Jak łatwo przełączyć się ze Squarespace na WordPress (krok po kroku)

jak przejść od squarespace do wordpress


Chcesz przenieść swoją witrynę ze Squarespace do WordPress? Squarespace to doskonały kreator stron internetowych, który pozwala rozpocząć projekt strony internetowej bez konieczności nauki HTML, CSS lub programowania. Jednak chociaż Squarespace jest dobrym punktem wyjścia dla początkujących do tworzenia witryny, użytkownicy często przenoszą swoją witrynę do WordPress, gdy zrozumieją ograniczenia platformy.

WordPress jest najbardziej elastycznym narzędziem do budowania stron internetowych. WordPress ułatwia dostosowywanie wyglądu i rozszerzanie funkcjonalności witryny, nawet dla doświadczonych użytkowników.

W tym artykule pokażemy, jak prawidłowo przenieść swoją witrynę ze Squarespace do WordPress.

Oto lista kroków, które omówimy w tym przewodniku:

 1. Rozpoczęcie pracy z WordPress
 2. Instalowanie WordPress
 3. Eksportowanie zawartości Squarespace za pomocą wbudowanego narzędzia eksportu
 4. Importowanie treści do WordPress
 5. Importowanie zdjęć
 6. Naprawianie Permalinków
 7. Ręczne importowanie treści ze Squarespace do WordPress
 8. Najlepsze praktyki WordPress, które należy stosować po migracji witryny

Dlaczego warto przejść z Squarespace do WordPress?

Squarespace ułatwia stworzenie strony internetowej. Dzięki wyczerpującej liście szablonów i setkom konfigurowalnych funkcji łatwo jest nadać swojej witrynie niepowtarzalny wygląd. Ponadto interfejs użytkownika jest intuicyjny, dzięki czemu platforma wyróżnia się na tle konkurencji.

Jednak w miarę rozwoju witryny i ewolucji potrzeb możesz ulepszyć ją o dodatkowe funkcje. Wtedy niewątpliwie zaczniesz zauważać ograniczenia platformy Squarespace.

Na przykład niektóre z tych ograniczeń Squarespace obejmują:

Ograniczony zestaw funkcji:
Tworząc witrynę internetową, możesz mieć tyle funkcji, ile potrzebujesz. Na przykład możesz zainstalować Google Analytics w swojej witrynie, aby śledzić interakcje użytkowników. Niestety nie jest to możliwe w Squarespace, ponieważ nie pozwalają na dodawanie żadnych skryptów innych firm w Twojej witrynie.

Ograniczone funkcje eCommerce:
W miarę rozwoju możesz chcieć zintegrować witrynę z witryną, aby sprzedawać swoje towary. Funkcja sklepu Squarespace jest ograniczona, co oznacza, że ​​nie możesz zbudować profesjonalnego sklepu eCommerce na platformie.

Mniej możliwości wyboru projektu:
Ważna jest możliwość łatwego wyboru projektu strony idealnie pasującego do Twojej marki. Ale Squarespace nie oferuje wszystkich typów szablonów, zamiast tego szablony, które zapewniają, są wyselekcjonowane, wszystkie z wyglądem „Squarespace”. Ponadto oferują mniej opcji niż inni twórcy witryn.

Z drugiej strony WordPress jest wysoce elastyczną platformą, która pozwala budować każdy rodzaj strony internetowej, w dowolny sposób. Nie tylko możesz dostosować wygląd swojej witryny, ale możesz także rozszerzyć jej funkcjonalność tak łatwo, jak instalacja odpowiedniej wtyczki.

Dowiedz się więcej o różnicach między Squarespace a WordPress.

Przyjrzyjmy się, jak zmienić witrynę z Squarespace na WordPress.

Krok 1: Rozpoczęcie pracy z WordPress

Korzystając ze Squarespace, hostujesz swoją witrynę na serwerach Squarespace. Opłata abonamentowa Squarespace obejmuje opłaty za hosting, a także opłatę dla konstruktora i inne wydatki.

I odwrotnie, podstawowe oprogramowanie WordPress można pobrać i używać bezpłatnie. Musisz jednak kupić hosting i zainstalować WordPress na swoim koncie hostingowym.

Istnieje wiele rodzajów hostingu, w tym hosting VPS, serwer dedykowany, tani hosting, hosting blogów itp.

Zalecamy korzystanie z Bluehost do hostingu witryny WordPress, ponieważ są oni oficjalnymi partnerami polecanymi przez WordPress.org.

utwórz stronę na bluehost

Zazwyczaj prowadzenie witryny WordPress na Bluehost kosztuje mniej niż to, co płacisz za prowadzenie witryny na Squarespace. Aby zaoszczędzić jeszcze więcej kosztów początkowych, opracowaliśmy umowę z Bluehost, aby zaoferować naszym użytkownikom bezpłatną nazwę domeny, bezpłatne SSL i ponad 60% zniżki na hosting WordPress.

Kliknij tutaj, aby skorzystać z tej wyjątkowej oferty Bluehost »

Jeśli Twoja witryna Squarespace ma własną nazwę domeny, możesz również przenieść tę domenę na nowego usługodawcę hostingowego.

W trakcie i po przeniesieniu domeny będziesz mieć dostęp do swojej witryny Squarespace, ponieważ zacznie ona korzystać z wbudowanej subdomeny Squarespace.

Krok 2: Instalacja WordPress

Po rejestracji w hoście internetowym następnym krokiem jest instalacja WordPress.

Jedną z głównych zalet korzystania z Bluehost do hostowania witryny WordPress jest to, że zawiera ona instalatory WordPress 1-kliknięciem. Dzięki temu WordPress na koncie hostingowym jest łatwy i nie musisz przechodzić przez żmudny proces konfiguracji.

Oto jak zainstalować WordPress na koncie Bluehost:

Po zasubskrybowaniu planu hostingowego pojawi się monit o wybranie motywu WordPress. Na tym etapie możesz wybrać prawie wszystko, ponieważ zawsze możesz zmienić motyw później (pokażemy Ci, jak to zrobić na późniejszym etapie tego samouczka). Najważniejsze jest, aby zacząć budować swojego bloga, więc idź i wybierz na razie dowolny motyw, abyś mógł zacząć.

wybierz motyw

Następnie zostaniesz poproszony o wybranie nazwy i sloganu swojego bloga.

stwórz nowy blog wordpress

Po określeniu szczegółów kliknij Kolejny. Bluehost automatycznie zainstaluje dla Ciebie WordPress. Po zakończeniu wyświetli się taki ekran:

instalacja wordpress powiodła się

Możesz zalogować się na swojej stronie, dołączając wp-admin na twój adres URL. Oto jak powinien wyglądać Twój adres URL logowania do WordPress:

http://example.com/wp-admin

Możesz teraz zalogować się na swoim blogu WordPress przy użyciu poświadczeń przesłanych na Twój adres e-mail.

logowanie wordpress

Krok 3: Eksportowanie zawartości Squarespace za pomocą wbudowanego narzędzia eksportu

Po skonfigurowaniu konta hostingowego i zainstalowaniu na nim WordPress kolejnym krokiem jest wyeksportowanie treści z Squarespace.

Funkcja eksportu Squarespace jest ograniczona. Nie pozwala Ci eksportować całej zawartości witryny z platformy, więc musisz ręcznie skopiować część treści na nowo zainstalowaną stronę WordPress.

Oto lista treści, które możesz wyeksportować za pomocą wbudowanego narzędzia do eksportu w Squarespace:

 • Podstawowe strony
 • Twoja główna strona blogu
 • Wszystkie najnowsze posty na blogu zawarte na stronie bloga. (Reszta postów na blogu musi zostać skopiowana ręcznie).
 • Strony galerii
 • Bloki tekstu, obrazu i osadzania

Następujące treści należy wyeksportować ręcznie:

 • Strony produktu, albumu i wydarzenia
 • Bloki audio, wideo i produktów
 • Zmiany stylu i niestandardowy CSS
 • Foldery i strony indeksowe
 • Wszystkie posty na blogu, z wyjątkiem tych, które pojawiają się na głównej stronie bloga.

W tym kroku pokażemy Ci, jak wyeksportować całą eksportowaną zawartość z Squarespace.

Zaloguj się do swojego konta Squarespace i przejdź do Ustawienia »Zaawansowane» Import / Eksport menu.

eksport squarespace

Następnie kliknij Eksport przycisk, aby kontynuować.

Spowoduje to wyświetlenie modalnego wyskakującego okienka z pytaniem, gdzie chcesz wyeksportować zawartość. Po prostu kliknij WordPress.

eksport do wordpress z squarespace

Gdy plik eksportu jest gotowy, będziesz mieć możliwość pobrania pliku. Kliknij Pobieranie.

pobierz pliki eksportu squarespace

Krok 4: Importowanie treści do WordPress

Następnym krokiem jest zaimportowanie treści pobranych z Squarespace do witryny WordPress.

Zaloguj się do pulpitu WordPress i przejdź do Narzędzia »Importuj.

instalacja importu wordpress

Na stronie Import nie znajdziesz Squarespace na liście platform. Ponieważ Squarespace wyeksportowało treść do pliku XML zgodnego z WordPress, kliknij Zainstaluj teraz przycisk pod WordPress.

Po zainstalowaniu wtyczki kliknij Uruchom narzędzie Importer.

Możesz teraz wybrać plik XML, który właśnie pobrałeś ze swojego konta Squarespace, a następnie zaimportować go do pulpitu WordPress.

import wordpress

WordPress może również importować użytkowników Squarespace i dodawać ich jako subskrybentów na swojej stronie WordPress. Następnie możesz wybrać istniejącego użytkownika administratora jako autora, a nawet utworzyć nowego użytkownika.

importuj wordpress i przypisuj autorów

Chociaż istnieje opcja importowania obrazów załączników, nie działała ona podczas procesu migracji. Kliknij Zatwierdź a WordPress rozpocznie importowanie zawartości z pliku Squarespace.

zaimportuj wiadomość o sukcesie wordpress

Po zakończeniu zobaczysz komunikat o powodzeniu. Możesz teraz odwiedzić strony i posty w WordPressie, aby przejrzeć zaimportowaną zawartość.

Krok 5: Importowanie zdjęć

Domyślnie Squarespace nie pozwala na eksport obrazów za pomocą wbudowanego narzędzia do eksportu. Musisz ręcznie zaimportować pliki do witryny WordPress. Na szczęście w repozytorium WordPress znajduje się wiele wtyczek, które pozwalają łatwo importować obrazy zewnętrzne do Twojej witryny.

W naszym samouczku będziemy używać Automatyczne przesyłanie zdjęć podłącz. Aby zaimportować pliki graficzne do nowo zainstalowanej witryny WordPress, musisz zainstalować i aktywować wtyczkę w swojej witrynie. W tym celu przejdź do pulpitu WordPress i kliknij Wtyczki »Dodaj nowe . Teraz za pomocą pola wyszukiwania poszukaj wtyczki Auto Upload.

Raz znaleziony hit Zainstaluj teraz następnie przycisk Aktywuj przycisk, aby wtyczka zaczęła działać. Teraz ponownie przejdź do pulpitu nawigacyjnego i zaktualizuj wszystkie swoje posty. Spowoduje to przygotowanie wtyczki do importowania zdjęć. Aby zaktualizować swoje posty, przejdź do Posty »Wszystkie posty. Teraz zaznacz wszystkie pola i wybierz Akcja zbiorcza »Edytuj.

Teraz naciśnij Zastosować przycisk. Zobaczysz teraz nowy interfejs na ekranie. Kliknij tutaj Aktualizacja przycisk.

importuj obrazy z squarespace

Po zakończeniu wtyczka zacznie działać na twoich obrazach. Powtórz ten sam proces na wszystkich swoich stronach, aby nie przegapić żadnego obrazu.

Krok 6: Naprawianie bezpośrednich łączy

Ważne jest, aby utrzymywać nienaruszone linki bezpośrednie, aby nie stracić ruchu przychodzącego przez linki ze starej witryny Squarespace. Dobrą wiadomością jest to, że WordPress jest tak elastyczny, że możesz ustawić strukturę permalinks tak, jak lubisz.

Na tym etapie naszym celem jest skonfigurowanie struktury linków podobnej do Twojej witryny Squarespace. Squarespace używa roku / miesiąca / dnia / nazwy postu jako formatu linku do postów na blogu. Używa również przedrostka, takiego jak blog lub blog-1 w adresach URL postów.

Oto jak wyglądał adres URL posta na blogu na platformie Squarespace:

https://www.example.com/blog-1/2018/3/6/post-title

Aby skonfigurować bezpośrednie łącza WordPress, przejdź do Ustawienia »Permalinki. Teraz wybierz opcję Struktura niestandardowa i wstaw strukturę poniżej w odpowiednim polu:

struktura bezpośredniego połączenia

/ blog-1 /% year% /% monthnum% /% day% /% postname% /

Następnie kliknij Zapisz zmiany aby skonfigurować nową strukturę bezpośredniego łącza do swoich postów na blogu. W ten sposób możesz zachować nietknięte linki bezpośrednie bez utraty soków z wyszukiwarek i ruchu z odsyłaczy do istniejących postów na blogu.

Biorąc to pod uwagę, istnieje prawdopodobieństwo, że po migracji nadal możesz napotkać błędy 404 w witrynie WordPress. Nauczyć się jak śledź 404 strony i przekierowuj je w WordPress.

Krok 7: Ręczne importowanie treści ze Squarespace do WordPress

Ponieważ Squarespace ma ograniczoną funkcjonalność eksportu, musisz ręcznie zaimportować niektóre treści, takie jak eCommerce i strony wydarzeń, pliki audio i wideo itp. Do swojej witryny WordPress.

Może to być nużące w zależności od tego, ile treści hostowałeś na swojej platformie Squarespace.

Jeśli masz zintegrowaną witrynę sklepu eCommerce w Squarespace, możesz użyć wtyczki WordPress eCommerce, takiej jak WooCommerce. Do hostowania plików wideo zalecamy korzystanie z zewnętrznych usług hostingowych, takich jak YouTube lub Vimeo, zamiast samodzielnego hostingu.

W przypadku innych treści sprawdź następujące przewodniki:

Otóż ​​to. Sprawdź także alternatywy Squarespace i konkurentów.

Najlepsze praktyki WordPress, które należy stosować po migracji witryny

Po zakończeniu przenoszenia witryny Squarespace do WordPress, następną rzeczą, którą chcesz zrobić, jest przestrzeganie najlepszych praktyk WordPress, aby zabezpieczyć swoją witrynę i zwiększyć grono odbiorców.

Zanim wybierzesz losowy darmowy motyw dla swojej witryny, zapoznaj się z naszą listą najlepszych motywów WordPress i zdecyduj, który byłby najlepszym wyborem dla twoich potrzeb.

Po migracji poniżej znajduje się kilka rzeczy, które musisz natychmiast zrobić w nowej witrynie WordPress:

 • Formularz kontaktowy: Dodaj formularz kontaktowy do swojej witryny WordPress. Możesz także sprawdzić najlepsze wtyczki formularza kontaktowego WordPress.
 • Dodaj śledzenie Google Analytics: Dodaj śledzenie Google Analytics w nowej witrynie WordPress, instalując Wtyczka MonsterInsights.
 • Bezpieczeństwo WordPress: Zapewnij WordPressowi kuloodporne bezpieczeństwo, instalując jedne z najlepszych wtyczek bezpieczeństwa WordPress.
 • Popraw SEO WordPress: Zwiększ swoje SEO za pomocą najlepszych wtyczek SEO WordPress.
 • Utwórz kopię zapasową WordPress: Zaplanuj tworzenie kopii zapasowej witryny WordPress za pomocą najlepszej wtyczki kopii zapasowej WordPress.
 • Wydajność WordPress: Popraw swoją wydajność WordPress, instalując najlepsze buforowanie WordPress i inne wtyczki wydajności WordPress.
 • Zapobiegaj komentarzom do spamu: Zapobiegaj komentarzom ze spamem, instalując wtyczkę Akismet na swojej stronie.
 • Rozwijaj swoją stronę: Rozwijaj odwiedzających i klientów, korzystając z najlepszych wtyczek do generowania leadów WordPress.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci przejść ze Squarespace do WordPress. Aby uzyskać bardziej szczegółowe instrukcje, przeczytaj, jak uruchomić witrynę WordPress od zera (krok po kroku).

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map