Jak prawidłowo dodawać fragmenty kodu do swojej witryny WordPress

jak dodać fragmenty kodu do witryny WordPress


Chcesz poznać właściwy sposób dodawania niestandardowych fragmentów kodu do swojej witryny WordPress? Dodanie fragmentów kodu do WordPressa nie jest rakietową nauką, ale nawet najmniejszy błąd może spowodować awarię witryny. Jeśli włączysz się nie wiedząc, co robisz, może to mieć fatalny wpływ na Twoją firmę.

Tak więc, kiedy dodajesz niestandardowy kod do swojej witryny, musisz upewnić się, że robisz to we właściwy sposób.

W tym artykule wyjaśnimy, jak poprawnie skopiować i wkleić fragmenty kodu w witrynie WordPress. Gdy skończysz czytać, będziesz mieć wiedzę i pewność, by modyfikować swoją witrynę według własnego uznania. Możesz nawet trochę się zabawić!

Po co dodawać fragmenty kodu do WordPress?

Dodanie fragmentów kodu do witryny jest jednym z najprostszych sposobów rozszerzenia funkcji witryny. Chociaż zainstalowanie wtyczki jest oczywistym sposobem na ulepszenie wbudowanych funkcji WordPress, szczególnie dla osób, które nie są programistami, czasami trudno jest znaleźć wtyczkę, która zaspokoi Twoje potrzeby. Z drugiej strony w sieci można znaleźć setki samouczków WordPress, które zalecają dodawanie fragmentów kodu w celu spełnienia Twoich potrzeb.

To powiedziawszy, ważne jest, aby poprawnie wstawić niestandardowe fragmenty kodu we właściwym pliku i we właściwej lokalizacji. W przeciwnym razie może to spowodować awarię Twojej witryny, a tym samym sabotować Twoją firmę i reputację.

Podzielmy ten samouczek na 2 różne sekcje:

 1. Dostosowywanie plików szablonów WordPress
 2. Dostosowywanie pliku functions.php

I. Dostosowywanie plików szablonów WordPress

Zanim zagłębimy się, spójrzmy, czym jest plik szablonu WordPress.

Co to jest szablon WordPress?

dostosuj szablon

Każdy motyw WordPress składa się z plików szablonów. Pliki szablonów w motywie określają sposób wyświetlania witryny. Na przykład header.php jest domyślnym szablonem używanym w większości motywów WordPress do definiowania obszaru nagłówka stron internetowych generowanych przez WordPress, takich jak artykuły na blogu i samodzielne strony.

Rzućmy okiem na kilka domyślnych szablonów WordPress używanych przez większość motywów WordPress.

 • php – definiuje stronę główną
 • php – definiuje sekcję nagłówka
 • php – definiuje sekcję stopki
 • php – definiuje funkcje używane w kompozycji
 • php – definiuje pojedynczy post / post na blogu
 • php – definiuje niezależną stronę
 • php – definiuje sekcję komentarzy

Jak wstawiać fragmenty w dowolnym pliku szablonu

Możesz wstawiać fragmenty kodu do dowolnego pliku szablonu, takiego jak functions.php, single.php itp., Korzystając z jednej z dwóch metod: przy użyciu motywu podrzędnego lub dodając kod bezpośrednio do istniejącego motywu nadrzędnego.

Zaleca się jednak, aby nie dostosowywać szablonu bezpośrednio w motywie nadrzędnym, ponieważ po uaktualnieniu motywu stracisz wszystkie dokonane dostosowania. Aby zachować poprawki nawet po uaktualnieniu motywu, możesz utworzyć motyw podrzędny i dostosować go.

Motyw podrzędny to motyw WordPress, który dziedziczy swoją funkcjonalność z innego motywu WordPress (motyw nadrzędny). Użycie motywu podrzędnego jest właściwym wyborem, jeśli chcesz wprowadzić wiele poprawek do plików szablonów.

Przyjrzyjmy się, jak utworzyć motyw podrzędny i wstawić fragmenty do pliku szablonu.

Szczegółowy przewodnik możesz sprawdzić jak stworzyć motyw podrzędny w WordPress.

II. Dostosowywanie pliku functions.php

Co to jest plik functions.php?

plik funkcji.php

functions.php to plik szablonu w motywie WordPress, który umożliwia łatwe rozszerzenie funkcji motywu i instalacji WordPress. Aby rozszerzyć funkcje, wystarczy dodać pewne fragmenty kodu do pliku functions.php.

Podobnie jak w przypadku innych plików szablonów, możesz dodawać fragmenty bezpośrednio do pliku functions.php. Ponadto, aby zachować dostosowanie nawet po uaktualnieniu motywu, możesz utworzyć motyw potomny i wstawić do niego kod.

Minusem jest jednak to, że jeśli przejdziesz na nowy / inny motyw, stracisz wszystkie dostosowania wprowadzone w motywie podrzędnym. Tutaj pojawia się wtyczka specyficzna dla witryny.

Wtyczka WordPress specyficzna dla witryny jest niezależna od motywu, co pozwala dodawać niestandardowe fragmenty do witryny. Wtyczki specyficznej dla witryny można używać na 2 sposoby:

 • Metoda nr 1: Korzystanie z gotowej wtyczki, takiej jak fragmenty kodu
 • Metoda 2: Ręczne utworzenie wtyczki specyficznej dla witryny

Metoda nr 1: Korzystanie z gotowej wtyczki

Fragmenty kodu to wtyczka WordPress, która zapewnia graficzny interfejs do zarządzania fragmentami podobnymi do menu Wtyczki.

Eliminuje to konieczność wstawiania niestandardowych fragmentów do pliku functions.php motywu. Ponieważ nie wstawiasz kodu do żadnych plików motywów, możesz zachować dostosowanie w swojej witrynie, nawet po zmianie motywu.

Dzięki fragmentom kodu możesz aktywować lub dezaktywować fragmenty kodu, podobnie jak wtyczki.

Po aktywacji wtyczka Code Snippets, możesz dodać niestandardowe fragmenty, a następnie określić tytuł, opis i tagi dla fragmentów jako odniesienie dla siebie w dalszej części linii. W ten sposób w przyszłości możesz łatwo określić cel każdego dodanego fragmentu.

Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj nasz post na temat tworzenia wtyczek dla konkretnych witryn.

2. Utwórz plan specyficzny dla witryny i wstaw kod

Możesz ręcznie utworzyć wtyczkę specyficzną dla witryny i wstawić w niej kod. W przeciwieństwie do gotowej wtyczki, ręcznie utworzona wtyczka specyficzna dla witryny jest zwykle podstawową, lekką wtyczką, która nie ma graficznego interfejsu do zarządzania fragmentami.

Aby dokonać dostosowań, możesz przejść do edytora wtyczek i wstawić do niego kod.

dodaj swoje fragmenty do wtyczki specyficznej dla witryny

Aby uzyskać przewodnik krok po kroku, możesz sprawdzić tworzenie wtyczki specyficznej dla witryny.

Otóż ​​to!

Mamy nadzieję, że ten przewodnik pomógł Ci dodać fragmenty kodu do swojej witryny WordPress.

Teraz idź i znajdź fragmenty kodu, które możesz dodać, aby ulepszyć funkcjonalność WordPressa.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł, możesz także sprawdzić niezbędne wtyczki do witryny biznesowej.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map