Jak śledzić linki partnerskie w Google Analytics (łatwy sposób)

Jak śledzić linki partnerskie w Google Analytics


Chcesz dowiedzieć się, jak śledzić linki partnerskie w Google Analytics? Śledząc linki partnerskie, możesz dowiedzieć się dokładnie, w jaki sposób użytkownicy korzystają z nich w Twojej witrynie. Następnie, korzystając z zebranych danych, możesz zoptymalizować swoje linki, aby uzyskać lepsze konwersje i przychody.

W tym artykule pokażemy, jak śledzić linki partnerskie w Google Analytics w 3 prostych krokach.

Dlaczego warto śledzić linki partnerskie?

Bez wątpienia marketing partnerski jest jednym z najpopularniejszych sposobów zarabiania pieniędzy w Internecie. Jeśli masz dużo regularnego ruchu przychodzącego do Twojej witryny WordPress, możesz zarobić porządną sumę pieniędzy, dodając linki partnerskie na swojej stronie. Linki partnerskie to linki do stron sprzedaży produktów innych osób z dołączonym identyfikatorem partnera. Tak więc, gdy ludzie kupują produkty za pośrednictwem tego linku, zarabiasz pewną kwotę prowizji.

Przy właściwym zarządzaniu marketing afiliacyjny może zapewnić ci dobre dochody wieloletnie. Skuteczny marketing afiliacyjny nie jest jednak możliwy bez odpowiednich danych i analiz. Potrzebujesz rzeczywistych statystyk dotyczących interakcji użytkowników z linkami partnerskimi, aby zoptymalizować te linki i dobrze prowadzić kampanie marketingowe.

Dlatego musisz śledzić swoje linki partnerskie. Oto kilka zalet śledzenia linków partnerskich:

 • Uzyskaj rzeczywiste dane dotyczące interakcji użytkownika: Możesz dowiedzieć się dokładnie, w jaki sposób użytkownicy korzystają z twoich linków partnerskich. Przeanalizuj, gdzie ludzie najczęściej klikają.
 • Znajdź swoje najbardziej dochodowe linki: Dowiedz się, które linki prowadzą do największej liczby konwersji i skup się na nich.
 • Zobacz najczęściej konwertowane strony: Zobacz, które strony prowadzą do większości sprzedaży partnerskiej, i zoptymalizuj je, aby uzyskać większe przychody.

W skrócie, śledzenie podmiotów stowarzyszonych pomaga zobaczyć, w jaki sposób użytkownicy przeglądają Twoje linki partnerskie i wchodzą w interakcje. Zapewnia kompleksowe dane, dzięki którym możesz zoptymalizować swoje strategie marketingowe dla partnerów i zmaksymalizować swoje zarobki.

Śledzenie linków partnerskich WordPress w Google Analytics

Google Analytics to najlepsza platforma analityki internetowej dostępna na rynku. Pomaga śledzić cały ruch w witrynie i ich interakcje w witrynie. W związku z tym śledzenie podmiotów stowarzyszonych jest tylko jednym rodzajem danych śledzonych przez Google Analytics.

Chociaż Google Analytics ma możliwość śledzenia szerokiej gamy danych, zaawansowane śledzenie, takie jak linki partnerskie i raporty eCommerce, jest nieco trudne dla początkujących. Na szczęście istnieje ŁATWY sposób korzystania z Google Analytics w WordPress: MonsterInsights.

MonsterInsights

MonsterInsights to najpopularniejsza wtyczka WordPress Google Analytics w sieci. Upraszcza to cały proces korzystania z Google Analytics w WordPress. Korzystając z MonsterInsights, możesz skonfigurować śledzenie partnerów Google Analytics w zaledwie 2 minuty.

Ale wcześniej musisz poprawnie dodać i zarządzać linkami partnerskimi w WordPress. Tak więc podzieliliśmy ten samouczek w 3 krokach, jak podano poniżej:

Krok 1: Zarządzanie linkami partnerskimi w WordPress za pomocą ThirstyAffiliates

ThirstyAffiliates to najlepsza wtyczka do zarządzania partnerami dla WordPress. Pozwala dodawać linki partnerskie z jednego miejsca na pulpicie nawigacyjnym, organizować je według kategorii i efektywnie nimi zarządzać. Co najważniejsze, pozwala maskować linki partnerskie (tj. Przekształcać długie złożone linki partnerskie w krótkie ładne linki).

Oto na przykład, jak zwykle wygląda link partnerski:

https://example.com/products/?product_id=123&Identyfikator partnera

Teraz możesz ukryć link i skrócić go tak, jak pokazany poniżej adres URL marki:

http://www.yoursite.com/recommends/product-name

Główną zaletą zarządzania linkami partnerskimi w ThirstyAffiliates jest to, że przechowuje on twoje linki partnerskie w backendie Twojej witryny, dzięki czemu możesz łatwo znaleźć linki w dowolnym momencie, aby dodać je do treści. Można je wyszukiwać według nazw.

Po drugie, maskowanie przekształca długie, brzydkie linki partnerskie w ładne linki. Sprawia również, że linki partnerskie wyglądają jak linki wewnętrzne, które są faktycznie zewnętrzne. Zapobiega to wyświetlaniu przez użytkowników bezpośrednich linków partnerskich i zwiększa szanse na uzyskanie większej liczby kliknięć.

Co najważniejsze, użycie wtyczki do zarządzania linkami partnerskimi pozwala łatwo śledzić linki partnerskie w Google Analytics. Śledzenie partnerów MonsterInsights wykorzystuje również ukryte linki do śledzenia.

Twoim pierwszym zadaniem jest zainstalowanie ThirstyAffiliates i dodanie linków partnerskich do jego interfejsu. Za pomocą tej wtyczki można łatwo dodawać linki partnerskie i zarządzać nimi.

Jeśli potrzebujesz szczegółowych instrukcji, zapoznaj się z naszym samouczkiem na temat jak dodawać linki partnerskie w WordPress z ThirstyAffiliates.

Po dodaniu linków partnerskich i zarządzaniu nimi w ThirstyAffiliates, jesteś gotowy do skonfigurowania śledzenia partnerów w MonsterInsights.

Krok 2. Konfigurowanie śledzenia partnera w Google Analytics za pomocą MonsterInsights

Konfigurowanie śledzenia partnerów w MonsterInsights jest naprawdę proste. Proces instalacji zajmie tylko kilka kliknięć.

Aby rozpocząć, musisz zainstaluj MonsterInsights na twojej stronie WordPress. Następnie połącz swoją witrynę z Google Analytics za pomocą MonsterInsights. Dzięki tej wtyczce łatwo jest skonfigurować Google Analytics.

Jeśli potrzebujesz szczegółowych instrukcji, oto nasz przewodnik krok po kroku, jak skonfigurować Google Analytics w WordPress z MonsterInsights.

Po zakończeniu procesu konfiguracji możesz rozpocząć śledzenie partnerów.

Nawigować do Statystyki »Ustawienia z pulpitu nawigacyjnego WordPress, a następnie kliknij Śledzenie zakładka u góry strony. Następnie przejdź do Linki partnerskie kartę na lewym pasku zadań.

Monsterinsights-affiliate-tracking-setup

Tam zobaczysz 2 pola:

1) Ustaw ścieżkę linków wewnętrznych do śledzenia jako linki wychodzące:

W tym polu musisz określić ścieżkę linków wewnętrznych do śledzenia jako linki wychodzące. W przypadku korzystania z wtyczki do zarządzania podmiotami stowarzyszonymi, takiej jak ThirstyAffiliates, linki partnerskie będą wyglądać jak łącza wewnętrzne.

Twój partner może na przykład wyglądać tak: http://yoursite.com/recommends/product-name

W powyższym przykładzie link wygląda jak link wewnętrzny, jednak przekierowuje do linku wychodzącego (tj. Linku partnerskiego). I twoje linki partnerskie są maskowane / poleca /.

Teraz musisz wkleić / poleca / w tym polu, aby Google Analytics mógł zidentyfikować, które linki wewnętrzne są linkami partnerskimi. Jeśli używasz wielu prefiksów, możesz oddzielić je przecinkiem: / rekomenduje /, / out /.

2) Etykieta dla tych linków:

Etykieta w raporcie Google Analytics pozwala zidentyfikować źródło kliknięcia. Na przykład możesz dodać etykietę aff do twoich linków partnerskich.

Po wypełnieniu tych 2 pól kliknij Zapisz zmiany.

Otóż ​​to. Skończyłeś konfigurację śledzenia linków partnerskich.

Krok 3: Przeglądanie raportów śledzenia linków partnerskich

Teraz, gdy masz skonfigurowane śledzenie partnerów w WordPress z MonsterInsights, możesz być ciekawy, jak przeglądać raporty. Więc oto jest!

Dzięki MonsterInsights możesz zobaczyć swoje najważniejsze raporty analityczne bezpośrednio na pulpicie WordPress. Aby wyświetlić raporty partnerów, przejdź do Statystyki »Raporty» Wydawcy z pulpitu nawigacyjnego WordPress.

linki-raporty-raporty-monsterinsights-dashboard-raporty

Ten raport pokazuje 10 najlepszych linków partnerskich do Twojej witryny. Jeśli chcesz zobaczyć więcej, możesz kliknąć Wyświetl wszystkie linki do raportów raportu przycisk na dole raportu. To przekieruje cię do Zachowanie »Wydarzenia Najważniejsze wydarzenia na koncie Google Analytics.

raporty o najważniejszych wydarzeniach

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci dowiedzieć się, jak śledzić linki partnerskie w Google Analytics.

Możesz także zapoznać się z naszym przewodnikiem na temat tworzenia sklepu partnerskiego Amazon za pomocą WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map