Jak dodać reklamy Google AdSense do WordPress (przewodnik dla początkujących)


Zastanawiasz się, jak zarabiać na swojej witrynie WordPress za pomocą Google AdSense?

Google AdSense to największa na świecie sieć reklamowa, która pozwala właścicielom witryn zarabiać, umieszczając reklamy w ich witrynach. Jest to prawdopodobnie najłatwiejszy sposób zarabiania pieniędzy dla początkujących.

Jednak wielu użytkowników nie wie, jak prawidłowo dodać te reklamy do swojej witryny, aby uzyskać maksymalny zysk. W tym samouczku pokażemy, jak krok po kroku dodawać reklamy AdSense do WordPress. Ale wcześniej przyjrzyjmy się, jak działa Google AdSense.

Jak działa Google AdSense?

Jako wydawca musisz jedynie przesłać witrynę do AdSense, a po jej zatwierdzeniu dodaj fragment AdSense do swojej witryny. Google automatycznie wyświetla reklamy kierowane na Twoje treści lub odbiorców.

Krótko mówiąc, tak działa Google AdSense jako wydawca:

 • Wybierz przestrzeń reklamową
 • AdSense publikuje najlepiej płatne reklamy w Twojej witrynie
 • Zarabiasz, gdy użytkownicy klikają te reklamy

Reklamy są tworzone i opłacane przez firmy, które chcą promować swoje produkty lub usługi. Otrzymasz 68% kwoty zapłaconej przez reklamodawcę za kliknięcie, a pozostała kwota zostanie przekazana Google jako prowizja. AdSense wypłaci Ci swój udział, gdy dochód osiągnie 100 USD.

Ile możesz zarobić na Google AdSense?

Nie można przewidzieć, ile pieniędzy można zarobić z Google AdSense. Istnieje kilka czynników, które określą prowizję, którą otrzymasz, np. Jaki ruch uzyskasz, jaki rodzaj treści dostarczasz, gdzie znajdują się Twoi użytkownicy, jak konfigurujesz reklamy itp..

To powiedziawszy, niektórzy wydawcy zarabiają na Adsense w pełnym wymiarze godzin, a inni niewiele.

Chociaż w Internecie można znaleźć kalkulatory Google AdSense, żaden z nich nie jest niezawodnym narzędziem.

Kiedy robi wydawcy Google AdSense Pay

Google AdSense dokonuje płatności do 21 każdego miesiąca. Płatność jest jednak dokonywana tylko wtedy, gdy zarobki osiągną lub przekroczą 100 USD. Jeśli nie zarobisz 100 USD w ciągu miesiąca, Twoje zarobki przejdą na następny miesiąc.
Zobaczmy teraz, jak zacząć korzystać z Google AdSense.

Krok 1: Tworzenie konta za pomocą Google AdSense

Aby rozpocząć korzystanie z Google AdSense, musisz najpierw założyć konto Google AdSense. Jeśli masz już konto Google, możesz użyć tego samego do skonfigurowania konta AdSense.

Google sprawdzi Twoje zgłoszenie i prześle odpowiedź (niezależnie od tego, czy pozytywnie przejdziesz proces weryfikacji), w ciągu 6-8 godzin od wypełnienia formularza. Mogą odrzucić Twoje zgłoszenie, jeśli Twoja witryna nie spełnia warunków AdSense lub zasad programu. Upewnij się więc, że witryna jest całkowicie gotowa i przestrzega warunków AdSense, zanim prześlesz wniosek do sprawdzenia.

Jeśli wyczyścisz proces sprawdzania, możesz po prostu zalogować się na konto AdSense.

Krok 2: Kopiowanie kodu Google AdSense

Aby uzyskać kod, zacznij od zalogowania się na swoje konto. Po lewej stronie ekranu zobaczysz opcję o nazwie Moje reklamy. Kliknij i wybierz Nowa jednostka reklamowa przycisk.

Na następnym ekranie zostaniesz poproszony o wybranie typu reklamy. Wybierz żądany typ reklamy.

Nowa jednostka reklamowa Google AdSense

Jeśli nie masz pewności, który wybrać, możesz zacząć od Reklamy tekstowe i displayowe opcja. W następnym kroku musisz nazwać swoją jednostkę reklamową. Ta nazwa nie jest widoczna dla użytkowników Twojej witryny. Jest potrzebny tylko do użytku wewnętrznego, więc możesz nazwać go, jak chcesz.

Typ rozmiaru reklamy AdSense

Możesz także wybrać rozmiar swoich reklam. Chociaż możesz wybrać dowolny rozmiar, istnieje kilka zaleceń dotyczących rozmiaru dla maksymalnego zysku. Po wybraniu rozmiaru reklamy możesz wybrać typ reklamy. Aby uzyskać lepsze wyniki, wybierz typ reklam tekstowych i displayowych.

Następnie wybierz styl reklamy. Wybierz najlepszą kolorystykę, która wtapia się w Twoją witrynę. Za pomocą kanałów niestandardowych możesz grupować poszczególne jednostki reklamowe i uzyskiwać statystyki skuteczności dla tej grupy.

Google pozwala również wybrać, co zrobić, jeśli nie znaleziono pasujących reklam AdSense (co rzadko się zdarza). Dzięki tej opcji zamiast wyświetlać pustą stronę, możesz wyświetlać własną reklamę.

Po wykonaniu wszystkich powyższych kroków kliknij przycisk Zapisz i pobierz kod przycisk. Na ekranie zobaczysz komunikat o powodzeniu. Poniżej zobaczysz kod reklamy.

Skopiuj cały kod i wklej go do notatnika. Wykorzystamy ten kod w następnym kroku. Teraz możesz dodać ten fragment kodu do WordPress na 2 sposoby.

 • Dodawanie kodu Google AdSense do WordPress bez wtyczki
 • Dodawanie kodu Google AdSense do WordPress za pomocą wtyczki

Rzućmy okiem na oba sposoby osobno.

Krok 3.1: Dodanie kodu Google AdSense do WordPress za pomocą wtyczki

Użyjemy wtyczki Adsanity do wyświetlania reklam w Twojej witrynie. Adsanity to wtyczka do zarządzania reklamami, która pozwala tworzyć reklamy jako niestandardowe typy postów i wyświetlać je w witrynie za pomocą widżetów i skrótów.

Aby rozpocząć, musisz zainstalować i aktywować Adsanity na pulpicie nawigacyjnym WordPress. Po zakończeniu przejdź do Adsanity »Utwórz reklamy» Zewnętrzna sieć reklamowa.

jak wyświetlać reklamy w Adsanity

Teraz dodaj nazwę do swojej reklamy, wybierz rozmiar reklamy. Następnie przewiń w dół, aby zobaczyć sekcję o nazwie Kod reklamy. W tym obszarze wklej wcześniej skopiowany kod reklamy AdSense.

Po zakończeniu kliknij Publikować przycisk po prawej stronie.

Krok 3.1.1: Wyświetlanie reklam w postach i stronach WordPress

Po dodaniu kodu przejdź do Wpis »Edytuj wpis. Tutaj możesz dodać boksy reklamowe. Znajdziesz tutaj 3 opcje.

 • Grupa reklam AdSanity
 • AdSanity Random Ad
 • Pojedyncza reklama AdSanity

Aby znaleźć te opcje, kliknij + przycisk, aby dodać blok. Teraz użyj opcji wyszukiwania, aby znaleźć AdSanity.

Poniżej możesz użyć tych opcji, aby dodać reklamy AdSense do swojej witryny. Na przykład, jeśli wybierzesz pierwszą opcję, zobaczysz nowe wyskakujące okienko z prośbą o wybranie grupy reklam spośród utworzonych przez siebie. Możesz go wybrać, klikając strzałkę obok niego.

Możesz wybrać całkowitą liczbę reklam do wyświetlenia, wybrać kolumny i wyrównać je. Jest to szczególnie przydatne, gdy chcesz wyświetlać kilka mniejszych reklam razem.

Po wybraniu reklam kliknij Publikować przycisk po prawej stronie. Możesz zrobić to samo z pozostałymi 2 opcjami.

Twoje reklamy powinny być teraz wyświetlane w postach. Możesz użyć tej samej metody do wyświetlania reklam na swoich stronach.

Krok 3.1.2: Ustawienie daty wygaśnięcia reklam AdSense

Po opublikowaniu reklamy możesz także wybrać datę jej ważności. W tym celu wystarczy kliknąć Edytować link poniżej Publikować przycisk. Teraz możesz zmienić datę w sekcji do.

wygaśnięcie reklamy

Twoja reklama wygaśnie automatycznie po wybranej dacie. Jeśli nie chcesz, aby Twoje reklamy wygasły, po prostu wybierz Publikuj na zawsze opcja.

Krok 3.2: Dodanie kodu Google AdSense do WordPress (bez wtyczki)

Aby dodać reklamy Google AdSense do swojej witryny WordPress, najpierw powinieneś wiedzieć, gdzie chcesz wyświetlać swoją reklamę. Możesz wyświetlić go na paskach bocznych, w treści lub w dowolnym miejscu. Najpopularniejszym miejscem do wyświetlania reklamy jest pasek boczny witryny.

Możesz wyświetlić swoje reklamy na paskach bocznych, przechodząc do Wygląd »Widżet na pulpicie administracyjnym WordPress. Teraz przeciągnij i upuść Niestandardowy HTML widget do odpowiedniego obszaru widżetów i wklej tam swój kod Google AdSense.

Po zakończeniu kliknij Zapisać przycisk i gotowe.

Jeśli chcesz mieć większą kontrolę nad sposobem wyświetlania reklam i zarządzania nimi, możesz spróbować użyć wtyczki do zarządzania reklamami w swojej witrynie. Najlepszą z tych wtyczek jest wtyczka AdSanity.

Dodawanie reklam Google AdSense do swojej witryny: często zadawane pytania

1. Jaki jest najlepszy rozmiar AdSense

Wybór dobrego rozmiaru reklamy jest jednym z najważniejszych czynników, jeśli naprawdę chcesz ją zoptymalizować pod kątem maksymalnego zysku. Niektóre z najczęściej używanych rozmiarów to 336 × 280 i 300 × 250. Te rozmiary dobrze pasują do wszystkich rozmiarów ekranu, a także mają najlepszą stawkę.

2. Czy możesz kliknąć własne reklamy Google AdSense?

Chociaż kuszące jest klikanie własnych reklam lub polecanie znajomym i rodzinie, pamiętaj, że spowoduje to zablokowanie Google przez program.

3. Jaki jest najlepszy obszar miejsc docelowych AdSense?

Jeśli chodzi o miejsce docelowe, wybierz obszar, na który użytkownicy zwracają większą uwagę. W ten sposób możesz zmaksymalizować liczbę kliknięć i zwiększyć zysk. W tym sensie zaleca się umieszczanie reklam w obszarze treści między tytułem a treścią.

4. Jaki jest prawdopodobnie najlepszy CTR w Google AdSense?

CTR w Google AdSense jest różny dla różnych witryn w zależności od różnych czynników, takich jak tematy witryny, typ odbiorców, umieszczanie reklam w witrynie itp. Nie można tak naprawdę określić idealnego CTR dla Google AdSense, ponieważ nie ma sposobu, aby się dowiedzieć współczynniki klikalności innych witryn.

5. Dlaczego moja aplikacja Google AdSense została odrzucona??

Jeśli Twoje zgłoszenie do AdSense zostanie odrzucone, oznacza to, że Twoja witryna nie spełnia warunków i zasad programu AdSense. Przeczytaj je, aby upewnić się, że witryna spełnia wszystkie wymagania przed złożeniem wniosku o program.

Poza tym, w zależności od położenia geograficznego, zaleca się, aby Twoja witryna miała co najmniej 6 miesięcy, a Ty jako wnioskodawca musi mieć ukończone 18 lat.

Więc to jest to. Mamy nadzieję, że ten artykuł jest dla Ciebie pomocny. Możesz także sprawdzić najlepsze alternatywy Google AdSense.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map