Jak łatwo utworzyć ankietę w WordPress (krok po kroku)

utwórz ankietę w WordPress


Chcesz stworzyć ankietę w WordPress? Ankiety są doskonałym narzędziem do zbierania informacji w celu podejmowania świadomych decyzji. Odwiedzający mogą wyrazić swoją opinię jednym kliknięciem myszy, zapewniając dane potrzebne do rozwoju firmy.

W tym artykule nauczymy Cię, jak w prosty sposób utworzyć ankietę w WordPress i jak uzyskać raporty dotyczące zbieranych danych.

Wybór najlepszej wtyczki ankiety WordPress dla Twojej witryny

Wybór narzędzia do przeprowadzania ankiet może być prawdziwym bólem. Istnieje tak wiele usług internetowych innych firm, które pozwalają tworzyć ankiety, które można osadzić, a mimo to wszystkie mają poważne wady. Niezależnie od tego, czy chodzi o to, że Twoje raporty są przechowywane na trudno dostępnych serwerach stron trzecich, frustrację związaną z ograniczonymi opcjami dostosowywania, ograniczoną liczbą dozwolonych odpowiedzi lub wysokimi miesięcznymi kosztami… Te formularze ankiet zewnętrznych po prostu nie pasują do tabaki!

Czas na przypomnienie: masz WordPress. Dlaczego nie skorzystać z wtyczki??

Jeszcze lepiej, dlaczego nie skorzystać z najlepszej wtyczki ankiet WordPress na rynku?

W rzeczywistości, jeśli jesteś długoletnim czytelnikiem, być może masz już wtyczkę, o której mówimy. Powiedzieliśmy kiedyś, że jest to najlepsza wtyczka do WordPress.

Mówimy o WPForms, oczywiście. Dzięki ostatnio dodanym ankietom i dodatkom do ankiet możesz teraz tworzyć wspaniałe, niestandardowe ankiety za pomocą łatwego w użyciu narzędzia do przeciągania i upuszczania, z którego znana jest wtyczka.

Związane z: Jak utworzyć formularz stylu Typeform w WordPress (przewodnik krok po kroku)

Używanie WPForms jako wtyczki do tworzenia ankiet umożliwia:

 • Twórz inteligentne pola ankiet, takie jak skala Likerta, oceny i inne
 • Użyj logiki warunkowej, aby tworzyć spersonalizowane pola ankiet na podstawie danych wprowadzonych przez użytkownika
 • Analizuj łatwe do odczytania raporty z ankiet za pomocą wykresów, tabel i wykresów
 • Wyeksportuj wykresy ankiet jako pliki PDF, JPEG lub inne formaty do wydrukowania
 • Uzyskaj CSV wyników ankiety, aby korzystać z nich jak chcesz

Całkiem fajnie, prawda? My też tak uważamy. Więc zacznijmy!

Jak utworzyć ankietę w WordPress

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, musisz zainstalować i aktywować Wtyczka WPForms na twojej stronie WordPress. Jeśli potrzebujesz pomocy, zapoznaj się z naszym przewodnikiem na temat instalowania wtyczki WordPress.

Będziesz potrzebował Plan WPForms Pro w celu korzystania z nich dodatek do ankiet i ankiet. Na szczęście użytkownicy IsItWP mogą uzyskać 10% rabatu na całkowitą cenę, gdy używają kodu kuponu SAVE10.

Po aktywacji nowo zainstalowanej wtyczki musisz wprowadzić klucz licencyjny, klikając WPForms »Ustawienia z pulpitu nawigacyjnego WordPress. Twój klucz licencyjny można znaleźć na stronie WPForms w sekcji Konto.

Ustawienia WPForms

Następnie kliknij WPForms »Dodatki z lewego paska bocznego pulpitu WordPress. Przewiń w dół do dodatku Ankiety i ankiety. Kliknij przycisk Zainstaluj dodatek, a następnie po zainstalowaniu kliknij Aktywuj, aby rozpocząć korzystanie z dodatku.

Aktywuj ankiety Ankiety Addon

Teraz zaczyna się zabawa.

Udaj się do WPForms »Dodaj nowe aby rozpocząć tworzenie nowego formularza. Zostaniesz powitany słynnym interfejsem przeciągania i upuszczania WPForms.

Nadaj tytuł ankiecie, a następnie kliknij szablon formularza ankiety. Spowoduje to załadowanie przykładowego szablonu formularza do informacji zwrotnych od klientów, wraz z kilkoma wstępnie dodanymi polami do formularza.

Kliknij dowolne pole, aby je edytować. Zmodyfikuj pola za pomocą intuicyjnego kreatora przeciągnij i upuść lub całkowicie je usuń. Zależy od Ciebie. Możesz także dodać dodatkowe pola formularza z lewej kolumny. Możesz także dodawać przyciski opcji, pola wyboru, rozwijane opcje, skalę ocen lub prawie wszystko, czego tylko zapragniesz. Baw się dobrze!

Korzystanie z logiki warunkowej, WPForms ma możliwość spersonalizowania pytań ankiety na podstawie danych wprowadzonych przez użytkownika w poprzednim polu. Jeśli chcesz, aby Twoja ankieta była bardzo zaawansowana, z tą opcją powinieneś się pobawić.

Po utworzeniu formularza ankiety kliknij przycisk Zapisz, aby zapisać ustawienia. Wszystko gotowe? Śmiało i kliknij przycisk Zamknij, aby wyjść, i przejdź do następnego kroku.

Jak dodać ankietę do swojej witryny WordPress

W przeciwieństwie do innych wtyczek, WPForms sprawia, że ​​dodawanie naszych formularzy do dowolnego postu lub strony w witrynie WordPress jest niezwykle proste. Możesz nawet dodać swoją ankietę do paska bocznego lub wybrać, aby wyświetlała się na niestandardowych typach postów.

Aby dodać ankietę do posta, strony lub typu posta, odwiedź ekran edycji postu i kliknij przycisk Dodaj formularz. Pojawi się wyskakujące okienko, które pozwoli ci wybrać formularz ankiety. Kliknij przycisk Wstaw formularz i zobacz magię.

Dodaj formularz ankiety

Altówka! Krótki kod został teraz dodany do edytora postów. Możesz umieścić go w dowolnym miejscu w tym poście / stronie. Po zakończeniu edycji treści po prostu kliknij Publikuj, a formularz ankiety będzie dostępny i gotowy do działania.

Wolisz, aby Twoja ankieta była wyświetlana na pasku bocznym? Nie ma problemu. Możesz umieścić tego frajera w DOWOLNYM pasku bocznym lub obszarze gotowym dla widgetów. Po prostu przejdź do Wygląd »Widżety z pulpitu nawigacyjnego WordPress, a następnie przeciągnij i upuść widżet WPForms na dowolny pasek boczny, który Ci się podoba!

Widżet ankiety WPForms

Wybierz ankietę w ustawieniach widżetu i kliknij Zapisz. Otóż ​​to. Teraz masz formularz ankiety wyświetlany na pasku bocznym swojej witryny.

Jak wyświetlić wyniki formularza ankiety

Aby wyświetlić wyniki formularza ankiety, musisz kliknąć WPForms »Wszystkie formularze i kliknij link Wyniki ankiety poniżej formularza, który Cię interesuje. Stamtąd zobaczysz wspaniałe wykresy i wykresy przedstawiające Twoje wyniki. Możesz je również wyeksportować do programu arkusza kalkulacyjnego lub wydrukować, jeśli chcesz.

Wyniki ankiety WPForms

U góry strony możesz klikać różne typy wykresów i eksplorować opcje eksportu.

Wykres słupkowy formularza ankiety

Możesz zapisać wyniki ankiety jako pliki PDF, JPEG lub inne formaty do wydruku. Jest to bardzo przydatne, jeśli chcesz dodać je do postów na blogu, pokazów slajdów lub udostępnić je w mediach społecznościowych.

Jak przekonwertować dowolny formularz na ankietę

Za pomocą WPForms, możesz zrobić coś więcej niż utworzyć ankietę w WordPress od zera. Możesz również zamienić dowolny istniejący formularz WPForms w ankietę. Możesz nawet wybrać, które pola formularza mają być traktowane jako pola ankiety.

Czemu to robić? Ponieważ to świetny sposób na gromadzenie danych. Nagle formularze rejestracyjne biuletynu, formularze kontaktowe i formularze rejestracji użytkowników stają się potężnymi narzędziami do gromadzenia informacji.

Aby przekonwertować istniejący formularz WPForms na ankietę, edytuj formularz, a następnie przejdź do Ustawienia »Ankiety i ankiety. Następnie kliknij pole Włącz raportowanie ankiet i naciśnij Zapisz.

włącz ankiety i ankiety

Wolisz włączyć raportowanie ankiety dla pojedynczego pola formularza zamiast całego formularza? Po prostu edytuj formularz i kliknij pole, które chcesz włączyć. W sekcji Opcje pola po lewej stronie kliknij Opcje zaawansowane i zaznacz pole Włącz raportowanie ankiety. Bułka z masłem!

włącz raportowanie ankiet

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci nauczyć się tworzyć ankietę w WordPress.

Szukasz więcej sposobów oceny interakcji użytkownika i gromadzenia ważnych danych? Możesz przeczytać nasz przewodnik krok po kroku, jak dodać Google Analytics do swojej witryny.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map