieść ten fragment kodu w dowolnym miejscu, w którym ma być wyświetlana bułka tarta.

<?php the_breadcrumb (); ?>

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu

Dziękujemy za poświęcenie czasu na przeczytanie artykułu. Mam nadzieję, że ci się podobało i nauczyłeś po drodze kilku rzeczy – wiem, że tak. Jeśli podoba Ci się post lub masz coś do dodania, daj nam znać w komentarzach.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map