Jak dodać Google Analytics do WordPress (z wtyczką i bez)


Czy chcesz dodać Google Analytics do swojej witryny WordPress??

Dodanie Google Analytics do witryny WordPress jest najlepszym sposobem na śledzenie interakcji użytkowników z Twoją witryną. W tym artykule pokażemy, jak zainstalować Google Analytics na swojej stronie WordPress w 2 prostych krokach.

Zanim przejdziemy do instalowania Google Analytics w witrynie WordPress, sprawdźmy, czym jest Google Analytics, dlaczego jest ważny i jak działa. Jeśli wolisz od razu przejść do pościgu i zanurzyć się w procesie instalacji Analytics krok po kroku, to idź po to.

Google Analytics dla WordPress – kompletny przewodnik konfiguracji

Spójrz na spis treści…

Co to jest Google Analytics?

Google Analytics dla WordPress

Google Analytics jest najbardziej wszechstronnym narzędziem do śledzenia Twojej witryny, które pozwala zobaczyć, skąd pochodzą Twoi użytkownicy, co robią w Twojej witrynie, jakie treści są popularne i tak dalej.

Zapewnia lepsze zrozumienie wpływu na marketing, zapewniając łatwe do zrozumienia statystyki. Niezależnie od tego, czy jesteś wydawcą, właścicielem małej firmy czy sprzedawcą eCommerce, Google Analytics zapewnia wszystko, co musisz wiedzieć o swoich odwiedzających.

Oprócz podstawowych statystyk zaangażowania użytkowników, niektóre funkcje śledzenia Google Analytics, które mogą okazać się przydatne, to:

 • Śledzenie reklam
 • Ulepszone śledzenie eCommerce
 • Śledzenie zdarzeń
 • Śledzenie formularzy online
 • I dużo więcej

Dlaczego warto korzystać z Google Analytics w WordPress?

Zrozumienie odwiedzających witrynę jest kluczem do zwiększenia ruchu, subskrybentów i przychodów. Instalując Google Analytics w swojej witrynie WordPress, możesz gromadzić wszystkie dane swojej witryny, co zapewnia przydatne informacje umożliwiające rozwój Twojej firmy. W ten sposób możesz wyeliminować zgadywanie i zacząć podejmować świadome decyzje na podstawie zebranych danych.

Sprawdź także: alternatywy dla Google Analytics.

Poniżej znajduje się kilka korzyści ze śledzenia odwiedzających witrynę za pomocą Google Analytics:

Dowiedz się więcej o odwiedzających WordPress w Analytics

pulpit nawigacyjny wordpress Google Analytics

Możesz zbierać i śledzić informacje o odwiedzających, takie jak lokalizacja geograficzna, dane demograficzne i zainteresowania, urządzenia i przeglądarki, z których korzystali podczas przeglądania Twojej witryny, i wiele więcej. Te dane pomagają lepiej zrozumieć odbiorców, dzięki czemu można lepiej tworzyć wiadomości marketingowe w sposób, który najlepiej im odpowiada. Ale upewnij się, że wyświetlasz oświadczenie dotyczące gromadzenia danych zgodnie z zasadami RODO. Można to łatwo wyświetlić za pomocą wtyczek WordPress GDPR.

Na przykład, jeśli okaże się, że większość odwiedzających twoją stronę to kobiety mieszkające w USA, możesz wyselekcjonować treści odpowiadające potrzebom konkretnej bazy użytkowników.

Dowiedz się, jak użytkownicy wchodzą w interakcje z Twoją witryną WordPress

raport Google Analytics

Możesz również śledzić szczegóły, takie jak to, co robią odwiedzający, gdy są w Twojej witrynie, jak długo pozostają w witrynie itp. Za pomocą tych danych możesz opracować strategie, które zwiększą ich zaangażowanie, utrzymają ich dłużej, a nawet przekonać ich do robienia zakupów w Twojej witrynie.

Dowiedz się, skąd przybywają użytkownicy Twojej witryny

źródło ruchu wordpress w Google Analytics

Google Analytics zapewnia podział różnych źródeł ruchu, takich jak wyszukiwarki, serwisy społecznościowe, skierowania, ruch bezpośredni itp. Analizując źródła odwiedzin, możesz zrozumieć, które źródło generuje najwięcej odwiedzających Twoją witrynę.

Może również dać ci wgląd w to, jak zwiększyć liczbę odwiedzających witrynę.

Na przykład, jeśli Twoim głównym źródłem odsyłania jest witryna zewnętrzna, możesz rozważyć partnerstwo z tą witryną, na przykład przesyłanie postów gości.

Jak działa Google Analytics?

Aby móc śledzić dane użytkowników, musisz zaimplementować w swojej witrynie kod śledzenia, który otrzymujesz z konta Analytics. Kod śledzenia należy dodać na każdej stronie w witrynie. Można to zrobić, dodając kod bezpośrednio do sekcji nagłówka WordPress.

Za każdym razem, gdy ktoś pojawia się w Twojej witrynie, jest on oznaczony kodem śledzenia w przeglądarce, a następnie rozpoczyna się jego sesja w Twojej witrynie.

Instalacja Google Analytics na twojej stronie WordPress jest dość łatwa. Wszystko, co musisz zrobić, to zainstalować wtyczkę Google Analytics, np MonsterInsights, i skonfiguruj go za pomocą Analytics. Alternatywnie możesz ręcznie dodać kod śledzenia do swojej witryny, ale wadą jest to, że ograniczy on możliwość włączenia ulepszonych funkcji śledzenia Google Analytics.

W tym artykule wyjaśnimy, jak dodać śledzenie Google Analytics do WordPress zarówno za pomocą MonsterInsights, jak i metod ręcznych.

Jak korzystać z Google Analytics w WordPress? (Przewodnik krok po kroku)

Zobaczmy, jak krok po kroku skonfigurować Analytics w swojej witrynie. Wyjaśnimy również, jak skonfigurować Analytics z wtyczką WordPress i bez niej.

Krok 1: Zarejestruj konto Google Analytics

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić przed zainstalowaniem Google Analytics, jest zarejestrowanie się w usłudze. Google Analytics jest dostępny za darmo, więc wszystko, co musisz zrobić, to odwiedzić Google Analytics i zarejestruj się za pomocą swojego konta Google.

W prawym górnym rogu znajdziesz Zaloguj się menu rozwijane. Po prostu kliknij na to.

jak zainstalować Google Analytics w WordPress

Pojawi się monit o wybranie różnych rozwiązań Analytics. Aby zarejestrować się w Google Analytics, kliknij Analityka.

kliknij na dane analityczne

Spowoduje to przekierowanie do strony, na której zostaniesz poproszony o zalogowanie się za pomocą konta Google Analytics lub założenie nowego konta Google.

zaloguj się do analityki

Po zalogowaniu się na konto Google musisz zarejestrować się w Google Analytics. Kliknij Zapisz się przycisk po prawej stronie, aby rozpocząć.

rejestracja w Google Analytics

Następnie musisz wprowadzić ustawienia witryny, którą chcesz rozpocząć śledzenie. Upewnij się, że Stronie internetowej opcja jest wybrana u góry.

Witryna GA track

Następnie przewiń w dół, aby wprowadzić informacje o swojej witrynie. Musisz także nazwać swoje konto Google Analytics, podać nazwę swojej witryny, adres URL i branżę, a także strefę czasową.

Konfiguracja konta ga

Podaj informacje potrzebne do utworzenia konta Google Analytics.

Po wypełnieniu danych swojej strony możesz nieco przewinąć w dół, aby dostosować ustawienia udostępniania danych. Po zakończeniu wybierania opcji możesz kliknąć przycisk Uzyskaj identyfikator śledzenia przycisk u dołu strony.

uzyskać identyfikator śledzenia analityki

W wyświetlonym oknie podręcznym możesz przejrzeć i zaakceptować warunki usługi.

zaakceptować warunki korzystania z usługi Google Analytics

Otóż ​​to! Masz teraz konto Google Analytics.

Krok 2: Dodaj Google Analytics do WordPress

Po zarejestrowaniu się w Google Analytics, kolejną rzeczą, którą musisz zrobić, to dodać Analytics do swojej witryny WordPress. Istnieje wiele sposobów dodania Google Analytics do WordPress. Spójrzmy na nie poniżej:

 1. Zainstaluj Google Analytics na swojej stronie za pomocą MonsterInsights (zalecane)
 2. Dodaj nieprzetworzony kod śledzenia do nagłówka witryny WordPress za pomocą wtyczki
 3. Ręcznie dodaj kod śledzenia w header.php
 4. Ręcznie dodaj kod śledzenia w functions.php

MonsterInsights vs. Ręczna instalacja Google Analytics w WordPress

Zanim przejdziemy do procesu instalacji Google Analytics, warto poświęcić chwilę na sprawdzenie, dlaczego używanie wtyczki MonsterInsights jest zalecane zamiast ręcznej instalacji Analytics.

Dla niektórych użytkowników instalowanie Google Analytics może wydawać się zadaniem „bez zastanowienia”. Z tego powodu ręcznie dodają kod śledzenia Analytics do swojej witryny bez użycia żadnych wtyczek.

Chociaż ręczna instalacja Google Analytics pozwala gromadzić podstawowe statystyki ruchu, takie jak sesje, odsłony, współczynnik odrzuceń itp., Wadą jest to, że nie pozwala na wykorzystanie pełnego potencjału Google Analytics.

Na przykład, jeśli chcesz skorzystać z większej liczby funkcji śledzenia Analytics, takich jak śledzenie pobierania, śledzenie linków, śledzenie formularzy, eCommerce, śledzenie itp., Musisz ręcznie dostosować kod dla każdej instancji. Bez wątpienia może to być żmudne, zwłaszcza jeśli nie jesteś programistą ani ekspertem od Analytics.

Możliwe, że nawet niewielki błąd może wypaczyć całe śledzenie Analytics, co oznacza, że ​​otrzymujesz nieprawidłowe dane z konta Analytics, co doprowadzi Cię do podjęcia niewłaściwych decyzji dla Twojej firmy.

MonsterInsights

Z drugiej strony MonsterInsights sprawia, że ​​instalacja Analytics jest bardzo łatwa za pomocą kilku kliknięć. MonsterInsights to najpopularniejsza istniejąca wtyczka Google Analytics do WordPress. Aby włączyć ulepszone funkcje śledzenia, wystarczy kilka kliknięć lub zainstalować odpowiednie dodatki.

Ponieważ nigdy nie trzeba dotykać ani jednego wiersza kodu, oszczędza to Twój cenny czas podczas całego procesu instalacji.

Zacznij korzystać z MonsterInsights już dziś aby łatwo skonfigurować Google Analytics w swojej witrynie.

Chcesz zamiast tego zacząć od wersji bezpłatnej? Próbować MonsterInsights Lite.

Metoda nr 1. Dodawanie Google Analytics do witryny za pomocą MonsterInsights (zalecane)

Aby skonfigurować Google Analytics w swojej witrynie, subskrybuj plan MonsterInsights i pobierz wtyczkę. Jeśli wolisz zacząć od darmowej wtyczki, przejdź do Wtyczki »Dodaj nowe. Wyszukaj MonsterInsights, a gdy pojawi się wtyczka, kliknij Zainstaluj teraz i wtedy, Aktywuj.

zainstaluj monsterinsights

Udaj się do Statystyki »Ustawienia do uwierzytelnienia swojego bloga za pomocą Google Analytics. Kliknij Uwierzytelnij się na swoim koncie Google.

kliknij uwierzytelnij na swoim koncie Google

Na następnym ekranie wybierz swoje konto Google.

wybierz konto Google do analizy

Następnie pozwól MonsterInsights zarządzać swoim kontem.

monsterinsights do zarządzania analityką w wordpress

Na koniec wybierz odpowiedni profil witryny dla swojego bloga i kliknij Pełne uwierzytelnienie.

uwierzytelnij monsterinsights

Po uwierzytelnieniu możesz łatwo sprawdzić, jak działa Twoja witryna, odwiedzając stronę Statystyki »Raporty.

wordpress google analytics with monsterinsights

Metoda nr 2. Dodaj kod Google Analytics do nagłówka WordPress za pomocą wtyczki

Możesz dodać nieprzetworzony kod śledzenia do nagłówka swojej witryny za pomocą Wstaw nagłówki i stopki podłącz. Po zainstalowaniu i aktywacji wtyczki przejdź do Ustawienia »Wstaw nagłówki i stopki i umieść kod w ustawieniach wtyczki.

wstaw nagłówki i stopki

3. Ręcznie dodaj kod Google Analytics do WordPress w header.php

dodaj kod śledzenia Google Analytics do header.php

Nieco bardziej skomplikowanym sposobem byłoby otwarcie motywu header.php i umieść kod tuż za tagiem.

dodano kod śledzenia Google Analytics

Pamiętaj, że jeśli dodasz kod do głównego motywu, zostanie on nadpisany przy każdej aktualizacji motywu. Korzystanie z motywu podrzędnego jest najlepszym sposobem na dodanie takich dostosowań do witryny WordPress.

4. Ręcznie dodaj kod Google Analytics do WordPressa w functions.php

Jeśli czujesz się pewnie w swojej wiedzy o php, możesz otworzyć swój motyw functions.php i dodaj następujący kod. Pamiętaj, aby zastąpić czwarty wiersz kodem Google Analytics.

<?php
działanie dodatkowe („wp_footer”, „add_googleanalytics”);
funkcja add_googleanalytics () { ?>
// Wklej tutaj swój kod Google Analytics
<?php}
?>

Korzystając z dowolnej z tych metod, powinieneś dodać Google Analytics do swojej witryny.

Google Analytics w WordPress: często zadawane pytania

Oto kilka często zadawanych pytań dotyczących konfigurowania Google Analytics w WordPress.

Jak długo zajmuje Google Analytics w WordPress, aby zacząć działać?

Po instalacji możesz nie od razu zacząć wyświetlać informacje na pulpicie nawigacyjnym Google Analytics. Zajmie to około 12 do 24 godzin (a czasem nawet 48 godzin), zanim zobaczysz jakiekolwiek dane na koncie Analytics.

Skąd mam wiedzieć, czy Google Analytics działa na mojej stronie WordPress?

Aby zweryfikować śledzenie Google Analytics, musisz spojrzeć na kod źródłowy swojej witryny.

Użyj skrótu klawiaturowego, aby wyświetlić kod źródłowy swojej witryny. Jeśli korzystasz z systemu Windows lub Linux, naciśnij Ctrl + U aby wyświetlić kod źródłowy. Jeśli korzystasz z komputera Mac, naciśnij Command + U.

Oto jak wygląda kod śledzenia Google Analytics:

kod śledzenia Google Analytics

Pamiętaj, że jeśli używasz MonsterInsights do konfiguracji Analytics, musisz włączyć tryb incognito (przeglądanie prywatne) w przeglądarce, aby zobaczyć kod śledzenia. Wynika to z faktu, że MonsterInsights nie śledzi twoich wizyt, aby uniknąć wypaczenia danych Google Analytics.

Jaka jest najlepsza wtyczka Google Analytics dla WordPress?

Dzięki ponad 2 milionom aktywnych instalacji, MonsterInsights jest najpopularniejszą i wszechstronną wtyczką Google Analytics dla WordPress. Nie tylko ułatwia konfigurację Analytics, ale także umożliwia włączenie wielu funkcji śledzenia Analytics, takich jak śledzenie eCommerce, śledzenie pobrań itp. Bez dotykania jednego wiersza kodu.

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci zainstalować Google Analytics w Twojej witrynie WordPress. To świetny sposób na zoptymalizowanie witryny, zaplanowanie treści i rozwój firmy.

Jeśli spodobał Ci się ten artykuł, możesz również przeczytać nasze najlepsze rozwiązanie Analytics dla WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map