Jak łatwo stworzyć wielojęzyczną stronę WordPress (krok po kroku)

jak stworzyć wielojęzyczną stronę WordPress


Czy chcesz, aby Twoja witryna WordPress była dostępna w wielu językach? Dzięki wielojęzyczności witryny możesz przyciągać i angażować znacznie szersze grono odbiorców. Chociaż tworzenie witryny wielojęzycznej jest w większości przypadków zadaniem wyłącznie dla programistów, z WordPress jest dość łatwe do zrobienia samodzielnie, za pomocą wtyczki do tłumaczenia WordPress.

W tym artykule pokażemy, jak łatwo utworzyć wielojęzyczną witrynę WordPress przy użyciu najpopularniejszej wtyczki wielojęzycznej, WPML.

Po co tworzyć wielojęzyczną witrynę WordPress przy użyciu WPML?

Jeśli Twoja firma obsługuje zróżnicowaną grupę ludzi z różnych regionów świata, którzy wszyscy mówią w swoim własnym języku, musisz uczynić swoją witrynę wielojęzyczną. Podobnie instytucje edukacyjne i organizacje międzynarodowe z użytkownikami z różnych krajów potrzebują wielojęzycznej strony internetowej, aby odnieść sukces.

Ale jak je utworzyć?

Jedną z opcji jest utworzenie wielu subdomen dla Twojej witryny i zainstalowanie jednego języka dla każdej z subdomen. Ale ta metoda jest ogromnym problemem. Konfigurowanie wielu subdomen i zarządzanie nimi zajmuje dużo czasu i zasobów. Ponadto może być kosztowne, jeśli musisz zatrudnić programistę, aby wykonał pracę za Ciebie.

WordPress w połączeniu z wtyczką WPML rozwiązuje te problemy i zapewnia bezproblemowe, proste rozwiązanie do tworzenia wielojęzycznej witryny.

WPML pozwala zainstalować wiele języków w tej samej instalacji WordPress, dzięki czemu nie trzeba tworzyć subdomen dla każdego języka. Nie wspominając o tym, że jest tak prosty i szybki, że każdy może łatwo skonfigurować witrynę wielojęzyczną bez dotykania żadnego kodu.

To powiedziawszy, zobaczmy, jak możesz utworzyć wielojęzyczną witrynę WordPress za pomocą WPML w kilku szybkich krokach.

Budowanie wielojęzycznej witryny WordPress za pomocą WPML

WPML to wtyczka tłumacząca, która pomaga tłumaczyć witrynę WordPress. Ale najpierw musisz utworzyć witrynę internetową w jednym języku.

Aby utworzyć witrynę, potrzebujesz nazwy domeny i usługi hostingowej. Nazwa domeny to adres internetowy Twojej witryny, a hosting to wirtualna przestrzeń, w której przechowywane są pliki Twojej witryny.

Nazwa domeny kosztuje zwykle około 14 USD rocznie, a usługa hostingowa kosztuje około 7 USD miesięcznie. Gdy dopiero zaczynasz, koszty te mogą się sumować i wydawać się zbyt drogie. Aby złagodzić problemy finansowe, zawarliśmy umowę z Bluehost, aby zapewnić naszym użytkownikom wyjątkową zniżkę. Teraz możesz uzyskać bezpłatną domenę plus hosting WordPress za jedyne 2,75 USD miesięcznie, korzystając z naszego ekskluzywnego kuponu Bluehost.

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z WordPress, przeczytaj nasz przewodnik dla początkujących dotyczący łatwego tworzenia witryny WordPress.

Po utworzeniu witryny WordPress w wybranym języku możesz dodać do niej tłumaczenia w różnych językach.

Krok 1: Zainstaluj WPML i skonfiguruj opcje wielojęzyczne

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zainstalować i aktywować wtyczkę WPML na swojej stronie WordPress.

Po udanej aktywacji zobaczysz pole powiadomień u góry pulpitu WordPress z symbolem Skonfiguruj WPML przycisk. Wystarczy kliknąć przycisk, aby rozpocząć konfigurację.

configure-wpml-notif

Następnie zobaczysz kreatora konfiguracji WPML.

wpml-setup-wizard

W pierwszym kroku WPML automatycznie wykryje podstawowy język Twojej witryny WordPress. Możesz go zmienić, jeśli chcesz lub nieprawidłowo go wykrył.

Kliknij na Kolejny przycisk, aby kontynuować.

Następnie poprosi Cię o wybranie języków, które chcesz włączyć dla swojej witryny. Po prostu wybierz języki i kliknij Kolejny przycisk.

select-languages-wpml-setup

Teraz zobaczysz opcje przełączania języków w trzecim kroku procesu konfiguracji WPML. Przełącznik języka pozwoli użytkownikom wybrać wyświetlanie treści witryny w preferowanym języku. Zwykle pojawia się w formie listy rozwijanej lub zbioru flag na Twojej stronie.

wpml-language-switcher-options

Stamtąd możesz po prostu uporządkować kolejność języków, przeciągając i upuszczając.

Poniżej znajdziesz opcje dodawania przełącznika języka w swojej witrynie. Możesz dodać przełącznik języka do menu nawigacyjnego, obszaru widżetów lub obszaru stopki. Dodajesz również linki do tłumaczenia postów przed lub po każdym fragmencie treści.

add-wpml-language-switcher

Aby dodać przełącznik języka do menu nawigacji, kliknij Dodaj nowy przełącznik języka do menu przycisk w Przełącznik języka menu Sekcja.

Następnie, Nowy przełącznik języka menu opcje pojawią się w wyskakującym oknie.

dodaj-język-przełącznik-języka

Możesz wybrać menu na swojej stronie, aby wyświetlić przełącznik języka. Następnie możesz ustawić pozycję przełącznika języka w menu; pokaż jako pierwszą pozycję menu lub ostatnią pozycję menu.

Następnie możesz wybrać sposób wyświetlania elementu menu przełącznika języków. Możesz to pokazać jako listę rozwijaną lub listę języków.

Następnie możesz wybrać, co ma się znaleźć w pozycji menu przełącznika języków. Możesz wybrać, co chcesz pokazać, po prostu zaznaczając pola.

Na koniec możesz ustawić kolory przełącznika języka.

Gdy skonfigurujesz wszystkie opcje, zobaczysz zmiany w polu podglądu po prawej stronie.

Gdy będziesz zadowolony, kliknij Zapisać przycisk.

Podobnie możesz dodać przełącznik języka do innych lokalizacji. Jeśli jednak chcesz dodać przełącznik języka tylko do menu nawigacji, możesz po prostu kliknąć Kolejny przycisk.

Teraz jesteś na ostatnim etapie procesu konfiguracji WPML. W tym kroku musisz wprowadzić klucz witryny.

register-wpml

Możesz pobrać klucz witryny ze swojego konta WPML. Po prostu skopiuj klucz i wklej go w polu i kliknij Zarejestrować przycisk.

Otóż ​​to! Pomyślnie ukończyłeś konfigurację WPML w swojej witrynie WordPress.

Krok 2: Dodawanie treści wielojęzycznych do postów i stron WordPress

Po skonfigurowaniu WPML w witrynie WordPress możesz już dodawać wielojęzyczne treści w swojej witrynie.

WPML umożliwia łatwe tłumaczenie postów, stron, tagów, kategorii i motywów WordPress na dowolny język.

Aby utworzyć tłumaczenie dla istniejących postów WordPress, przejdź do Posty »Wszystkie posty. Tam zobaczysz całkowitą liczbę postów, a także liczbę swoich postów według języka.

przetłumacz wszystkie przyciski

WordPress automatycznie wykrywa główny język Twojej witryny i pokazuje, że dodajesz przyciski dla każdego wybranego języka obok swoich postów. Aby przetłumaczyć post, musisz kliknąć przycisk dodawania pod językiem.

W tym samouczku kliknęliśmy przycisk Dodaj poniżej języka francuskiego.

new-traslation-post-wpml

Teraz zobaczysz nazwę / flagę języka w górnej części edytora. I zobaczysz również Język dodano pole meta po prawej stronie edytora postów.

Możesz dodać przetłumaczoną treść w obszarze postów i opublikować post. Jeśli nie masz biegłości językowej w tym języku, możesz dodaj nowych użytkowników i autorów do swojej witryny za tłumaczenie treści.

Możesz także użyć Moduł zarządzania tłumaczeniami WPML i zarządzaj tłumaczami w swojej witrynie.

Krok 3: Dodanie tłumaczeń dla kategorii i tagów

WPML pozwala łatwo przetłumaczyć kategorie WordPress, tagi lub dowolne inne niestandardowe taksonomie na dowolny język.

Aby je przetłumaczyć, musisz przejść do WPML »Tłumaczenie taksonomii z pulpitu nawigacyjnego WordPress.

Następnie w następnym kroku wybierz taksonomię, którą chcesz przetłumaczyć.

taksonomia-tłumaczenie-wpml

W tym samouczku wybraliśmy Kategorie. Teraz ładuje wszystkie kategorie witryn. Tam zobaczysz Dodaj przyciski obok warunków taksonomii.

traslate-Categories-wpml

Po prostu kliknij przycisk Dodaj pod językiem / flagą, aby przetłumaczyć swoją taksonomię.

Krok 4: Dodanie tłumaczeń dla menu nawigacji

Aby przetłumaczyć menu nawigacji WordPress, odwiedź Wygląd »Menu z pulpitu nawigacyjnego WordPress. Następnie musisz wybrać menu, które chcesz przetłumaczyć.

dodaj-menu-tłumaczenie

Teraz zobaczysz przyciski Dodaj tłumaczenie dla menu WordPress. Wystarczy kliknąć przycisk, aby przetłumaczyć menu.

Po utworzeniu tłumaczenia menu musisz dodać te same elementy menu, co w menu języka podstawowego.

edit-traslated-menu

Jeśli masz posty, strony i kategorie jako elementy menu, najpierw musisz je przetłumaczyć, jak pokazano w kroku 2. Następnie możesz dodać je z kart po lewej stronie w Edytuj menu płyta.

Po dodaniu wszystkich elementów menu i zarządzaniu nimi kliknij przycisk Zapisz menu przycisk.

Krok 5: Tłumaczenie motywów, wtyczek i innego tekstu

WPML pozwala również tłumaczyć wtyczki i motywy WordPress.

Aby je przetłumaczyć, musisz przejść do WPML »Lokalizacja motywów i wtyczek z pulpitu nawigacyjnego WordPress.

lokalizacja wtyczki motywu

Domyślnie zobaczysz Nie używaj tłumaczenia ciągów do tłumaczenia motywu i wtyczek zaznaczone, a poniżej pole wyboru. Możesz zaznaczyć to pole, jeśli dla Twojego motywu dostępne są pliki tłumaczeń. Działa to jednak tylko z oficjalnymi motywami WordPress.org.

Tak więc WPML zawiera Moduł tłumaczenia ciągów WPML aby poprawnie przetłumaczyć motyw i wtyczki. Za pomocą tego modułu możesz tłumaczyć niestandardowe pola, widżety i inny tekst w swojej witrynie.

Sprawdź również tę recenzję TranslatePress. TranslatePress jest alternatywą dla WPML.

Mamy nadzieję, że ten przewodnik pomógł ci nauczyć się, jak łatwo utworzyć wielojęzyczną witrynę WordPress za pomocą WPML. Możesz także zapoznać się z naszym przewodnikiem na temat 25 legalnych sposobów zarabiania pieniędzy przez blogowanie online.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map