Jak łatwo wykonać kopię zapasową witryny WordPress (krok po kroku)

Jak łatwo wykonać kopię zapasową witryny WordPress - krok po kroku


Czy chcesz utworzyć kopię zapasową witryny WordPress? Kopia zapasowa może uchronić Cię przed utratą danych i możesz przywrócić z niej swoją witrynę internetową, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Istnieje wiele różnych wtyczek, które pozwalają utworzyć kopię zapasową witryny, takich jak stale popularny UpdraftPlus i Backupbuddy. W tym artykule pokażemy, jak łatwo wykonać kopię zapasową witryny WordPress przy użyciu tych 2 wtyczek.

Dlaczego musisz regularnie tworzyć kopie zapasowe swojej witryny WordPress?

Jako użytkownik WordPress bardzo ważne jest regularne tworzenie kopii zapasowych plików i baz danych WordPress w bezpiecznej lokalizacji. W przypadku utraty danych z powodu wypadku, złośliwego ataku lub innej katastrofy regularne tworzenie kopii zapasowych może uratować życie.

W ten sposób możesz łatwo przywrócić pliki i bazy danych, nawet jeśli cała witryna zostanie zhakowana, uszkodzona lub skasowana.

Powinieneś także przeczytać ten przewodnik na temat znaczenia tworzenia regularnych kopii zapasowych w WordPress.

Zalecamy zapisanie tych kopii zapasowych w wielu lokalizacjach. Jeśli którakolwiek z kopii zapasowych jest uszkodzona, możesz ją łatwo odzyskać.

Jeśli masz witrynę z dużą ilością treści i regularnie dodajesz nowe treści, może być konieczne skonfigurowanie automatycznych kopii zapasowych. Jeśli jednak nie aktualizujesz witryny WordPress bardzo często, możesz tworzyć ręczne kopie zapasowe za pomocą wtyczki kopii zapasowej WordPress. Oczywiście musisz wybrać odpowiednią wtyczkę, która spełni Twoje wymagania dotyczące tworzenia i przywracania kopii zapasowych WordPress.

Zanim zaczniemy, musisz wiedzieć, które pliki WordPress powinieneś wykonać kopię zapasową:

 • Podstawowe pliki WordPress
 • Pliki w folderze wp-content (motywy, wtyczki i przesłane pliki)
 • Pliki konfiguracyjne WordPress
 • Baza danych WordPress

Rzućmy okiem na to, jak łatwo wykonać kopię zapasową i całkowicie przywrócić witrynę WordPress bez utraty żadnych plików.

Metoda 1: Tworzenie automatycznych kopii zapasowych za pomocą wtyczki BackupBuddy

Korzystanie z BackupBuddy jest jednym z najlepszych sposobów tworzenia automatycznych kopii zapasowych w WordPress. Ich plany premium zaczynają się od 80 USD i oferują 1 rok aktualizacji wtyczek, 1 rok wsparcia, 1 GB przestrzeni dyskowej w Stash, 10 witryn iThemes Sync i wiele innych. Ten plan jest ważny na 1 pełną kopię zapasową witryny plus 1 licencję bonusową, która sumuje do 2 licencji.

Instalowanie wtyczki BackupBuddy

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zainstalować i aktywować wtyczkę BackupBuddy. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym przewodnikiem krok po kroku, w jaki sposób zainstalować wtyczkę WordPress.

Po aktywacji musisz postępować zgodnie z instrukcjami na stronie wtyczki i dodać licencję BackupBuddy, aby nadal otrzymywać automatyczne aktualizacje przez cały rok.

Linki do licencji

Alternatywnym sposobem weryfikacji licencji jest odwiedzenie strony Ustawienia »Licencjonowanie iThemes stronę w obszarze administracyjnym WordPress i wprowadź nazwę użytkownika i hasło iThemes. Stamtąd kliknij Produkty licencyjne i automatycznie zweryfikuje twoją licencję.

Licencje iThemes

Po aktywacji licencji możesz rozpocząć automatyczne tworzenie kopii zapasowych.

Automatyzacja tworzenia kopii zapasowych w WordPress

BackupBuddy automatycznie przechowuje kopie zapasowe w Skrytce. Podstawowy plan premium zawiera funkcję Stash Live, która pomaga w utrzymywaniu kopii zapasowych witryny w czasie rzeczywistym.

Nie musisz podejmować żadnych wysiłków, aby utworzyć kopię zapasową i zaktualizować ją w systemie pamięci masowej. Kopie zapasowe w czasie rzeczywistym automatycznie zapisują zmiany witryny WordPress w magazynie Stash Live.

Teraz, gdy masz najbardziej aktualną kopię zapasową swojej witryny, konsekwentnie zapisaną, będziesz potrzebować systemu, który pomoże Ci przywrócić witrynę w razie wystąpienia incydentu.

Stash Live oferuje funkcję przywracania bloga WordPress jednym kliknięciem. Musisz iść do BackupBuddy »Stash Live stronę w obszarze administracyjnym WordPress i wprowadź dane uwierzytelniające iThemes.

Poprosi Cię o adres e-mail, aby wysłać powiadomienia kopii zapasowej. W skrzynce odbiorczej otrzymasz link do plików zip do pobrania.

Logowanie do Stash Live

Pamiętaj, aby kliknąć Zapisz ustawienia i rozpocznij tworzenie kopii zapasowej przycisk.

Na ekranie widać postęp stanu tworzenia kopii zapasowej. BackupBuddy utworzy pierwszą kopię zapasową i automatycznie zapisze ją w Skrytce.

Stash Live

Jeśli masz dużą witrynę, wykonanie kopii zapasowej po raz pierwszy zajmie kilka godzin. BackupBuddy automatycznie prześle kopię zapasową do Stash Live.

Możesz iść dalej i kontynuować pracę na swojej stronie WordPress. Tworzenie kopii zapasowej będzie kontynuowane w tle bez zakłóceń.

Po zakończeniu tworzenia kopii zapasowej wyśle ​​Ci powiadomienie na podany adres e-mail. Możesz również uzyskać dostęp do strony Stash Live, aby zobaczyć migawki plików kopii zapasowych.

Te migawki należy pozostawić „tak jak są” w Stash Live, aby można było przywrócić witrynę w dowolnym momencie. Możesz także pobrać migawki na komputer lub przenieść je na własny serwer za pomocą funkcji jednego kliknięcia w Stash Live.

Jeśli nie chcesz przechowywać kopii zapasowych w czasie rzeczywistym w Stash Live, możesz również skonfigurować zaplanowane kopie zapasowe w WordPress za pomocą BackupBuddy.

Aby uzyskać więcej informacji, możesz odwiedzić ten kompletny przewodnik na jak tworzyć automatyczne kopie zapasowe w WordPress.

Metoda 2: Tworzenie ręcznych kopii zapasowych za pomocą wtyczki UpdraftPlus

Podobnie jak BackupBuddy, możesz tworzyć automatyczne kopie zapasowe za pomocą UpdraftPlus. Pozwala jednak również na łatwe tworzenie ręcznych kopii zapasowych.

Najlepszą częścią korzystania z UpdraftPlus do ręcznego tworzenia kopii zapasowych jest to, że jest on dostępny bezpłatnie w repozytorium wtyczek WordPress. Mają też wersję premium, która ma dodatkowe funkcje.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zainstalować i aktywować wtyczkę UpdraftPlus. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym przewodnikiem krok po kroku, w jaki sposób zainstalować wtyczkę WordPress.

Po aktywacji musisz odwiedzić Ustawienia »Kopie zapasowe UpdraftPlus stronę w obszarze administracyjnym WordPress i przejdź do Ustawienia kartę, aby wybrać lokalizację zdalnego przechowywania.

Z UpdraftPlus dostępnych jest wiele usług przechowywania. Możesz zapisać swoje kopie zapasowe w Dropbox, Dysku Google, Microsoft OneDrive i wielu innych. Możesz również wysłać kopie zapasowe na adres e-mail.

Musisz wybrać usługę zdalnego przechowywania, która wyświetli poniższe instrukcje, aby skonfigurować zdalne przechowywanie.

Wybierz miejsce przechowywania

Wystarczy skonfigurować ustawienia lokalizacji magazynu zdalnego, aby kontynuować. Możesz także sprawdzić ten przewodnik po skonfigurować zdalną pamięć masową za pomocą UpdraftPlus.

Ustawienia lokalizacji zdalnego przechowywania

Pamiętaj, aby kliknąć Zapisz zmiany przycisk. Następnie musisz przejść do Aktualny stan i kliknij Utwórz kopię zapasową teraz przycisk.

Tworzenie kopii zapasowych za pomocą UpdraftPlus

Pojawi się modalne okienko wyskakujące, w którym zostaniesz poproszony o wybranie plików / bazy danych, którą chcesz wykonać kopię zapasową.

Wyskakujące okienko

Kliknij na Utwórz kopię zapasową teraz przycisk w tym oknie podręcznym, a pasek postępu tworzenia kopii zapasowej pojawi się na ekranie. Zajmie to trochę czasu w zależności od rozmiaru plików WordPress.

Pasek postępu tworzenia kopii zapasowej

Pliki kopii zapasowej zostaną również przesłane do wybranej lokalizacji zdalnej.

Przywracanie plików kopii zapasowej za pomocą UpdraftPlus

Przywracanie kopii zapasowej za pomocą UpdraftPlus jest tak proste, jak samo tworzenie kopii zapasowej.

Możesz przywrócić kopię zapasową jednym kliknięciem.

Możesz przywrócić kopię zapasową, jeśli:

 • Twoja witryna WordPress została zhakowana.
 • Twoja witryna uległa awarii i widzisz biały ekran śmierci.
 • Chcesz od nowa zacząć od nowej domeny.

Aby przywrócić, musisz przejść do Ustawienia »Kopie zapasowe UpdraftPlus stronę w obszarze administracyjnym WordPress i kliknij Przywracać przycisk.

Zabierze Cię do Istniejące kopie zapasowe i przejrzyj folder / wp-content / updraft / w WordPress, aby wyszukać istniejące kopie zapasowe.

Uwaga: Jeśli usuniesz te pliki witryny, nie będzie dostępnych kopii zapasowych.

Następnie możesz przesłać pliki kopii zapasowej z komputera, aby ręcznie przywrócić witrynę WordPress.

Prześlij pliki kopii zapasowej

Ponieważ ustawiłeś zdalną lokalizację przechowywania do przesyłania kopii zapasowych, UpdraftPlus automatycznie przeskanuje zdalną pamięć i pokaże istniejące kopie zapasowe.

Musisz kliknąć Przywracać przycisk obok żądanej kopii zapasowej.

Przywróć kopię zapasową ze zdalnego magazynu

Otworzy się okienko z pytaniem, co chcesz przywrócić z kopii zapasowej. Po prostu wybierz wszystkie dostępne opcje i kliknij Przywracać przycisk.

Przywróć pliki WordPress

Pliki WordPress zostaną przywrócone z kopii zapasowej dostępnej ze zdalnej lokalizacji.

Zarówno wtyczki UpdraftPlus, jak i BackupBuddy mogą pomóc w łatwym tworzeniu automatycznych i ręcznych kopii zapasowych witryny WordPress. Kopie zapasowe są przydatne na wypadek utraty danych z powodu wypadku, naruszenia bezpieczeństwa itp. Nawet jeśli skonfigurujesz kopie zapasowe, nadal możesz stać się ofiarą hakowania i zagrożeń bezpieczeństwa.

Zalecamy używanie Sucuri do zapisywania witryny przed hakerami, atakami złośliwego oprogramowania i innymi zagrożeniami. Powinieneś także przeczytać naszą pełną recenzję Sucuri, aby uzyskać więcej informacji.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł ci z łatwością wykonać kopię zapasową witryny WordPress. Jeśli podoba Ci się ten artykuł, możesz również sprawdzić nasze wybory ekspertów dla najlepszych twórców stron internetowych dla początkujących, aby szybko zbudować witrynę.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map