Jak dodać pole kodu kuponu do formularzy zamówień WordPress


Czy chcesz dodać pole kodu kuponu rabatowego do formularzy zamówień WordPress??

Nie musisz instalować zaawansowanej wtyczki eCommerce, aby zacząć udzielać rabatów swoim klientom. W tym samouczku pokażemy, jak włączyć pole kodu kuponu w formularzach zamówień WordPress.

Dodawanie pola kodu kuponu do formularzy zamówień WordPress

Jeśli sprzedajesz tylko kilka produktów w swojej witrynie, możesz nie chcieć instalować ciężkiej wtyczki, takiej jak WooCommerce, aby zbierać płatności i oferować rabaty z kodami kuponów. Wszystko, co musisz zrobić, to zainstalować wtyczkę formularzy WordPress WPForms i zintegruj go z bramką płatności.

WPForms to najlepsza wtyczka do formularzy kontaktowych dla WordPress. Umożliwia szybkie i łatwe tworzenie formularza kontaktowego, formularza płatności, formularza zamówienia, formularza darowizny lub dowolnego innego formularza WordPress.

Najlepsze jest to, że możesz również dodać pole kodu kuponu do formularzy zamówienia za pomocą WPForms.

Bez wątpienia dodanie pola kodu kuponu rabatowego do formularzy zamówienia pomaga zwiększyć liczbę konwersji i sprzedaż.

Krok 1: Instalowanie WPForms

wpforms-Overview-contact-form-plugin

Aby dodać kod kuponu do formularza zamówienia, musisz najpierw zainstalować i aktywować WPForms wtyczka na twojej stronie.

Krok 2: Tworzenie formularza zamówienia

Następnym krokiem jest utworzenie formularza zamówienia WPForms. Aby utworzyć formularz, przejdź do WPForms »Dodaj nowe. Teraz zostaniesz przekierowany na nową stronę, na której możesz wybrać szablon. Tutaj wybierz Formularz fakturowania / zamówienia szablon.

Szablony WPForms

Nastąpi przekierowanie do narzędzia do tworzenia formularzy ze wszystkimi polami po lewej stronie i formularzem po prawej stronie. Możesz po prostu przeciągnąć pola formularza i upuścić je w formularzu zamówienia. Aby edytować pole, wystarczy kliknąć pole i dodać dane wejściowe po lewej stronie formularza.

Pole WPForms

Podczas gdy szablon formularza zamówienia zapewnia przewagę, piękno WPForms polega na tym, że można go dostosować w dowolny sposób.

Krok 2: Korzystanie z logiki warunkowej w celu dodania pola kodu kuponu

Aby uzyskać najlepsze wyniki, zaleca się wyświetlanie pola kodu kuponu tylko klientowi, który faktycznie ma kod kuponu do wykorzystania.

Utwórzmy w menu pole rozwijane, aby zapytać, czy klient ma kod kuponu. Aby to zrobić, dodaj Upuścić pole do formularza pod Standardowe pola Sekcja.

Teraz musisz dostosować to pole. Po prostu kliknij opcję pola i zmień etykietę na Czy masz kod kuponu rabatowego?. Następnie zmień:

 • Pierwszy wybór do Wybierz
 • Drugi wybór do tak
 • Trzeci wybór do Nie

WPForms

Następnie musisz dodać pole, w którym użytkownik może wprowadzić kod kuponu rabatowego. Więc przeciągnij Tekst jednowierszowy pole z lewej strony i upuść je poniżej pola Tak / Nie w formularzu.

Logika warunkowa WPForms

Teraz zmień nazwę tego pola na Kod kuponu rabatowego. Aby to zrobić, wystarczy kliknąć pole i zmienić tekst po prawej stronie ekranu.

Kod kuponu rabatowego WPForms

Teraz nadszedł czas, aby włączyć logikę warunkową. W tym celu przewiń ekran w dół, aby znaleźć Warunkowe opcja.

Kod kuponu rabatowego WPForms

Tuż poniżej zaznacz pole wyboru, aby włączyć logikę warunkową. Twoja logika warunkowa powinna określać Pokaż to pole, jeśli „Czy masz kod rabatowy” to Tak tak jak na zrzucie ekranu poniżej.

To znaczy Kod kuponu rabatowego pole wyświetli się tylko wtedy, gdy użytkownik potwierdzi, że ma kod kuponu do wykorzystania.

Logika warunkowa, wpforms

Krok 4: Tworzenie walidacji dla pola kodu kuponu

Następnym krokiem jest dodanie walidacji do formularza, który utworzyłeś WPForms. Na tym etapie możesz pokazać użytkownikom, czy ich kod kuponu jest ważny, czy nie. W tym celu przejdź do Pola płatności patka. Teraz dodaj Pojedynczy przedmiot pola 2 razy tuż pod twoim Kod kuponu rabatowego pole.

Teraz kliknij każde z tych pól. Użyjmy pierwszego pola, aby zrealizować kupon, a drugiego pola, aby wyświetlić komunikat o błędzie, jeśli kod kuponu jest nieprawidłowy.

W pierwszym edytuj etykietę do Twoja cena. Pod Opis W polu wyjaśnij rabat, który chcesz zaoferować. w Cena przedmiotu, dodaj obniżoną cenę.

Następnie przewiń w dół do Warunkowe kartę i zaznacz pole wyboru Włącz logikę warunkową opcja. Tutaj możesz ustawić, kiedy ludzie powinni to zobaczyć Pojedynczy przedmiot pole. Teraz dodaj dowolny kod rabatowy. Powiedzmy, że masz kod 100% ZNIŻKI.

Kod rabatowy WPForms

Możesz dodać więcej niż jeden kod rabatowy, klikając Dodaj nową grupę opcja tuż pod nim.

Jak wspomniano powyżej, użyjmy drugiego pola, aby wyświetlić komunikat o błędzie, jeśli kod kuponu jest nieprawidłowy.

Aby to zrobić, po drugie Pojedynczy element zamówienia, dodaj etykietę jako swoją cenę. W opisie, powiedzmy Niepoprawny kod rabatowy. Pamiętaj, że to pole powinno być wyświetlane, gdy kod kuponu jest nieprawidłowy. Aby to zrobić, przewiń w dół do Warunkowe i zaznacz pole wyboru Włącz logikę warunkową opcja.

Pole kodu kuponu rabatowego WPForms

Poniżej niech pokaże pole, jeśli kupon rabatowy NIE JEST 100% ZNIŻKI. Jeśli masz więcej kodów kuponów rabatowych, dodaj je, używając Dodaj nową grupę przycisk.

Logika warunkowa 2

Po zakończeniu naciśnij Zapisać przycisk w prawym górnym rogu ekranu. Twój formularz jest teraz gotowy do opublikowania.

Krok 5: Publikowanie formularza na WordPress

Następnym krokiem jest opublikowanie formularza. W tym celu przejdź do strony lub edytora postów, w którym chcesz wyświetlić formularz. Teraz kliknij + znak w lewym górnym rogu ekranu. Następnie za pomocą przycisku wyszukiwania wyszukaj WPForms.

WPforms opublikować

Kiedy znajdziesz WPForms, Kliknij na to. Możesz teraz wybrać formularz, klikając strzałkę rozwijaną. Twój formularz zostanie teraz dodany do Twojej strony. Następnie opublikuj formularz, aktualizując swój post.

Otóż ​​to. Pomyślnie dodałeś pole kodu kuponu do formularza zamówienia WordPress.

dodawanie pól kodu kuponu w wp

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, możesz również zapoznać się z naszą pełną recenzją WPForms.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map