Jak prawidłowo utworzyć niestandardową stronę logowania w WordPress (krok po kroku)

jak utworzyć niestandardową stronę logowania w wordpress


Czy zastanawiałeś się kiedyś, czy możesz utworzyć niestandardową stronę logowania w WordPress??

Utworzenie niestandardowej strony logowania pomaga wyświetlać użytkownikom spójną markę, co nadaje witrynie bardziej profesjonalny wygląd.

W tym artykule pokażemy, jak utworzyć niestandardową stronę logowania w WordPress.

Tworzenie niestandardowej strony logowania WordPress – spis treści

Po co tworzyć niestandardowe strony logowania?

Jeśli prowadzisz witrynę opartą na społeczności, taką jak forum, witryna członkowska, niszowa sieć społecznościowa lub inna witryna wymagająca od użytkowników zarejestrowania konta i zalogowania się, musisz utworzyć niestandardową stronę logowania.

Domyślna strona logowania do WordPress wygląda na ogólną i nudną. Dzięki niestandardowej stronie logowania możesz spersonalizować wszystkie elementy na stronie wokół formularza.

Jeśli masz niestandardową stronę logowania, możesz ukryć domyślną stronę logowania, jeśli chcesz. Może zmniejszyć spam związany z logowaniem i zapewnić bezpieczeństwo witryny WordPress.

Wybór odpowiedniej wtyczki do utworzenia niestandardowej strony logowania

W oficjalnym repozytorium wtyczek WordPress można znaleźć dziesiątki różnych wtyczek, które pomogą ci łatwo zbudować niestandardową stronę logowania. W tym artykule przyjrzymy się 2 różnym wtyczkom: WPForms i Motyw Moje logowanie.

Wybierz WPForms jeśli potrzebujesz w pełni funkcjonalnej wtyczki formularza WordPress, która ułatwia tworzenie dowolnych formularzy online, w tym formularzy rejestracyjnych, formularzy płatności, formularzy kontaktowych itp..

Kilka zalet WPForms to:

 • Dostosuj swój formularz logowania tak, jak chcesz, bez żadnych ograniczeń.
 • Opublikuj formularz logowania na dowolnych postach lub stronach.
 • Osadź swój formularz logowania na pasku bocznym lub nawet w widżecie w stopce.

Wybierz Theme My Login jeśli chcesz z łatwością utworzyć prostą stronę logowania.

Poniżej znajduje się kilka funkcji Theme My Login:

 • Nie jest wymagana konfiguracja do utworzenia niestandardowej strony logowania.
 • Automatycznie ukrywa domyślną stronę logowania i przekierowuje do nowo utworzonej strony logowania.
 • Dodaj link do strony logowania na pasku bocznym za pomocą niestandardowego widżetu logowania.

Minusem jest to, że w przeciwieństwie do WPForms, Theme My Login nie pozwala na osadzenie formularza logowania w dowolnym miejscu na stronie i pojawia się wyłącznie na stronie logowania. Ponieważ nie jest to w pełni funkcjonalna wtyczka formularza, taka jak WPForms, możliwość dostosowania formularza logowania jest ograniczona.

Metoda 1: Użycie WPForms do utworzenia strony logowania

WPForms

Przyjrzyjmy się, jak utworzyć stronę logowania za pomocą WPForms.

Krok 1: Zainstaluj WPForms na swojej stronie

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zainstalować i aktywować wtyczka WPForms. Sprawdź klucz licencyjny, przechodząc do WPForms »Ustawienia. Możesz uzyskać klucz licencyjny ze swojego konta na stronie WPForms.

Aby móc utworzyć niestandardową stronę logowania za pomocą WPForms, musisz zainstalować Dodatek do rejestracji użytkownika idąc do WPForms »Dodatki. Kliknij Zainstaluj Addon obok Dodatku rejestracji użytkownika, a następnie kliknij Aktywuj.

Po aktywowaniu dodatku możesz przystąpić do tworzenia formularza logowania użytkownika za pomocą WPForms.

Krok 2: Utwórz niestandardowy formularz logowania

Dzięki potężnemu konstruktorowi przeciągania i upuszczania WPForms możesz zbudować formularz logowania w ciągu kilku minut, a nie godzin, bez pisania ani jednego wiersza kodu.

Aby utworzyć formularz logowania, odwiedź WPForms »Dodaj nowe. Na stronie konfiguracji formularza musisz wybrać Formularz logowania użytkownika szablon do utworzenia formularza logowania.

szablon formularza logowania użytkownika

Zobaczysz teraz narzędzie do tworzenia formularzy, w którym możesz dodawać, dostosowywać i usuwać pola formularza logowania. Domyślnie szablon formularza logowania dodaje następujące pola formularza: Nazwa Użytkownika i Hasło.

formularz logowania użytkownika w wordpress

Możesz dostosować dowolne pole, klikając je w narzędziu do tworzenia stron. Następnie możesz dokonać żądanych dostosowań w panelu po lewej stronie.

Krok 3: Konfiguracja formularza

Aby skonfigurować ustawienia ogólne, możesz przejść do Ustawienia »Ogólne. Na tej stronie możesz dostosować nazwę formularza, opis, przesłać tekst przycisku itp.

formularz logowania do ustawień ogólnych

Nie musisz nic robić w Powiadomienia kartę niestandardowego formularza logowania. Domyślnie powiadomienia są wyłączone, więc nie będziesz otrzymywać wiadomości e-mail za każdym razem, gdy ktoś zaloguje się na Twojej stronie.

Gdy użytkownik zaloguje się za pomocą niestandardowego formularza logowania, wyląduje na stronie głównej witryny. Możesz zmienić adres URL przekierowania, jeśli chcesz, w Potwierdzenie Przekierowanie URL pole.

ustawienia potwierdzenia niestandardowa strona logowania

Krok 4: Opublikuj swój formularz WordPress

Jedną z głównych zalet używania formularzy WPForm do tworzenia formularza logowania jest to, że pozwala on osadzić formularz w dowolnym miejscu witryny, w tym posty, strony, widżety paska bocznego lub obszary stopki z widgetami.

Przyjrzyjmy się, jak opublikować formularz w postach lub na stronach.

Utwórz nowy post lub stronę w WordPress, a następnie kliknij + ikona w edytorze bloków Gutenberga. Możesz wyszukać blok WPForms i kliknąć go.

Dodaj formularze

Następnie wybierz formularz logowania w bloku WPForms, a zostanie on automatycznie załadowany na Twój post / stronę.

Wybierz formularz logowania

Po dodaniu formularza możesz opublikować swój post / stronę.

Możesz również dodać formularz logowania do widżetu paska bocznego w następujący sposób. Udaj się do Wygląd »Widżety i dodaj widżet WPForms do paska bocznego.

Widżet formularza logowania

Wybierz niestandardowy formularz logowania w ustawieniach widżetu i kliknij przycisk Zapisać przycisk, aby zapisać zmiany.

Metoda 2: Użycie Theme My Login do utworzenia strony logowania

motyw moja wtyczka logowania

The Motyw Moje logowanie wtyczka bardzo ułatwia publikowanie niestandardowego formularza logowania na stronie WordPress. Aby utworzyć prostą stronę logowania, wystarczy zainstalować i aktywować wtyczkę Theme My Login.

Wtyczka działa od razu po rozpakowaniu, bez dalszej konfiguracji.

Jeśli jednak chcesz dostosować ustawienia wtyczki, możesz kliknąć menu Theme My Login na pulpicie nawigacyjnym WordPress.

motyw moje ustawienia logowania

Następnie możesz zmienić typ logowania i rejestracji. Możesz także dostosować informacje o adresie URL dla stron logowania, wylogowania, rejestracji, utraconego hasła i resetowania hasła.

Metoda 3: Dostosuj istniejącą stronę logowania WordPress bez wtyczki

Jeśli wolisz wprowadzić zmiany lub dodać niestandardową stylizację do istniejącej strony logowania zamiast tworzenia zupełnie nowej, oto jak to zrobić.

Po prostu dodaj ten kod do pliku functions.php swojego motywu lub we wtyczce specyficznej dla witryny:

Jeśli po raz pierwszy dodajesz fragmenty kodu w WordPress, zapoznaj się z naszym przewodnikiem na temat prawidłowego dodawania fragmentów kodu w WordPress, abyś nie przypadkowo zepsuł swoją witrynę.

// Niestandardowa strona logowania
funkcja clp_login_head () {

Echo ”; // Rozpocznij niestandardowe style
echo ‘.login #nav a, .login #backtoblog a {color: #! ważne; } ”; // Kolor linku do strony logowania
echo ‘.login h1 a {background: url ("„. get_bloginfo („stylesheet_directory”). ‘/ images / IMAGE GOE HERE"); szerokość: px; wysokość: px; } ”; // Logo strony logowania
echo ‘.login .button-primary {background: #; kolor ramki:#; } ”; // Kolor przycisku strony logowania
Echo ”; // Zakończ niestandardowe style

}
działanie dodatkowe („login_head”, „clp_login_head”);

Możesz zmienić CSS i adres URL obrazu w powyższym kodzie, aby dodać niestandardowy styl strony logowania WordPress.

Metoda 4: Wyświetl formularz logowania WordPress w dowolnym miejscu bez wtyczki

Jeśli chcesz wyświetlić formularz logowania WordPress na dowolnej stronie, pasku bocznym lub w obszarze stopki, możesz dodać ten kod do pliku szablonu motywu:

Podobnie jak w powyższej metodzie, jeśli dodajesz fragmenty kodu do WordPress po raz pierwszy, zapoznaj się z naszym przewodnikiem na temat prawidłowego dodawania fragmentów kodu w WordPress, aby nie przypadkowo uszkodzić witrynę.

<?php
wp_login_form ();
?>

Powyższy kod wyświetli tylko ogólną stronę logowania WordPress w miejscu, w którym dodajesz kod. W przypadku, gdy możesz dodać niestandardową stronę formularza WordPress z dodatkowymi polami i opcjami, możesz użyć tego kodu:

<?php $ args = array (
„echo” => prawdziwe,
„przekierowanie” => „http://wpsnipp.com”,
„form_id” => ‘Forma loginu’,
„label_username” => __( ‘Nazwa Użytkownika’ ),
„label_password” => __ („Hasło”),
„label_remember” => __( ‘Zapamiętaj mnie’ ),
„label_log_in” => __( ‘Zaloguj sie’ ),
„id_username” => ‘login użytkownika’,
„id_password” => „user_pass”,
„id_remember” => ‘Zapamiętaj mnie’,
„id_submit” => „wp-zgłoś”,
„pamiętaj” => prawdziwe,
„wartość_nazwa_użytkownika” => ZERO,
„value_remember” => fałszywe );
wp_login_form ($ args);
?>

Otóż ​​to!

Mamy nadzieję, że ten przewodnik pomógł Ci utworzyć niestandardową stronę logowania w WordPress. Jeśli podobał Ci się ten artykuł, możesz również przeczytać nasz artykuł na temat najlepszych wtyczek formularzy kontaktowych dla WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map