Jak śledzić kliknięcia linków i przycisków w WordPress (krok po kroku)

jak śledzić kliknięcia linków i przycisków w wordpress


Zastanawiasz się, jak śledzić linki i kliknięcia przycisków w witrynie WordPress?

Domyślnie Google Analytics nie zezwala na śledzenie linków i przycisków, więc musisz dostosować swoje linki za pomocą kodu śledzenia zdarzeń, co jest uciążliwe.

W WordPress najłatwiejszym sposobem śledzenia linków i przycisków za pomocą Google Analytics jest użycie wtyczki takiej jak MonsterInsights, więc nie musisz dotykać żadnego kodu.

W tym artykule pokażemy, jak łatwo śledzić kliknięcia linków i przycisków w Google Analytics za pomocą MonsterInsights.

Link śledzenia i kliknięcia przycisków w WordPress

Linki i przyciski są głównymi punktami interakcji w Twojej witrynie. Śledząc linki i przyciski, dowiesz się, jak dobrze użytkownicy dokonują konwersji w Twojej witrynie.

Jeśli jesteś wydawcą, linki i przyciski śledzenia pomagają określić, jaki rodzaj treści jest bardziej zainteresowany twoimi odbiorcami.

Na przykład, jeśli określony link zewnętrzny otrzymuje wiele kliknięć, oznacza to, że wysyłasz duży ruch do zewnętrznej witryny. Możesz zachować ten ruch, publikując podobną treść w swojej witrynie i łącząc się z tą treścią zamiast z witryną zewnętrzną.

Lub jeśli jesteś marketingowcem stowarzyszonym, możesz zawrzeć umowę z witryną, do której wysyłasz ruch, co może pomóc zarobić trochę pieniędzy.

Jeśli sprzedajesz produkt, przyciski śledzenia pomogą Ci śledzić konwersje w Twojej witrynie bez konfigurowania skomplikowanych celów lub śledzenia zdarzeń w Analytics.

Czytaj więcej: Wtyczki marketingu afiliacyjnego dla WordPress.

MonsterInsights: przegląd

MonsterInsights to potężne narzędzie analityczne, które zapewnia dogłębny raport o aktywności użytkowników w Twojej witrynie. Dzięki tej wtyczce Google Analytics możesz odkryć –

 • dokładna liczba odwiedzających Twoją witrynę każdego dnia
 • strony, które skierowały odwiedzających
 • co użytkownicy klikają na stronie internetowej

Oferując te raporty, wtyczka pomaga pracować w tych obszarach witryny, które wymagają poprawy. Najlepszą rzeczą w tej wtyczce jest to, że umożliwia ona połączenie witryny WordPress z Google Analytics.

Co zmieniło się po MonsterInsights

Dowiedzmy się, jak używać MonsterInsights do śledzenia linków i kliknięć przycisków.

Krok 1: Instalowanie MonsterInsights na WordPress

Pierwszym krokiem jest instalacja i aktywacja MonsterInsights na twojej stronie WordPress.

Po zainstalowaniu wtyczki kliknij Aktywuj przycisk, aby zaczął działać. Nastąpi przejście do strony kreatora konfiguracji, na której można skonfigurować ustawienia.

Krok 2: Połącz swoją witrynę z Google Analytics

Po zainstalowaniu i aktywacji wtyczki zobaczysz stronę z prośbą o wybranie kategorii witryny. Wybierz opcję, a następnie przejdź do następnego kroku, klikając przycisk Zapisz i kontynuuj przycisk.

W następnym kroku MonsterInsights poprosi Cię o połączenie witryny WordPress z kontem Google Analytics. Wybierz kategorię, klikając strzałkę rozwijaną. Na koniec kliknij Pełne połączenie przycisk, aby zakończyć proces.

Po zakończeniu konfiguracji możesz zobaczyć szczegółowy raport swojej witryny na pulpicie nawigacyjnym WordPress. Możesz sprawdzić te spostrzeżenia, przechodząc do Statystyki »Raporty na pulpicie nawigacyjnym WordPress.

Krok 3: Śledzenie linków i kliknięć przycisków za pomocą MonsterInsights

Nadszedł czas, aby skonfigurować ustawienia wtyczek. Możesz to zrobić pod Statystyki »Ustawienia Ma to na celu zapewnienie, że linki & śledzenie przycisków działa dobrze bez żadnych problemów. Jeśli masz linki partnerskie w swojej witrynie, możesz również ustawić ścieżkę tych linków.

Pomoże to śledzić kliknięcia linku za każdym razem, gdy użytkownik go kliknie. Możesz także wspomnieć o użytkownikach, którzy mogą zobaczyć raporty śledzenia. Przy zalecanych ustawieniach włącz śledzenie zdarzeń i ulepszone opcje atrybucji linków.

Włączając ulepszona atrybucja linków możesz określić, w jaki sposób użytkownicy wchodzą w interakcje z Twoją witryną za pomocą przycisków i linków, które klikają na Twojej stronie. Rozróżnia identyczne linki na tej samej stronie. Jeśli masz 2 lub więcej linków do tego samego miejsca docelowego z jednej strony, ulepszona analiza linków pokaże, który link uzyskuje najwięcej kliknięć.

Podczas przewijania strony będziesz mieć więcej opcji na ekranie. Możesz użyć tych opcji, aby śledzić swoje linki partnerskie.

Raporty dotyczące linków partnerskich można wyświetlić pod Statystyki »Raporty» Wydawca. Oto szczegółowy przewodnik na temat śledzenie linków partnerskich z Google Analytics.

Po zapisaniu ustawień MonsterInsights jest gotowy do użycia. Kliknij na Zakończ pracę kreatora konfiguracji i wyjścia przycisk, aby zakończyć proces.

Kreator wyjścia MonsterInsights

Rozpocznie się śledzenie i zbieranie danych na podstawie działań użytkowników w witrynie. Gdy to się zacznie, możesz wyświetlić wyniki w zdarzeniach Analytics lub bezpośrednio na pulpicie nawigacyjnym WordPress.

MonsterInsights pozwala nawet śledzić przesyłane formularze za pomocą Google Analytics. Wszystko, co musisz zrobić, to zainstalować i aktywować ich Tworzy dodatek.

Krok 4: Włącz więcej funkcji śledzenia linków

Po zakończeniu pracy kreatora konfiguracji możesz podjąć zaawansowane kroki, aby włączyć więcej funkcji śledzenia. Jeśli potrzebujesz szczegółowych raportów śledzenia, takich jak lokalizacja użytkownika, grupy zainteresowań itp., Te ustawienia mogą być pomocne.

Aby włączyć więcej funkcji śledzenia, przejdź do pulpitu WordPress, kliknij Spostrzeżenia i kliknij Ustawienia. Kliknij na zaręczynowy kartę, aby wyświetlić więcej funkcji śledzenia.

Link do atrybucji MonsterInsights

Śledzenie zakotwiczenia jest przydatne w przypadku witryny, która korzysta z jednej strony i korzysta z tagów zakotwiczenia. Zobaczysz także opcję włączenia linków tagów w RSS. Włączenie tej funkcji jest opcjonalne.

Krok 5: Przeglądanie raportów kliknięć za pomocą MonsterInsights

Google Analytics zapewnia mnóstwo danych, które pomogą Ci podejmować świadome decyzje. Dzięki MonsterInsights dostajesz wszystkie niezbędne dane w desce rozdzielczej WordPress, więc nie zawsze musisz zagłębiać się głębiej w Analytics.

Aby sprawdzić kliknięcia przycisku i linku za pośrednictwem Google Analytics, przejdź do Zachowanie »Wydarzenia» Najważniejsze wydarzenia.

Teraz możesz zobaczyć raport na temat kliknięć linków wychodzących i partnerskich w Google Analytics.

linki do śledzenia statystyk

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, jak śledzić linki wychodzące w Google Analytics. Możesz także sprawdzić, jak poprawić wydajność swojej witryny w WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map