Jak prowadzić stronę internetową Kompletny samouczek krok po kroku

jak hostować stronę internetową


Zastanawiasz się, jak prowadzić witrynę internetową? Kroki prowadzące do witryny internetowej mogą wydawać się trudne dla początkujących, ale jeśli chcesz stworzyć witrynę, jej hosting jest konieczny. Hosting to w zasadzie miejsce w Internecie, w którym właściciele witryn mogą przechowywać swoje witryny. Twoja witryna potrzebuje miejsca do życia w sieci, jeśli chcesz, aby użytkownicy mogli ją odwiedzić.

Jeśli więc dopiero zaczynasz budować witrynę, nie martw się. W tym poście pokażemy, jak prowadzić witrynę krok po kroku dla początkujących. Zacznijmy.

Krok 1: Wybierz typ strony internetowej

Jeśli chcesz stworzyć witrynę, najpierw musisz zdecydować, jaki typ witryny zamierzasz utworzyć. Rodzaj witryny, którą chcesz zbudować, zależy od celu Twojej witryny.

Istnieją 4 główne typy stron internetowych, są to:

 • Statyczny – Witryna statyczna, czasami znana jako strona płaska lub stacjonarna, jest wyświetlana w przeglądarce internetowej dokładnie tak, jak jest przechowywana. Nie zmienia się, pozostaje taki sam lub „statyczny” dla każdego użytkownika, który przegląda witrynę. Statyczne witryny działałyby dobrze w przypadku witryn małych firm, witryn osobistych, witryn portfolio itp.
 • Dynamiczny – Dynamiczna witryna internetowa zawiera informacje, które zmieniają się w zależności od wielu czynników, które mogą obejmować użytkownika przeglądającego witrynę, porę dnia, strefę czasową lub język ojczysty kraju, w którym znajduje się użytkownik. Na przykład: Amazon, Facebook i YouTube to przykłady dynamicznych stron internetowych, ponieważ ich treść ciągle się zmienia.
 • eCommerce – Witryna eCommerce (eCommerce oznacza handel elektroniczny) to portal internetowy, w którym sprzedaż i zakup produktów lub usług oraz przekazywanie środków odbywa się za pośrednictwem Internetu. Mówiąc najprościej, za każdym razem, gdy kupujesz lub sprzedajesz coś przez Internet, bierzesz udział w eCommerce. Dotyczy to witryn takich jak Walmart, eBay i Grubhub. Należy pamiętać, że witryny eCommerce są zazwyczaj witrynami dynamicznymi.
 • Blog – Blog to internetowy dziennik lub strona informacyjna, w której treść jest prezentowana w odwrotnej kolejności chronologicznej (nowsze treści są wyświetlane jako pierwsze). Blogi są zwykle prowadzone przez jednego pisarza lub niewielką grupę osób, aby prezentować informacje w stylu konwersacji. Przykłady blogów obejmują naszą stronę internetową, IsItWP, The Huffington Post i Mashable.

Zatem ustal, która strona internetowa jest najlepsza dla twoich potrzeb i potrzeb odbiorców. Na przykład, jeśli masz małą firmę i chcesz stworzyć stronę internetową, aby ją promować, statyczna strona internetowa byłaby prawdopodobnie najlepszym wyborem dla Ciebie. Ponadto statyczne strony internetowe są najłatwiejsze i najtańsze w tworzeniu. Możesz także sprawdzić opinię naszego eksperta na temat kosztów witryny.

Jeśli nie masz pewności, czy powinieneś utworzyć blog, czy stronę internetową, sprawdź nasz post Co to jest blog? Blog a strona internetowa & Jak oni pracują?

Zapoznaj się również z naszym artykułem na temat najlepszych książek WordPress, w tym książek na temat tworzenia witryny lub bloga za pomocą WordPress.

Po podjęciu decyzji o typie witryny, którą chcesz utworzyć, musisz także wybrać sposób jej zbudowania. Obecnie istnieje wiele kreatorów stron internetowych, które pozwalają łatwo stworzyć własną stronę internetową. Zalecamy wybór WordPress.

wordpress-make-a-website

WordPress to najpopularniejsza platforma do tworzenia stron internetowych, która faktycznie obsługuje ponad 30% wszystkich witryn w Internecie. Dzięki WordPress zbudowanie strony internetowej jest niezwykle proste i nie musisz nic wiedzieć o kodzie. Masz całkowitą kontrolę nad wyglądem swojej witryny, ponieważ WordPress oferuje mnóstwo bezpłatnych motywów, dzięki którym Twoja witryna może wyglądać profesjonalnie w mgnieniu oka. Uzyskujesz również dostęp do szerokiej gamy wtyczek WordPress, dzięki którym Twoja strona będzie mocniejsza.

Ponadto wiele najlepszych usług hostingowych oferuje hosting WordPress, który obejmuje łatwą instalację WordPress jednym kliknięciem, co prowadzi nas do następnego kroku wyboru usługi hostingowej.

Krok 2: Wybierz usługę hostingową

Czas wybrać usługę hostingową. Tak jak wspominaliśmy wcześniej, hosting to miejsce, w którym Twoja witryna będzie przechowywana w sieci. Aby zbudować witrynę internetową i udostępnić ją użytkownikom online, musisz kupić hosting.

Wybierając usługę hostingową, chcesz wybrać taką, która oferuje szybkość, bezpieczeństwo, niezawodność i jest
przyjazny dla budżetu wraz z hostingiem WordPress, jeśli wybrałeś WordPress jako platformę do tworzenia witryn. Istnieje wiele świetnych hostów internetowych, które oferują hosting WordPress, w tym HostGator i SiteGround.

Ale hostem, który zalecamy, jest Bluehost.

Bluehost to oficjalny dostawca hostingu rekomendowany przez WordPress. Dzięki Bluehost nigdy nie będziesz musiał się martwić, że Twoja strona działa wolno, nawet jeśli masz duży ruch. Zapewniają również całodobową pomoc ekspercką, która jest zawsze dostępna, aby pomóc Ci, gdy napotkasz problem.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Bluehost, sprawdź naszą pełną recenzję Bluehost.

bluehost-wordpress-hosting

Dodatkowo dla czytelników IsItWP Bluehost oferuje niesamowitą ofertę. Możesz zarejestrować się w Bluehost już dziś i uzyskać bezpłatną domenę, certyfikat SSL oraz ogromną 60% zniżkę na hosting. Dzięki Bluehost możesz zacząć budować swoją stronę internetową lub blog za jedyne 2,75 USD miesięcznie. Płać co roku i oszczędzaj na Bluehost.

Bluehost to również hosting zgodny z PCI.

Kliknij tutaj, aby skorzystać z tej wyjątkowej oferty Bluehost »

Po wybraniu Bluehost jako hosta internetowego kliknij nasz link do strony Bluehost i kliknij Zacznij teraz przycisk. Następnym krokiem jest wybór planu hostingowego.

Krok 3: Wybierz plan hostingowy

Gdy zarejestrujesz się w Bluehost, pojawi się monit o wybranie planu hostingowego. Bluehost oferuje 3 różne plany hostingowe: Basic, Plus i Choice Plus. Dzięki naszej ekskluzywnej ofercie Bluehost, plan podstawowy kosztuje tylko 2,75 USD miesięcznie, plan Plus kosztuje 4,95 USD miesięcznie, a plan Choice Plus kosztuje 5,45 USD miesięcznie. Każdy z planów zawiera bezpłatną nazwę domeny i certyfikat SSL.

Bluehost-hosting-plany

Jedną z głównych różnic między planami jest liczba stron internetowych, które można zbudować, i powierzchnia witryny. Dzięki abonamentowi Basic możesz zbudować tylko 1 witrynę i uzyskać 50 GB miejsca na stronie. W przypadku innych planów możesz tworzyć nieograniczoną liczbę stron internetowych i masz nieograniczone miejsce na stronie.

W przypadku nowych właścicieli witryn zalecamy wybranie planu podstawowego. Następnie, w miarę rozwoju witryny i firmy, możesz w razie potrzeby zaktualizować swój plan.

Związane z: 10 najlepszych brytyjskich usług hostingowych

Po tym, jak zdecydujesz, którego hostingu potrzebujesz, kliknij zielony przycisk „Wybierz”, aby kontynuować.

Krok 4: Wybierz nazwę domeny

Po wybraniu abonamentu następnym krokiem do hostingu witryny jest wybranie nazwy domeny. Nazwa domeny to adres, który ludzie wpisują w pasku adresu URL przeglądarki, aby dostać się do Twojej witryny. Aby uzyskać bardziej szczegółowy opis wraz ze wskazówkami, jak wybrać dobrą nazwę domeny dla swojej witryny, zapoznaj się z naszym innym postem, który omawia, czym jest nazwa domeny i jak działa.

Jak już wspomnieliśmy, w Bluehost otrzymasz bezpłatną nazwę domeny, gdy zarejestrujesz się w usłudze hostingowej. Po wybraniu abonamentu Bluehost zostanie wyświetlony monit o wybranie nazwy domeny.

Idź do Nowa domena sekcji na stronie i wpisz nazwę domeny wybraną dla swojej witryny. Następnie kliknij niebieski Kolejny przycisk.

bluehost-wybierz-domenę

Następnie wprowadź informacje o koncie. Możesz wpisać swoje imię i nazwisko, adres e-mail i inne informacje, jeśli chcesz, lub w celu szybszej rejestracji kliknij Zaloguj się za pomocą Google przycisk.

bluehost-konto-tworzenie

Po zakończeniu wprowadzania danych przewiń w dół do dolnej części strony do Informacje o paczce Sekcja. w Plan konta w polu możesz wybrać plan podstawowy na 12, 24 lub 36 miesięcy. Zalecamy wybranie planu na 36 miesięcy, ponieważ otrzymasz największą wartość za swoje pieniądze. Tutaj możesz również odznaczyć wybrane wcześniej dodatki, jeśli chcesz, zawsze możesz je dodać później, jeśli chcesz.

Informacje o pakiecie bluehost

Na koniec przewiń stronę dalej i wprowadź dane płatności, zaakceptuj warunki usługi i kliknij Zatwierdź przycisk.

Krok 5: Zainstaluj WordPress

Po zakupie hostingu i wybraniu nazwy domeny musisz zainstalować WordPress. Na szczęście dzięki Bluehost nie ma skomplikowanego procesu instalacji. Bluehost automatycznie zainstaluje dla Ciebie WordPress i możesz zalogować się na swojej stronie WordPress bezpośrednio z pulpitu nawigacyjnego Bluehost.

Po zakończeniu rejestracji w planie hostingowym pojawi się monit o wybranie motywu WordPress. Na tym etapie możesz wybrać dowolny motyw, ponieważ zawsze możesz później łatwo zmienić motyw.

wybierz motyw WordPress

Następnie zostaniesz poproszony o wybranie nazwy witryny i sloganu.

create-new-wordpress-site-host-a-website

Po wprowadzeniu danych kliknij Kolejny. Bluehost zainstaluje dla Ciebie WordPress. Po zakończeniu instalacji WordPress zobaczysz ekran podobny do tego poniżej.

host-a-website-wordpress-install

Teraz możesz zalogować się na swojej stronie WordPress i zacząć ją budować. Aby zalogować się na swojej stronie, dodaj wp-admin na końcu adresu URL, który wyglądałby mniej więcej tak:

http://mywebsite.com/wp-admin

Wpisz dane logowania, które zostały wysłane na Twój adres e-mail i kliknij Zaloguj sie przycisk.

host-a-website-wordpress-login

Teraz, gdy Twoja witryna jest już hostowana, co dalej?

Być może zastanawiasz się, co robić po zalogowaniu się na stronie WordPress. Czas zacząć budować i dostosowywać swoją stronę! Kilka rzeczy, które powinieneś zrobić, to:

 • Wybierz motyw WordPress, który jest idealny dla Twojej witryny.
 • Utwórz strony dla swojej witryny internetowej, na przykład stronę główną i stronę Informacje.
 • Dodaj formularz kontaktowy do swojej witryny za pomocą wtyczki WordPress, takiej jak WPForms.
 • Zainstaluj inne wtyczki WordPress, aby Twoja witryna była jeszcze bardziej wydajna, np. Wtyczki SEO.
 • Zacznij budować listę e-mail za pomocą narzędzia takiego jak OptinMonster.

Mamy nadzieję, że podoba Ci się ten post i że wiesz już, jak prowadzić witrynę. Jeśli podobał Ci się ten artykuł, sprawdź nasze inne posty na temat tego, co jest udostępniane vs VPS vs dedykowany hosting i jak założyć blog WordPress (& Zarabiaj więcej).

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map