Jak naprawić błąd podczas nawiązywania połączenia z bazą danych w WordPress (krok po kroku)

Jak naprawić błąd nawiązywania połączenia z bazą danych w WordPress


Czy napotykasz błąd podczas nawiązywania połączenia z bazą danych w witrynie WordPress? Przyczyną tego błędu może być wiele przyczyn. Czasami pojawia się nieoczekiwanie i możesz się zastanawiać, co zmieniło się w Twojej witrynie, aby stworzyć ten problem.

Nic dziwnego, że już nie! W tym artykule pokażemy, jak naprawić błąd nawiązywania połączenia z bazą danych w WordPress, rozwiązując wszystkie możliwe przyczyny.

Błąd nawiązywania połączenia z bazą danych – kiedy i dlaczego?

Ten błąd występuje zwykle, ponieważ witryna nie może utworzyć połączenia z bazą danych. Ale powód, dla którego nie nawiązuje połączenia z bazą danych, może być różny dla każdego. Oto kilka powodów:

 • Twój serwer internetowy nie reaguje na Twoje żądanie.
 • Serwer otrzymuje zbyt wiele żądań i przestał odpowiadać.
 • Dane logowania do bazy danych są nieprawidłowe lub nieaktualne.
 • Twoja baza danych jest uszkodzona przez złośliwe oprogramowanie.
 • Twoja baza danych jest uszkodzona z powodu zmiany kodu lub automatycznej aktualizacji WordPress.

W większości przypadków ten błąd występuje, gdy występuje problem z serwerem hostingowym. Chociaż może być też wiele innych powodów. Rozwiązywanie problemów może być trudne, ponieważ nie wiesz, dlaczego tak się dzieje w Twojej witrynie. Pomożemy Ci krok po kroku znaleźć problem i go rozwiązać.

Naprawianie błędu nawiązywania połączenia z bazą danych

Zanim zaczniemy, należy utworzyć wiele kopii zapasowych bazy danych i przechowywać je w różnych lokalizacjach. Jeśli nie możesz śledzić ani naprawić tego błędu, możesz wrócić do głównego problemu, przesyłając kopię zapasową i spróbuj ponownie, stosując nowe podejście.

Zalecamy również aktualizowanie witryny, motywów i wtyczek WordPress, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia błędu. Powinieneś także regularnie tworzyć kopie zapasowe swojej witryny WordPress, aby w razie potrzeby móc ją przywrócić.

Sprawdzanie strony logowania administratora WordPress

Musisz sprawdzić stronę logowania administratora WordPress, aby zobaczyć, jaki błąd jest tam wyświetlany. Jeśli ten błąd jest podobny do błędu na froncie witryny, przejdź do następnego kroku.

Jeśli na stronie / wp-admin / występuje inny błąd, np „Jedna lub więcej tabel bazy danych jest niedostępna. Baza danych może wymagać naprawy ”, musisz zmodyfikować plik wp-config.php, aby dodać wiersz kodu.

Aby edytować wp-config.php, możesz zalogować się na swojej stronie WordPress za pomocą klienta FTP. Musisz dodać ten kod przed „To wszystko, przestań edytować! Miłego blogowania ” wiersz w wp-config.php.

zdefiniuj („WP_ALLOW_REPAIR”, prawda);

Upewnij się, że poprawnie zapisałeś ten plik.

Po dodaniu kodu w pliku wp-config.php odwiedź http://www.yoursite.com/wp-admin/maint/repair.php (zastąpić www.yoursite.com za pomocą adresu URL witryny), aby wyświetlić ustawienia naprawy bazy danych.

Nie musisz być zalogowany do konta administratora WordPress, aby uzyskać dostęp do naprawy bazy danych. Jeśli dodasz kod poprawnie do pliku wp-config.php, pomoże to naprawić problem z bazą danych. Po naprawie możesz usunąć kod z pliku wp-config.php.

Jeśli problem nadal występuje, możesz przeczytać ten przewodnik dalej, aby znaleźć inne rozwiązanie.

Edycja pliku WP-Config.php w celu znalezienia problemu

Być może wiesz, że plik wp-config.php jest głównym plikiem, który łączy witrynę WordPress z bazą danych. Ma poświadczenia logowania do bazy danych. Jeśli zmieniłeś hasło roota lub hasło użytkownika bazy danych, musisz także zaktualizować te szczegóły w pliku wp-config.php. Jeśli nie zmienisz szczegółów w pliku wp-config, napotkasz błąd podczas nawiązywania połączenia z bazą danych.

Musisz upewnić się, że dane logowania do bazy danych są takie same w pliku wp-config.php podczas ustawiania ich dla bazy danych WordPress.

Zdefiniuj („DB_NAME”, „nazwa-bazy danych”);
Zdefiniuj („DB_USER”, „nazwa użytkownika bazy danych”);
Zdefiniuj („DB_PASSWORD”, „baza danych-hasło”);
Zdefiniuj („DB_HOST”, „localhost”);

W tym kodzie DB_Name reprezentuje nazwę bazy danych, DB_User to nazwa użytkownika bazy danych, DB_Password to hasło bazy danych, a DB_Host to wartość hosta.

Możesz dodać wartość DB_Host jako Lokalny Gospodarz jeśli Twoim dostawcą hostingu WordPress jest BlueHost, HostGator itp. W przypadku innych firm hostingowych możesz skontaktować się z ich zespołem pomocy technicznej lub sprawdzić ten przewodnik na Sztuczki konfiguracyjne WordPress znaleźć inne wartości hosta.

Odkryliśmy również, że jeśli prowadzisz witrynę WordPress na lokalnym serwerze, takim jak XAMPP lub MAMP, możesz zastąpić wartość DB_Host z localhost na IP, aby naprawić ten błąd.

Zdefiniuj („DB_HOST”, „127.0.0.1:8889”);

Ten adres IP może być inny dla internetowych firm hostingowych. Możesz także zapoznać się z tym przewodnikiem, w jaki sposób przenieść WordPress z lokalnego serwera do działającej witryny.

Jeśli problem nadal nie został rozwiązany, kontynuuj czytanie poniżej, aby znaleźć inne możliwe rozwiązania, które można zastosować po stronie serwera, aby naprawić błąd.

Patrząc na twój serwer hostingowy

Czasami nieoczekiwanie pojawi się duży ruch, a Twój serwer hostingowy przestaje odpowiadać na żądania. Najpierw spowolni twoją stronę, a następnie wyświetli błąd ustanawiania połączenia z bazą danych dla użytkowników próbujących odwiedzić twoją stronę. Dzieje się tak głównie w dzielonych środowiskach hostingu lub VPS.

Możesz bezpośrednio skontaktować się z działem wsparcia swojego usługodawcy hostingowego i sprawdzić ten problem. W przypadku zarządzanych firm hostingowych, takich jak WPEngine i Siteground, zespół pomocy technicznej szybko pomoże naprawić błąd.

Jeśli chcesz samodzielnie rozwiązać ten błąd po stronie serwera, zalecamy sprawdzenie kilku rzeczy na serwerze MySQL, aby śledzić problem.

Po pierwsze, powinieneś spróbować uzyskać dostęp do innych stron internetowych na tym samym serwerze i sprawdzić, czy działają dobrze, czy nie. Jeśli inne strony również wyświetlają ten sam błąd, oznacza to, że serwer MySQL jest uszkodzony.

Jeśli nie masz innych stron internetowych na tym samym serwerze do testowania, musisz przejść do phpMyAdmin w cPanel i połączyć się z bazą danych. Po połączeniu musisz sprawdzić, czy masz wystarczające uprawnienia, czy nie. Po prostu dodaj nowy plik testconnection.php i dodaj ten kod:

<?php
$ link = mysqli_connect („localhost”, „nazwa użytkownika”, „hasło”);
if (! $ link) {
die (‘Could not connect:’. mysqli_error ());
}
echo „Połączono pomyślnie”;
mysqli_close ($ link);
?>

Musisz zastąpić nazwę użytkownika i hasło danymi logowania do bazy danych. Po nawiązaniu połączenia oznacza to, że nie ma problemu z uprawnieniami. Możesz ponownie sprawdzić plik wp-config.php, aby sprawdzić, czy w nazwie użytkownika lub haśle występują błędy ortograficzne.

Jeśli połączenie nie powiedzie się, istnieje duża szansa, że ​​na serwerze występują problemy. Nie można jednak powiedzieć, że twój serwer MySQL jest wyłączony. Możliwe, że użytkownik bazy danych nie ma wystarczających uprawnień dostępu do serwera.

Możesz skontaktować się z dostawcą usług hostingowych i poprosić go o zgodę. W ten sposób możesz sprawdzić błędy i rozwiązać problem.

Jest jeszcze wiele innych powodów, dla których możesz otrzymać ten błąd i musisz rozwiązać problemy z witryną na różne sposoby. Jeśli Twoje rozwiązanie różni się od metod opisanych powyżej, udostępnij je w komentarzach poniżej. Inni, którzy doświadczają tego błędu, skorzystaliby z Twojej cennej porady!

Mamy nadzieję, że ten przewodnik pomógł ci naprawić błąd podczas nawiązywania połączenia z bazą danych w WordPress. Możesz także sprawdzić, jak przełączyć się z jednego hosta na inny bez przestojów.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map