Jak dodać SSL i HTTPS w WordPress (krok po kroku)

dodaj ssl i https w wordpress


Czy chcesz zainstalować certyfikat SSL na swojej stronie WordPress? Zainstalowanie certyfikatu SSL informuje odwiedzających, że są oni w bezpiecznym połączeniu. Dzięki niemu możesz zwiększyć zaufanie do swojej witryny wśród odwiedzających.

W tym artykule pokażemy, jak dodać SSL i HTTP w swojej witrynie.

Co to jest SSL i HTTPS?

SSL (Secure Sockets Layer) jest standardowym w branży środkiem bezpieczeństwa, który tworzy zaszyfrowane łącze między przeglądarkami użytkowników a witryną. Korzystanie z SSL i HTTPS zapewnia, że ​​wszystkie dane przesyłane między odwiedzającym a użytkownikiem pozostają zaszyfrowane. Mówiąc najprościej, SSL umożliwia bezpieczne połączenie między Tobą a odwiedzającym, aby zapewnić, że tylko upoważnione osoby mogą uzyskać dostęp do informacji przesłanych na Twojej stronie.

certyfikat ssl

Po zainstalowaniu certyfikatu SSL w witrynie adres URL witryny będzie poprzedzony https zamiast http. Ponadto wyświetlana jest również mała zielona ikona kłódki, sygnalizująca odwiedzającym, że mają bezpieczne połączenie.

Dlaczego potrzebujesz SSL i HTTPS?

Wielu właścicieli witryn błędnie zakłada, że ​​SSL dotyczy tylko witryn akceptujących płatności online. Rzeczywistość jest taka: KAŻDA witryna wymaga certyfikatu SSL.

Poniżej znajduje się kilka korzyści z używania SSL i HTTPS w Twojej witrynie:

1. Wydajność strony internetowej

Doniesiono, że witryny dostarczane przez HTTP / 2 działają o 50-70 procent lepiej niż witryny przez HTTP / 1.1.

Aby skorzystać z HTTP / 2, twoja strona musi działać przez HTTPS ze względu na obsługę przeglądarki.

2. Ranking SEO

Google używa protokołu SSL jako sygnału rankingowego w wynikach wyszukiwania. Oznacza to, że instalując SSL w swojej witrynie, masz większe szanse na utrzymanie wyższej pozycji w wynikach wyszukiwania niż konkurenci, którzy nie zainstalowali SSL.

3. Zaufanie i bezpieczeństwo

Wskazówki wizualne wyświetlane w przeglądarce użytkownika jako część certyfikatu SSL mogą wydawać się małe. Jednak wielu odwiedzających szuka sygnałów pozwalających na uzyskanie zaufania, zanim udostępnią Ci prywatne informacje na Twojej stronie.

W rzeczywistości badania pokazują, że 77% odwiedzających witrynę jest zaniepokojonych przechwyceniem lub niewłaściwym wykorzystaniem ich danych w Internecie. A 90% odwiedzających ma większe szanse na zaufanie do witryny, jeśli wyświetla wskaźniki bezpieczeństwa.

Dodanie protokołu SSL jest najlepszym sposobem na zwiększenie zaufania do witryny i zachęcenie klientów do udostępniania poufnych informacji bez obawy o naruszenie bezpieczeństwa.

Używanie protokołu SSL w witrynie WordPress

Aby zainstalować protokół SSL w swojej witrynie, musisz kupić certyfikat SSL.

Certyfikat SSL kosztuje zwykle około 49,99 USD, ale jeśli użyjesz Bluehost jako dostawcy hostingu, otrzymasz bezpłatny certyfikat SSL oraz bezpłatną nazwę domeny wraz z zakupem hostingu. Łącznie zakup będzie kosztował tylko 2,75 USD miesięcznie.

Kliknij tutaj, aby skorzystać z tej wyjątkowej oferty Bluehost »

Alternatywnie możesz kupić SSL od dostawców takich jak Godaddy.

Po zakupie certyfikatu SSL możesz poprosić dostawcę usług hostingowych o jego zainstalowanie.

Jak skonfigurować WordPress do korzystania z SSL i HTTPS

Jeśli używasz nowej witryny, musisz zaktualizować http o https w adresie URL swojej witryny. Aby to zrobić, przejdź do Ustawienia »Ogólne i zaktualizuj pola Adres WordPress i Adres witryny.

Jeśli dodajesz SSL do swojej istniejącej witryny, musisz przekierować wszystkie żądania HTTP do HTTPS. Wszystko, co musisz zrobić, to dodać następujący kod do swojego .plik htaccess, które można znaleźć w katalogu głównym.

RewriteEngine On
RewriteCond% {SERVER_PORT} 80
RewriteRule ^ (. *) $ Https://www.yoursite.com/$1 [R, L]

Pamiętaj, aby zastąpić example.com adresem URL swojej witryny.

Jeśli korzystasz z serwera Nginx, musisz zamiast tego dodać następujący kod:

serwer {
słuchaj 80;
nazwa_serwera yoursite.com www.yoursite.com;
zwróć 301 https: //yoursite.com$request_uri;
}

Jeśli chcesz również zaimplementować SSL i HTTPS w obszarze administracyjnym WordPress lub na stronach logowania, musisz skonfigurować SSL w pliku wp-config.php. Po prostu dodaj poniższy kod powyżej „To wszystko, przestań edytować!” wiersz w pliku wp-config.php:

zdefiniuj („FORCE_SSL_ADMIN”, prawda);

Jak skonfigurować SSL i HTTPS na określonych stronach

Jeśli z jakiegoś powodu chcesz używać protokołu SSL tylko na określonych stronach witryny, musisz zainstalować wtyczkę WordPress HTTPS (SSL).

Po zainstalowaniu wtyczki możesz znaleźć menu HTTPS na pulpicie administracyjnym WordPress.

wtyczka ssl

W polu hosta SSL musisz podać nazwę swojej domeny.

Jeśli jednak używasz współdzielonego certyfikatu SSL, musisz podać dane hosta zamiast nazwy domeny.

Jeśli używasz nietradycyjnego hosta SSL z innym portem, możesz podać informacje o porcie w polu Port.

Jeśli pole Wymuś administrację SSL jest zaznaczone, wtyczka zmusza WordPress do używania HTTPS na wszystkich stronach obszaru administracyjnego.

Kolejną opcją jest Wymuś Wyłącznie SSL. Zaznaczenie tego pola spowoduje użycie SSL tylko na stronach, na których zaznaczyłeś opcję Wymuś SSL. Cały pozostały ruch trafi do normalnego adresu URL HTTP.

Jest to świetny wybór, jeśli chcesz używać protokołu SSL na określonych stronach, takich jak koszyk, kasa, strony konta itp. Po włączeniu tej opcji w ustawieniach wtyczki możesz przejść do określonych stron, na których chcesz korzystać z HTTPS.

wybierz konkretny https

Następnie zaznacz pole wyboru obok Bezpieczna poczta opcja.

Otóż ​​to!

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dodać SSL i HTTPS na swojej stronie WordPress. Jeśli podobał Ci się ten artykuł, możesz także skorzystać z naszego artykułu na temat wtyczek dla witryn biznesowych.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map