Jak prawidłowo zaktualizować WordPress (krok po kroku)

jak poprawnie zaktualizować wordpress


Czy chcesz zaktualizować swoją witrynę do najnowszej wersji WordPress? Nowe wersje pomagają zachować bezpieczeństwo, szybkość i kompatybilność witryny WordPress. Oferują również nowe, ekscytujące funkcje dla Twojej witryny.

W tym artykule pokażemy, jak poprawnie zaktualizować WordPress zarówno z pulpitu administratora, jak i ręcznie, w 3-4 prostych krokach.

Dlaczego warto uaktualnić witrynę WordPress??

Aktualizacja do najnowszej wersji WordPress zapewni ochronę Twojej witryny przed złośliwym kodem lub zawartością. Sprawia również, że twoja strona jest szybsza. Najnowsza wersja WordPress zawsze zawiera dodatkowe funkcje i zwykle rozwiązuje wszelkie problemy z poprzednich wersji.

Otrzymasz powiadomienie o aktualizacji witryny w panelu administratora, gdy tylko będzie dostępna nowa aktualizacja. Powiadomienie zawiera link do aktualizacji do najnowszej wersji WordPress. Wysyła również wiadomość e-mail do administratora witryny o najnowszej wersji.

Zaktualizuj WordPress

Oprócz aktualizacji witryny z panelu administracyjnego możesz także ręcznie zaktualizować WordPress, pobierając najnowszą wersję z oficjalnej strony WordPress.org. Aby to zrobić, musisz przesłać pliki WordPress na swój serwer hostingowy za pomocą klienta FTP. Jeśli nie masz dostępu do FTP, możesz po prostu zastosować metodę panelu administracyjnego.

To powiedziawszy, rzućmy okiem na to, jak poprawnie zaktualizować WordPress, krok po kroku.

Krok 1: Wykonaj pełną kopię zapasową swojej witryny

Zanim zaczniesz aktualizować WordPress, ważne jest, aby wykonać pełną kopię zapasową swojej witryny. Jeśli witryna z jakiegoś powodu ulegnie awarii po aktualizacji, będziesz mieć kopię zapasową, aby przywrócić ją do normy. Pełna kopia zapasowa obejmuje zawartość, obrazy, bazę danych i inne przydatne pliki WordPress.

Aby wykonać pełną kopię zapasową, w tym bazę danych, możesz użyć wtyczki WordPress innej firmy. Na rynku jest wiele wtyczek do tworzenia kopii zapasowych WordPress. Zalecamy korzystanie z UpdraftPlus lub BackupBuddy. Te wtyczki kopii zapasowych nie tylko pomogą ci utworzyć kopię zapasową, ale możesz także użyć ich do przywrócenia strony WordPress, jeśli coś pójdzie nie tak.

Aby uzyskać więcej informacji, postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem krok po kroku, w jaki sposób łatwo wykonać kopię zapasową witryny WordPress.

Krok 2: Zaktualizuj motywy i wtyczki WordPress

Następnie musisz zaktualizować wszystkie swoje motywy i wtyczki. Czasami starsza wersja motywu lub wtyczki może nie być kompatybilna z najnowszą wersją WordPress. W takim przypadku witryna może ulec awarii lub wyświetlać błędy po aktualizacji do najnowszej wersji WordPress.

Aby zaktualizować swoje motywy i wtyczki, możesz przejść do Pulpit nawigacyjny »Aktualizacje w obszarze administracyjnym WordPress.

Strona aktualizacji na pulpicie WordPress

Możesz także osobno aktualizować swoje motywy lub wtyczki. W przypadku motywów możesz przejść do Wygląd »Tematy i aktualizuj swoje motywy jeden po drugim.

Zaktualizuj motywy

Podobnie jak w przypadku motywów, możesz przejść do Wtyczki »Zainstalowane wtyczki stronę w obszarze administracyjnym WordPress, aby aktualizować wtyczki jeden po drugim.

Zaktualizuj wtyczki

Po zaktualizowaniu motywów i wtyczek możesz rozpocząć proces aktualizacji WordPress.

Krok 3 (A): Uaktualnienie WordPress z panelu administracyjnego (łatwy sposób)

Jest to prosty sposób na aktualizację witryny WordPress. Możesz kliknąć link „Aktualizuj teraz” na pulpicie administratora. Wyświetli się strona Aktualizacje WordPress. Ponieważ masz już pełną kopię zapasową witryny WordPress, możesz po prostu kliknąć przycisk „Aktualizuj teraz”.

Zaktualizuj teraz WordPress

Uwaga: Jeśli nie jesteś administratorem witryny, powiadomienie poprosi Cię o poinformowanie administratora o nowej wersji.

Po zakończeniu aktualizacji zobaczysz stronę powitalną w nowym i najnowszym panelu WordPress. Możesz odwiedzić swoją stronę internetową, aby cieszyć się nową i najnowszą wersją WordPress.

Krok 3 (B): Ręcznie zaktualizuj WordPress, przesyłając pliki

Aby ręcznie zaktualizować WordPress, przesyłając pliki na serwer hostingowy, musisz wykonać następujące czynności:

Pobierz najnowszą wersję WordPress

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to pobrać najnowsza wersja WordPress. Na oficjalnej stronie zawsze będzie dostępna najnowsza dostępna wersja. Możesz kliknąć przycisk „Pobierz WordPress”, aby uzyskać go za darmo.

Pobierz najnowszą wersję WordPress

Plik zip zostanie pobrany. Możesz wyodrębnić pliki z folderu, aby ręcznie przesłać je na serwer. Wystarczy zalogować się do klienta FTP, takiego jak FileZilla lub SmartFTP, używając swojej nazwy użytkownika i hasła, aby połączyć się z witryną.

Następnie możesz przesłać i zastąpić podstawowe pliki WordPress, aby zaktualizować witrynę do najnowszej wersji.

Przesyłaj i zastępuj podstawowe pliki WordPress

Musisz przesłać wszystkie podstawowe pliki WordPress z folderu, który wcześniej rozpakowałeś na serwer hostingowy WordPress. Po przesłaniu plików otworzy się okno z pytaniem, czy chcesz zastąpić pliki. Po prostu wybierz opcję zastąpienia i kliknij przycisk „OK”.

Prześlij pliki WordPress

Pamiętaj, aby pominąć folder „wp-content”. Ten folder zawiera Twoje motywy, wtyczki, przesłane pliki i inne przydatne pliki. Ponieważ ręcznie zaktualizowałeś kompozycje i wtyczki, ten folder może pozostać niezmieniony.

Po przesłaniu wszystkich plików możesz przejść do witryny i sprawdzić, czy wszystko działa tak, jak trzeba.

Krok 4: Uruchom skrypt aktualizacji bazy danych (opcjonalnie)

Jeśli aktualizujesz ze znacznie starszej wersji WordPress, istnieje niewielka szansa, że ​​zobaczysz taki ekran:

Aktualizacja bazy danych WordPress

Dzieje się tak, gdy próbujesz uzyskać dostęp do panelu administracyjnego WordPress. Wygląda to o wiele bardziej przerażająco niż w rzeczywistości. Jest to bardzo szybki proces, a aktualizacja bazy danych zakończy się sukcesem za kilka minut.

Uwaga: Może to być konieczne, w zależności od wersji między którymi aktualizujesz.

Co powinieneś zrobić po aktualizacji WordPress

Jeśli wszystko działa tak, jak powinno, to koniec poprawnej aktualizacji WordPressa do najnowszej wersji.

Jeśli zobaczysz błąd w bazie danych, możesz sprawdzić nasz przewodnik, jak naprawić błąd podczas nawiązywania połączenia z bazą danych w WordPress. Nie możesz również przegapić naszej starannie dobranej listy niezbędnych wtyczek WordPress.

To wszystko. Mamy nadzieję, że ten przewodnik pomógł ci nauczyć się, jak poprawnie aktualizować WordPress. Jeśli uznasz ten post za przydatny, możesz również zapoznać się z naszym przewodnikiem na temat najlepszych narzędzi do marketingu treści i wtyczek do stron WordPress.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map